Hiç tanınmayan bir kişi insanın canını nasıl bu kadar acıtabilir=

Hiç kimseyi kafaya takma millet laf sokuşturacak yer arıyor. Bana da bir akrabam 30 yaşındasın bu yaştan sonra aşık olup evlenemezsin dedi. 32 yaşımda eşimle evlendim şimdi smeeygle ın eşi çok iyi diyor.

Ay mok var evlensin. Senin hatan yarım saat açıklama yapmak olmuş. Okulum bitti, bir sene sonra evlenmek istiyoruz. Nokta. Niye falan diyenlere de paşa gönlüm öyle istiyor dersin.

Ne kadar güzel bir evlilik yaparsan yap anne baba evi kadar rahat olamazsın. Biraz daha evinin küçük kızı olmanın tadını çıkar

Kız saçmalamış. Onun için Hayatını tanımlamanın tek yolu birinin eşi olmak çünkü. Tek başına ayakta durmak, kendi paranı kazanmak, biraz da hayatın tadını çıkarmak diye bir anlayışı yok. Belli ki bir birey olarak hiç kıymeti yok gözünde. Böyle bir densiz için kendinizi ve sevgilinizi, ilişkinizi sorgulamanız çok saçma olmuş. Keşke cevabını verseymişsiniz. Ama en azından hiç canınızı sıkmayın. Allah aşkına, evlenince ne oluyor hemen, bir ömür boyu evli kalıyorsun, bir sürü sorumluluk. bekarlığın tadını çıkarın biraz. Okul daha yeni bitmiş, bir işinizi elinize alın. Sonra rahat rahat evlenşn, sıkışıp borcun altında ezilmek yerine.

ne haddine de bu konuda yorum yapıyor? hayırlısı de geç yani.
ben 6 senedir biriyle beraberdim. 5.senemizin sonunda okuldan mezun olduk.yaklaşık b2 seneeye yakın çalıştık.paramızı biriktirdik. 3 ay önce de evlendik. ben evlenicem diye yaşam standardımı neden düşüreyim? neden kısılmayacak şeylerden kısayım? yada neden ihtiyacım yokken sırf bi sene önce evlencem diye iki işte çalışayım?
çok saçma.
mezun olur olmaz da evlenmek bana çok saçma geliyor. o kadar okudun bi işe gir bi çalış bi paranı kazan bi tadına bak.
kız tam bir evlilik meraklısı.kafayı kocayla bozmuş.

Neden ağladın ki? Sende onun gibi düşünüyorsun o zaman.

Kızın yaptığı zaten başlıbaşına saçma,ama senin bunu ciddiye alıp ağlaman ayrıca saçma geldi bana.

Hayatında bir kere gördüğün ne olduğu belirsiz birinin yaptığı yorumları ciddiye almışsın,oturup ağlamışsın.

Kadını haklı çıkarıyorsun bu şekilde,sanki senin de bu konuda yaran varmış gibi olmuş.

Deli mi ne ? diyip geçip gitmek varken,oturup dertlenmişsin.

Boşversene sen milleti,herkesin kötü yorumuna takılırsan işin zor.

Aslında vereceğiniz tek cevap -- Ben koca parası yemek istemiyorum çalışıp kendi ayaklarımın üzerinde durduktan sonra, evliliğimi kuracağım. olmalıydı.

Evlilik merklısı boş boş konuşmuş işte. Evlendiğinde de kocam benim için bir şey yapmadı mutlu değilim der tutuşur.
Benim de 3 yıllık ilişkim var okul bitince arkadaş çevrem sormaya başladı evlenmeyi düşünmüyor musunuz? Diye,henüz hazır değiliz diyorum kestirip atıyorum uzun uzun kimseye anlatmak zorunda değilim sebeplerini. Herkes kendinden sorumludur.

Al bir koca meraklisi daha!!!!! Bu kafayla boyle boyle ilk gelene atliyorlar, 5 ayda 6 ayda koca kitligi varmis gibi soz nisan dugun borc ustune borc katarak anne baba, kv kp tum sulale birbirlerine girip rezilligin dibi gorerek esya altin ev aldiriyorlar, sonrada 6 ayda hizlandirilmis evlilik sureci ellerinde patlayinca belalarini bulup gelip burda konu aciyorlar. Yok dugunumde soyle ettiler, yok kv kp boyle dedi yok kocam cok degisti, vs vs
Sen akli basinda birine benziyorsun bu koca meraklisi manyaklarin lafina bakma, kendini hayatini garantiye almadan kendin ve sevgilin saglam islere girmeden iliskinden karsindakinden kendinden emin olmadan, maddi manevi kimseye el avuc acmadan agiz egmek zorunda kalmadan bir evlilik yapacaksin ve inan bana o kocam meraklisi kizlarin iliskisinden daha da saglam olacaktir evliligin.

Kendini bilmezlerin lafina bakma sen. Turk insani ne cok seviyor elalemin ozel hayatina maydonoz olmaya dimi...

Dün arkadaşım defalarca aradı zaten, bugün dönüş yaptım kendisine de. Arkadaşı adına özür dilediğini zaten çok da yakın olmadığını yurtta sadece 1 sene aynı odada (kyk) kaldıklarını söyledi. İşin garibi de sevgilisi veya nişanlısı olmadan önce de oda arkadaşlarını başka sebeplerle böyle sinir ettiğini anladı. Genel sorunuymuş patavatsızlık ya da duracağı yeri bilmeme diyeyim.

