hiperokojen barsak..lütfen yardımm..!!

Canimm benimde ayni cikmistii gunlerce yemedi icmedim internetin basindan kalkmadim 1 ay onceki randewumda azalmis dediler gecen haftada yok olmak uzereydi ama 2 ay falan cok uzuldum sklma hiic
Allah senden binlerce kez Razı olsun ne diliyosanda olsun inşallah bu benim dördüncü gebeliğim hiç Çocuğum yok henüz bi yıkım daha kaldıramam gibi gelio

Allah senden binlerce kez Razı olsun ne diliyosanda olsun inşallah bu benim dördüncü gebeliğim hiç Çocuğum yok henüz bi yıkım daha kaldıramam gibi gelio
Amin canimm hepimizinn benimde 3. Gebeligim bunda cok korktum bisey olursa kaldiramam dedim butun aksiliklerde buldu insallah bunlari kucagimiza aliriz

Canimm benimde ayni cikmistii gunlerce yemedi icmedim internetin basindan kalkmadim 1 ay onceki randewumda azalmis dediler gecen haftada yok olmak uzereydi ama 2 ay falan cok uzuldum sklma hiic
Canım sen muhakkak sormuşsundur
Şimdi bu tek başına down sendromu için yeterli bi bulgu diil ama yani bu Parlaklık geçmezse ne gibi bi durum yaşanır ya da geçerse daha sora bi sıkıntı Yaşar mı bebeğim
Down sendromundan ziyade sonrasında bi sıkıntı yaşamasından korkuyorum çünkü down sendromuyla ilgili birincil belirteçler hep bebek açısından olumlu

Bana perinatoloji uzmaninin soledigi en kotu ihtimal bagirsagi tikanir dogunca kucuk bi operasyon gecirir dediler ki hiic ole olcak bisey degil benimki en ust seviyede kemik beyazligindaydi Allaha sukur gecti tam 2 ay gece gundus arastirdim hic gecmedi diyen yada down sendromlu dogum yapan yok Allah sag salim eli ayagi duzgun akli basi yerinde kucagimiza almayi nasip etsin

Gerçekten çok teşekkür ederim

Kalpten teşekkür ederim çok Sağol Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Hoşçakal

Ctesi şeker yüklemesinde bir bayanla tanıştım onunda kardeşine perinatoloji parlaklık var ileri seviyede amnıyosentez yaptır demiş.sağlıklı bir çocuğu olmuş. Yabancı sitelerde çok araştırdım yurtdışındaki forumlarda daha çok yaşayan var ve çoğu sonucunuda yazmış sagolsunlar.cogunda bişey yok sağlıklı Kistik fibrozda çıkan olmuş ama bu bizim ülkede yaygın değil. Down olanların hiçbirinde tek değilde kalplrrindede parlaklık vardı. Yinede rabbim bilir kimse bilmez perinayologum ultrasyon normal olup down lu olanlarda yüzde 30 dedi.Rabbim evlatlarimizla imtihan etmesin.dua edelim birbirimize.

Dr değilde uzman bir perinataloga görün belki o yok bile diyebilir. Acıbadem melih bey ultagebelik diye sitede yazmış bana bu zaman kadar gelenlerin sadece %1 inde parlaklık vardı yazmış.çogu yanlıştı demiş.

Mesajın için teşekkür ediyorum
Yarın sabah şehir değiştiriyorum gittiğim Şehirde bi perinotoloji uzmanı buldum ona görünücem
Inşallah benim bebişimdeki parlamada hatalıdır
Melih beyin sitesinde tam olarak nerede yazıyo %1 diye hangi başlık Altın'da ben bayaa okulumda bulamadım başlığı atarsan çok sevinirim

o yorumda bana ait sanırım kızlar.nerden nereye araştırırken konuşmanızı okudum en son yarumu ben yaptım bahar olarak.
benim bebeğimde de görüldü haftaya ayrıntılı ultrasona giricem inşallah ozamana kadar kaybolur.hepimizin bebeklerine allahım sağlık versin.benim bebeğimin kafasında kistte görüldü ama kist önemsizmiş bi kaç haftaya geçermiş herkesin öyle olmuş.ama bu bağırsak parlaklığı çok üzdü beni.yaşadıklarımızı paylaşalım da bundan sonra yaşayanlara moral olsun.tabi kimsenin başına gelmesin böyle bir durum.

