hiperokojen barsak..lütfen yardımm..!!

İyi akşamlar hanımlar bende dün 16.haftamızda normal ultrason kontrolümüzde oğrendim.2li ve 3lü testide yaptırmadım. Doktorum bir ay sonrasına profesorden randevu aldırdı 2.düzey usg için. Tahliye edicekmisin bi sıkıntı varsa ona gore beklemicem aska testler yapcam kesinleşmesi için dedi. Ne olursa olsun bebegimi doguracagımı söyledim. ozaman detaylıyı bekleyelim dedi. 21. Haftama denk geliyor detaylı için aldıgımız randevu tarihi. Dündn beri kafam allak bullak. Burayıbastan sona okudumkotu bir tane yorum var diğerleri hep iyi sonuclanmıs umut oldunuz bana.

Salla cnm keyfine bak
Bugün biri ile daha tanıştım yok burnu kisaymis yok bacak kemiği kisaymis kesin down mis dedikleri .Minyon tipli minicik burunlu tatlı mı tatlı bir bebiş vardı misafirim.

Canim üzme kendini bak burda bir sürü arkadaş doğum yaptı yakın zamanda ve hepsinin bebisi sağlıklı cok şükür. Benimde dogumum yakin inşallah benim begimde de cikmaz birsey de geriden gelen herkese umut olur.sen bütün testlerini yaptir aldirmayacak olsanda en azından kalan zammanini huzurlu geçir. Üçlü yada dörtlü için vakit varsa onu yaptır. Yada doktorun ne öneriyorsa.ama inşallah biseycik çıkmayacak

Üçlü ve dörtlünün sonucuda bir ihtimal kesin degil diye düşünmüyorum canım. İçimi rahatlatacak tek şey o görüntünün kaybolması. O görüntü kaybolmadıgı sürece o tstler twmiz cıksada hep bir ihtimalli konuşacak doktorlar. Kesin sonuc verecek test olsa emin olmak için hiç düşünmem yaptırırım. Seninde cok az kalmış inş senin bebginde hiç bir sıkıntı olmadan dünyaya gelir. Kararsız oldugum bi konu var Perinatolog ile profesör arasında fark varmı hangisini tercih etmeliyim bu sürecte sence.

Canim o görüntünün kaybolması bebekte sorun olmayacağı anlamına gelmiyor. Hepinizin ilerleyen haftalarda kayboldu zaten. benim en son 27.haftada göründü mesela.zaten bunun varlığı tek başına bi sorun değil bununla birlikte başka anomali varmı o belirleyici olacak. Nerdesin bilmiyorum ama benim bulunduğum yerde de bununla ilgili uzman yoktu ve ben ankarada prof perinatolog özgür derene gittim muayanesi 650 liraydi.yani perinatolog olmasi hemde prof olması daha iyi.eger öyle birinj bulamazsan perinatolog a git.
Peki seninde başlarda kanama vs oldumu

Kanama olmadı canım. İstanbuldayım ben gidecgim doktor profesor özgecmişine baktım perinatolojide uzmanlık alanlarından biri ama perinatolog diye unvanı mı olmalı onu bılmediğimdn soruyorum.başka anomali olup olmadıgı detaylıda belli olur zaten inş yoktur. Gittiğim kadın dogumcum ogun cok tuhaftı baska odada hasta bakıyodu ultrasonu ayarlayamadı ugrastı kendiside parlaklığı gördükten sonra ultrasonda bi tuhaf zaten dedi. Kalktıgımda bebegin bilgilerini bile ultrason kagıdına basmamıstı tekrar ekrandan bakıp söyledi. Oyzden başka bir kadın dogumcuya daha gitcem. Down sendromlu oldugunu ben düşünmüyorum dedi yaş riskin yok burun kemiği ense kalınlıgı normal gözüküyor dedi. Ama tabi ihtimalde yok dgil dedi. Neolur kusura bakma dagınık dagınık yazıyorum cümlelerim anlamsız olmussa kusura bakma kafam allak bullak dengm sastı resmn. İşte bu stres yuzunden ikiliyi yaptırmadım stres yapmayım diye ama yınede karsıma çıktı.

