Hiç evlenmemiş kadın hiçbir yere sığmaz, pişman olur mu mutlaka?

Öncelikle mutlu günler diliyorum herkese. 33 yaşındayım, memurum 12 sene oldu atanalı, ailemin yanında yaşıyorum. Bekarım, herhangi bir nişan, söz durumu geçmedi başımdan. Şimdiye kadar evimize benim için bir tane bile görücü gelmedi. Arkadaşlarım vesilesi ile tanıştığım birkaç kişi oldu ancak bazen karşı taraf devam etmedi, bazen de ben devamını getirmek istemedim ısınamadığım için. İkinci görüşme olmadı yani hiçbiriyle. Geçen senelerde ara ara kederlenirdim etrafımda emsallerimin çoluk çocuğa karıştığını görünce, ancak artık kabullendim üzülmüyorum. Yalnızlığı, sessizliği seven bir yapım var zaten. Günlerce evde otursam, bir yerlere gitmesem, kimselerle konuşmasam sıkılmam. İş hayatında arkadaşlarımla iletişimim iyidir, sevdiğim arkadaşlarım vardır ancak genelde onlar gelirler yanıma, bir arada olalım, bir şeyler yapalım isterler, uyum sağlarım, ama hiç arkadaşım olmasa da yalnız hissetmem kendimi, tek başıma bir şeyler yapmaktan daha çok keyif alırım. Yaşım ilerleyince etrafımdaki yetişkin insanlar sürekli evlilik telkinlerinde bulunmaya başladılar. Annen baban başında şimdi, ancak sonrasında kimsenin yanına sığamazsın, bir yuvan olsun, çocukların olsun, şu kişi taliplerini hep reddetti de şimdi sürünüyor, kimsenin yanına sığmıyor, eziliyor, hor görülüyor vs.
Ben kadere inanıyorum, varsa kaderimde evlilik, mutlaka bir şekilde gerçekleşecektir. Olmadı veya olmayacak diye kederlenmek istemiyorum, artık kaygılanmıyorum da, kendimi de tanıyorum. Sorumluluk almak isteyen bir yapım da yok zaten, çocuk yetiştirmek, eş ve aile sorumluluğunu kaldırabilme gücünü bulamıyorum kendimde. Çocuk sevgisini yeğenlerimle alıyorum, sorumluluğu olmadığı için stressiz doya doya seviyorum. Hiç evlenmemiş olmak ilerisi için çok mu travmatik bir durum sizce? Evlenmemiş kadınlar başkalarına yük mü oluyor, bir yere sığamıyorlar mı? Etrafınızda hiç evlenmemiş orta/ileri yaşlara gelmiş kadınlar var mı, nasıl bir yaşayış halindeler?
Merhaba açıkçası bu bahsettiğiniz durum kişiye koşullara ve isteğe bağlı bir durum bence . Üşengeç bir insan olduğunuzu tahmin ediyorum ilişkiler evlilik süreci evlilik sonrası çocuk vs hepsi birer birer insan hayatında zaman emek enerji isteyen durumlar olarak karşımıza çıkıyor yani hep bir hareketlilik hep bir değişime ayak uydurma çabası. Sizin zaten böyle bir istediğiniz olsaydı emin olun arayışınız buna yönelik olurdu yeğenimi seviyorum bu da bana yetiyor diyorsunuz benim 4 yeğenim varken evlendim ve çocuk istedim yani bu fikir bir kere bile aklıma gelmedi suan okuyunca tuhaf bir karşılaştırma dedm içinden tabi bu benim fikrim . Arayışınızın olmaması demek isteğinizin olmaması demektir. Bu yüzden hiç caninizi sıkmayın. Çünkü yalnızlığı seven kişiler için evlilik zor .

