Hidradenitis suppurativa

Konu sahibi, soruma cevap vermediniz ama tekrar sormam gerekiyor. İlk kez kaç yaşınızda çıktı acaba? Ve tek sivilce mi çok sivilceyle mi başladı

Konu sahibi, soruma cevap vermediniz ama tekrar sormam gerekiyor. İlk kez kaç yaşınızda çıktı acaba? Ve tek sivilce mi çok sivilceyle mi başladı
Görmedim kusura bakmayın arada kaynadı muhtemelen. İlk ergenliğe girdiğimde başladı. Sivilce şeklinde değil direkt şişlik şeklindeydi. Ben bir kaç sene öncesine kadar kıl kökü iltihabı sanıyordum. Bir gün yine böyle çıkmışken ekş sözlükte denk geldi meğerse ter bezi kılın çıkacağı yeri tıkıyor muş sonrası iltihaplanma şeklinde kıl kendine çıkacak yer arıyormuş. Zaten son gittğim cildiyeci de aynı teşhisi koydu.

Tedavi amaçlı birkez yaptırırsaniz tiksinme hissiniz kalkar.kolay değil yasadiginiz rahatsızlık eğer iyi gelecek ve rahatlatacaksa mutlaka denemelisiniz
Vegan olurum ama sülük çok zor. Aslında tiksinme korku karışımı bişey benim ki. Egzamam içnde sülük önerdiler de yapamadım. Cesaret edemedim. Kapısından döndüm.

Cnm hiç rengi cıkmıyordu. Su miktarı da 1-2 su brd kadar.o suyla hergün günde 3 kere pomad yap. Suyu iki gün kullan en fazla. Ben oyle yapıyrdm tazeligi için. Egzama için tam bir mucize kime soylediysem şifa buldu
Saç derisinde egzama olan komşumuz bile iyileşti bu yontemle. Benim kaanatimce bitkilerde her hastalıgın şifası kodlanmıs ama yeteri kadar arastırlmadıgı için keşfedilemiyor. Bitkiler yani yediğimiz içtigimiz gıdalar o kdr onemli ki bizi kanserden koruyor veya kansere sebep oluyor.
Ay Allah razı olsun 🙏🏻 Gelişmeleri yazarım, yarın aktardan alayım hemen 😘

Hastalığınızı biliyorum eski erkek arkadaşımda vardı. Ve malesef kesin bir tedavisi yok.. bir kadın için daha zor. Halk dilinde köpek memesi hastalığı deniliyor. Allah yardımcınız olsun çok zor.
Size tavsiyem doğal sabunlar deneyin defne, zeytinyağlı sabunlar. Belki bi nebze ıyi gelir

Evet! Başımın belası. Ömrümün çilesi. Hayatımdaki bütün dertler bir gün biter de ha bunun çilesi bitmez!

Bilmeyenler için özet geçeyim hastalığı;
Bir tür deri hastalığı. Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge de ağrılı iltihaplı şişlikler. Önce küçük sivilce gibi başlar o sivilce büyür büyür büyür öyle ki kolunu kaldıramaz, oturamaz kalkamaz hale gelirsin öyle bir apse yapar.Kaç kere kolumu kestiler o iltihabı akıtmak için. Bir dw öyle bir iltihap ki pis kokulu sürekli bir akıntı halinde.
Özgüven mi o da ne ola ki!
Ergenlikten beri zedelene zedelene (özgüvenim) değişik bir boyut kazandı bu hastalık yüzünden. Çünkü o iltihaplar geçse de iz bırakıyorlar. Delik delik. Kahverengi böyle bi değişik izler. İşte onlar hiç geçmiyor..
Hamilelikte iki kere yaptı iki kere lokal anestezi yedirdi.
Şimdi ara ara bir büyüyor bir küçülüyor. Ama hiç bir şekilde geçmiyor.
Kullandığım ilaçlar kremler hiç bir şey fayda etmiyor.
En son gittiğim doktor roacutane tedavisi dedi ama onu da emzirme sebebiyle erteledi.

