Hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor,yoruldum.

Benim de 18li yaşlarımda OKB ile başladı 2 sene antidepresan kullandım geçti dedim bu sefer pandeminin başlarında panik atak ve anksiyete geldi. Geçen seneye kadar kullanıyordum sonra bir ara (keşke yapmasaydım) kendi kafama göre ilacın dozunu azalttım ve normalde en az 10mg satılan ilacı 1 senedir 5mg kullanıyordum yetmedi kendim bırakmaya çalıştım bırakamadım. Geçenlerde terk edildim 2 ay önce anksiyete yüksek dozda geldi tam geçiyor dedim bu sefer de midemi bozdum 1 gün boyunca kustum bu sefer ya hep kusarsam iyice zayıflarsam korkusu ile kilo vermeye başladım. Geçtiğimiz pazar gününden beri deheşete kapılmıö gibiyim 6-7 atak geçiriyorum en az :KK43:((( yarın yine psikiyatriye gideceğim
Benim gündüzleri hiç gecmiyor sürekli atak halindeyim akşamları biraz duzeliyor

Merhaba ,geceleri yoğun kalp atışı ile başladı her şey.Beraberinde yoğun iç sıkılmaları,kasvet,bunalma duygusu eşlik etti.
İştahtan kesilme,kaygıdan kusma,kendine ve etrafa yabancılaşma…
Doktor panik bozukluk dedi.İlaç alıyorum ve terapiye gidiyorum,ama çok yoruldum.Rahatlamak istiyorum.
Güzel zamanlarımı hatırlamaya çalışıyorum ama canım hiç bir şey yapmak istemiyor,uyumak da iç sıkıntımı dindirmiyor.
Daha önce de yaşadım bu durumu,yıllar önce.Majör depresif bozukluk dedi.Yıllar aınra aynı duruma başka bir doktor(iyi araştırdım) panik bozukluk dedi.
Yıllar önce kullandığım ilaç yoğun bir ilaçtı,snrı grubu.Şu an aldığım daha hafif.(ssrı)

Tekrar gideceğim ama iyi olmak istiyorum.
Çok yoruldum.Bu illet bırakmıyor mu yakanı hiç?Ömür boyu böyle mi olacak?
hep böyle olmayacak. ben panik bozukluk hastasıydım. sürekli ataklar geçirirdim. kalbim yerinden çıkacak gibi olurdu. dışarı çıkmaya korkuyordum birşey olur diye. uzunca bir zaman eşim çocuğu okula bıraktı. kabus gibi günlerdi kabus. bugün bakınca kendime kızıyorum nasıl izin vermişim kendime böyle olmayı diye. hepsi geçiyor. ben tamamen atlattım. her konu gördüğümdede paylaşırım. pandemiden hemen önce bitti tamamen. bunun ilacı doğru doktor, bilişsel terapi birde emdr. ben iki doktor değiştirdim. üçüncüde doğrusunu buldum Allah binlerce kez razı olsun. bana bilişsel terapiyle emdr yapmıştı. tamamen atlattım. 4 yıl oldu hala birkez bile geçirmedim.

hep böyle olmayacak. ben panik bozukluk hastasıydım. sürekli ataklar geçirirdim. kalbim yerinden çıkacak gibi olurdu. dışarı çıkmaya korkuyordum birşey olur diye. uzunca bir zaman eşim çocuğu okula bıraktı. kabus gibi günlerdi kabus. bugün bakınca kendime kızıyorum nasıl izin vermişim kendime böyle olmayı diye. hepsi geçiyor. ben tamamen atlattım. her konu gördüğümdede paylaşırım. pandemiden hemen önce bitti tamamen. bunun ilacı doğru doktor, bilişsel terapi birde emdr. ben iki doktor değiştirdim. üçüncüde doğrusunu buldum Allah binlerce kez razı olsun. bana bilişsel terapiyle emdr yapmıştı. tamamen atlattım. 4 yıl oldu hala birkez bile geçirmedim.
Çok geçmiş olsun,çok mutlu oldum..

Peki ilaç kullandıniz mi

Merhaba hangi doktora gittiniz benimde ihtiyacım var 😔

Merhaba hangi doktora gittiniz benimde ihtiyacım var 😔
ben Volkan Öztürke gitmiştim. seansları yüzyüze yapmıştık. burada başkaları da tavsiye etmiş onlar yazmıştı online da yapıyormuş diye okumuştum. bendeki iletişim bilgileri 4 yıl öncenin bilgileri. değişmiş olabilir. isterseniz araştırın bulursunuz mutlaka.

X