Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Günaydın, hepimiz için sağlıklı ve huzurlu bir ay olur inşallah 🍀

Çok teşekkür ederim arkadaşlar 🌺Bugün daha iyiyim çok şükür. Aslında hastalıktan şikayet eder gibi yazmak istemiyordum ama ağrılardan nasıl bunaldıysam artık Eleadora Eleadora sorunca eski bir dostu bulmuşda içimi dökmek ister gibi dökülüverdim
Anlatinca insan rahatlıyor öyle deme.
Yaraya merhem oluyor sanki.
İyi olmana çok sevindim ❤️

The Bock and the City Casement

Eki Görüntüle 3016018

Corniche Duvarları

Eki Görüntüle 3016019

Echternach ve Benedictine Manastırı

Eki Görüntüle 3016020

Esch-sur-Sure

Eki Görüntüle 3016021

Berdorf

Eki Görüntüle 3016022

Lüksemburg​

Batı Avrupa’nın küçük ülkelerinden biri olan ve denize kıyısı bulunmayan Lüksemburg’un toprakları Fransa, Almanya ve Belçika ile çevreli durumda. Başkenti de oldukça ilginç bir şekilde ülkenin adını taşıyan Lüksemburg’un resmi dilleri ise Lüksemburgca, Almanca ve Fransızca olmasıyla dikkat çekiyor. Küçük bir ülke olmasının yanı sıra nüfus yoğunluğunun da bu veriye göre şekillendiğini söyleyebiliriz. 2018 yılında gerçekleşen son sayımlara göre 602.010 civarında seyreden nüfus oranı her yıl artış göstermeye devam ediyor. Bağımsızlık mücadelesini 1827 yılında kazanan ülke bu tarihten itibaren Fransa sömürgesinden kurtulmuş ve kendi anayasasını kullanmaya başlamış.
Lüksemburg tarih boyunca birçok hanedanlık ve ülke gördüğünden gezilecek yerleri de o oranda zaman içerisinde artış göstermiş durumda. Petrus Nehri üzerinde bulunan ve 1900-1903 yılları arasında inşası tamamlanan Adolphe Köprüsü, tren garı ile şehri birbirine bağladığından bölgeye ulaşım da aynı oranda kolayca sağlanıyor… Bock Casemates, ülkenin en çok turist ağırlayan bölgelerinden biri halini almış durumda; bunun esas sebebinin de yapıdaki birçok yeraltı tüneli ve mağaranın bulunması şeklinde yorumlanıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne adını yazdırmış olan Bock Tahkimatı 23 kilometre uzunluğa sahip.
Ülkede yer alan Büyük Dük Sarayı da 1572-1795 gibi uzun soluklu bir yapım aşamasını geride bırakıp 1817 yılında ilk ziyaretçilerini ağırlayan bir yapı. Lüksemburg Hükümeti’nin de hizmetinde olan bu sarayı ilk olarak Prens Henry kullanmış. Ülkenin müzeler bakımından oldukça zengin olduğunu ve gezi planınızı bunu göz önünde bulundurarak şekillendirmenizi öneririz. Avrupa Müzesi, Banka Müzesi, Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi ve Grandük Jean Modern Sanatlar Müzesi de bunlara verilebilecek en somut ve başarılı örnekler olarak biliniyor. Vianden Kalesi ile Orta Çağ Kasabası olarak bilinen Lüksemburg’un Vianden’i kuş bakışı görebilir anı ölümsüzleştirerek harika kareler yakalayabilirsiniz.
Schengen Kalesi, hem mimari yapısı hem de geçmiş dönemdeki ilginç bir anısıyla meşhur. Fransız yazar Victor Hugo’nun da bir dönem bu kalede kaldığı rivayetler arasında yer alıyor. Lüksemburg’u ziyaret etmek isteyenler için en uygun zaman diliminin yaz aylarıdır ancak ülkenin genel olarak sıcak ve ılıman bir iklime sahip olduğunun altını özellikle çizmemiz gerekiyor. Yağışlar sizi rahatsız etmeyecekse tercihinizi sonbahar veya kış aylarından yana da kullanabilirsiniz. Lüksemburg geziniz sırasında birçok bölgeyi yürüyerek dahi gezebilirsiniz, nasıl mı?
Oldukça küçük bir şehir olduğundan hem spor hem gezi gibi bakılarak planlar yürüyerek yapılabilir yahut tren ya da otobüs tercih edilebilir ancak dikkat hafta sonu sefer sayıları oldukça seyrek şekilde işler. Türkiye’den Lüksemburg’a uçak ile 3 saat 20 dakika gibi kısa bir sürede gidebilirsiniz.
Bordo pasaport sahipleri için vize şartı aranırken, diplomatik, gri ve yeşil pasaport sahiplerinden 180 gün içerisinde 90 günü aşmadığınız müddetçe vize istenmiyor.