Araştırdım onun bile faydası yok.
Ameliyat yaptırsam neremi yaptırayım mübarek bütün stratejik noktalarda beliriyor.

Basit ama etkili bir dert.:işsiz:

Canım çok geçmiş olsun. Çok nadir olsada ben de aynı sıkıntıyı yaşadım bir kaç kez. Bunun nedeni tüylerimiz diye biliyorum. Batık olarak kalıyorlar ve iltihap yapıyorlar. Bunun en etkili çözümü de lazer. İyi bir merkezde yaptır ve kurtul derim. Rabbim tez zamanda şifa versin :)

Canım çok geçmiş olsun. Çok nadir olsada ben de aynı sıkıntıyı yaşadım bir kaç kez. Bunun nedeni tüylerimiz diye biliyorum. Batık olarak kalıyorlar ve iltihap yapıyorlar. Bunun en etkili çözümü de lazer. İyi bir merkezde yaptır ve kurtul derim. Rabbim tez zamanda şifa versin :)
Lazerede gittim ben, bu sefer incecik tüylerden bile çıktı

Tabiiki degilim. Herkeste başka etki edebilir. En cok sevdiginiz ve yediğiniz yiyecekler ne peki? Nasil kiyafetler giyersiniz. Pamuklu ve bol giyseniz bi nebze çözüm olmaz mi acaba?
Bende dönem dönem diyet denedi doktorum. Aynı hastalık bendede var ve asla paketli gıda tüketmem, dışarıda yemek yemem, çay kahve çok çok nadir içerim şeker yemem. Hele şimdi tüp bebek tedavisi için antioksidan tedavi uygulanıyor sağlıklı beslenme patlaması yaşıyorum 😂 demem o ki dokunan bir gıda maddesi var mı diye deneyerek kestik ama malesef. Keseler, pamuklu kıyafetler, peelingler neler denedim asla dar giyinmem zaten ama yok bitmedi 21 yıldır T trustno_1

Görmedim kusura bakmayın arada kaynadı muhtemelen. İlk ergenliğe girdiğimde başladı. Sivilce şeklinde değil direkt şişlik şeklindeydi. Ben bir kaç sene öncesine kadar kıl kökü iltihabı sanıyordum. Bir gün yine böyle çıkmışken ekş sözlükte denk geldi meğerse ter bezi kılın çıkacağı yeri tıkıyor muş sonrası iltihaplanma şeklinde kıl kendine çıkacak yer arıyormuş. Zaten son gittğim cildiyeci de aynı teşhisi koydu.
Teşekkür ederim cevap için. Allah şifa versin inşallah

Mrb ceviz yapragini nasil kullandiniz? Bir arkadasimda var onun icin soruyorum.
4-5 yapragı bir sur bard 5 dk kaynat koyu rengi cıkacak ve tendirditot gibi kokusu
Su ılık veya soguk farketmez günde 3 kere pomad yapsın. Suyu bir iki gün kullanabilir snra yeniden yapsn

Tıbbın bittiği yerde bitkileri pek tercih edemiyorum. İnanmıyorum daha doğrusu.

Öncelikle geçmiş olsun. Ama tıpta zaten bitkilerden yararlanmıyor mu? Bencede alternatif tıbbı araştırın derim. Yine doktor nezdinde olsun tabi.
Bana jinekoloğum soğan kürünü önermişti. İlaçlarımla birlikte. Yani başkası olsa kulak arkası ederdim ama artık doktorlarda bu çeşit önerilerle geliyorlar.

Çok geçmiş olsun.
Iyi bir dermatolog bulmanızı tavsiye ederim.
Bir de muhtemelen üzülüp stres olduğunuz zaman çıkar sizi üzen sebeplerden uzak kalmalısınız.

X