Hidradenitis suppurativa

suluk koydur kesınlıkle.
daha geçen gün ayağı kesılecek denılen şeker hastası bırının ayağı suluk tedavisiyle kurtuldu.altarnetıf tıp oyle azımsanacak kadar yok sayılacak kadar küçük değil.

klavyesinde u su olmayanlar derneği
ben de suluk ne diyorum sonra böcek olan sulukten bahsettiğini anladım.

Cevi yapragı suyu cilt hastalıklarında etkili
4-5 yapragı suda kaynat 5 dk falan tendirditot gibi koku ve rengi cıkacak o suyu egzamalı bolgeler sur hatta siğillerinden bir tanesinin üzerinde dene neler oluyor diye
İnanarakta yaparsan kurtulursun bu çileden bence
Ciltte boyama yapıyor mu? Bir de ne kadar su kullandınız?
Konu sahibi arkadaşım çok geçmiş olsun şifalar diliyorum 🙏🏻

Lazer denediniz mi? Bildigim kadariyla kil kokleri iltihabi gibi bisey bu. Bende de vardi sizin kadar olmasa da ama lazerle kurtuldum

Saraçoğlunun mağazaları var sanırım oraya gitsem derdimi anlatsam bişey verirler mi ki?

Bence kesinlikle lazer makinesi alıp tüylerden kurtulmaya çalısın,Lazer merkezine gitseniz o tüyler tekrar çıkıyor kendi alacağınız iyi bir makinayla tüylerden kurtulursunuz hem de istediğiniz zaman yaparsınız bence çözümü lazer

Lazer denediniz mi? Bildigim kadariyla kil kokleri iltihabi gibi bisey bu. Bende de vardi sizin kadar olmasa da ama lazerle kurtuldum
Lazer den sonra daha kötü oldu. Evet lazer epey kıl kökünü azaltıyor ama bitirmiyor bende öyle oldu daha doğrusu o süreçte jilet vurduğumdan daha fena etti beni.

Seansları tamamladım evet
Hormon olarak bir tetkik yaptirin derim ben. D vitamini vs bunlara da baktirin. Cildinizi nemli tutmaya calisin. Pamuk ic camasiri giyin ve her zaman ic camasirinizi utuleyin. Kolati rollonu yerine sade karbonat kullanin. Haftada 1 kese yapin. Gidebiliyirsaniz ayda 1 hamam veya saunaya gidin

Doktorlara gösterdiğim de
'' hımm'' deyip antibiyotik krem ve hap verip gönderiyorlardı. O zamanlar kıl kök iltihabı olduğunu sanıyordum. Tesadüfi internette böyle biri denk geldi öyle öğrendim hastalıpın adını cinsini. Kıl kökü ve ter bezlerinin birlikte iltihaplanması. Ağırlıklı sebep stres ki genel de stresli dönemlerde azıyor.
Onun dışında kilo vs tipi şeylermiş.

Bence birde karaciğer değerlerine baktır, beslenmene dikkat et. Aslında bu tür şeylerin geneli karaciğer kaynaklı oluyor.

Kaç yaşınızda başladı bu sivilceler? Bir de tek mi çıktı yoksa çok sayıda mı

Merhaba, 30 yaşındayım yaklaşık 16-17 senedir bu hastalıktan muzdaribim. Roaccutane da kullandım yan etkisi dışında (olumsuz) hiçbir olumlu etkisi yok. Boşuna kullanmayın derim. Böyle bir şeyi söylemek yasak mı burada bilmiyorum ama facebook'ta bir gruba denk geldim ben. Orada herkes tedavi şeklini, durumunu vs. paylaşıyor. Birbirimize destek oluyoruz. Reklam değil bu arada :) Grubun benimle alakası yok. sadece grup gerçekten faydalı olduğu için paylaşmak istedim.
Bir de kk da bir üye vardı Amerikan hastanesinde ameliyat olmuştu ben en son çare oraya gitmeyi düşünüyorum. O üyenin konusu forumda mevcut ama üyenin kendisi sanırım aktif değil.

