Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Chitwan Milli Parkı

Eki Görüntüle 3028663

Katmandu Vadisi

Eki Görüntüle 3028664

Lhotse Dağı

Eki Görüntüle 3028665

Bardiya Ulusal Parkı

Eki Görüntüle 3028666

Everest Dağı

Eki Görüntüle 3028667

Durbar Meydanı

Eki Görüntüle 3028668

Nepal​

Büyük bölümü Himalayaların eteklerinde, bir bölümü ise Hint-Ganj Ovası'nda konumlanmıştır. Dünyanın 49. en kalabalık ve 93. en geniş ülkesidir. Denize kıyısı bulunmayan Nepal kuzeyde Çin'e bağlı Tibet; güney, doğu ve batıda Hindistan ile komşudur. Bangladeş Nepal'in güneydoğu ucundan sadece 27 km uzaklıkta olmasına rağmen sınırdaşı değildir, Bhutan da Hindistan'ın Sikkim eyaletiyle ayrılmıştır. Verimli ovalar, subalpin kuşak ormanları ve en yüksek on dağdan sekizini bulunduran Nepal zengin bir coğrafi çeşitliliğe sahiptir. Dünyanın en yüksek dağı olan Everest Dağı da bunlara dahildir. Başkenti ve en büyük şehri Katmandu'dur. Resmi dil Nepalce'dir, ancak ülke birçok etnik gruba ev sahipliği yapmaktadır.

18. yüzyılda Gurka Krallığı Nepal'i birleştirdi. Şah Hanedanı Nepal Krallığı'nı kurdu ve Rana Hanedanı'ndan gelen başbakanlar döneminde Britanya İmparatorluğu ile ittifak yaptı. Ülke hiç sömürgeleştirilmedi ancak Çin imparatorluğu ve Britanya Hindistanı arasında tampon devlet görevi gördü. 1951'de ilan edilen parlamenter demokrasi, 1960 ve 2005'te olmak üzere iki kez hükümdarlarca askıya alındı. 1990'lar ve 2000'lerde yaşanan Nepal İç Savaşı 2008'de seküler cumhuriyete geçilmesiyle sonuçlandı. Böylece dünyanın son Hindu monarşisi son buldu.
Nepal, coğrafi konum olarak Güney Asya'da yer alır. Kuzeyde Çin ve güneyde de Hindistan’ın arasında kalan 147.181 kilometre kare alana sahip bir kara ülkesidir. Kuzeyinde Himalayalar ve güneyinde de ormanlık Terrai bölgesi ile çevrelenmiştir. Dünyanın en yüksek dağı olan Everest, Çin ile birlikte Nepal sınırları içerisinde bulunmaktadır.
Nüfusunun üçte biri yoksulluk sınırının altında yaşamaktadır. Kişi başına düşen ulusal geliri 240 dolar olan Nepal, dünyanın en az gelişmiş ve en yoksul ülkeleri arasında gösterilmektedir. 1990’lı yıllardan başlayarak ekonomisinde bir takım olumlu gelişmeler yaşanmaya başlamış olmasına rağmen henüz yoksulluğun giderilmesine yönelik yeterli bir gelişme sağlanamamıştır.

Ekonominin ana dayanak noktası tarımdır. Halkın %76’sı tarımla uğraşmaktadır. %18'i hizmet alanında ve %6’sı da sanayi alanında çalışmaktadır. Endüstriyel üretimi tarımsal ürünlere yöneliktir. Bu ürünler süt, şeker kamışı ve tütündür. Maocularla olan çatışmalar nedeniyle oluşan güvenlik kaygıları turizmi olumsuz etkilemiştir. Yine de Nepal özellikle hidroelektirik potansiyeli ve turizm konusunda dış yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Bunların dışındaki alanlarda ise ekonominin düşük düzeyi, teknolojik olanaksızlıklar, bir kara ülkesi olması, sivil çekişmeler ve doğal afetlerin yaşanma olasılığının çokluğu gibi nedenlerle yatırım beklenmemektedir.

Günaydın, hayırlı cumalar ❣❣

Akşama fotoğrafları bekliyorum

Jawlensky Jawlensky
kk birinci noteri kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
@UcanSupurge
@Bonus
WOMAN WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Otrera
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
@Aspasiaa
@Balkiz94
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
@Buralardutluuugdu
HAbibte HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Aylakkadin
@ssevilll
@Brahma90
@Cledyana
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@cotard sendromu
@AnnE Shirley
E Emine1990
Günaydın başganım ve topiksular. Sefilleri taşımaktan kas yaptım :-)