Canim ne kusuru anlıyorum seni aynı şok döneminden bizde geçtik insanin evladi dogmamista olsa cok kıymetli.
Eğer dediğin gibi beceriksiz bir teşhis olduysa yanlış görülme ihtimali yüksek çünkü bazen ultrason ayarindanda öyle bir görüntü olabiliyormus.perinatoloji alaninda çalışması varsa olur canim birde Prof mus anlar tabiki.benim gittiğim bi uzman biz bunu birçok hastada görüyoruz ama soylemiyoruz bile endişe etmesinler diye dedi. Ben istanbul da bi profa da sormuştum hatta bu forumda adini yazdım ama unuttum şimdi o da bana hiç önemli değil birseyi yoktur dedi.yani içini ferah tut birsey çıkmayacak. Stres yapip bebeğini üzme

Ay maşallah çok az kalmış cnm senin doğumuna rabbim sağ saglım kucağına almayı nasip etsin. Nasıl geçiyor hamileliğin cnm

Ay maşallah çok az kalmış cnm senin doğumuna rabbim sağ saglım kucağına almayı nasip etsin. Nasıl geçiyor hamileliğin cnm

Evet canim az kaldı son haftalar artık
Hamileliğim normalde güzel geçti sadece arada bu olay canimi sıkıyor.
Sadece dua ediyorum hepimiz için allahim saglicakla alalim kucaagimiza bebeklerimizi
Ama son haftalar baya agirlastim birde kaşıntı var ki uyutmuyor beni.
Onlar harici güç cok şükür.
Otuzdan sonradi çabuk geçiyor merak etme

Bilmiyorum ki canim çarşamba gidicem o zaman belli olur sanırım
Normal olmaz gibi geliyor ama bakalım

cok sagol destegin ve verdigin tavsoyeler icin. bakalim beklwyip gorcez. seninde hayirli haberlerini bekliyoruz ins

U ulkusel sağol canım
inşallah geçer sarılığı da
maşallah büyütmüşsün 6 gün sonra kırkı çıkacak dimi ne güzel

Allaha sukur cok guzel geciyoo bebegimle anlatilmaz bi duygu suan sadece parlaklik ciktigi donemde kendime ve bebegime stres yasattigima uzuluyorum bende cok okudum gecti gecti saglikli dogdu diye ama hep ya benimkinde sorun olursa diye dusunmeden edemedim hatta dogum yaptiktan sonra hastanede kaldigim gece hep down sendromunun fiziksel belirtilerine bakip bebegimi incelemistim . hamilelik doneminde okudugum o zaman inanmadgim anlamadigm yazilari simdi anliyorum tek basina gercekten bisey ifade etmezmiss hatta burnu ve ensesi normalse hiiiic bisey ifade etmezmis eminim sizde sagsalim kucaginiza alip buraya yazcaksiniz tabi bebistenn vakit bulursanizz saglikli dogumlar diliyorumm hayirli haberlerinizi yazin insallahh

Merhaba arkadaşlar 22 haftalık hamileyim cuma günü dk.gittim detaylı ultrasyon testi için(renkli ultrasyon) ama çok üzüldüm bebişimin bağırsağın da parlaklık varmış (hiperokojen bağırsak) onun dışında ense kalınlığı kafa yapısı herşey normal daha sonra amiyosentez yaptırmam gerektiğini ancak sonucunda kesin bilgi verileceğini söylediler, bende bebişime bir zarar gelir diye kabul etmedim.2 li tarama testim de problem yoktu.Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazın.Allahım hepimize yardım etsin.

Canım aşıldı bu konu burada bebisin sağlıklı hiç dusunme üzülme.kanaman olmuştur dışarda olmasa bile içte kanama olabiliyor bebekte onu yutmuştur. Hepimiz sağlıklı

Korkma canım inşallah birsey çıkmayacak. Bi çok arkadaş doğum yaptı ve bebekleri sağlıklı cok şükür
Bi perinatologa gitmeni tavsiye ederim o seni rahatlatır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…