evlenmemek önemli değil ama 33 yaşına kadar aşka dair bişeyler yaşamamış olman normal gelmedi bana
bu kadar mesafeli olma bence erkeklere karşı. tanış, flört et, sevgili ol
evlenmedin diye pişman olur musun bilemem ama aşka dair şeyler yaşamadığın için pişman olabilirsin
özellikle cinsellik insanın keşke daha erken yaşamaya başlasaydım ve kendimi, bedenimi, kendi cinselliğimi daha erken keşfetseydim diye düşünebileceği bi konu bana göre
ben biraz geç başladım galiba ona ve geçmişte cinsellik yaşamadığım eski sevgililerimi düşündüğümde, ya neden onlarla yaşamadım ki, keşke yaşasaymışım saçma sapan tabular yaratıp engel oldum kafasına girdim açıkçası :KK70:

Öncelikle mutlu günler diliyorum herkese. 33 yaşındayım, memurum 12 sene oldu atanalı, ailemin yanında yaşıyorum. Bekarım, herhangi bir nişan, söz durumu geçmedi başımdan. Şimdiye kadar evimize benim için bir tane bile görücü gelmedi. Arkadaşlarım vesilesi ile tanıştığım birkaç kişi oldu ancak bazen karşı taraf devam etmedi, bazen de ben devamını getirmek istemedim ısınamadığım için. İkinci görüşme olmadı yani hiçbiriyle. Geçen senelerde ara ara kederlenirdim etrafımda emsallerimin çoluk çocuğa karıştığını görünce, ancak artık kabullendim üzülmüyorum. Yalnızlığı, sessizliği seven bir yapım var zaten. Günlerce evde otursam, bir yerlere gitmesem, kimselerle konuşmasam sıkılmam. İş hayatında arkadaşlarımla iletişimim iyidir, sevdiğim arkadaşlarım vardır ancak genelde onlar gelirler yanıma, bir arada olalım, bir şeyler yapalım isterler, uyum sağlarım, ama hiç arkadaşım olmasa da yalnız hissetmem kendimi, tek başıma bir şeyler yapmaktan daha çok keyif alırım. Yaşım ilerleyince etrafımdaki yetişkin insanlar sürekli evlilik telkinlerinde bulunmaya başladılar. Annen baban başında şimdi, ancak sonrasında kimsenin yanına sığamazsın, bir yuvan olsun, çocukların olsun, şu kişi taliplerini hep reddetti de şimdi sürünüyor, kimsenin yanına sığmıyor, eziliyor, hor görülüyor vs.
Ben kadere inanıyorum, varsa kaderimde evlilik, mutlaka bir şekilde gerçekleşecektir. Olmadı veya olmayacak diye kederlenmek istemiyorum, artık kaygılanmıyorum da, kendimi de tanıyorum. Sorumluluk almak isteyen bir yapım da yok zaten, çocuk yetiştirmek, eş ve aile sorumluluğunu kaldırabilme gücünü bulamıyorum kendimde. Çocuk sevgisini yeğenlerimle alıyorum, sorumluluğu olmadığı için stressiz doya doya seviyorum. Hiç evlenmemiş olmak ilerisi için çok mu travmatik bir durum sizce? Evlenmemiş kadınlar başkalarına yük mü oluyor, bir yere sığamıyorlar mı? Etrafınızda hiç evlenmemiş orta/ileri yaşlara gelmiş kadınlar var mı, nasıl bir yaşayış halindeler?
Evlilik çok da matah bişey değil. Güzel kötü değil ama zor yani. Bir de boşanabilirsin çocuğun olmayabilir vs vs yani bu dedikleriniz evlenince de olabilecek şeyler.
Sadece şuna takıldım bu haşta ve maddi olanakta neden ayrı eve çıkmıyorsunuz. Kendi düzeninizi kurun bence.

Bende 27 yasındayım evlenmek ıstemıyorum gorustuklerım oluyor ama dusunmuyorum gerek aile yapımdan ( toksık evlilik) gerekte bılmıyorum sorumluluk alamam gibime geliyor. Annemle fix konusmamız böyle. Pişman olursun, yalnızlık iyi değil herkes yuvasını kursr sen kalırsın falan. Bılmıyorum bende tamda o olay ustune açılmış konu garip geldi hahaahahha hayırlısı olsun en güzel şekilde hakkımızda❤️

X