Chitwan Milli Parkı

Eki Görüntüle 3028663

Katmandu Vadisi

Eki Görüntüle 3028664

Lhotse Dağı

Eki Görüntüle 3028665

Bardiya Ulusal Parkı

Eki Görüntüle 3028666

Everest Dağı

Eki Görüntüle 3028667

Durbar Meydanı

Eki Görüntüle 3028668

Nepal​

Büyük bölümü Himalayaların eteklerinde, bir bölümü ise Hint-Ganj Ovası'nda konumlanmıştır. Dünyanın 49. en kalabalık ve 93. en geniş ülkesidir. Denize kıyısı bulunmayan Nepal kuzeyde Çin'e bağlı Tibet; güney, doğu ve batıda Hindistan ile komşudur. Bangladeş Nepal'in güneydoğu ucundan sadece 27 km uzaklıkta olmasına rağmen sınırdaşı değildir, Bhutan da Hindistan'ın Sikkim eyaletiyle ayrılmıştır. Verimli ovalar, subalpin kuşak ormanları ve en yüksek on dağdan sekizini bulunduran Nepal zengin bir coğrafi çeşitliliğe sahiptir. Dünyanın en yüksek dağı olan Everest Dağı da bunlara dahildir. Başkenti ve en büyük şehri Katmandu'dur. Resmi dil Nepalce'dir, ancak ülke birçok etnik gruba ev sahipliği yapmaktadır.

18. yüzyılda Gurka Krallığı Nepal'i birleştirdi. Şah Hanedanı Nepal Krallığı'nı kurdu ve Rana Hanedanı'ndan gelen başbakanlar döneminde Britanya İmparatorluğu ile ittifak yaptı. Ülke hiç sömürgeleştirilmedi ancak Çin imparatorluğu ve Britanya Hindistanı arasında tampon devlet görevi gördü. 1951'de ilan edilen parlamenter demokrasi, 1960 ve 2005'te olmak üzere iki kez hükümdarlarca askıya alındı. 1990'lar ve 2000'lerde yaşanan Nepal İç Savaşı 2008'de seküler cumhuriyete geçilmesiyle sonuçlandı. Böylece dünyanın son Hindu monarşisi son buldu.
Nepal, coğrafi konum olarak Güney Asya'da yer alır. Kuzeyde Çin ve güneyde de Hindistan’ın arasında kalan 147.181 kilometre kare alana sahip bir kara ülkesidir. Kuzeyinde Himalayalar ve güneyinde de ormanlık Terrai bölgesi ile çevrelenmiştir. Dünyanın en yüksek dağı olan Everest, Çin ile birlikte Nepal sınırları içerisinde bulunmaktadır.
Nüfusunun üçte biri yoksulluk sınırının altında yaşamaktadır. Kişi başına düşen ulusal geliri 240 dolar olan Nepal, dünyanın en az gelişmiş ve en yoksul ülkeleri arasında gösterilmektedir. 1990’lı yıllardan başlayarak ekonomisinde bir takım olumlu gelişmeler yaşanmaya başlamış olmasına rağmen henüz yoksulluğun giderilmesine yönelik yeterli bir gelişme sağlanamamıştır.

Ekonominin ana dayanak noktası tarımdır. Halkın %76’sı tarımla uğraşmaktadır. %18'i hizmet alanında ve %6’sı da sanayi alanında çalışmaktadır. Endüstriyel üretimi tarımsal ürünlere yöneliktir. Bu ürünler süt, şeker kamışı ve tütündür. Maocularla olan çatışmalar nedeniyle oluşan güvenlik kaygıları turizmi olumsuz etkilemiştir. Yine de Nepal özellikle hidroelektirik potansiyeli ve turizm konusunda dış yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Bunların dışındaki alanlarda ise ekonominin düşük düzeyi, teknolojik olanaksızlıklar, bir kara ülkesi olması, sivil çekişmeler ve doğal afetlerin yaşanma olasılığının çokluğu gibi nedenlerle yatırım beklenmemektedir.

Jawlensky Jawlensky
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
@UcanSupurge
@Bonus
WOMAN WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Otrera
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
@Aspasiaa
@Balkiz94
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
@Buralardutluuugdu
HAbibte HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Aylakkadin
@ssevilll
@Brahma90
@Cledyana
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@cotard sendromu
@AnnE Shirley
E Emine1990
Gunaydiiiin 🥰🌺

Chitwan Milli Parkı

Eki Görüntüle 3028663

Katmandu Vadisi

Eki Görüntüle 3028664

Lhotse Dağı

Eki Görüntüle 3028665

Bardiya Ulusal Parkı

Eki Görüntüle 3028666

Everest Dağı

Eki Görüntüle 3028667

Durbar Meydanı

Eki Görüntüle 3028668

Nepal​

Jawlensky Jawlensky
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
@UcanSupurge
@Bonus
WOMAN WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Otrera
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
@Aspasiaa
@Balkiz94
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
@Buralardutluuugdu
HAbibte HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Aylakkadin
@ssevilll
@Brahma90
@Cledyana
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@cotard sendromu
@AnnE Shirley
E Emine1990
Günaydın canlar ☃️ kar tatilinden İstanbul'dan merhaba 🙋‍♀️

C Calcifer bu akşam ilk defa kitaplı fotoğraf atacağım heyecanlıyım :KK48: :KK70:
Annen için tekrar geçmiş olsun canım.
Nasıl oldu?
Dua topiğine yetişemedim ben yazana kadar bitmişti.

