hiperokojen barsak..lütfen yardımm..!!

Pekii mesela allah korusun öyle bir durumda kararın ne olurdu
bence hiç sorun yoktur eğer testlerin ense kalınlığı vs normalse
10binde 4 bebekte oran yani
Ve böbreği aman aman boyut farklı değil yanlış ölçüm olabilir yada ilerleyen zamanlarda değişebilir bebeğin büyümesi ile
bu iki durumu yan yana getirip bebeğinde sorun olduğunu düşünme bence
O testler çok pahalı eğer içimi rahatlatacak diyorsan yaptır ama ailenizde falan bu tarz bi durum yoksa ihtimal düşük
Doktorlar bunu söylemek zorunda ama parlaklık sonucu doğan hiçbir bebekte sorun olduğunu okumadım
Burda da hepimiz gördük baştan okuduysan
İçin rahat olsun senin bebeğin de sağlıklı inşallah
H -hotaru- ben de hiç sorun olduğunu duymadım. Hatta doktorlar bile bana rastlamadıklarını söyle mişlerdi. Ama doktorlar bu ihtimali söylemekle yükümlüler. Onların görevi bu.

Slm yazacaktım bende bugün 32+0 ım dr dan geldim.parlaklik azalmış dedi.gelisimide 2 gün öne gecmis:KK66: senin nasıl gecti mi. Bir ile tanıştım onun 36.haftada geçmiş kızına sağlıklı doğmuş
Merhaba bende konyadayım çok uzun zaman geçmiş ama bebeğinde su an bi sıkıntı var mı bugün bana da hiperekojonik barsak var dedi çok endişeliyim

Merhaba bende konyadayım çok uzun zaman geçmiş ama bebeğinde su an bi sıkıntı var mı bugün bana da hiperekojonik barsak var dedi çok endişeliyim
Hiç endişelenmeyin bir sorun olmuyor
İki yavrumda da vardı ama çok şükür sağlıklılar
Kanama vs durumunda bebeğin yuttuğu kanla bu sonuç görülebiliyor
Yada cihazlardan kaynaklı olabiliyor
Konuyu baştan okuyun sorun çıkan hiç olmadı
İlk duyduğumuzda bizde aynı şekilde endişelendik ama içiniz rahat olsun

Hiç endişelenmeyin bir sorun olmuyor
İki yavrumda da vardı ama çok şükür sağlıklılar
Kanama vs durumunda bebeğin yuttuğu kanla bu sonuç görülebiliyor
Yada cihazlardan kaynaklı olabiliyor
Konuyu baştan okuyun sorun çıkan hiç olmadı
İlk duyduğumuzda bizde aynı şekilde endişelendik ama içiniz rahat olsun
Merhaba kızlar 29 haftalık hamileyim.Ayrıntılı ultrasonda bağırsak genişliği cıktı ve hâlâ devam ediyor.bununda ilgili bisey bulamadim parlaklık değil genişlik yâni bağırsak dilate tabirini kullaniyo doktorlar bilginiz var mi acaba bunu yasayan sağlıkla

Bebeğinizde bi sıkıntı var mı acaba su an bana da genişleme ve parlaklık çar dediler

arkadaşlar merhaba..ben 15.5 haftalık hamileyim..

ikili test sonuçlarım normal çıktı..

bugün bakılan ultrasonda bebekte ''hiperokojen barsak'' görüntüsü var dendi..kesin değil takip edilecek dendi..okuğum bir kaç şeyde bebekte zeka geriliği gibi bulgularda belirteç olabilcek bir şeymiş..dünyam başıma yıkıldı..bununla ilgili bilgisi ,başından geçen öyküsü olan varmı,ne olur yardım edin..senağlama

allah tüm bebeklerin sağlığını korusun..
Bilgim yok ama amnion sıvısı kesin sonuç verir bence bu testi yaptırın

Merhaba kızlar 29 haftalık hamileyim.Ayrıntılı ultrasonda bağırsak genişliği cıktı ve hâlâ devam ediyor.bununda ilgili bisey bulamadim parlaklık değil genişlik yâni bağırsak dilate tabirini kullaniyo doktorlar bilginiz var mi acaba bunu yasayan sağlıkla kucağına alan yardımcı olursaniz cok sevinirim
Yardımınıza ihtiyacım var☹️

