Hormonlarımdaki Sorun ;-(

Doktor şüphelenmekte haklı olabilir, panik yapacağınıza bir an önce sorunun ne olduğunu bulun.

Doktor şüphelenmekte haklı olabilir, panik yapacağınıza bir an önce sorunun ne olduğunu bulun.

Arkadasım doktor hormonal bozukluktan şüphelendi fakat benim korkum araştırmalarım neticesinde büyük bir sorun çıkması veya Polikistik over. Umarım sadece hormonal bozukluk olarak kalır. Panik yapmıyorum korkuyorum sadece ve sorunun ne olduğu insallah ortaya cıkınca paylasıcam.. Sizden tavsiyelerinizi yorumlarını istiyorum,teşhis amaclı değil zaten bir derdim var bölümündeyiz ve benim derdim sıkıntım bu :KK43::KK43: Kusura bakmayın fazla gerginim kuzum :KK59:

Arkadasım doktor hormonal bozukluktan şüphelendi fakat benim korkum araştırmalarım neticesinde büyük bir sorun çıkması veya Polikistik over. Umarım sadece hormonal bozukluk olarak kalır. Panik yapmıyorum korkuyorum sadece ve sorunun ne olduğu insallah ortaya cıkınca paylasıcam.. Sizden tavsiyelerinizi yorumlarını istiyorum,teşhis amaclı değil zaten bir derdim var bölümündeyiz ve benim derdim sıkıntım bu :KK43::KK43: Kusura bakmayın fazla gerginim kuzum :KK59:

Kusura bakmam tabiki ne münasebet :KK61: Benim derdim geç kalınmaması. Özellikle kadın hastalıkları konusunda. Annem kadın hastalıkları konusunda çok gevşekti bu yüzden ameliyat olmak zorunda kaldı.

mrb canım öncelikle geçmiş olsun bendede va aynı dert:KK43: 3 yıldır falan hormonlarımla uğraşıyorum ama öyle odaya kapanıp ağlanıp sızlanack bişey yok..üstelik bende kist beynimdede ii huylu bi tümör mevcut olduğu halde ağlamıyorum :):) hormon hapları kilo falan yapmaz korkma yanlız çok düzenli kullan..tüylenme bendede var ama sakın tedavi olmadan epilasyona falan gitme paran direk çöpe gider.ilk tedavi ol sonra halledersin kıl tüy işini..Allah şifa versin canım bu arada teşekkür ediyorum bu konuyu açtığın için çünkü bende aksatıyordum uzun zamandır :KK43: şimdi ilk işim doktora gitmek olcak:KK68:

Arkadaslar sizce regl dönemimi beklemeden gidip yaptırsam su testi ? Nasıl yapılıyor nasıl oluyor daha önce yaptırmıs olan arkadaslarr ? İlla regl mi olmam lazım ya of daha yeni bitti bekle simdi kim beklicek ekimi :KK43:

canım bekle çünkü en iyi ve en doğru sonuç regl döneminde yada bitiminde çıkıyor..şimdi gidersen bu sonuç yanıltıcı olabilir..bekle gitme :)

canım allah yardımcın olsun,inşallah bugün iyi haberlerini okuruz burda.bende yaklaşık bi 10-15 gün önce gittim kadın doğuma.muayene etti ve sol yumurtalıkta kist çıktı:KK43: kist 3.5 cm di.2.gidişimde kist 8.cm olmuş,neden olur diye sordum hormonlardan dedi:KK43: bana da simir testi yaptırmamı söyledi,önümüzdeki ay içinde mutlaka yaptır dedi.bir de ginera adında bir doğum kontrol hapı verdi,kilo yapıyomuş,benim de moralim çok bozuk dünden beri:KK43:bilmiyorum daha 3 gündür kullanıyorum.inşallah kist erir,hap kilo yapmaz:KK14: allah hepimizin yardımcısı olsun:KK71:

Konu içeriği nedeniyle "Jinekoloji" başlığına taşındı.
Konuları lütfen ilgili başlıklara açalım.

Kızlarr canlarımm biraz iyi haberlerle geldim size :82: Moralim biraz düzeldi. Bugün özel bir tıp merkezine kadın doğuma gittim. Ay kızlar doktoru bir görsenizz yabancı uyruklu sanırsam maşallahı vardı bir yürüyor yer titriyor alimallah :KK53: Neyse söyledim sorunumu anlattım ultrasona girdim. Baktı ekranda garip garip bişiler vardı bi an korktum acıkcası ne bunlar felan dedim ama kötü birşey değil sanırım olması gereken bişey yani heralde :KK53: PKO yu felan sordum bunun hakkında hiçbirşey söylemedi olsa söylerdi diye düşünüyorum. Yarında hormon testlerim yapılıcak. Oturup konusucakmısız,allah sonumu hayır etsin artık :KK59: Yarın yine yazıcam gelişmeleri. :KK58:

Selam kızlar. Canım o kadar sıkkınki kendimi bir yere kapatıp ağlamak ağlamak ağlamak istiyorum..
Geçtiğimiz sene yüzümde kollarımda ve sırtımda sivilcelenme şikayetiyle cildiyeye gitmiştim. Yüzümde hafif tüylenmede vardı (göbeğimde ve diğer çoğu yerdede var.). Doktor ilaç yazdı birde hormonlarına baktır dedi. Aynı gün kadın doguma gittim adetin 2. veya 3. günü geliceksin yapıcaz dedi. Bendeki aptallık salladım unutuldu gitti öyle :KK43: Sene içerisinde tüm vücut lazer epilasyona basladım kıl yogunlugum coktu azalma oldu ama yüzümdeki tüyler erkek sakalı oldu olucak az kaldı ! Bu sabah 5 seansta garanti veren uzmanı(!) aradım herzamanki gibi gelin bakalım dedi...
5 gibi kardesimle yine cildiyeye gittik sivilce sorunu yine. Bende cok yok ama kollarımla basım dertte sag kolumun üst kısmı izlerle doldu. Kardesimde delikanlı oluyor ya taktı sivilcelere :KK53: Doktor hanım bana baktı ve direkt dediki yüzünde kıllar var erkek çocuklarının oralarında kıl cıkarr kız gibi değil yüzün (ki yüzümü bi görün dibine girip bakınca belli oluyor kıllar!) kısacası kadın moralimi sıfıra indirdi. Regl dönemim yeni bitti önümüzdeki ay gidip hormon testi yaptırıcam hemen. Az önce netten baktım biraz biri diyor polikistik over hormon bozukluguna kıllanmaya sebep oluyormus %90 öyleymiş ergenlik döneminde başlarmışş ileride çocuk sahibi olması çok zormuş ! Biri diyor hormon ilaçları çok kilo aldırıyormuşş. Biri dediğim çoğu yerde bu tip şeyler yazıyor. Biliyorum netten bakılarak teşhis olmaz ama yazılanlar çok moralimi bozdu kızlar inanın yazarken ağlıyorum ya :KK43: :KK43: Ya benim çocuğum olmazsa ya böyle bozuk bozuk yasarsam ilaç kullanıp kilo alırsam :KK58: Aklımda bin ton şey var çok mutsuzum ya niye böyle oldu neden böyleyimmm :KK43: İlaç kullanıcam kilo alıcam belki o kistlerden var bende çocugum olmicak aklıma bin ton şey geliyor normalde böyle hemen morali bzulan takan biri degilim ama işte... :KK43:

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaslarr,bu sorunu yasamıs olanlar ühüühü :KK43:

ne demek üzülmek, ne demek ağlamak?
hiç korkma, tıp burada ve senin sorununa da çare bulacaktır.
erkeklik hormonu androjen sayısının bir etkene bağlı olarak artmış olmasından şüpheleniyorum. sana güzel bir hormon testi yaptıralım, sonra da bu şüphe doğru çıkarsa derhal tedavisine başlanır.
hiç de öyle korkacak bir şey yok, çocuğum olmayacak falan diye de ağlama sakın.
başka ne gibi şikayetylerin var aktar bana bir ara, buradan anlatamayacaksan da mesaj at.

Kızlarr gelişmeleri bildiricem demiştim ya hani bugün kan vermeye gittim hormon testi için. Ay ordada ayrı bi sinir oldum doktor bana yazdı yedi sekiz tane test laboratuvardaki kadın diyo üç test :KK53: Neymişş doktorun yazdıgı testler için 4 tüp kan lazımmış,yok artık dedim ! :KK53: Sonra gittik sor soruştur meger o kişi savmak için olsa gerek bayaa atmış havadan. Herneyse kanım alındı,pts günüde doktora gidicem. İnşallahh iyi haberlerle gelirim :KK54:

Kızlarr iyi haberlerle geldimm son günlerde çok yogundum giremedim siteye. Pts günü testlerin sonuçlarını aldıkk doktora götürdük ve bana "Testlerin bugün gördüğüm en iyi sonucu gösteriyor vallahiii." dedi :KK52: Hiçbir bozukluk yokmuşş belki genetik faktörler etkili olmuş olabilirmişş. Kesinlikle hiçbir problem yokmuş :KK52:
O kadar mutlu oldum o kadar mutlu oldum kii anlatamamm,eve geldik anneme "içime öküz oturmuştu vallahi rahatladım" dedim :KK61:
Desteginiz için cook tesekkürlerr sayenizde rahatladım belkide birsürü evham yapıcaktım bozuk olmayan hormonlarıda bozucaktım valla :86:

merhabaaa kızlarr. şimdi benim size bi kaç sorum olucak yanıtlarsanız çok sevinirim.

19 yaşındayım ve bekarım.
yumurtalıklarımda kist olduğunu öğrendim. doktor ameliyatlık bişe yok dedi ve doğum kontrol hapı verdi. 6 ay kullan sonra kontrole gel dedi. başladım kullanmaya. sorularımda şöyle;
1.doğum kontrol hapı kilo aldırırmı böyle bişe varmı?
2.doğum kontrol hapının içkiyle bi ilgisi varmı? kullanırken arada içki kullansam bi yan etki yapar mı?
3.daha önce kullanan varmı kist için geçtimi?
4. bide benim çenemde kıllanma oluştu kılları dökücekmidir yada yeni kıl oluşumunu önlicekmidir.buna göre lazer epilasyona gidicem çenemdeki kıllar için. kimiside daha çok artar erkek gibi olur diyo ne yapcam bilemedim. ama bu kıllar beni çok rahatsız ediyo.... :KK43::KK43::KK43::KK43:

bidee ilaca başladığımdan beri karnım çok ağrıyo. aralıklı aralıklı sancılar giriyo. ilaçla ilgilimi bu. iyi mi kötümü acaba..

şimdiden teşekkür ederim kızlarrrrrrrr

X