Kütüphaneye üye oldun mu?
yok canım kar tatili:KK70:
sagolsun C Calcifer haber verdi vermese işe giderdim haberim olmazdi:KK70::KK70:
benim oğlan cezalı 1 nisana kadar:KK70:
Kaç hafta oldun şamdan reis?
Hamilelere idari izin zaten bugün.
Sizde de 25 Haftadan sonra izin var demi ?

Oğlan niye cezalı o ne demek?🤔

Annen için tekrar geçmiş olsun canım.
Nasıl oldu?
Dua topiğine yetişemedim ben yazana kadar bitmişti.

Kütüphaneye üye oldun mu?

Kaç hafta oldun şamdan reis?
Hamilelere idari izin zaten bugün.
Sizde de 25 Haftadan sonra izin var demi ?

Oğlan niye cezalı o ne demek?🤔

iyiyim canım sen nasılsın:)

aynen sudem 20+3 olduk 24 dolunca izne ayrilcam inşallah.

çok yaramazlık yaptı. Bir nisana kadar çizgi film yasak😁😁

Chitwan Milli Parkı

Eki Görüntüle 3028663

Katmandu Vadisi

Eki Görüntüle 3028664

Lhotse Dağı

Eki Görüntüle 3028665

Bardiya Ulusal Parkı

Eki Görüntüle 3028666

Everest Dağı

Eki Görüntüle 3028667

Durbar Meydanı

Eki Görüntüle 3028668

Nepal​

Jawlensky Jawlensky
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
@UcanSupurge
@Bonus
WOMAN WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Otrera
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
@Aspasiaa
@Balkiz94
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
@Buralardutluuugdu
HAbibte HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Aylakkadin
@ssevilll
@Brahma90
@Cledyana
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@cotard sendromu
@AnnE Shirley
E Emine1990
Günaydın hayırlı cumalar 🌺🌺

iyiyim canım sen nasılsın:)

aynen sudem 20+3 olduk 24 dolunca izne ayrilcam inşallah.

çok yaramazlık yaptı. Bir nisana kadar çizgi film yasak😁😁
Artık evde sayılırsın 😄

İyiyim canım 3 gün ne yapsam diye düşünüyorum.🤔

Kitap okumak güzel fikir aslında 👻
Telefonun başından kalabilirsem 👻

Artık evde sayılırsın 😄

İyiyim canım 3 gün ne yapsam diye düşünüyorum.🤔

Kitap okumak güzel fikir aslında 👻
Telefonun başından kalabilirsem 👻

ben olsam buzluğa biseyler atardım sanırım:KK70:
hatta poğaça yapıp koyabilirim bak:KK70: ramazan öncesi biraz hazırlık yapayım 😁

ben olsam buzluğa biseyler atardım sanırım:KK70:
hatta poğaça yapıp koyabilirim bak:KK70: ramazan öncesi biraz hazırlık yapayım 😁
Pastaneler ne güne duruyor bırazdan simit gelecek 🤪yoramam kendimi :süslü:
sen ne okuyorsun canım
Martin iskele yayınlarından başlamıştım sonra iş Bankası iyi diyince kızlar onu bıraktım.
Tekrar baştan Martin e iş Bankası yayınlarından basliycam.
Bırak ve rahatla uygulamadan okuyordum.
Onu da dün kütüphaneden buldum.
Ya kaldığım yerden devam ederim ya da baştan.
çapraz okuma yapacağım mecburen .
Gece yarısından sonra iki gün bende bir şey okumadım .

Pastaneler ne güne duruyor bırazdan simit gelecek 🤪yoramam kendimi :süslü:

Martin iskele yayınlarından başlamıştım sonra iş Bankası iyi diyince kızlar onu bıraktım.
Tekrar baştan Martin e iş Bankası yayınlarından basliycam.
Bırak ve rahatla uygulamadan okuyordum.
Onu da dün kütüphaneden buldum.
Ya kaldığım yerden devam ederim ya da baştan.
çapraz okuma yapacağım mecburen .
Gece yarısından sonra iki gün bende bir şey okumadım .

o da mantıklı ama bir poğaça olmuş kaç tl kendim yapıp buzluğa aticam ben sudem😁 afiyet olsun sana benim yerime de ye🥲

o da mantıklı ama bir poğaça olmuş kaç tl kendim yapıp buzluğa aticam ben sudem😁 afiyet olsun sana benim yerime de ye🥲
Tepsiyle yapsam çok yerim 👻
Alınca durdurmak kolay oluyor.
Paketli gıda da almıyorum epeydir 👻
Simit bence daha ucuza geliyordur.
Susam pekmez elektrik zahmeti bir de.👻

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X