Yeni aydan herkese günaydınlar :KK76::KK76:

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
Mehfam Mehfam
@Teyocan
@UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@Ysf42
@Nosking
@Natsume
Limonsuzzcay Limonsuzzcay
@-nemesis-
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@Buralardutluuugdu
@HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Kurk Mantosuz Madonna
L LADY VEGA
@cotard sendromu
Günaydınn kitap kurtları herkese bol okumalı günler diliyorum. Bu akşam merlini bitireceğim inşallah

Günaydın, hepimiz için sağlıklı ve huzurlu bir ay olur inşallah 🍀

Çok teşekkür ederim arkadaşlar 🌺Bugün daha iyiyim çok şükür. Aslında hastalıktan şikayet eder gibi yazmak istemiyordum ama ağrılardan nasıl bunaldıysam artık Eleadora Eleadora sorunca eski bir dostu bulmuşda içimi dökmek ister gibi dökülüverdim
Her zaman 🌺
Teyo nun dediği gibi yokluğun hissediliyor 🧡
Teşekkür ederim 🌺

Ay'a Yolculuk'ta bağış yapanlar arasında Osmanlı'yi çok cömert olarak gösteriyor ve övüyor ama çeviri mı öyle orijinali mı bilmiyorum. Fransa'yi da kötülüyor
Işte buna hiç şaşırmadım çünkü frasızca ve ingilizcede türklerle ilgili menfi görüşler sansürlenmiyor . Osmanlıyı öven bi görüş söz konusuysa akabinde fransanın kötülenmesi olağan.
Zamanında çok bela olmuşuz başlarına belli ki acısını hala unutamamışlar :KK70:
Biraz daha yazarsam herkese açık bir platformda açık görüş yazmaktan cekiniyorum o yüzden son mesajım olsun.Tarihi severim ve çok da merak eder okurum benim nacizane anladığım asırlardan bugüne politikanın olduğu yerde her zaman her yönetici isteyerek ve ya istemeyerek az ya da çok hata yapmıştır birilerinin canını yakmıştır, adaletiyle nam salmış yöneticiler dahil

Mutlaka izleyeceğim, izleyen var mı acaba nasıl 😍
Screenshot_20220301_124102.jpg

Anlatinca insan rahatlıyor öyle deme.
Yaraya merhem oluyor sanki.
İyi olmana çok sevindim ❤️

Her zaman 🌺
Teyo nun dediği gibi yokluğun hissediliyor 🧡

Teşekkür ederim 🌺
Konuşunca da susmak bilmiyorum ama ferfecir isyan edecek bir gün yeter diye🤭. Bugün de evdeyim yatakta yatıyorum komşunun getirdiği şifalı kış çayını içiyorum ve hala susmadım 🤦‍♀️

