Hoacanın müftedat dısı sorması

Öğretmen olmak Sadece öğreten olmak demek değil. aynı zamandaanlayan empati kuranda olabilmek

bu telafi sınavları zaten klasik olur test olmaz ama müfredat dışıysa eğer şikayet edin tabi.ama ders kitabında hiç olmayan, hiç gösterilmemiş şeyler olması lazım.
Bunlar mazeret sınavı ve mazeret sınavları diğerlerine nasıl yapıldıysa o öğrenciye de öyle yapılmalıydı.

Hayatta kazanmak da kaybetmek de var bunu öğretin kardeşinize bence.. 0.1 puanla ikinci olması onu değersiz kötü tembel hiç bir şey yapmaz. Her zaman birinci olmak zorunda değil şuanki ortalaması kötü değil.. böyle olması gerekiyormuş demekki her olaydan çıkarılabilecek dersler var. Bu olaydan da çıkarabileceği şeylere baksın, kafasına takmasın bence seneye üniversite sınavı için çok çalışacak güzelce dinlensin tatilde stresini atsın.. böyle şeyler için hayat çok kısa inanın. Çocukları bu yarışa sokarak başta biz yanlışız.

Öğretmeni de bence Allah’a havale edin, artık gerçekten müfredattan sordu mu sormadı mı Allah bilir. Belki de müfredat içinden şeylerdir ama zor sormuştur? Önceki sınav da zordu belki eşitlemeye çalıştı arkadaşlarına haksızlık olmasın diye..

Ama lütfen gidip bir başarısızlıkta şikayet etmeyi (affınıza sığınıyorum) çirkefliğe taşımayı öğretmeyin kardeşinize. Kazanmak da kaybetmek de var. Kaybetmeyi bilmeyen kazanmayı da bilmez.

Not: öğretmen DEĞİLİM:KK70:

Hayatta kazanmak da kaybetmek de var bunu öğretin kardeşinize bence.. 0.1 puanla ikinci olması onu değersiz kötü tembel hiç bir şey yapmaz. Her zaman birinci olmak zorunda değil şuanki ortalaması kötü değil.. böyle olması gerekiyormuş demekki her olaydan çıkarılabilecek dersler var. Bu olaydan da çıkarabileceği şeylere baksın, kafasına takmasın bence seneye üniversite sınavı için çok çalışacak güzelce dinlensin tatilde stresini atsın.. böyle şeyler için hayat çok kısa inanın. Çocukları bu yarışa sokarak başta biz yanlışız.

Öğretmeni de bence Allah’a havale edin, artık gerçekten müfredattan sordu mu sormadı mı Allah bilir. Belki de müfredat içinden şeylerdir ama zor sormuştur? Önceki sınav da zordu belki eşitlemeye çalıştı arkadaşlarına haksızlık olmasın diye..

Ama lütfen gidip bir başarısızlıkta şikayet etmeyi (affınıza sığınıyorum) çirkefliğe taşımayı öğretmeyin kardeşinize. Kazanmak da kaybetmek de var. Kaybetmeyi bilmeyen kazanmayı da bilmez.

Peki çocuklarımıza haklarını aramayı öğretmeden mi yetiştirelim. Ben öğretmenim ve eğer bir hata yaptıysam bunun cezasını ödemem gerekir. Bütün hayatı boyunca o öğrencinin ahlari ile yaşamak kul hakkina girmek istemem

Hirsli olmak konusundaki yorumunuza katiliyorum ama hakkini aramaktan neden geri dursun? Ben ogretmenim, bana ogrencim sinav kagidini gormek icin geldiginde asla geri cevirmem. Seffaf olmak, ogrencinin kafasinda adil olma konusunda soru isareti birakmamak gerek. Biz ogrenciyken bu tarz seyler cok uctu bizim icin. Kalkisamazdik bile. Sanki saygisizlik gibi dusunulurdu. Ama cirkeflik yapmadan da hak aramak mumkun. Ogretmene de soz hakki taninmis olur hem. Eger ogrencinin tavir ve davranislarindan rahatsizsa bunu sinav kagidiyla cezalandirarak gostermek ne kadar mantikli bir yaklasim? Alip karsisina konussun, kendisine bir saygisizlik yapildigini dusunuyorsa disipline basvursun. Her ogrencinin tavri bir degil. Belki ukalaca tavirlari da vardir, bilemem ama bu onun karakteri. Notla ceza veremem ki.

