Hiç tanınmayan bir kişi insanın canını nasıl bu kadar acıtabilir=

İnanın ben de bunu sorguladım başta, hak mı veriyorum diye.
Ama söz konusu nişanlının yaptıklarını, bir gün bile olsa benim erkek arkadaşımın yaptığını düşündüm. Yani gece ek işe gitmek, işe yürümek, evden yemek götürmek gibi ve bunları yapmasını istemedim hiç, bir gece için bile olsa üzüldüm onun için.
Benim zayıf noktam erkek arkadaşım, oradan vurması çok ağrıma gitti. Gülüp geçemedim.
Ama altında yatan farklı bir neden de olabilir.

Kötü olmalarını istemem, o kişi de iyi veya kötü kendine doğru geleni söyledi sonuçta.
Ya da oradan vurmak istedi belki de beni bilemiyorum.
Sadece biraz daha dikkatli olsaydı, tek isteğim buydu açıkçası.
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Ay ne üzülüyosun canım ben 7 sene bekledim hemde yaşım olmasına rağmen 32 yaşında evlendim kim nederse desin hiç umrumda olmadı iş bul kendi ayakların üstünde dur evlenirsin ne acelen var takma

Bu kadar da olmaz yahu. Bi sürü insan okuyor burayi. Birilerini üzer bu cümlelerim diye düşünmüyor musunuz hic ? Ben şahsen çalışmayip ev hanimi olduğumu düşünemiyorum. Keşke her bayan okumus çalışıyor olsa ama bu zorunlu degil. Okumayan, okuyamayanlar, calisamayanlar da var. Bu onları " Hayatı boyunca sadece tüketim yapıp kocasının ona sagladiklariyla övünmeye muhtaç bi zavallı. Bir cahil. " yapmıyor malesef. Onlar da evde çalışıyor sonuçta. Hayati boyunca tüketim yapmıyor yani. Bu kadar da aşağılama olmaz.

Salak kiz. Aptal. Evlilik meraklisi. Evlenince basi gogemi ericekmis?
Aptal saniyorki evlenince sifir bi sayfa aciliyor. Asil sonra masraflarla bas basa kaliyosun.

Bos ver canim ya. Uzme kendini.
Sen sevgilinin sana olan sevgisinden askindan emin ol yter. Senin ayaklarinin altina ceyizler yatlar katlar 1 degil 35 dugun merasimi serse neye yarar? Seni sevdigini hissetmedikce sen??

Boşver saçmalamis o kız iyice. Üzülmeye değmez. Ondan cok daha mantiklisiniz

Çok teşekkür ederim, moral oldu yazdiklariniz

“ben daha haziranda mezun oldum, işe girmedim henüz. Birikim yapıp masraflarımı kendim karşılamak istiyorum. İşe girdikten sonra netleşir bizim neyi ne zaman yapacağımız. Zaten ben peş peşe yapacağım işi uzatmayacağım, 1 sene bile nişanlı kalmayı düşünmüyorum 6-7 ay bilemedin 8-9 ay yeter de artar bile” dedim. Gayet açık ve nazik bir cevap verdiğimi düşünüyorum''gayet nazikte bilmem ne cevap vetmemişsin burda gereksiz hesap vermişsin. Annenle mi konuşuyorsun allasen.hayat senin ister 1000 sene beklersin istersin 1.Herşey burda başlamış.

Orayı kısa geçmek için öyle yazdım ancak. Öncesinde henüz düsünmuyorum dedim. Neden dedi. Yeni mezun oldum çünkü dedim. Ee yani? Dedi. O öyle dedikçe ve ben cevap verdikçe toplamda bu kadar şey söylemiş oldum yani.
Ama haklısınız bu kadarına bile cevap vermemek gerekiyordu

Ben sana cok kizdim valla okuyunca. Neden haddini bildirmedin?
Ben olsaydım,
"sen benim sevgilimin benle evlenmek istemediğini, oyaladigini, bahane ürettigini söyleyecek cüreti nerden buluyorsun, bu ne haddini bilmezlik? herkes seninle ayni sekilde dusunmek ayni zamanda evlenmek zorunda değil. Ben sana diyor muyum 'biraz hayatini yaşa, yangindan mal kacirir gibi mezun olur olmaz neden evlenmeye calisiyorsun? Elinden kaçar diye mi korkuyorsun? Yoksa hemen evlenmeni gerektirecek baska bi durum mu var' diyor muyum, demiyorum. Haddime degil çünkü. Senin de bana bu sozleri soylemek haddine degil.
Ayrica sevgiline diyemedin mi 'acelemiz ne ki kendini bu kadar yipratma geç olsun güç olmasin' diyemedin mi? Bu ne bencillik. Sen bu cocugu sevdiğine emin misin?"

derdim. Sonra da ayseye döner "canim kusura bakma baska bi zaman görüselim böyle seviyesiz ve kötü kalpli insanlarla bi arada olmaya tahammülüm yok" der kalkar giderdim.

