Hiç tanınmayan bir kişi insanın canını nasıl bu kadar acıtabilir=

Şimdiki aklım olsa kesinlikle bir yıl iki yıl bekler o sıkıntıyı evlendikten sonra çekmezdim. Hiç canını sıkma. Ben anlattıklarını bahane olarak değil realite olarak gördüm.

İnsanlar hep konuşur konuşur konuşur..
Saklama...

Bu tip durumlarda verecek hazır bir cevabın olsun. Şak diye yapıştır. Mesela "biz böyle uygun gördük. Böyle mutluyuz. 3. Şahıslara da b.k yemek düşer" diyip tatlı tatlı gülümse.

Kendini üzme. Sevgilinden sinirini çıkarma. Kıyamam sana yaa.

Son düzenleme:
Cnm ya böyle dengesiz birinin söylediği boş laflara takılıp kendini sıkıp üzmüşsün. İnan hiç değmez ve gereksiz o evlilik buhranı içerisinde kendi nişanlısıyla karşısındakileri kıyaslamaya çalışarak egosunu tatmin etmeye çalışıyor. Bunlar ezik tipler. 3.5 yıl çokta uzun zaman değil zaten dediğin gibi okul vs bu zamnlarda daha cahilce olunuyor asıl hayata atılınca insanlar birbirlerini daha iyi tanıyor hem hemen evlenilecek die bişey yok ne zaman hazır hissedilirse ozmn evlenilir. Bende senin zamanlar gibi zamnlar geçirdim 4 sene sonra evlendim. Mesela ben rahat özgür bir ailem olmuş olsaydı daha geç evlenirdim Evlilik güzel ama sorumlulukları çook fazla yani hiç aldırış etme millete

siz de aynı şeyleri düşünüyomuşsunuz ki bu kızın söylediğinden bu kadar etkilenmişsiniz.
bence de erkek arkadaşının olayı biraz bahane.
evlenmek isteyen bi kuru ekmeğe de razı olup evleniyor yani mesele illa nikah kıyıp aynı evde oturmaksa.
ama her şey tam olsun dersen beklersin de beklersin o ayrı.
yine de
niyeti ciddi olan adamın en azından bi nişan takması gerekirdi diye düşünüyorum bu zamana kadar.

Bu fatmadaki hava araba lastigindede var. Zavalli kiz zannediyir kii herseyi nisanlisi aldi basina kakilmicak. Yeri gelicek onun basina bi guzel o nisanlisi kakicak herseyi ben aldim sen ne yaptin dicek. Sende o tatli canini uzme sakin en mantiklisini yapiyorsun. Paranizi toplayin sonra evleniN. Bak biz esimle sadece nikah yaptik . Sadece 2 oda duzduk ve 13.000 tuttu. Normalde guzel bi ev ve dugun nerden baksan 40-50 milyar. O yuzden kimseye aldiris etme sevgilinle paranizi toplayin her seyin en guzelini alin.:)

ayyy kiyamam kuzum ya nasil uzuldum. bir de o kadar icli anlatmissin ki Dunyada var oyle kafayi evlilikle bozmus dengesizler. Isterler ki herseyi erkek yapsin erkege suluk gibi yapissin somursun de somursun. ama bak sen ne guzel ben de birikim yapacagim ise girecegim diyorsun. Ve inanilmaz takdir ettim seni. Boyle dusunerek mutlulugunu da garanti altina aliyorsun. Cevrendeki insanlari takma bence kafana cunku en egitimlisi bile e evlenmyecek misin artik diyor. Millet delirmis yeminle. Evlenince basi goge ermiyor ki insanin. Ben 31 yasina kadar bekledim evlenmek icin. Ve cevremden yedigim laflari imali sozleri bakislari anlatsam burdan koye yol olur. hem de duble :) Beklerken de gezdim tozdum tatillere gittim harcadim keyif cattim. sonra kendi kizlarinin anca ruyasinda gorecegi bir adamla evlendim. Demem o ki sen kendini ve sevgilini bildikten sonra gerisi bos. Herkesin sartlari farkli. Her manyagi kafaya takacak olsaydik hayat yasanmaz bir hal alirdi. Bence sen kendine odaklan. Isini bul birkac ay sonra soz nisan yapin. Birikime devam tabii. sonra da az bucuk bisey toplayinca evlenirsiniz. Onemli olan karsilikli anlayis ve ayni frekansta bulusmak. Sevgilin de zor zamanlar atlatmis eminim o da istiyordur bir an once evlenmek ama kendini guvenceye almadan cikmak istemiyordur ailenin karsisina. Sen icini ferah tut. :)

ayy koylu kezbanin ne dedigine bakiyorsun o nisanli evlenince kuru ekmek yedirir gorursun gencligime yazik ettim der sonra

valla ben hanfendiye hakveriyorum. hayati boyunca calismayi aklindan bile gecirmemis o kadar cok kadin var ki. varsin bu laflara alinsinlar. ki alinmalilar. Ailesi kafes arkasinda buyutur evlere kapatir okutmaz anlarim ama bile bile okumayan amaaaan bana zor geliyor deyip liseyi bile bitirmeyen sonra kocam getirsin ben lupleteyim diyen altin gununden cikmayan kadin sayisi daha fazla bence.

