Hoacanın müftedat dısı sorması

Toprak111

""Yasanmayan yaslar""
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2017
5.037
6.530
Hayırlı cumalar herkese, en küçük kardeşim 11. Sınıfta çok başarılı bir çocuk, bir kere olsun dershaneye gitmedi ders almadı her sene okul 1. Si oluyordu çok iyi bir lisede okuyor, 1 senede 3 cenazemiz oldu en son 3 ay önce dayımı kaybettik ondan önce babamı dedemi ..cocuk içersinde bulunduğu durumlardan dolayı bunalıma girdi ama derslerini asla ihmal etmedi, sürekli bunalıma girdiği için hastalandı son yazılısında hastanede yattı sınava giremedi rapor aldı.

Hastaneden okula gitti son sınav olmaya , normalde okulda bütün sınavlar test seklinde, hocası kardeşime 10 tane soru hazırlamış klasik ve hepsi müfredat dışı, ben saglıkcıyım sorularına baktım ben bile tıkandım kaldım dersi biyolojiydi üreme grafiğine kadar cizdirmiş hiç dersleri alakası olmayan şeyler, kardeşim çok sinirlendi müfredat dışı sordu diye ,ilk sınavı 100 , bundan da 78 almış ve kardesimede bu da sana ders olsun demiş.

Çocuğun ortalaması 98.60 , 0.1 puanla okul 1. Liğini kaybetti ama pskolojisi alt üst oldu , bu hoca önceden de böyle kardeşime takan bir hocaydı ve bunu kasti yaptı, diğer hocalarıda MEB e şikayet edin dedi .karne almaya da gitmedi kafayı hocaya taktı çok zoruna gitti tören düzenlenecekti eğer 1. Olsaydı şuan çok üzgün, Hoca kasti bir şekilde müfredat dısı sormuş diğer hocalardan hem fikir bu konuda ne yapabiliriz

Yani sikayet etseniz neolur bilemedim fakat ben bile üzüldum valla ..cocuk icin belkide bu olayi kurcalamadan unuttursaniz daha iyi olur ..surec uzarsa stres altina girebilir muhatap olmak zorunda kalabilir vs..güzel bi hediye alin kutlama yapin yani siz ödullendirin en iyisi

Yani sikayet etseniz neolur bilemedim fakat ben bile üzüldum valla ..cocuk icin belkide bu olayi kurcalamadan unuttursaniz daha iyi olur ..surec uzarsa stres altina girebilir muahatap olmak zorunda kalabilir vs..güzel bi hediye alin kutlama yapin yani siz ödullendirin en iyisi
İnanın bende çok üzgünüm, basında babası yok ama babama verdiği sözü tutmak için elinden geleni yaptı, töreni olacaktı gitti kendine takım elbise aldı, son sınava sonucuna kadar kesindi 1.liği ama mahvettilee, biz sürekli destek oluyoruz ama hoca bile bile yaptı sindiremşyor

Sikayet edin. Sinav kagidi incelensin. Eger gercekten dediginiz gibiyse birsey yapilir mutlaka. Ben hocanin bu tavrini cozemedim. Bu kadar basarili bir ogrencinin neden onunu kapatmaya calisiyor? Aksine destek olmasi gerekir.
Diğer bütün hocalar destekçisi, bilmiyorum bu hoca neden böyle kardeşimin önünü kapatmak isteyen tek hoca zaten, bende incelenmesini istiyorum , ben sağlık okuyorum ben bile bilmiyorum embiryonun mezoderm tabakasının grafiğini saçma sapan sorular , test olsa 100 alçağı kesindi

bu telafi sınavları zaten klasik olur test olmaz ama müfredat dışıysa eğer şikayet edin tabi.ama ders kitabında hiç olmayan, hiç gösterilmemiş şeyler olması lazım.
Aynen sorun klasik olması değil, diğerlerine test yapılıp kolay sorulması, kardeşime klasik yapıp müfredat dışı sorulması tek sorun müfredat dısı olması gerçekten çok başarılı bir çocuk olimpiyatlara götürülen bir çocuk inanın çok üzgünüz

Diğer bütün hocalar destekçisi, bilmiyorum bu hoca neden böyle kardeşimin önünü kapatmak isteyen tek hoca zaten, bende incelenmesini istiyorum , ben sağlık okuyorum ben bile bilmiyorum embiryonun mezoderm tabakasının grafiğini saçma sapan sorular , test olsa 100 alçağı kesindi
Tabi ki test yapmak zorunda degil ama mufredatta olmayan konulari da soramaz. Ona ragmen 78 alabilmesi de cok iyi.

Sadece bu durum için değil yaşanan kayıplardan dolayı kötü olaylar üst üste binmiş ve kardeşinizin psikolojisi bozulmuş sanırım bir doktordan yardım alabilir yoksa kendinden emin bu kadar başarılı bir öğrenci 1. Olmamayı bu kadar kafaya takmamalı . Hayatta her şey puan not değil siz ailesi olarak onu her şekilde seveceksiniz bunu hissettirin . İleride yine başarılı olacaksa bir öğretmen ya da bir sınav asla engel değildir . Telafi Sınavı’nda da farklı sorular sorulur çok doğal kardeşiniz ders kazanımlarına göz atabilir müfredat dışı mı değil mi oradan anlayabilirsiniz .

