hiperokojen barsak..lütfen yardımm..!!

Hepinize iyi günler..bu forumu defalarca okudum ve bana hep umut oldu.. doğum yaptığımda mutlaka buraya yazıcam diye kendime söz verdim.. ve şimdi 1 haftalık miniğimle evimdeyim ve gayet sağlıklı.. yaşadıklarımı anlatayım size... hamileliğimin 4. Ayından itibaren bağısaklarında parlaklık görüldü.. sadece bağırsakta parlaklık olsa yine iyi.. beyninde kist de vardı..22. Haftada parlaklık kayboldu ama doktorlar 2li ve 3lü tarama yaptırmadığım için net bişey söyleyemedi.. aldırmayı düşünmediğim için amiosentezde yaptırmadım.. daha sonra 32. Haftada böbrekte genişleme görüldü.. bu belirtilerin hepsi down sendromu belirtileri.. hamileliğimin son 5 ayı hep ağlamakla geçti..zehir ettim hamileliği kendime.. ve 1 hafta önce hayatımın en mutlu gününü yaşadım.. kızım gayet sağlıklı.. Ama Allah'a hep dua ettim.. şükürler olsun dualarım kabul oldu.. içinizi biraz rahatlatmak için paylaşmak istedim.. hepiniz inş sağlıkla kavuşursunuz meleklerinize...

13Mart da doğum yaptım. Bizde de parlaklık grade 2-3 dü. Çok şükür oğlum sağlıklı. Doğduğu an ilk sorduğum sağlıklı mi sorusuydu Testlerde 10 güne kadar çıkıyor zaten. Bu teşhis oğlumu kucağıma alınca herşeye suktetmeyi öğretti . Kakasini yapınca sukrettim. Sesten irkilince duyuyor diye sukrettim. Elimi tutunca tutma refleksi var diye sukrettim. Inşallah sizde benim gibi sağlıcakla bebeklerinizi kucaginiza alacaksınız ve bol bol sukredeceksiniz. Arkadaşlar bu teşhis %5 lik bir ihtimal. %95likhiçbirşey olmayacak ihtimalini de unutmayın. Sağlıcakla kalın içinizi ferah tutun çünkü bebeklerin gerginliginizi hissediyorlar

Merhaba oncelikle bu mesajiniz ivij cok tesekkurler. Bieaz olsun icim rahatladi. benim 2li ve 3lu tarama testim temiz çıktı. Dün ayrıntılı ultrasona girdim ve bagirsakta parlama olduğunu ve bobreklerden birinin digerinden minimal oranda geniş oldugunu söyledi ve iki bulgu birden olunca down sendromu riskinin arttığını amniyosentez onerdigini söyledi. Ama ben yaptırmak istemedim başka doktora da goruneyim dedim. Taktir Allahtan tabi ama İnsan düşünmeden edemiyor

Öncelikle güzel dileğin için çok teşekkür ederim bende bir ay önce doktora gittiğimde bağırsak beyazlıgi var demişti dün tekrar kontröle gittiğimde ise beyazlık görünmüyor kaybolmuş dedi o kadar çok sevindim ki sizlere anlatamam. Insallh sağ saglim sağlıklı bi şekilde kucağımıza aliriz

Ben de yazayım birilerine umut olsun diye bizim de detaylıda kalbimizde parlaklık görüldü kendime üç haftayı zehir ettim iştahtan kesildim çocuğumu strese soktum Allahın cezası o makinelere ve saçma sapan ölçümlerine güvenmiyorum kimse yok şurası kısa burasında şu varmış diye kendisine hamileliği zehir etmesin.. Sonunda yurtdışındaki kan testini yaptırdık rahatladık.. Yine de Allah en dogrusunu bilir 1 ay sonra kkucağıma alınca göreceğim nesi var nesi yoksa..

Benimde bebegimde detaylida kalbinde parlaklik goruldu. 3 hafta sonra detayli fetal eko cektirecegim. Bebekte genetik hastalik olmasa bile baska bir kalp hastaliginin habercisi olabiliyormus cok uzgunum. Yurtdisinda yapilan nifty test icin kan verdim. Bir hafta on gun de onun sonucu icin bekleyip hayati kendime zehir edecegim insallah sonuclarim temiz cikar. Sizin sonuc geldi mi?