ben de bu yorumunuzu kotu niyetli buldum. iki lokma ekmegin ustunde mi oturacak bu insanlar? ev kurmayacak mi? yoksa siz mi yardim edeceksiniz? ben erkek arkadasina hak veriyorum. yani ailesinin durumu yoksa ve kredi cekip borc yukuyle ezilmeden evlenmek istiyorsa bu kizi sevmiyor mu oldu yani? ki zaten tam olsun diye beklediklerini de sanmiyorum. sonucta iki gencin ayni evde oturmasi degil sorun. bu isin aileler kismi var. hangi anne kizi paldir kuldur hicbiseyi olmadan evlensin ister. hangi anne oglu borc harc icinde evlensin ve sikinti ceksin ister. kizin daha isi yok. cocugun maasi da azmis. krediye mi gitsin butun para kiraya mi? bence yorum yaparken biraz insafli olmak lazim.

evli misiniz bilemiyorum ama bu devirde işe girip çalışsan bile, birikimin de olsa aile desteği olmadan borca girmeden evlenemezsin zaten naparsan yap.düğünü, gelinliği, masrafları, ev kurması ortalama en az 40-50 bin demek.ikisi de 2-3 yıldır çalışıyor olsa da gene de borçsuz evlenemezler yani.ben sevip sevmediğiyle ilgili bi yorum yapmadım bu konu nerden çıktı?insanlar yokluk içinde de evleniyolar eğer mesele evlenmekse dedim, yoksa tabii ki herkes her şeyi tam olarak evlenmek ister.laflarımı başka yere çekmeyin lütfen.

kimse borç içinde evlenmek istemez ama devir böyle bi devir.aileler çıkarıyosa evini alıp döşeyip düğünü de yapıyolarsa borçsuz evlenirsin tabi.kız üç buçuk senedir bekliyomuş en azından ciddiyet göstergesi olarak nişan takabilir bu çok zor değil.ayrıca kim 25-26 yaşında 5 bin maaş alıyo yani.biraz gerçekçi olun. bu şartlar altında herkes ite kaka nişanlanıp evleniyo zaten.

adamın durumu buysa zaten 2-3 sene içerisinde evlenebilecek duruma gelmesi de pek olası gözükmüyor maddi açıdan.

öööff patavatsız insanlar!!! 9 sene sevgili kaldık okullarımızı bitirdik işe girdik kazandığımız parayla hayatımızın tadını çıkardık yedik,içtik,giydik,gezdik.... sonra evet artık hazırız dedik ve evlendik herşeyi 4 4lük yaptık (ikimiz), şimdi evliyiz ... evlilik çok başka bir boyut bambaşka sadece maddi değil evliliğe manevi olarak da hazır olmak gerekiyor bu sevgiliniz içinde geçerli iki tarafta hazır hissettiğinde zaten gelişiyor bütün evlilik süreci

Evet evliyim. sadece nikah yaparak evlendik ve ikimizin de bekar evindeki esyalar yeni oldugu icin sadece yatak odasi takimi aldik. Nisan aile arasinda oldu. nikahtan sonra da minik bir kokteyl yaptik. Gelinligimi de arkadasimdan aldim kuru temizleme yaptirdim. cicegimi bile kendim yaptim madam cocodan aldiklarimla. makyaj ve sacimi kendim yaptim evde. Hatira olsun diye tek luksum fotograf cekimi yaptirmakti. Toplamda bu kadara idareli olmama ragmen ben 9 bin gibi bir para harcadim.
Isim de var calisiyorum maasim da iyi. keza esimin de. gereksiz masraf sevmedigimiz icin boyle tercih ettik. ama esimin maasi iki bin lira olsa ve ben calismasaydim ceyizim de olmasaydi. sifirdan ev kurma icin 20 bin tl lazimdi minimum. sadece nikahla gidildigini varsayiyorum. simdi toplamda on bin biriktirip on kredi cekip odemek mi mantikli? yoksa 20 cekmek mi? hesabi siz yapin. borclu da evlenilir tabii ki ama bunu en aza indirmek istiyorlar diye insanlari yargilamak yersiz bence. Ki ben kizin ise girmek istemesini cok yerinde buluyorum. ise girip duzenini oturtsun oyle evlensin. Ama bir nisan takilsin diyorsunuz da bakalim aileler ne diyor.