Bu aborijinlerde herşeyi biliyor yaahu.
Çay ağacı yağı sosu neye sürdüysem iyi geldi .
Boğaz üstünden tiroidlerime sürüyorum🤣 işe yararsa pesss dicem .
Uçuğa da iyi geliyor yazmışlar ben artık şok.......
Yemeklere de mi koysam 🤭🤣🤣🤣🤣

Genelde ilk ergenliğe girince çıkıyor hatta regl döneminde daha da artıyor, hormonlarla alakalı diyen var, bağırsakla alakalı diyen var, var da var yani. Henüz bir çözüm bulunmadı sadece ilaçlarla, kremlerle ve beslenme ile hastalık kontrol altına alınıyor. Moralinizi bozmak gibi olmasın ama 17 senedir bir çok doktor gezdim hepsi de geçmez bununla yaşamayı öğreneceksin dedi

Genelde ilk ergenliğe girince çıkıyor hatta regl döneminde daha da artıyor, hormonlarla alakalı diyen var, bağırsakla alakalı diyen var, var da var yani. Henüz bir çözüm bulunmadı sadece ilaçlarla, kremlerle ve beslenme ile hastalık kontrol altına alınıyor. Moralinizi bozmak gibi olmasın ama 17 senedir bir çok doktor gezdim hepsi de geçmez bununla yaşamayı öğreneceksin dedi
Geçmeyeceğini biliyorum maalesef. Kaç kere doktora gittim ama bir gram fayda olmaz mı yok yani. Yalandan antibiyotik, krem kullanıyoruz. Aktif pasif dönemler oluyor sanırım. Çünkü bazen hiç görmezken bazen de(şu an olduğu gibi) sık sık tekrarlıyor.
Ama o kadar sıkıldım ki ya doğum yaptım. Bebek emziriyorum bir tane kocaman apse allahım. Kolumu oynatamıyorum. Çocuğu emzireyim diye ağlaya ağlaya iltihabi patlattım. Nasıl bir acı off ki ne off

Evet! Başımın belası. Ömrümün çilesi. Hayatımdaki bütün dertler bir gün biter de ha bunun çilesi bitmez!

Bilmeyenler için özet geçeyim hastalığı;
Bir tür deri hastalığı. Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge de ağrılı iltihaplı şişlikler. Önce küçük sivilce gibi başlar o sivilce büyür büyür büyür öyle ki kolunu kaldıramaz, oturamaz kalkamaz hale gelirsin öyle bir apse yapar.Kaç kere kolumu kestiler o iltihabı akıtmak için. Bir dw öyle bir iltihap ki pis kokulu sürekli bir akıntı halinde.
Özgüven mi o da ne ola ki!
Ergenlikten beri zedelene zedelene (özgüvenim) değişik bir boyut kazandı bu hastalık yüzünden. Çünkü o iltihaplar geçse de iz bırakıyorlar. Delik delik. Kahverengi böyle bi değişik izler. İşte onlar hiç geçmiyor..
Hamilelikte iki kere yaptı iki kere lokal anestezi yedirdi.
Şimdi ara ara bir büyüyor bir küçülüyor. Ama hiç bir şekilde geçmiyor.
Kullandığım ilaçlar kremler hiç bir şey fayda etmiyor.
En son gittiğim doktor roacutane tedavisi dedi ama onu da emzirme sebebiyle erteledi.

Araştırdım onun bile faydası yok.
Ameliyat yaptırsam neremi yaptırayım mübarek bütün stratejik noktalarda beliriyor.

Basit ama etkili bir dert.:işsiz:
Bir makale buldum hastalığınizla ilgili. Hastalığın orta ve ileri safhasındaki hastalara cerrahi müdahale sonrasında 1 yıllığına maya (saccharomyces cerevisiae) içermeyen bir diyet yaptırıyorlar ve 12 kişinin tümünde hastalık geriliyor. maya içeren şeyler yedikleri anda hastalık geri geliyor.

makaledeki tabloya göre:
diyette sakınılan yiyecekler: pizza, ekmek, maya içeren pasta, kurabiye, vs. sirke, siyah çay, soya sosu, bira, şarap, mayalı peynirler (gorgonzola, blue d'auvergne gibi), mantar.

Ciltte boyama yapıyor mu? Bir de ne kadar su kullandınız?
Konu sahibi arkadaşım çok geçmiş olsun şifalar diliyorum 🙏🏻
Cnm hiç rengi cıkmıyordu. Su miktarı da 1-2 su brd kadar.o suyla hergün günde 3 kere pomad yap. Suyu iki gün kullan en fazla. Ben oyle yapıyrdm tazeligi için. Egzama için tam bir mucize kime soylediysem şifa buldu
Saç derisinde egzama olan komşumuz bile iyileşti bu yontemle. Benim kaanatimce bitkilerde her hastalıgın şifası kodlanmıs ama yeteri kadar arastırlmadıgı için keşfedilemiyor. Bitkiler yani yediğimiz içtigimiz gıdalar o kdr onemli ki bizi kanserden koruyor veya kansere sebep oluyor.

X