Benim 2 2 bucuk ayda falan gecmeye basladi suan yok denilcek kadar azmis canim ayrintilida gecmessede uzulme geciyo gecmeyen biriyle karsilasmadim ki kac aydir arastiriyorm

Benim 23.haftada grade 1 di ama kontrol eden dr hiç yorum yapmadı. İlerledi mi azaldı mi bende sordum geçen hafta ben bakmıyorum. Olan olmuş ne yapcaksin ki dedi.dr umu değiştirdim bende baş bir dr anca bu ayın 21 inde gideceğim. Sizde grade olarak yaziyormuydu.ist iseniz hangi dr gidiyorsunuz ki bu kadar iyi bakıyor. Bilgi verirseniz sevinirim.ben özel gittiğim halde ilgi yoktu.

Benim 2 2 bucuk ayda falan gecmeye basladi suan yok denilcek kadar azmis canim ayrintilida gecmessede uzulme geciyo gecmeyen biriyle karsilasmadim ki kac aydir arastiriyorm
sağol canım çok moral oluyorsun.bende o kadar çok yorum makale vs okudum ki artık beynim bulandı.
başına gelenlerde bizde de var demişler sadece işte doğum yaptım sağlıklı doğdu yada şu haftamızda geçti diyen yok.
bu ultragebelik te yazan prof dr melih bey herkese sabırla cevap vermiş.ve hiç önemsememiş bu durumu.tek başına önemi yok demiş.böyle olumlu yorumlar okuyunca içim rahatlıyor ama bazı yazılar varki dibe çökertiyor.
inşallah şu ayrıntılıda da birşey çıkmaz da içim daha da rahatlar.istanbulda olsaydım melih atahan güven hocaya giderdim
istanbulda olanlar düşünsünler acıbademdeymiş.

L loveyoubaby senin bebeğinde parlaklık ilk görüldüğünde amniyosentezz istedilermi.
şimdi başka sorun çıkmazda sırf bunun için amniyosentez isterlerse diye de korkuyorum.

L loveyoubaby senin bebeğinde parlaklık ilk görüldüğünde amniyosentezz istedilermi.
şimdi başka sorun çıkmazda sırf bunun için amniyosentez isterlerse diye de korkuyorum.
Benim amniyosentez icin haftam buyuktu kordonsentez dedi devletteki perinatoloji uzmani oda cok riskli kendi ozel doktoruma gittim 1 bulgu icin bebegi riske atmaya hic gerek yok dedi yaptirmadim gerci yaptir desede yaptirmazdim o doktorlara senin benim gbi binlerce hasta gidiyo ve amniyosentez onermese cocuk Allah korusun down sendromlu olsa doktoru suclarsin diye kendilerini riske atmak yerine bizi bebeklerimizi riske atiyolar yani eminim onercek doktorlarn onermesinden korkma sen yaptircakmisin onu dusun

Hayır canim işte onun için sordum bende istemiyorum kesinligi olmayan birşey için. Zaten benimde ayrintiliya girdiğimde 22 haftalik olcak sonuç çıkana kadar onlarin istediği süre doluyor. Insallah kaybolur haftaya kadar.Keşke hic cikmasaydi içimiz rahat devam etseydi gebeliğimiz ama ne yapalım bizimde sınavımiz bu şekilde. Allahim korusun yavrularimizi.ilk beyazlık görülen ultrason foton duruyorsa buraya yuklermisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…