Allahtan son senesi değilmiş okul birinciliği çok önemli üniversite sınavında bence de şikayet edin.

Bunlar mazeret sınavı ve mazeret sınavları diğerlerine nasıl yapıldıysa o öğrenciye de öyle yapılmalıydı.
telafi , mazeret, özür, bahane, excuse vs vs buna mı takıldın ne dersen de :rapci: ama hayır değil.üniversiteye geçince de karşılaşacak bunlarla.bir sınavı kaçırdın mı yandın, konsepti çok farklı olur.bir kere öncelikli bahaneleri "senin daha fazla süren vardı çalışmak için" dir.ayrıca mazeretler test olmaz, klasik yapılır.hocaların şöyle bir kini de var "beni neden bir defa daha sınavla notla soru hazırlamayla uğraştırdın".

telafi , mazeret, özür, bahane, excuse vs vs buna mı takıldın ne dersen de :rapci: ama hayır değil.üniversiteye geçince de karşılaşacak bunlarla.bir sınavı kaçırdın mı yandın, konsepti çok farklı olur.bir kere öncelikli bahaneleri "senin daha fazla süren vardı çalışmak için" dir.ayrıca mazeretler test olmaz, klasik yapılır.hocaların şöyle bir kini de var "beni neden bir defa daha sınavla notla soru hazırlamayla uğraştırdın".
Ben her sınavdan sonra en az 5 kişiye mazeret sınavı yaparım. Hiç böyle düşünmedim. Benzer sorular sordum testse test klasikse klasik. Mazeret sınavı klasik olur genellemesini siz mi öne sürüyorsunuz yoksa yönetmelikte var da bizim mi haberimiz yok.

Ben her sınavdan sonra en az 5 kişiye mazeret sınavı yaparım. Hiç böyle düşünmedim. Benzer sorular sordum testse test klasikse klasik. Mazeret sınavı klasik olur genellemesini siz mi öne sürüyorsunuz yoksa yönetmelikte var da bizim mi haberimiz yok.
Benzer sorular sormanız vaktinde sınava giren öğrencilere haksızlık olmuş. Ben tamamen farklı sorarım.

Peki çocuklarımıza haklarını aramayı öğretmeden mi yetiştirelim. Ben öğretmenim ve eğer bir hata yaptıysam bunun cezasını ödemem gerekir. Bütün hayatı boyunca o öğrencinin ahlari ile yaşamak kul hakkina girmek istemem
hak arama şansı hayatta bir tek burda karşısına çıkmayacak ki? Başka binlerce olayda öğretebiliriz.
sadece bizim insanımızda malesef şu çok var “başarısız olunca şikayet edecek yer aramak” huyu. 7 yaşındaki bebenin elinden tutup okula gelen düşük almış diye “öğretmenlerden” hesap soran annelere sanırım benim tepkim.. hoş bir tepkim yok şuan, en azından size karşı, ben sadece bu olayda da erdemli davranmayı nasıl öğrenebiliriz çocuklarımıza diye düşünerekten kendimce yorum getirdim. Bir de kardeşinizin değeri bilgisi çalışkanlığı kişiliği asla 0.1 puanla ölçülemez. Bunu söylemek istemiştim

Siz eğer “müfredat DIŞI” olduğuna eminseniz soruların şikayet de edebilirsiniz sonuna kadar hakkınız. Hatta üniversite sınavında bir şeyler değişecekse etmelisiniz de belki, yada önce öğretmeniyle konuşup müfredat dışı olduğunu hata mı olduğunu falan sorabilirsiniz belki şikayete gerek kalmadan düzeltilir.

sadece eğer müfredat dışı değilse şikayet edip yine çocuğu zor duruma düşürmeyin. Bu güne kadar alnının akıyla yapmış her şeyi millet arkasından düşük alınca ailesini çağırıyor demesin

Eğer müfredat dışı olduğuna kesinlikle eminseniz şikayet edin tabiki. Ama sınav zordu klasikti vb. Diye şikayet edilemez. Telafi sınavları genelde öyle oluyor çünkü.
Bunun dışında kardeşinize hayatta kaybetmenin de olduğunu anlatın. Hayatta hersey her zaman istediği gibi olamaz. Bi sınavdan düşük alması onu değersiz başarısız yapmaz. Bunların farkına varırsa daha mutlu bi hayatı olabilir diye düşünüyorum.
Son olarak da lise de bize de her zaman mufredatta olan seyelri öğretip sormazlardı. Mesela bi konu mufredetta var ama o kadar detaylı olarak degil. Bize detayını da ogretip sınavlar da sorarlardı. Belki öyle bir sey olmuştur?

