Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir çok Avrupa ülkesi sanırım böyle düşünüyor çok acı..
Ama orada üstün Alman ırkı olayı tam olarak bitmemiş, evrim geçirmiş ve hiç bir göçmen istenmiyor gerçekten.
Kuzenim orada, bir almandan farkı yok ne aksan ne görünüş yinede istenmediği ötekileştirildiği çok olmuş. Yani sadece oraya ve düzene ayak uydurmayanları değil baya baya kimseyi istemiyor genel bir güruh diyor🤷🏼‍♀️
Avrupa'nın ikiyüzlülüğü her durumda karşımıza çıkıyor. Ukraynalılar i onlar da bizden diyerek hemen kucakladilar

Amaç güzel, düşünce güzel fakat isimlerin böyle basılan yerde olmasından hoşlanmıyorum:)
Bir haber vardı geçen gün Almanya da bir sokak sanatçısı dünya bayraklarını yere çiziyormuş. Her ülkeninkini çizmiş türk bayrağını çubukla dikmiş. Türkler yerde olmasını istemediler bayraklarını o yüzden böyle bir şey yaptım demiş. Tamamen değer yargılarıyla alakalı bişey

Bir çok Avrupa ülkesi sanırım böyle düşünüyor çok acı..
Ama orada üstün Alman ırkı olayı tam olarak bitmemiş, evrim geçirmiş ve hiç bir göçmen istenmiyor gerçekten.
Kuzenim orada, bir almandan farkı yok ne aksan ne görünüş yinede istenmediği ötekileştirildiği çok olmuş. Yani sadece oraya ve düzene ayak uydurmayanları değil baya baya kimseyi istemiyor genel bir güruh diyor🤷🏼‍♀️
Benim arkadaşım da Almanya'da, o da böyle söylüyor

Ben şeyi anlamadım Yıldız Hüseyin'in peşine düşmüştü hani, garajda biri tarafından saldırıya uğradı. O sırada Kurt sen misin dedi, kurt ne alaka. Sadece orda geçti ismi, ben de olayla bir alakası vardır diye düşündüm.

Bir haber vardı geçen gün Almanya da bir sokak sanatçısı dünya bayraklarını yere çiziyormuş. Her ülkeninkini çizmiş türk bayrağını çubukla dikmiş. Türkler yerde olmasını istemediler bayraklarını o yüzden böyle bir şey yaptım demiş. Tamamen değer yargılarıyla alakalı bişey
Evet işte bu benim kafa:)

Ben de değer verdiğim bir şeyi yere yazmak istemem açıkçası. Daha farklı bakıyor onlar demek ki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X