Kardeşinize sorduğu sorular gerçekten müfredatta yoksa şikayet edin. Başkalarına test bize klasik, başkalarına kolay bize zor demeniz şikayet sebebi değil. Eğer gıcıklığına yaptıysa hoca kişisel gelişimini tamamlayamamış demektir, böyle durumlarda açıkçası öğrenciye göre hareket edilir. Normalde sınavlarına düzenli gelen çalışkan bir öğrenciye bir kere çok önemli bir ssorun yaşayıp gelemedi diye böyle ders verilmez

İlçe milli Eğitim müdürlüğüne dilekçe verin ekinede sınav sorularını ve raporunuzu vs koyun. hatta soruşturma ya bakan şube müdürü ilede görüşün

Tabi ki test yapmak zorunda degil ama mufredatta olmayan konulari da soramaz. Ona ragmen 78 alabilmesi de cok iyi.
Kardesim çok araştırır çok okur sınavdan önce netten bakmış valla tesadüf eseri yapabilmiş sadece kitaba bağlı kalmıyor nette tıp konularını çok araştırır oradan kalmış aklında

Şikayet edin.hakkını aramayı öğrensin.birinciliği belki kaçırır ama en azından denemiş olursunuz.kafayı takmakta haklı ama olan olmuş.hayatta hep böyle şeyler başımıza gelir.moralimizi bozup eve kapanamayız.hoca neden takmış kardeşinize?
Mesela kardeşime soruyor kaç bekliyordum diye o da 100 diyince , hocada 99 aldın diyo .
Sonra kardeşim itiraz ediyor sınav test hepsi doğru 1 puan nerdden kırıldı diye hoca da 99 diye not olamaz mı diyor, kardeşimi egoist görüyor ama alakası yok

Hayırlı cumalar herkese, en küçük kardeşim 11. Sınıfta çok başarılı bir çocuk, bir kere olsun dershaneye gitmedi ders almadı her sene okul 1. Si oluyordu çok iyi bir lisede okuyor, 1 senede 3 cenazemiz oldu en son 3 ay önce dayımı kaybettik ondan önce babamı dedemi ..cocuk içersinde bulunduğu durumlardan dolayı bunalıma girdi ama derslerini asla ihmal etmedi, sürekli bunalıma girdiği için hastalandı son yazılısında hastanede yattı sınava giremedi rapor aldı.

Hastaneden okula gitti son sınav olmaya , normalde okulda bütün sınavlar test seklinde, hocası kardeşime 10 tane soru hazırlamış klasik ve hepsi müfredat dışı, ben saglıkcıyım sorularına baktım ben bile tıkandım kaldım dersi biyolojiydi üreme grafiğine kadar cizdirmiş hiç dersleri alakası olmayan şeyler, kardeşim çok sinirlendi müfredat dışı sordu diye ,ilk sınavı 100 , bundan da 78 almış ve kardesimede bu da sana ders olsun demiş.

Çocuğun ortalaması 98.60 , 0.1 puanla okul 1. Liğini kaybetti ama pskolojisi alt üst oldu , bu hoca önceden de böyle kardeşime takan bir hocaydı ve bunu kasti yaptı, diğer hocalarıda MEB e şikayet edin dedi .karne almaya da gitmedi kafayı hocaya taktı çok zoruna gitti tören düzenlenecekti eğer 1. Olsaydı şuan çok üzgün, Hoca kasti bir şekilde müfredat dısı sormuş diğer hocalardan hem fikir bu konuda ne yapabiliriz

Şikayet edin, sonuna kadar takipçisi olun. Kaç tane travma yaşamış, elinizde değilmiş. Bari bu travmayı aşabilmesi için adaletin yerini bulmasını sağlayın. “Biz elinizden geleni yapalım, olmazsa da hayırlısı böyleymiş deriz” deyin.

Şikayet edin, sonuna kadar takipçisi olun. Kaç tane travma yaşamış, elinizde değilmiş. Bari bu travmayı alabilmesi için adaletin yerini bulmasını sağlayın. “Biz elinizden geleni yapalım, olmazsa da hayırlısı böyleymiş deriz” deyin.
Hocası içinde bulunduğu durumları bile bile böyle yapması daha çok zorunda gidiyor, inanın elinde olmayan sebeple hastalandı gidemedi sınava ve gerçekten haksızlık yapıldı , çocuk bu kadar stres yaşamadı karne almaya bile gitmedi,takım elbise aldı kendine ne Lee yaptı nasip olmadı

Kardeşiniz sanırım hırsının kurbanı oluyor. Bu kadar hırs iyi değil. Hocayı da haklı bulmuyorum ama sanırım kardeşinizin bir tavrına binaen bu da sana ders olsun demiş. Her şeyi bilirim yaparım kafasındaysa hoca belki programda olan ama kıyıda köşede kalmış şeyleri sormuştur ona ders olsun babında..

X