Benzer sorular sormanız vaktinde sınava giren öğrencilere haksızlık olmuş. Ben tamamen farklı sorarım.
Benzerden kastim aynı tip ve aynı zorluk düzeyinde. Sınava zamanında girmedi diye çok zor soru sormak bana göre uygun değil. Zaten öğrenciler benzer sorsam bile oncekinde ne almışsa yine yakın not alıyor. Yani arkadaşlarımdan soruları alıp 100 çekeyim diyenine rastlamadım ben. Hem öğrenci keyfinden değil bir mazeretinden dolayı gelememisse bu biraz vicdansizlik olmaz mı. Mesela geçen sene öğrencim babası vefat ettiği için sınava giremedi. Kız o travmayı atlatmaya çalışırken benim daha zor bir sınav hazirlamam etik olur mu sizce.

Hirsli olmak konusundaki yorumunuza katiliyorum ama hakkini aramaktan neden geri dursun? Ben ogretmenim, bana ogrencim sinav kagidini gormek icin geldiginde asla geri cevirmem. Seffaf olmak, ogrencinin kafasinda adil olma konusunda soru isareti birakmamak gerek. Biz ogrenciyken bu tarz seyler cok uctu bizim icin. Kalkisamazdik bile. Sanki saygisizlik gibi dusunulurdu. Ama cirkeflik yapmadan da hak aramak mumkun. Ogretmene de soz hakki taninmis olur hem. Eger ogrencinin tavir ve davranislarindan rahatsizsa bunu sinav kagidiyla cezalandirarak gostermek ne kadar mantikli bir yaklasim? Alip karsisina konussun, kendisine bir saygisizlik yapildigini dusunuyorsa disipline basvursun. Her ogrencinin tavri bir degil. Belki ukalaca tavirlari da vardir, bilemem ama bu onun karakteri. Notla ceza veremem ki.

Siz de haklısınız ben zaten çooook farklı bir sektörden öylesine biriyim :) sizin kadar vakıf değilim konuya. Naçizane bir yaklaşımdı benimki de.
Hepimizin kardeşinin çocuğunun karşısına sizin kadar iyi öğretmenler çıkar umut ediyorum ki :)

Benzerden lastik aynı tip ve aynı zorluk düzeyinde. Sınava zamanında girmedi diye çok zor soru sormak bana göre uygun değil. Zaten öğrenciler benzer sorsam bile oncekinde ne almışsa yine yakın not alıyor. Yani arkadaşlarımdan soruları alıp 100 çekeyim düğününe rastlamadım ben. Hem öğrenci keyfinden değil bir mazeretinden dolayı gelememisse bu biraz vicdansizlik olmaz mı. Mesela geçen sene öğrencim babası vefat ettiği için sınava giremedi. Kız o travmayı atlatmaya çalışırken benim daha zor bir sınav hazirlamam etik olur mu sizce.
Birinci dereceden akraba vefatı ayrı konu ama arkadaşımın yengesi vefat etti diye mazeret bildiren var. Ben neden bu öğrenciyi ödüllendireyim...

Diğer bütün hocalar destekçisi, bilmiyorum bu hoca neden böyle kardeşimin önünü kapatmak isteyen tek hoca zaten, bende incelenmesini istiyorum , ben sağlık okuyorum ben bile bilmiyorum embiryonun mezoderm tabakasının grafiğini saçma sapan sorular , test olsa 100 alçağı kesindi
ben biyoloji ogrtm mezunuyum ben bile hatirlayamadim ya🙄yillar gecti belki ondan ama kardeşine cok üzüldüm.Gercekten hoca bilerek yaptıysa sikayet edin. Edin ki bir daha kimseye haksızlık yapilmasin

X