Menopoz HİÇ hapsız adet olamadım

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

Asel Erva

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2016
213
125
32
28 yasındayım bu zamana kadar hic adet gormedım yumurtalıklarım yok gıbı bişey gogus gelişimim cok kucuk fsh 158 hastalıgıma erken menopoz deniliyor ama hıc adet olmadım ki.... 2 yıldır evliyim Çocuğum yok birleşme sorunu da yasıyorum ve sorunuma care arıyorum,. Var mi benim gibi olan ve de nasıl yok izlediniz yardım edin lütfen

Son düzenleme:
Cnm prolaktine baktılar mı MR çektirdin mi?

Hipo Hipo rahatsızlığımı var sizde kağıtta elle yazılmış??

Hipo Hipo rahatsızlığımı var sizde kağıtta elle yazılmış??
İnanın ben hastalıgımla ilgili ismini bilmiyorum. Erken menopoz diyorlar bıde hipo hipo yumurtalıgımı proftan başkası goremıyor cok kucuk mus bide hap siz adet olamıyorum onu biliyorum

Merhaba canım Bende Hipo Hipo hastasıyım. Sizinde hormon değerleriniz düşük inanın benim hormon değerlerim sizinkinden daha düşüktü. Bizim gibi hastaların rahim ağızları dar olduğu için birleşmede zorluk çekiyoruz. Bana öncelikle hormon takviyesi verdiler rahmimi büyüttüler. Daha sonra fsh içeren menogon diye bir ilaçla yumurta elde ettik ve tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım. Sağlıklı bi şekilde hamilelik geçirdim. Hamilelik sürecimiz diger kadınlarla aynı. Emzirme döneminde hiç zorluk çekmedim. Sütüm çok iyi oldu. 2 sene emzirdim. Sana sadece tavsiyem yaş bizde çok önemli eğer çocuk istiyorsan iyi bir dr bulup tedaviye baslamalisin. Inşallah sana yardım edebilmisimdir

Canım hormon degerim dusuklugunu nerden anladın fsh 158 yüksek. Ya 10 un altında olması gerekiyor mus değerlerin benim ki hiper yanı yüksek olanıynıs cocuk hıc olmaz dediler hipo olan değerleri dusuk olur mus cocuk olma sansı varmis. Nemenem isim bunlar ya Rabbi.... Ben tam bilgi sahibi degilim. Hastalığım la ilgili doktor lar pek bısey demiyo değerlerden de bısey anlamıyorum beynim hemen doktor dan cıktık tan sonra herşeyi unutuyo psikolojim Öyle hissediyor yada bilmiyorum

Öylesine açtım konuya bakayım dedim iyi ki açmışım. Yanlış yönlendirme olmasın. Konu sahibinin tahlil kağıdında hipo hipo değil hiper hipo yazıyor. İkisi farklı. Ben yaşamadığım için rahatsızlığı ayrıntılı bilmiyorum ama hipo hipo ile hiper hipo birbirinden farklı orası kesin.

Evet farklı. Hiper hıpogonodızm yüksek olanı ve Çocuk hıc olmayaniymıs malesef benim gibi kimse ile karşılaşmadim burda

Kimse bişey söylemiyo tek bu durumda olan ben miyim. Lutfen. Umut istiyorum (((
Canım kusura bakma

Canım bende senin gibiyim sana ulaşmaya çalışıyorum ama bulamıyorum seni benim de sorunum aynı nasıl yol izleyecegimi bilmiyorum en azından birlikte sorunumuzu konuşabiliriz lütfen benimle iletişime geçebilir misin

Menogon iğnemi? Yani olan yumurtayımı büyüttü?

kızlar bendede aynı hastalık ne adet olabiliyorum göğüsümde küçük doktor kesinlikle çocugun olmuyacak dedi tek yöntem kıbrıs yumurta donasyonu dedi sadece onunla hamile kalabilirmişim onunda ücret 35 bin 40 bin civarı sizinde büyük ihtimal oöyle dokto bana babadan gelen bir kromozom eksikliği demişti ondan dolayı doğuştan menepoz

Hapı artık kullanmiyo musun ismini unuttuğuna gore? bıde benim hastalıgım hipergonadotropik hıpogonodızm miş sen kromozom eksikliği dıyosun ya farklılık baska bısey yok dimi

Canım eğer Hipo Hipo yani hipogonadotropik hipogonadizm isen kromozom olarak sıkıntı yok. Çünkü ben kromozom sayımı yaptırdım normal cıktı. Sadece bizim hipofiz bezi çalışmıyor. Onun ürettiği hormonlari dışarıdan alıp hamile kalabiliyoruz. Kromozom testi yaptırdın mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…