Histeroskopi-rahime çizik atma ile gebelik elde eden var mı?

sorunsensin

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
274
184
35
Merhaba iki tane olumsuz tüp bebek denemem var. Doktor herhangi bir sorun görmüyor. Son olarak histeroskopi yapalım aynı zamanda rahime çizik atalım dedi. Daha da olmazsa genetiğine bakarız ama normal yolla gebeliğin olduğu için bu en son ihtimal dedi. Benzer sorunu yaşayanlar var mı?

Canım benim de 1. Tutmadı 2. Kimyasal oldu. 3. Transferim olacak ama doktorla henüz görüşmedim.
Histeroskopi neden yapılıyor acaba ?

Benm ilk deneme kimyasal oldu ikinci deneme kimyasal oldu 3.den önce histereskobi yapıldı rahme çizik atıldı negatif oldu 4 ve 5nci denemede negatif 6.deneme başka doktor gene histereskobi yapıldı aralıkta Şubat'ta toplama mayısta transfer gene negatif. Histereskobilerimde temizdı ikinci histereskobi de parça alınıp biyopsiye gitti bi sorun çıkmadı. İnşallah süreciniz güzel ilerler pozitif alırsınız

Canım benim de 1. Tutmadı 2. Kimyasal oldu. 3. Transferim olacak ama doktorla henüz görüşmedim.
Histeroskopi neden yapılıyor acaba ?
Benim hiç tutunmuyor görünür de hiçbir sebep yok. Daha önce polip vardı alınmıştı belki yine oluşmuş olabilir diyor. Bunu da ancak histeroskopi ile görebilirmiş. Çizik atarak şansı artırabiliriz dedi bir de.

Size bayağı çok yapılmış işlem. Aslında bana da polip ameliyatı esnasında yapılmış oluyor. Sonrasında rahim filmi de çekildi bir sorun çıkmadı. Şimdilik ara vermeyi düşünüyorum. Zaten tek şansım kaldı iki embriyom var.

Evet öyle oldu malesef ya nasip işte herşeyin bi vakti zamanı var benm zamanım gelmemiş demekki daha diyorum. İnşallah iki embriyonuz size umut olur sımsıkı tutunur Allâh yardımcınız olsun

Evet öyle oldu malesef ya nasip işte herşeyin bi vakti zamanı var benm zamanım gelmemiş demekki daha diyorum. İnşallah iki embriyonuz size umut olur sımsıkı tutunur Allâh yardımcınız olsun
İnşallah sizin için de süreç daha güzel olur. Yaştan dolayı(35) hep çift embriyo koyuyor doktor. 4 tane gitti 2 tane kaldı geriye ama haftasonu başka bir doktorla görüştüm transfer edilen embriyolar çokta kaliteli değil gibi dedi. O yüzden klanlar nasıl bir bilgim de yok açıkçası hakkımızda hayırlısı.

Amin inşallah. Bende 33 yasındayım bir defa tek konuldu bana 5 defa cıft transfer oldum. Benmde aynı iki tane 3.gün embriyom var biri G1 biri G3 kalitede yani biri iyi biri kötü. Aslında iyi olanda pek iyi deil ama nedense iyi diyorlar iyi olan 6 hücreli kötü olan kaç bilmiyorum. İnşallah son olur hepimizin de ben 31 mayısta negatif aldım şimdi bekliyorum bayramdan sonra ne yapacagımıza karar verecez

Size ne güzel kalitelerini söylemişler. Benim bu transferde gördüm 3bb+3bc yazıyordu. İlki taze transfer 4.gün embriyosuydu onda zaten hiç kalite falan yazmıyor. Bende 1 haziranda negatifi aldım. Şimdi histeroskopi dediler o da merkezde 17.500 tl. Özelde bir hoca buldum sigortam karşılıyormuş o yapacak işlemi. Bir de kromozomlara baktırın dediler. O da bir ayda falan çıkıyormuş sonuç. Operasyondan hemen sonra adet görünce transfer aşamasına geçmemiz lazım dedi doktor da. Bir de transfer ücreti var şimdi. O yüzden bizde biraz bekleyelim dedik. Bu merkezde hoca yaşın iyi, embriyoların iyi, sağlıklı bir doğumun var diyor ama kafamda da hep soru işaretleri oluyor.