Eki Görüntüle 3016018

Corniche Duvarları

Eki Görüntüle 3016019

Eki Görüntüle 3016020

Esch-sur-Sure

Eki Görüntüle 3016021

Berdorf

Eki Görüntüle 3016022

Lüksemburg​

Batı Avrupa’nın küçük ülkelerinden biri olan ve denize kıyısı bulunmayan Lüksemburg’un toprakları Fransa, Almanya ve Belçika ile çevreli durumda. Başkenti de oldukça ilginç bir şekilde ülkenin adını taşıyan Lüksemburg’un resmi dilleri ise Lüksemburgca, Almanca ve Fransızca olmasıyla dikkat çekiyor. Küçük bir ülke olmasının yanı sıra nüfus yoğunluğunun da bu veriye göre şekillendiğini söyleyebiliriz. 2018 yılında gerçekleşen son sayımlara göre 602.010 civarında seyreden nüfus oranı her yıl artış göstermeye devam ediyor. Bağımsızlık mücadelesini 1827 yılında kazanan ülke bu tarihten itibaren Fransa sömürgesinden kurtulmuş ve kendi anayasasını kullanmaya başlamış.
Lüksemburg tarih boyunca birçok hanedanlık ve ülke gördüğünden gezilecek yerleri de o oranda zaman içerisinde artış göstermiş durumda. Petrus Nehri üzerinde bulunan ve 1900-1903 yılları arasında inşası tamamlanan Adolphe Köprüsü, tren garı ile şehri birbirine bağladığından bölgeye ulaşım da aynı oranda kolayca sağlanıyor… Bock Casemates, ülkenin en çok turist ağırlayan bölgelerinden biri halini almış durumda; bunun esas sebebinin de yapıdaki birçok yeraltı tüneli ve mağaranın bulunması şeklinde yorumlanıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne adını yazdırmış olan Bock Tahkimatı 23 kilometre uzunluğa sahip.
Ülkede yer alan Büyük Dük Sarayı da 1572-1795 gibi uzun soluklu bir yapım aşamasını geride bırakıp 1817 yılında ilk ziyaretçilerini ağırlayan bir yapı. Lüksemburg Hükümeti’nin de hizmetinde olan bu sarayı ilk olarak Prens Henry kullanmış. Ülkenin müzeler bakımından oldukça zengin olduğunu ve gezi planınızı bunu göz önünde bulundurarak şekillendirmenizi öneririz. Avrupa Müzesi, Banka Müzesi, Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi ve Grandük Jean Modern Sanatlar Müzesi de bunlara verilebilecek en somut ve başarılı örnekler olarak biliniyor. Vianden Kalesi ile Orta Çağ Kasabası olarak bilinen Lüksemburg’un Vianden’i kuş bakışı görebilir anı ölümsüzleştirerek harika kareler yakalayabilirsiniz.
Schengen Kalesi, hem mimari yapısı hem de geçmiş dönemdeki ilginç bir anısıyla meşhur. Fransız yazar Victor Hugo’nun da bir dönem bu kalede kaldığı rivayetler arasında yer alıyor. Lüksemburg’u ziyaret etmek isteyenler için en uygun zaman diliminin yaz aylarıdır ancak ülkenin genel olarak sıcak ve ılıman bir iklime sahip olduğunun altını özellikle çizmemiz gerekiyor. Yağışlar sizi rahatsız etmeyecekse tercihinizi sonbahar veya kış aylarından yana da kullanabilirsiniz. Lüksemburg geziniz sırasında birçok bölgeyi yürüyerek dahi gezebilirsiniz, nasıl mı?
Oldukça küçük bir şehir olduğundan hem spor hem gezi gibi bakılarak planlar yürüyerek yapılabilir yahut tren ya da otobüs tercih edilebilir ancak dikkat hafta sonu sefer sayıları oldukça seyrek şekilde işler. Türkiye’den Lüksemburg’a uçak ile 3 saat 20 dakika gibi kısa bir sürede gidebilirsiniz.
Bordo pasaport sahipleri için vize şartı aranırken, diplomatik, gri ve yeşil pasaport sahiplerinden 180 gün içerisinde 90 günü aşmadığınız müddetçe vize istenmiyor.

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
Mehfam Mehfam
@Teyocan
@UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@Ysf42
@Nosking
@Natsume
@-nemesis-
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@Buralardutluuugdu
@HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Kurk Mantosuz Madonna
L LADY VEGA
@cotard sendromu
Merhaba canım ❤️🌹
Galiba eşimden bana da bulaşmış. Hem hastalık hem çocuklar hem de mutfak işleri yoruyor. O yüzden giremiyorum canım.

Aspasiaa Aspasiaa çok sever Bekiroğlu mu.❤️biz de aspasyayi çok severiz ❤️

Biri okudu sanki yakın zamanda bu kitabı.

Ha ha 😂 ben bugün çok parçalı uyudum ondan oldu 😂

Nasıl oldunuz?
6 gün mu kaldı karantinaniz bitmesine.
Teşekkür ederim canım ❤️ ben biraz kötüyüm ama mecburen ayaktayım.
5 gün kaldı.
Limonsuzzcay Limonsuzzcay @ummhnisa geçmiş olsun 🌺
@Bonus Allah yardımcın olsun🌸
@Emine1990 hoş geldiniz
Sağol canım benim ❤️ sana da geçmiş olsun 🙁 keşke bi test yaptırsaydın belirtiler benziyor. Ama inşAllah değilsindir.