Allah sizden, bu postu açandan, aynı durumu yaşayıp burada bilgi veren bütün annelerden razı olsun. Benim bebeğimde de bağırsak parlaklığı çıktı 3hafta sonra tekrar kontrol var. Deli gibi araştırmaya başlamış ve moralim bozulmaya başlamışken bu postu gördüm ve baştan sona kadar okudum. İçim büyük ilçüde rahatladı, küçük ihtimaller her zaman vardır zaten. Onun içinde Allaha dua edeceğim.Özellikle wakewake size ayrıca teşekkür etmek istiyorum aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen gelip burada yine bilgi vermiş anne adaylarını ferahlatmaya çalışmışsınız. Allah razı olsun. Darısı bizim başımıza

Allah sizden, bu postu açandan, aynı durumu yaşayıp ilçüde rahatladı, küçük ihtimaller her zaman vardır zaten. Onun içinde Allaha dua edeceğim.Özellikle wakewake size ayrıca teşekkür etmek istiyorum aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen gelip burada yine bilgi vermiş anne adaylarını ferahlatmaya çalışmışsınız. Allah razı olsun. Darısı bizim başımıza

Allah sizden, bu postu açandan, aynı durumu yaşayıp ilçüde rahatladı, küçük ihtimaller her zaman vardır zaten. Onun içinde Allaha dua edeceğim.Özellikle wakewake size ayrıca teşekkür etmek istiyorum aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen gelip burada yine bilgi vermiş anne adaylarını ferahlatmaya çalışmışsınız. Allah razı olsun. Darısı bizim başımıza

Konu eskilerde kalmış, okudum herkes maşallah sağlıkla almış evladını. Ben de dün ayrıntılı ultrasonda 1. Seviye hafif bağırsak parlaklığı teşhisi aldım. Ne olduğunu yeni öğrendim. Bebekle ilgili birkaç test istedi torch testleri ve virüs onlarda bir şey çıkmadı. Genetik içinde nipt yapabilirsiniz dedi onuda ben istemedim. Ama dünden beri de içimde hep bir sıkıntı. İnşallah ben de sağ salim alırım kucağıma bebeğimi

Ne yaptınız acaba anneler bende aynı durumdayım içim içimi yiyor buradaki Sevgili annelerin yazdıklarını okuyup rahatlamaya çalışıyorum Allah kimseyi evladı ile sınamasın

Bağırsak parlaklığı ile ilgili yazmak istedim, ben 23. Haftamda periontologa gitmiştim. Bağırsak parlaklığı var demişti. İlk defa ne olduğunu duyduğum için çok telaşlanıp sordum, ikili ve üçlü tarama yaptırmamıştım ultrasonda diğer her şey normal göründüğü içinde yaptırmak istemedim. Dr beni çok korkuttu her türlü genetik rahatsızlık nedeniyle olabilir, senden kaynaklı olabilir, virüs olabilir, kistik fibroz olabilir dedi. Yüzde 98 de bir şey olmaz dedi. Sonra nıpt testi yada anne karnından su alımına bakın dedi eğer sıkıntı varsa bunlarda 99.9 oranında çıkar dedi. Yasal olarak aldırabilirsiniz bebeği. Ben tabi istemedim dedim aldırmayacağım ama bir ayımıda ağlayarak geçirdim. Sonra bol bol dua ettim, radyologa göründüm o da parlaklığı çok önemsiz buldu dedi hafif süzeyde bir şey çıkmaz korkma. Sonra rahatladım. Bir hafta önce doğum yaptım, bugün kontrolede gittikten sonra size yazmak istedim. Elhamdülillah ultrasonda trmiz, oarlaklıkla ya da bağırsakla ilgili bir sorun yok. Kan tahlilinde yalnızca tsh yüksek çıktı o da muhtmelen benim kullandığım ilaçla alakalı onu takip edecekler. Özellikle tek bulguysa lütfen siz de üzülmeyin. Ayrıca etrafımda sonra kime desem, banada böbrek parlak, kalp parlak vs.. gibi şeyler denildi diyorlar. Sanırım bu yeni cihazlar fazlasıyla irdeliyor ve her bulguyu dr ciddiye alarak söylüyor. İçinize sinmiyorsa başka doktorlara da danışın. Burada yazan çok insan var sağlıkla kucağına aldığına dair. Rabbim kimseyi evladın hastalığı ile sınamasın🙏

X