Hidradenitis suppurativa

Tıbbın bittiği yerde bitkileri pek tercih edemiyorum. İnanmıyorum daha doğrusu.
Valla oğlumun geçmeyen egzemasını bitkisel tedavi ile 6 günde yok ettik diyebilirim.
Kortizon bile işe yaramıyordu.
Sadece durulama suyuna mısır nişastası koyduk... Bitkisel bir sabun ile her gün yıkayıp bitkisel bir karışım sürdük.

Bence dermatoloji olatak modern tıp genelde bir şey yapamıyor. Egzema sedef döküntüler genelde sadece baskılanıyor kortizonlar ile.
Sonuç tedavi edilmemiş oluyoruz.

Ben bitkisel tedavinin bu konuda daha etkili olduğuna çok kez şahit oldum.

Benim çenemde kistik sivilceler çıkardı roucutan a kaç yüz tl bayıldım.En küçük dozu alerji yaptı hiç kullanamadım .
Doktor her kistik sivilcenin içine ilaç enjekte edelim dedi korktum.
Bi marka var F....si Sos u var .Küçücük yeşil bi şişe de.
Çok sivilce çıkan yerlerime sürüyorum .Artık kurtuldum.Uzun zamandır kullanmıyordum .Tekrar çıkacak olan yerlere sürüyorum sönüyor bi deneyin isterseniz .Önüme gelen sivilceliye veresim var .

Denenebilir. Aslında ama hiç bir yerde bana denk gelmedi. Olmadı bir araştırayın. Bu arada egzama bende de var. Bilirim onun da çilesini
Cevi yapragı suyu cilt hastalıklarında etkili
4-5 yapragı suda kaynat 5 dk falan tendirditot gibi koku ve rengi cıkacak o suyu egzamalı bolgeler sur hatta siğillerinden bir tanesinin üzerinde dene neler oluyor diye
İnanarakta yaparsan kurtulursun bu çileden bence

Benim çenemde kistik sivilceler çıkardı roucutan a kaç yüz tl bayıldım.En küçük dozu alerji yaptı hiç kullanamadım .
Doktor her kistik sivilcenin içine ilaç enjekte edelim dedi korktum.
Bi marka var F....si Sos u var .Küçücük yeşil bi şişe de.
Çok sivilce çıkan yerlerime sürüyorum .Artık kurtuldum.Uzun zamandır kullanmıyordum .Tekrar çıkacak olan yerlere sürüyorum sönüyor bi deneyin isterseniz .Önüme gelen sivilceliye veresim var .
markasını tam yazsanız keske :) eczaneden normal gıdıp alabılecegımız bır krem sonucta zararı olacak bırsey degıl sıkıntı olmaz bence

Aynı hastalık mıdır bilmem ama benim de koltukaltımda ter kanallarım iltihaplanıyordu. O iltihapların keseleri oluyormuş onu almadan geçmezmiş, iki kez aldırdım. Aşırı terlemeden oluyordu benimkiler. Sonra bir doktor ter önleyici rollon tavsiye etti bir iki ay onu kullandım 2-3 senedir olmuyor. Ama şimdi popomda bişey çıktı, geçsin diye bekliyorum geçmiyo 😟

Aynı hastalık mıdır bilmem ama benim de koltukaltımda ter kanallarım iltihaplanıyordu. O iltihapların keseleri oluyormuş onu almadan geçmezmiş, iki kez aldırdım. Aşırı terlemeden oluyordu benimkiler. Sonra bir doktor ter önleyici rollon tavsiye etti bir iki ay onu kullandım 2-3 senedir olmuyor. Ama şimdi popomda bişey çıktı, geçsin diye bekliyorum geçmiyo 😟
Benzer olabilir çünkü o bölgeyi komple temizleyip üstüne deri yapıştırıyoruz demişti doktor. Kıl ve ter bezi birbirine mi dolanıyor ne oluyor öyle saçma sapan bişey. Mesela ben çok terleme yaşamam ama başımda bu dert var.

Bana bir cildiyeci roacutan ya da ameliyat dedi. Ama onlar da kesin çözüm değil dedi. O ara gebe olduğum için ertelemek durumunda kaldım. Komple kurtabilecek bir şey henüz yok.
bitkisel tedaviyi göz ardı etmeyin bence. Modern tıbbın kökenidir bitkiler. Litfen araştırın soruşturun. Benim güvendiğim bir markanın takviyeleri var mesela bir çok derde derman olmuşlukları var. Onlarda bitkisel tedavilerin daha pratik halleri. Kürleri araştırın muhakkak ne kaybedeceksiniz ki?

Valla oğlumun geçmeyen egzemasını bitkisel tedavi ile 6 günde yok ettik diyebilirim.
Kortizon bile işe yaramıyordu.
Sadece durulama suyuna mısır nişastası koyduk... Bitkisel bir sabun ile her gün yıkayıp bitkisel bir karışım sürdük.

Bence dermatoloji olatak modern tıp genelde bir şey yapamıyor. Egzema sedef döküntüler genelde sadece baskılanıyor kortizonlar ile.
Sonuç tedavi edilmemiş oluyoruz.

Ben bitkisel tedavinin bu konuda daha etkili olduğuna çok kez şahit oldum.
[/QUOTE]
Komşumun kızında da var tam olarak açıklarmısınız ne yaptınız.