Kitapların filmlerini izlemeyi tercih etmiyorum. ( Harry Potter hariç )Müzikal ya da tiyatroları tercihim.
On ikinci Gece'yi tiyatroda izlemiştim mesela Eleadora Eleadora
Yüzüklerin Efendisi?
Ben severim farklı bir bakış açısı bence. Kitapla sinema, dizi matematiği çok farklı Bazı film ya da dizilerin kitapla başa baş gittiğini hatta geçtiğini düşünüyorum. Mesela Yüzüklerin Efendisi kitabın üstünde bana göre, TRT nin Çalıkuşu efsanedir

Teşekkür ederim canım ❤️ ben biraz kötüyüm ama mecburen ayaktayım.
5 gün kaldı.

Sağol canım benim ❤️ sana da geçmiş olsun 🙁 keşke bi test yaptırsaydın belirtiler benziyor. Ama inşAllah değilsindir.
Teşekkür ederim. Bak sana da bulaşmış . Bu hastalığın biricik dostu un ve şekerli yiyecekler bunlar bu virüsü çok iyi besliyor o yüzden bunlardan uzak durup bol su tuketmelisiniz.D ve C vitaminleri ,Mg , udi hindi yağı,kekik yagi ,zencefil varsa onlar da çok iyi geliyor .Bunları yapıyorsundur ama yine de yazayim dedim birilerine faydasi olsun diye. Allah acil şifa versin

Konuşunca da susmak bilmiyorum ama ferfecir isyan edecek bir gün yeter diye🤭. Bugün de evdeyim yatakta yatıyorum komşunun getirdiği şifalı kış çayını içiyorum ve hala susmadım 🤦‍♀️
Oh mis afiyet şifa olsun 💐
Kitapların filmlerini izlemeyi tercih etmiyorum. ( Harry Potter hariç )Müzikal ya da tiyatroları tercihim.
On ikinci Gece'yi tiyatroda izlemiştim mesela Eleadora Eleadora
Ben de bazen filmleri izliyorum ama biraz seçici davranıyorum, tiyatro bambaşka bir olay zaten. Ok ikinci gece mesela okumadım bir de ben onu ama oyun muhteşemdi.
Veba, satranç, noter Dame hem kitap hem tiyatro olarak gittiğim hiç pişman olmadım bu zamana kadar.

Yüzüklerin Efendisi?
Ben severim farklı bir bakış açısı bence. Kitapla sinema, dizi matematiği çok farklı Bazı film ya da dizilerin kitapla başa baş gittiğini hatta geçtiğini düşünüyorum. Mesela Yüzüklerin Efendisi kitabın üstünde bana göre, TRT nin Çalıkuşu efsanedir
Onun da kitabını okumayı tercih etmiyorum 😁 Çalıkuşu'nu izlemedim izlemeyi de düşünmüyorum. Kitabını okuyacağım

Teşekkür ederim. Bak sana da bulaşmış . Bu hastalığın biricik dostu un ve şekerli yiyecekler bunlar bu virüsü çok iyi besliyor o yüzden bunlardan uzak durup bol su tuketmelisiniz.D ve C vitaminleri ,Mg , udi hindi yağı,kekik yagi ,zencefil varsa onlar da çok iyi geliyor .Bunları yapıyorsundur ama yine de yazayim dedim birilerine faydasi olsun diye. Allah acil şifa versin
Çok sağol canım benim ❤️

Eki Görüntüle 3016018

Corniche Duvarları

Eki Görüntüle 3016019

Eki Görüntüle 3016020

Esch-sur-Sure

Eki Görüntüle 3016021

Berdorf

Eki Görüntüle 3016022

Lüksemburg​

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
Mehfam Mehfam
@Teyocan
@UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@Ysf42
@Nosking
@Natsume
@-nemesis-
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@Buralardutluuugdu
@HAbibte
@fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Kurk Mantosuz Madonna
L LADY VEGA
@cotard sendromu
Herkese uğurlu bir ay olsun, bahar içimizi ısıtıcak müjdeleri ile gelsin hepimize💜🥰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X