hiperokojen barsak..lütfen yardımm..!!

ben 21. haftada göründüm değerleri tam 21. hafta dedi.sadece barsaktaki parlaklık 1.grade onun için down olabilir dedi dünya başıma yıkıldı sanki.birde dr cok uğraştı bebek dönmedi beyninin bir kısmına bakamadım göbek kasın kalın dedi 2 hafta sonra bir daha gel o bakmadığıma bakayım dedi bende 23.haftamda yine görüneceğim benim aklıma çok takılıyor çok araştırdım.Tek bu olanlarda bişey çıkmamış hatta bununla beraber kalp ekojeni olanlarda bile takip ettim bebekleri sağlam.sadece cok dağılmaya başladı ise o zaman tehlikeli.Ense kalınlığı nf :3,3 mm çıktı.bu iyi dedi ama onuda araşırdığımda çok güvenilir bir ölçü olmamakla beraber 20-23.haftalarda 6 mm geçerse tehlikeli ama bebek ona doğru ise kalın arkaya doğru ise ince çıkıyormuş oda net değil.
Down sendromlu olanlarda gecmiyormuymus

perinatoloji uzmanı baktı barsakta parlaklık var dedi bir noktada mı yoksa yaygınmı bilmiyorum.raporda 1.grade hiperekojen yazıyor..1 ds li bebek sahibi kadın hamileliğinde bunun çoğaldığını dağldıgını yazmış.bazı bayanlar geçti demişler onların sağlıklı.bazıları geçmediği halde sağlıklı.Ne desek boş Allah bilir.sizin barsakta bir noktada mıydı.Bence siz korkmayın böyle yaşayanların çoğunun bebeği geriden gitmiş.sizinki ilerde ve azalmış korkacağınız bişey yok Allahın izniyle.siz kaçıncı haftada detaylıya girdiniz? nf değeri ne idi?

perinatoloji uzmanı baktı barsakta parlaklık var dedi bir noktada mı yoksa yaygınmı bilmiyorum.raporda 1.grade hiperekojen yazıyor..1 ds li bebek sahibi kadın hamileliğinde bunun çoğaldığını dağldıgını yazmış.bazı bayanlar geçti demişler onların sağlıklı.bazıları geçmediği halde sağlıklı.Ne desek boş Allah bilir.sizin barsakta bir noktada mıydı.Bence siz korkmayın böyle yaşayanların çoğunun bebeği geriden gitmiş.sizinki ilerde ve azalmış korkacağınız bişey yok Allahın izniyle.siz kaçıncı haftada detaylıya girdiniz? nf değeri ne idi?
Suan ewde degilim dosyalarim ewde ben 21. Haftada girdim sanirim nf degeri ne oluyodu benim komple barsakta parlaklik var o yuzden kan yutmus olabilir dediler o okudugunuz sitenin linkini atablirmisiniz

Suan ewde degilim dosyalarim ewde ben 21. Haftada girdim sanirim nf degeri ne oluyodu benim komple barsakta parlaklik var o yuzden kan yutmus olabilir dediler o okudugunuz sitenin linkini atablirmisiniz
Nf dediginz ense kalinligi sanirim benim o olculmedi ve 14. Haftadan sonra nf olcumunun gereksiz oldugu dogru sonuc vermedigi yaziyordu bi stede ama bilmiyorum insallah bisey cikmaz bebeklermizde

Filmlere dikkatli bak kafa filminde yazıyor ölçmüştür notlar da yazmıyor. 21+0 da girdim değerlerimizi karşılaştırır. Banada kanda yutmuş olabilir dedi net bişey yok

Filmlere dikkatli bak kafa filminde yazıyor ölçmüştür notlar da yazmıyor. 21+0 da girdim değerlerimizi karşılaştırır. Banada kanda yutmuş olabilir dedi net bişey yok
Ewet buldum canim benim 5.7 cikmis biraz yuksek sanirim ama perinatoloji uzmani bununla ilgili birsey soylemedi

gkhnmrcn adlı kullanıcının mesajlarını okurmusun.bugün aile hekimide bağırsak parlaklığı tek başına veri değil dedi.

gkhnmrcn adlı kullanıcının mesajlarını okurmusun.bugün aile hekimide bağırsak parlaklığı tek başına veri değil dedi.
Insallah oledir canim ama kendi kadin dogum doktorlarmiz bile net aciklama yapamiyoken saglik ocagini pek kaile almam insallah gecer sen ayrinti ultrasona girmismiydin

1 hafta önce girmiştim. Detayli ya bebek dönmesi diye bir bölümüne bakamadı beyinde.o yüzden 2 hafta sonra yine gel dedi haftaya tekrar gideceğim perinatoloji uzmanı gittiğim. Bakalım 2 haftada degisiklik olmuş mu. tevekkül ve dua canım başka elden gelen yok.Allaha sığınıyorum.Allah yarattı takdir Allahın kafamıza takmamaya çalışalim cnm bebiş leri üzmeyelim

1 hafta önce girmiştim. Detayli ya bebek dönmesi diye bir bölümüne bakamadı beyinde.o yüzden 2 hafta sonra yine gel dedi haftaya tekrar gideceğim perinatoloji uzmanı gittiğim. Bakalım 2 haftada degisiklik olmuş mu. tevekkül ve dua canım başka elden gelen yok.Allaha sığınıyorum.Allah yarattı takdir Allahın kafamıza takmamaya çalışalim cnm bebiş leri üzmeyelim
Anladm canim Allah korusun ama down sendromunda kalp anomalisi cikiyormus Allaha sukur sennde cikmamis insallahda baska bisey cikmadan gecer

ben su an 35+2 haftalık hamileyim parlaklık hala devam ediyor.Doğuma artık az kaldı doğduktan sonra göreceğiz artık benimki grade 3 tü en risklisi benim tansiyon sorunum olduğum için bebeğin eşindede kireçlenmeler başladı erken doğum ihtimali yüksek

Feyza parlaklık tan başka sorun var mı? Rabbim yüzünü güldürsün.inş iyi haberlerini bekliyoruz.

Amin Allah hepimizin yardımcısı olsun bebekle ilgili parlaklıktan başka bir şey görülmedi.İnşallah doğumdan sonra başka bir şey çıkmaz.

Bugün17. Haftamı doldurdum ve. Doktora gittim doktor bağırsaklarında Parlaklık OLDUĞUNU ama bunun tek başına bi anlam ifade etmediğini söyledi 2 li test sonuçları kandaki oran olsun burun kemiği ve ense kalınlığı gibi verilerin hepsi normal çıkmıştı
Doktor ilk söylediğinde anlam veremedim ve yaptığı açıklamadan dolayı ( böyle bi durum yaşayıpta daha sora bu durumun yok olduğu çok sağlıklı birsürü bebek doğurttum) gayet rahat bi şekilde çıktım muayenehaneden Ama şimdi sakinleşemiyorum ağlamadan duramıyorum
Down sendromu zaten bir risk ama down sendromu olasılığı 2 li testte negatif çıkmıştı o halde bu nedir
Ya da down sendromlu olmadı diyelim bu durum bebekte daha sora bi sağlık sorununa neden olmicak mı

X