hiperokojen barsak..lütfen yardımm..!!

Inşallah

Merhabalar bende 20 haftalık gebeyim ikili testim iyi çıktı üçlü testim 226 da 1 riskli çıktı ayrıntılıda barsakta parlama görüldü ve bebeğim çok su yutmuş midesi büyümüş inşallah benimde sizler gibi sağlıklı bebeğim olur inşallah amniyosentez ve sonlandırma asla düşünmüyorum Eğer bu mesajı görürseniz bana dua edin ne olur

Benimde ikili testim iyiydi 3 lü yaptırmadım barsak parlaklıgı ve kanamam varken bebek kan yutmuş o olabilir dediler oğlum 1 yaşında çook şükür bişeyimiz yok Allah sizede nasip etsin benimde aynı haftada görüldü 27 haftalıkken gecti

İnşallah sağlıklı bir şekilde alırsın kucağına.

Allah razı olsun inşallah iyi olur sizler umut oldunuz bana rabbim evlatlarımızı korusun Amin
Bişeycik olmaz canım bizde ne üzülüp evham yaptık ama doğunca anlıyorsun ki boşunaymış
Kendini üzmeden oluruna bırak o parlaklık tek başına birşey ifade etmiyor
Bizim hem kist hem parlaklık vardı kistler 25li haftalarda parlaklıkta 30larda kayboldu
Ve şimdi sıpam nerdeyse 11aylık oldu çok sağlıklı şükür
Senin de öyle olacak mutlu bir hamilelik geçir bebeğin çok iyi rahatı yerinde
Kolay doğumlar

Merhaba Ben de 19. haftadayım. Hiper ekojen barsak görüldü. İkili normal üçlü de 186 da 1 risk çıktı. Perşembe günü prof randevu aldım. BAkalım hayırlısıyla bir şey çıkmaz diye düşünmek istiyorum. Durumumuz nerdeyse aynı, Rabbim sizin de yardımcınız olsun inşallah

Amin inşallah rabbim yardım etsin o kadar çok olumlu sonuçlanan gebelikler var ki okudukça umut oldu bana içimizi ferah tutalım inşallah sapasağlam gelir yavrularımız dua edip Allah'a sığınmaktan başka çaremiz yok hayırlı sağlıklı yavrular versin bizede inşallah

Amin inşallah. Bi gelişme olursa yazarım :)

Canım benimde aynı şekilde bağırsak parlaklığı çıktı amiyosentez dediler yaptırmadım 26 Şubat doğum yaptım bebişim 7 aylık şükür bir şey yok.....bol bol dua et Rabbime sığın inşallah bir şey olamayacak.....sağ salim kucağına almayı Allahım dan temeni ederim..

Allah razı olsun rabbim evlatlarımızı korusun inşallah

MRB benim bebeğiminde kalbinde parlaklık var çok korkuyorum

Merhaba, 19+4 de detaylı ultrason a gördüm. Bağırsak da açık renk ve parlaklık görüldü . 2li test yaptirmamistim. Perimetolog kistik fibroz ve down sendromu vb. olabilir dedi. Çocuk genetiğe yönlendirdi . Çocuk genetiğe de zar zor randevu bulduk. O da tekrar perimatologa yönlendirdi . Bebeğin suyundan alıp down yada kistik fibroz olup olmadığına bakabilirlermis.

Amniyosentez de 500/1 risk var. Moralim çok bozuldu. Baştan beri okuduğum yorumlar biraz rahatlattı. Doktorlar çok katılar öyle belirsiz konuşuyorlardı umut edecek bişey bırakmıyorlar insana. Aynı şeyleri yaşayan ve doğum sonrasını paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim. İçime bir nebze olsun su serptiler. 2 gün sonra TORCH testim çıkacak. İnşallah güzel çıkar. Bende elimden geldikçe olanları paylaşmaya çalışıcam. Rabbim bebeğimi ve tüm bebekleri sağlıcakla doğurup büyütebilmeyi nasip etsin inşallah. (Amin)

İçini ferah tut canım hiçbir şey çıkmayacak sağlıklıca doğacak çocuğun sonra keşke bu kadar kendimi yıpratmasaydım diyeceksin
Doktorlar en kötü ihtimallerden bahsediyor hep çünkü ilerde bir sorun çıkarsa allah korusun üzerlerine almak istemiyorlar
Bizlere de amniyosentez vs denildi ben yaptırmadım çünkü gittiğim perinatolog seni bir arabanın çarpması ne kadar ihtimalse buda bir ihtimal ama ben şşmdiye kadar böyle bir durum olupta sağlıksız doğan görmedim dedi ve kendisi gerçekten alanında çok iyiydi
Bu parlaklığın yanında bir çok büyük belirtilerde eşlik ederse o zaman düşündürürmüş
Allah yardımcınız olsun içinizi lütfen ferah tutun

Merhabalar ben 18 haftalık gebeyim periontologa gittim bugün ve bebeğimin hem kalbinde hemde bağırsaklarında beyazlık gördü küçük çaplı şeyler banada gösterdi kesin bişey ifade etmez dedi ama amniyosentez önerdi yinede. Ben amniyosentez yaptırmayı düşünmüyorum. Onun yerine özel bi hastanede kan alınarak yapılan bir testi yaptırmaya karar verdik fiyatı yüksek testin ama %99 oranında sonuç veriyormuş doen sendromu için. İkili testimde hiçbir sıkIntı yoktu ense kalınlığı normaldi. Aranızda bu kan testini yaptıran varsa bana bilgi verebilir misiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…