Tıp gelişiyor desek de deri hastalıklarına tam bir çözüm bulunamıyor ne yazık ki. Sizin durumunuz için diyemem ama egzama, gül hastalığı stresten tetikleniyor bunları geçirmek de ne yazık ki kolay değil. Kutu kutu ilaçlar, kremler etkisiz kalıyor. Gerçi bağırsakla ilişkili sanırım bir de bu hastalıklar. Ben doktor değilim ama okuduğum makalelerden anladığım kadarıyla bağırsağın işlevini bozdurmamak lazım orda hormonlar da salgılanıyor hem de kullanılan ilaçların emilimleri yapılıyor. Tıpın bu kompleks durum karşısında eli kolu biraz bağlı ne yazık ki.

Selamlar geçmiş olsun aynı sorun babamda da vardı babamın ter bezleri alındı o bölgelerden ve deri ekleme yapıldı iki yılı geçti şuan hiçbir problemi yok bizde çözüm bulana kadar çok çekti adam ama üniversite hastanesinde bulduğumuz doktor tedavi etti

Tıp gelişiyor desek de deri hastalıklarına tam bir çözüm bulunamıyor ne yazık ki. Sizin durumunuz için diyemem ama egzama, gül hastalığı stresten tetikleniyor bunları geçirmek de ne yazık ki kolay değil. Kutu kutu ilaçlar, kremler etkisiz kalıyor. Gerçi bağırsakla ilişkili sanırım bir de bu hastalıklar. Ben doktor değilim ama okuduğum makalelerden anladığım kadarıyla bağırsağın işlevini bozdurmamak lazım orda hormonlar da salgılanıyor hem de kullanılan ilaçların emilimleri yapılıyor. Tıpın bu kompleks durum karşısında eli kolu biraz bağlı ne yazık ki.
Kesinlikle katılıyorum kısır bir döngüye girmiş durumda aslında.

aslında tıbbın bıttıgı yer degıl hala henuz farkedılmemıs bırsey var bellı neden oldugu bulundugunda tıpda o anda yardımcı olacaktır
vucutdan enfeksıyonları atabılmek ıcın ender sarac gıbı ıbrahım saracoglu gıbı kısılerın kürlerı var ama sahsen ben doktora sorulması taraftarıyım zaten onlarda oyle dıyor once doktorunuza danısın sıze uygun mu dıye ondan sonra su aylar su gunler sukadar sure deneyın dıyor

saracoglunun bır kürü benım hayatımı kurtardı mesela :) babamın ıltıhaplı eklem romatızmasıda onun sayesınde ve tabı doktor ılaclarıyla bırlıkte cooookkk rahatladı doktorunuza danısmakta fayda var
Ay sana da sürekli bu konularda soruyo gibi oldum ama😀hangi kür olduğunu paylaşır mısın? Konu sahibine şifalar diliyorum

Evet! Başımın belası. Ömrümün çilesi. Hayatımdaki bütün dertler bir gün biter de ha bunun çilesi bitmez!

Bilmeyenler için özet geçeyim hastalığı;
Bir tür deri hastalığı. Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge de ağrılı iltihaplı şişlikler. Önce küçük sivilce gibi başlar o sivilce büyür büyür büyür öyle ki kolunu kaldıramaz, oturamaz kalkamaz hale gelirsin öyle bir apse yapar.Kaç kere kolumu kestiler o iltihabı akıtmak için. Bir dw öyle bir iltihap ki pis kokulu sürekli bir akıntı halinde.
Özgüven mi o da ne ola ki!
Ergenlikten beri zedelene zedelene (özgüvenim) değişik bir boyut kazandı bu hastalık yüzünden. Çünkü o iltihaplar geçse de iz bırakıyorlar. Delik delik. Kahverengi böyle bi değişik izler. İşte onlar hiç geçmiyor..
Hamilelikte iki kere yaptı iki kere lokal anestezi yedirdi.
Şimdi ara ara bir büyüyor bir küçülüyor. Ama hiç bir şekilde geçmiyor.
Kullandığım ilaçlar kremler hiç bir şey fayda etmiyor.
En son gittiğim doktor roacutane tedavisi dedi ama onu da emzirme sebebiyle erteledi.

Araştırdım onun bile faydası yok.
Ameliyat yaptırsam neremi yaptırayım mübarek bütün stratejik noktalarda beliriyor.

Basit ama etkili bir dert.:işsiz:

aynı şey mi bilmiyorum ama bir markanın roll onu bende aynı şeyi yapıyor, salak gibi birkaç defa unutup alınca kullanınca farkettim onun yaptığını. antibiyotik kullandım geçti.

Ay sana da sürekli bu konularda soruyo gibi oldum ama😀hangi kür olduğunu paylaşır mısın? Konu sahibine şifalar diliyorum
b12 eksıklıgı ıcın kür
sogan kürü
bırde maydanoz sarımsaklı lımon kürü ben bu ucunu yaptım cok cok cok faydasını gordum

:KK36:
o adam ne ye ıc sür dese yaparım bır kere yanılmaz mı gercekten guzel yonlendırıyor

b12 eksıklıgı ıcın kür
sogan kürü
bırde maydanoz sarımsaklı lımon kürü ben bu ucunu yaptım cok cok cok faydasını gordum

o adam ne ye ıc sür dese yaparım bır kere yanılmaz mı gercekten guzel yonlendırıyor
Ben de o adamı güvenilir buluyorum:) teşekkür ederim :KK39:

suluk koydur kesınlıkle.
daha geçen gün ayağı kesılecek denılen şeker hastası bırının ayağı suluk tedavisiyle kurtuldu.altarnetıf tıp oyle azımsanacak kadar yok sayılacak kadar küçük değil.

b12 eksıklıgı ıcın kür
sogan kürü

Ve sirke iltihaplara, mantarlara birebir.

X