Evet temiz geldi en doğrusunu Allah bilir ama kalbindeki nokta kalsiyum birikmesi tarzında önemsiz bişeymiş bunu bana söyleyen prof dü kalbin çalışmasına sağlığına bi etkisi olmayan önemsiz bişey dedi içini ferah tut çok araştırdım çok kişide rastlanılan bi durum.. Eminim sonucun yüzde doksan dokuz temiz gelecek..

Insallah benimde icimde temiz gelecegine dair bir his var. benim doktorumda perinatolog onemsiz oldugunu tek basina bir sey ifade etmedigini soyledi hatta usteleyince kizdi. Testi de onermedi kesinlikle gerek yok dedi ben yine icim rahat etsin diye yaptirmak istedim. Sizin sonuc kac gunde cikti? Bir de sizin bebeginizin kalbinde parlaklik disinda baska bir anormallik var mi?

Görünen bişeyi yok başka henüz doğmadı inşallah sağlıklıdır.. Benim dr da önermedi garanti veriyorum bişey çıkmaz demişti ben yine de yaptırdım 10 günde geldi

Görünen bişeyi yok başka henüz doğmadı inşallah sağlıklıdır.. Benim dr da önermedi garanti veriyorum bişey çıkmaz demişti ben yine de yaptırdım 10 günde geldi

Bir problem olsaydi kesin gorulurdu sorunsuz bebeklerde gorulen %5 lik dilimdesiniz insallah bizdr oyleyizdir. Cok stres yaptim resmen gunlerdir bitki gibiyim yasamayan bilemez. 10 gunde cok iyi bana da 10 is gunu dediler bekliyoruz bakalim..

Bir problem olsaydi kesin gorulurdu sorunsuz bebeklerde gorulen %5 lik dilimdesiniz insallah bizdr oyleyizdir. Cok stres yaptim resmen gunlerdir bitki gibiyim yasamayan bilemez. 10 gunde cok iyi bana da 10 is gunu dediler bekliyoruz bakalim..

Seni çok iyi anlıyorum ben evde duramamıştım her gün başka birinde kalıp kafamı dağıtıyodum bu zamana kadar kötü sonuç alan görmedim sonuç çıkana kadar kendimi üzmicem de bebeği de üzme.. 10 günden önce de çıkabiliyor mail gelmisti bize aramamışlardı

Benim yine oglum var onunla ilgilenip kafami dagitiyorum yoksa kafayi yerdim rabbim eksikligini gostermesin cok zor bir durum. Hem mail hem mesaj atiyoruz dediler bekliyoruz bakalim.

Bugün özele gittim devam ediyor ama hafif dedi bazı bebekler makat kapalı olabiliyormus amniyosentez yaptirmadim pişmanım sanki doğduğunda muayne olur dedi sizde bi gelisme varmi

Dogumdan sonra muayne edildimi bağırsakları geçtiğini nasıl öğrendiniz merak ediyorum malesef ve tedirgin oluyorum haliyle

aminnn inşallah, beklemekten ve duadan başka çaremiz yok. doğumdan sonra da yazar mısın buraya, takipte olacağım.

Ayrıca aynı durumu yaşayıp doğum yapan olursa lütfen yazsin bizde bilgi sahibi olalim

kızlar doğum yaptım
radyolojide muayene olduk
hiçbir anormallik yok bebeğimde..
bu forumu okuyunca zaten içime su serpilmişti
ben de sizlerin de içi rahat olsun diye yazıyorum
inşallah tüm bebeişler sağlıkla dünyaya gelirler

gözünüz aydın, unutmayıp yazmanızda ayrıca güzel. Rabbim sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin. darısı bizlere artık inşallah efsunsuz

Ben de 19+5 hamileyim. Bugünkü detaylı ultrasyonda bagirsakta ekojenite artışı ile beraber beynin lob genisliklerinde asimetri goruldu. Doktor bişey olmaz dedi ama ben şüphelendim. Bağırsak parlakligiyla beraber başka bir bulgu sorun olabilir denilmiş hep. Beyin asimetrisiyle beraber bu sorunu yaşayan var mı acaba. Bu arada 2li 3lü testler normal

Beyin asimetrisini bilmiyorum ama kafada hem kist hem de bağırsakta parlaklık vardı ama çok şükür oğlum 2 yaşında maşallah hiçbir sorunu yok şükür
Bunlar ultrasonda görünebiliyor ama sonra kayboluyor sıkıntı yaratmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…