Yok söylemediler dosyamın içinde ben baktım sorunca iyi kalite diyorlar sadece kagdın resmini çektim sonra baktım işte. İyi deyince keşke iyi olsalar. Çok geçmiş olsun. Histereskobi için çok fazla bi fiyat bu ya ben iki yıl önce özelde 7.500 e yaptırmıstım. Geçen sene aralıkta devlette doktorum yarı özel olmuş oluyor 2.900lü bişeydi sanırım. Kromozom kanda yapılan karyotip analizini diyorsunuz sanırım evet bizimkide bir ayda cıkmıstı.temiz gelmişti. Aynen aslında yasınız çok büyük değil embriyonuzu bilemiyorum saglıklı doğumda var(Allâh bagıslasın yavrunuzu inşallah) spermle ilgili bi sorun var mı peki bakıldı mı yani sadece kadinla biten bişe değil bu

Yani bende bundan mustaribim. Hep iyi kalite deniliyor ama neye göre? Bahçecideki hoca AA kalite değil dedi çok iyi olduğunu söyleyemem kalanlar muhtemelen daha kötü dedi. Muayene etmeden de bir şey söyleyemem dedi. (muayene ücreti 3900 TL)Belki yumurta rezerviniz düşük falan gibi konuştu ki benim 16 yumurtam toplandı ve amh en son 2.40. Sormayın beni daha önce ameliyat eden prof vardı devlette şimdi ayrılmış özel bir kliniğe geçmiş ondan fiyat aldım ofis histeroskopi 27000 operatif olursa da 39500 dediler. Her yer para tuzağı olmuş sanki. Aynen ondan bahsediyorum karyotip analizi istediler ikimizden de. Sperme de bakıldı hem aşılama da hem tüp bebekte sorun görünmedi. 56 milyon sayısı, motilite de %48 mi ne çıkmıştı. Başka hangi değerler önemli bilmiyorum. Aslında bir sebep var da bulamıyoruz galiba.

Mutlaka bi sebep vardır yani öncesinde saglıklı bir dogumunuzda var zaten. Hiç bi problem yok gibi görünsede mutlaka bişeyin var olduna inanırım. Sperm de iyi görünüyor aslında.ama sperm iyi görünse bile sperm DNA hasarına baktırılması gerekiyor. Embriyolarınız beşinci güne gidiyor mu peki. Mesela bizim 6 deneme oldu hepsinde sil baştan başladık bir veya iki transfer edildi kalanı beşinci güne gitmesini beklediler hiiç gitmedi. İlk defa dondurulmuşumuz oldu bizim oda Şubat'ta ohss olmuştum o şekilde dondurdular gene 3. Gün oldu mesela. Biz tüm test tahlil embriyoya genetik test bile yaptırdık. Bizim yapmadıgımız sadece sperm DNA hasarın baktırmak kaldı. Bayramdan sonra gidip o tahlili yaptırcaz. Başkada bişey kalmadı zaten.

Hangi şehirde yasıyorsunuz bilmiyorum ama histereskobi için devlet veya yarı özel şeklinde bir yer tercih etseniz daha iyi olmaz mı yanı çok fazla fiyatlar yarım saatlik bir işlem için gerçekten çook abartı fiyatlar artık ticarete dökülen bişe oldu bu zaten

Evet 5.güne ulaşıyor embriyolar. Bu transferimde 5.gün çift embriyo transferi yapıldı. Aslında taze transfer olan ilk denemem de de 5.güne ulaşan kullanılacaktı fakat doktorum şehir dışına gideceği için 4.gün transfer edildi. Ben de kabul ettim. Embriyoya genetik en son çare dedi doktor. Ama sağlıklı bir doğum olduğu için ben gerek görmüyorum dedi. Yani bizim de karyotip analizde sıkıntı çıkmazsa muhtemelen sperm dna hasarına bakılacak.

Ankara'da yaşıyorum. Öyle yapacağım zaten bir doktorla görüştüm özelde o yapacak ücret çıkmıyor. Sadece arkasından hemen transfer yapılacağı için erteledim. Bana mesaj atarsın adet görünce gününü planlarız dedi.

Yani beşinci güne de ulasıyormus embriyonuz. Bizim 3te kaldgı için bize sperm DNA hasarı yapın dediler. Yani biz embriyoya genetik yaptık ama anomalili geldi transfer etmediler zaten biz o sorunu bulacagmızı sanarak embriyoyu genetiğe gönderdik aslında ama her ay farklı yumurta her ay farklı sperm ve embriyo oluşuyor bu anomalili geldi diye hepsi öyle olacak değil dediler biz zaten bi daha genetik yaptrmadık çok maliyetli bişe çünkü ve garantisi yok onunda şansına nasibine kalmış genetik ten sağlam gelip tutmayan bile varmış. O yüzden ben o yola bi daha girecegmi sanmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…