Hormon testi sonuçları AMH,TSH,PROLAKTİN vs. Yardım lütfen

Ne zamandır deniyorsunuz bebek sizin hormon degerlerinizde bir problem var mı

Ne zamandır deniyorsunuz bebek sizin hormon degerlerinizde bir problem var mı
Canım ocak ayından beri deniyorum.
Ben martta düşük yaşadım.
Hormonlarıma baktılar. Ama değerlerim normal çıktı.
Bi 28 yalındayım amh değerin 2 çıktı.
Doltor biraz düşük ama sorun değil dogal yol ile hanile kalırsın sen dedi.
Eşimden sperm şstedi.
Onun da ileri hareketlilik 0
Yerinde hareket 20
Ve ölü sperm yüzde 66 çıktı
Bu arada 80 milyon sperm sayısı ve morfoloji 2
Şuan ona ilaçlar verdi.
Sigarayı bırakıcak dedi bıraktı da.
Ceviz fındık keçiboynuzu yicek dedi
40 gün sonra test vericek bakalım dedi.
Eğer olmazsa onda da yılbaöına kadar müsade etim kendime.
O sğreye kadar dinlenicem ama yılbaşında olmazsa eğer aşılama düşünşuorum çok geçmeden...
Allah büyük. Artık rahatım çok kötü birşeyimiz yok en kötüsü aşılama yaptırırım diye düşüniyorum

canım benim elimden geldiği kadar kısaltarak yazmaya çalışayım. bebek düşündüğümüzde hemen hormonlarıma baktırdım yaşım 37olduğu için erken tedbir almak istedim.eşimin değerleri çok kötü çıktı benim yumurta kalitemin çok kötü olduğunu söyledi doktor amh : 0.35 çıktı prolaktin ve troid seviyelerim tavan. doktor direk yüzümüze kısırsınız deyip aşılama yapalım hemen dedi. o sırada sağolsun bize danışmanlık yapan bir hocamız troidim yüksek olduğu için MR istedi kan testi istedi MR sonucumda hipıofiz bezimde 3mm kitle belirlendi. cerrahpaşadan iyi bir prof bulup gittik o da tekrar MR ve kan testi istedi kan testini yaptırdık ancak önceki MR çektireli 1 ayı geçmediği için MR çektiremedim bu süreçte araştırmadık tüp bebek merkezi aşılama vs bırakmadık tabi. geçen perşembe cerrahpaşadaki beyin sinir profösörüne kan sonucumu göstermek için gittim ve bana büyüme hormonun hala çalışıyor dedi ameliyat olman gerekiyor dedi ona göre çok kolay ama bana göre beyin ameliyatı olmak çok korkutucu geldi hayatım bir an karardı. MRı bu ayın sonunda adet olduktan sonra çektirecektim. ama iki gün önce hamile olduğumu öğrendim Allah!ıma binlerce kez şükürler olsun ki. şimdi 10 gün sonra tekrar gidicem doktora yeni bir tedavi belirlenir sanırım. demem o ki yazdıklarım yaşadıklarımızın yanında bir hiç kalır kısırlık beyin ameliyatı tüp bebek derken haaa bu arada rahim filmi çektirdim ve sağ tüpüm kapalı tüm bunlara rağmen asla umudumu yitirmedim dualarımı eksik etmedim derdi veren dermanını da verir dedim ve çok şükür hamileyim. inşaallah sağlıklı bir şekilde devam eder gebeliğim. asla umudunu yitirme ve her zaman umutlu ol iyi düşünki iyi olsun

Gerçekten yazını okurken kendim hamile olduğumu öğrenmiş kadar sevşndim
Aslında kafandan attığın için hanile kaldın
Herşey stress sıkıntı
Kafada bitiyor gerçekten
Allahım sana çok güzel sağlıklı nir bebek masip etsin kuzum benim

Çok sağol canım insallah sana da tez zamanda saklikli bir gebelik nasip eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…