Çok teşekkür ederim kızlar, moral oldunuz.
Ben bazı insanlar gibi evlenme manyagı degilim diyemedin mi? Bunun uzerine aglaman bile garip geldi ne yalan soyleyeyim...

Sanırım tam ifade edemedim kendimi. O ima etmeye çalıştığı şeye çok üzüldüm ben. Hani istememek gibi

bak fatmacım ben evliliğimi senin gibi aceleye getirmek istemiyorum.senin nişanlında neymiş bacım yememiş içmemiş ben söyleyim bu evlenincede yemez içmez pinti adamda çekilmez yazık üzüldüm deseydin.
Böyle patavatsız tipleri susturmayı öğrenmelisin .O ağlasın ,sen değil .

Cok haklısınız, bundan sonra karşılaşma ihtimalim olursa çok daha hazırlıklı olmalıyım.

Haklısınız kızlar çok teşekkür ederim.

Yukarıda belirtmiştim ama bir daha yazayım olaydan, anlatılanlardan ziyade hiç tanımadığım birinin ima etmeye çalıştığı şeydi canımı yakan. Belki alınganlıktır belki de haklıyımdır bilemem ama "sadece sevgilim olduğunu" bilenler dahi sorularıyla aynı imayı yapıyorlarmış gibi geliyor.
İşte siz de şu herkesin yaptığı imayı yapıyorsunuz şuan. Niyeti ciddi değil diyorsunuz hiç tanımadığınız birine, bir ilişkiye. Merakınızı giderecekse söyleyeyim, nişan konusu defalarca gündeme geldi. Ama ben reddettim evlenecek imkanımız yok şuan ben 2-3 sene öyle beklemek istemiyorum, önce biriktirelim sonra arka arkaya yaparız diye.
Nişan takmak 2 saatlik iş. Ama ben o nişandan sonra en geç 1 sene içerisinde hayatımı birleştiremeyeceksem o nişanı yapmam, net. Nişanlanmak, evlenmek veya aynı evi paylaşmak değil sonuçta.
Nişan bari taksaydı lafı şu toplum dayatmasından ileri geliyor diye düşünüyorum.
Yine de teşekkür ederim.

ayy koylu kezbanin ne dedigine bakiyorsun o nisanli evlenince kuru ekmek yedirir gorursun gencligime yazik ettim der sonra
Ayy deseydin ya ona işin yok gücün yok daha ne bu acelen koca kaçıyomuymuş bi sorsaydın. Deli mi ne. Evlenince başı göğe ermiycek.
okurken daraldım onemsenecek bi durum yok he he dıyıp geçmeliydiniz herkesın yolu ayrı evi ayrı...

Kızlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Hepsini ayrı ayrı okuyor ve gördüğüm destekten dolayı mutlu oluyorum.
İyi dilekte bulunan herkese daha fazlasını ben yolluyorum :)

ben niyeti ciddi değil demedim.en azından bi nişan takılmasını teklif edebilirdi dedim.sonuçta bi kız bunu bekler herkes bi ciddiyet göstergesi görmek ister üç buçuk seneden sonra ve bu çok normal.anlatım tarzınız beklentileriniz var ama gerçekleşmediği için içten içe kırılmışsınız gibi.böyle bi algı oluşturduğunuz için bunu söyledim.eğer teklif edildiyse ve siz istemediyseniz o ayrı bi konu o zaman sorun yok zaten.

Ya bir de takıldığım kısım şu açıkçası tamam ilişki 3 yıl olmuş da, ben sevgilimle ilişkiye başladığımda 19 yaşındaydım şimdi 22. Ben öğrenciydim, o daha yeni uzun dönem askere gidecekti. İşin garibi kız bunları da sordu ama bunları hiç dikkate almadan yorum yaptı. Çalışmadan evlenmek kendi tercihidir. Benim tercihim değildi.
Hani benim eksikliğimmiş gibi davranması canımı sıktı.

daha 22 yaşında bile değil bu kız

Şartlar olgunlaştığında sevdiğim kişi ile evlenmeyi evet istiyorum ama şuan değil.
Yukarıda da belirttim, ima etmeye çalıştığı şeye üzüldüm, diğerlerine gülüp geçebilirdim son cümlesi olmasaydı.
Haklı olduğu yanlar nedir?

hiç canını sıkmaya değmez inan.7 yıl çıktıktan sonra evlendim bende ne olmuş yani.7 yıl doya doya gezdim tozdum tadını çıkardım iyiki öyle yapmışım.kimsenin lafına bakarak hareket etme sakın.

Ben de onun gibi mi düşünüyorum diye çok sorguladım kendimi.
Ama yok onun nişanlısının yaptığı şeyleri sadece bir günlüğüne de olsa erkek arkadaşımın yaptığını düşündüm ve kesinlikle bu kadar zorlasın, bana göre bu kadar insanüstü çaba göstersin istemedim. Çünkü bahsedilenler bana göre gerçekten uçarı şeyler.
Sadece ima etmeye çalıştığı o şey canımı yaktı.
Çevreden gelen lafların da biraz dolmuşluğu vardı sanırım, patlama noktası oldu.

Çok teşekkür ederim, çok iyi geldi yorumunuz.

Niyeti ciddi değil demedim diyorsunuz ilk cümlenizde, ikinci cümleniz herkes bir ciddiyet göstergesi bekler nişan gibi diyorsunuz. Buradan çıkan anlam şu nişan yoksa ciddiyet göstergesi yok, bilginiz olsun.
Neyse en azından son cümlelerinizde ortak paydada buluşabildiğimizi görebiliyorum.
Teşekkürler yorumlarınız için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…