Elin kizi tutacakta benim sevgilimin benle evlenmek istemedigini bahane ürettigini söyleyecek resmen benim sevgilimi yargilayacak, ne haddine düşmüş. Asla laf ettirmem. Sakın sen de yanlış düşüncelere kapilip sevgiline soğuk davranma, sonuçta çocuğun parasini nereye harcadığını biliyorsun. Sevdigini de illa ki hissediyosundur. Araniza fitne sokmuş resmen pis kötü kalpli kiz.

Normalde susup kalmam ancak inanın bir şeyler oldu dondum kaldım resmen.
Şu yazdıklarınızın onda birini söylesem o bile yeterdi ama basiretim bağlandı, niye iki laf etmedim diyorum ben de.
Teşekkür ederim.

Normalde susup kalmam ancak inanın bir şeyler oldu dondum kaldım resmen.
Şu yazdıklarınızın onda birini söylesem o bile yeterdi ama basiretim bağlandı, niye iki laf etmedim diyorum ben de.
Teşekkür ederim.

Aslında anlayabiliyorum seni o an şaşkınlık ve şok olma durumu olunca aklina hicbirsey gelmiyor. Sonradan düşününce keske şöyle deseydim diyorsun. Ama bence ayseyle görüştüğünde laf açılırsa bu düşüncelerini aynen söyle. Emin ol ayse, fatmaya yetistirecektir :)
Hem doğru olan seninki. Hayat müsterektir demisler. Evlenecek olan ikinizsiniz neden tüm yükü sevgilin çeksin ki? Sen evde yat sevgilin geceleri bile ek iş yapsin yemesin içmesin biriktirsin. Bu cok bencillik degil mi? Bi de kalkmis bunla övünüyor pis buldumcuk. Tabiki sen de iş bulup sevgiline yardim etmelisin. Normal olan sensin zaten.

O kizin evlilik hayatini tahmin ettim az cok. Kocasina zorla altin takı aldirip sonra her yerde "ay bakın kocam bana ne aldi" diye herkese gösteren tiplerden olur. Sürekli esya yenileyen herkese biseylerle hava atma çabasinda, sürekli kendini öven tiplerden. Koşarak yanindan kaçılması gereken arkadas tiplerinden

Senin gibi evlilik budalası, koca manyağı olsaydım şimdiye çoktan evlenmiştim merak etme, ama ben yeni mezun oldum biraz hayatımı yaşayacağım evlilik nasıl olsa olacak, sen kendi derdine yan deseydin keşke... Çok sinirlendim gerçekten... Takma kafana böyle gerizekalının lafını, sonuçta erkek arkadaşını sen tanıyorsun onlar değil..

o kiza cok uzuldum ne kadar da mutsuz aslinda. hayatinda evlilik haricinde hicbir amaci yok dusunebiliyor musun? universiteyi bitirmis ama bos bitirmis. tum yuku seviyorum dedigi o adamin uzerine bindirmis sonra hayat musterek der oturur.
31 yasindayim 4 yillik evliyim esimle unv sonra tanistim gec evlenndigim icin ki benc gec de degil yani o kiza gore gec diyelim pisman degilim. tek pismanligim keske daha onc cocuk yapsaydim neyse...
takma hayatina sevdicegine bak.

Merhaba,

aynılarını yaşadım. tam 6 yıl beklemek zorunda kaldım. öğrencılık, ıssızlık, para bırıktırme, aılelerı razı etme bla bla bla

ıs bulmasına mı yardımcı olmadım, cv lermı yazmadım, yok 'o senı yeterınce sevmıyor, senı oyalıyor' vs vs vs..

ağlama krızlerı, kendını acıklayamama, ona karşı laflardan dolyı çok çok dolma, ama ona bırsey dıyememe vs derken..

ne söz ne nısan, 2 ay ıcınde düğün yaptık okadar yılın sonrasında elbette o laf sokan arkadaşlarıma da davetiyemı atıp, onu konuğum olarak ılgılenıp, halay bile cektım onlarla

ah mı ettım ne, şimdide onllar yıllardır beklıp, dıkış tutturamıyorlar

üzülme, olur, çok da güzel olur.. acı dan nefessız kaldığım gunler olurdu, kahıııırrr kahııııırr ağladığım günler... şımdı ıse gecelerı uyanıp uyanıp, sükredıp yıne uyuyorum..

edit: o lafları ımaları edıp, suan kendısı yıllardır bekledığı arkadaslarımdan bırısı, doğum ebem olucak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…