Evet evliyim. sadece nikah yaparak evlendik ve ikimizin de bekar evindeki esyalar yeni oldugu icin sadece yatak odasi takimi aldik. Nisan aile arasinda oldu. nikahtan sonra da minik bir kokteyl yaptik. Gelinligimi de arkadasimdan aldim kuru temizleme yaptirdim. cicegimi bile kendim yaptim madam cocodan aldiklarimla. makyaj ve sacimi kendim yaptim evde. Hatira olsun diye tek luksum fotograf cekimi yaptirmakti. Toplamda bu kadara idareli olmama ragmen ben 9 bin gibi bir para harcadim.
Isim de var calisiyorum maasim da iyi. keza esimin de. gereksiz masraf sevmedigimiz icin boyle tercih ettik. ama esimin maasi iki bin lira olsa ve ben calismasaydim ceyizim de olmasaydi. sifirdan ev kurma icin 20 bin tl lazimdi minimum. sadece nikahla gidildigini varsayiyorum. simdi toplamda on bin biriktirip on kredi cekip odemek mi mantikli? yoksa 20 cekmek mi? hesabi siz yapin. borclu da evlenilir tabii ki ama bunu en aza indirmek istiyorlar diye insanlari yargilamak yersiz bence. Ki ben kizin ise girmek istemesini cok yerinde buluyorum. ise girip duzenini oturtsun oyle evlensin. Ama bir nisan takilsin diyorsunuz da bakalim aileler ne diyor.

ay Allah'ımmm yeminlen bu insanlar evlilikle kafayı yemiş. 3 yıl çok uzun bir süre değil ki bir ilişkinin evliliğe doğru gitmesi için. kaldı ki bundan sonrası daha hızlı gelişir, iş-güç yerine oturunca gerisi paraya bakar. paranız neye yeterse onu alır, yuvanızı kurarsınız.
insanların hadsizliklerine ve saygısızlıklarına hiç gelemiyorum da sizin gibi kendini böyle güzel ifade edebilen kadınların bu saçmalıklara kulak asması, can sıkması üzüyor beni.
evlenince ne olacak. hızlı, çabuk evlenince ödül mü verecekler? para mı verecekler. ohh ne güzel flört dönemi iyidir. suyunu çıkarıp ta 7-8 sene flört etmedikçe gezin, tozun, gece dışarı çıkın, konserlere gidin. daha ne. evlenince bunların tadı daha farklı oluyor, şimdi daha heyecanlıdır.
bi de öle "ben sadece çeyizimi yapıp gidecem, adam gece taksiye çıktı" demek çok ta övünülecek bişi değil. elbet bir gün mutlaka o adam da, ailesi de "biz keriz miydik de eşek gibi çalıştık, sen ne diye iki kıçı kırık oyalı havlu ile geldin" diyecekler. çünkü şartlar değişti artık. erkek ne ise kadın da neredeyse o. hani erkeğin çok zengin olduğu istisnai durumlar olmadıkça, herkes elinden geldiğince üstüne düşeni yapacak. kimse enayi değil.
sakın sevgilinizi bunaltmayın. tamam sizi oyalamasın. işler yoluna girince yavaştan girin nişan işlerine. öyle şu borcumuz bitsin, bi de şunu alalımla olmuyor, eksik-gedik olacak tabi ama yazık, günah. huzurluysanız böyle boş-beleş şeyleri kafaya takmayın, sinema biletini de bi daha yakmayın. evlenip çocuğa karışınca nası kıymetlenir o bilet nası.

Acaba siz de içten içe bu durumdan şikayetçisiniz de ondan mı bu kadar takıldınız o kıza?
Keşke tersleyebilseydiniz o densizi.
O da sizi tanımıyor sonuçta. Tanımadığı bir insanın ilişkisi hakkında nasıl da rahat atıp tutmuş, nefret ediyorum bu tip insanlardan, saygı filan duymadan düpedüz terslemek lazım bunları.
Evlilikle kafayı yemiş.

Kimisi birikim yapar, kimisi yapmadan evlenir, bu hem çiftlere hem de bir yerde nasibe kalmış birşey, unutmayın bunu, üzülmeyin boşuna.
Vakti gelince herşey olur..

sanırım siz de evlenmeyi çok istiyorsunuz ki bu kadar alınıp üzülmüşsünüz. ben olsam hiç kafama takmazdım.ağlayacağıma sanane der sustururdum kızı.

tabi haklı olduğu yanlarda var bence.ama ilk tanıştığınız birinin söyleyeceği laflar değil.

e tamam benim söylediğim noktaya geliyosunuz işte.borçsuz evlenemeyecekler zaten her halükarda.bu insanlar 1 senedir değil ki üç buçuk senedir beraberler.ben bu yüzden dedim nişan takabilir diye.aileler ne der bilemem ama kız böyle bişey beklese anormal değil yani hakkı var.ben kimi niye yargılıyım ben mi evlenicem adamla.konu sahibinin de beklentileri var ki bi tane saçma sapan insan onu bu hale getirebilmiş bunu söyledim sadece.ki dediğim gibi hakkı da var yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…