Herkesin içinde ensemden tutup sıktı

Daha işe yeni başladı tam maaş alamadı ondan

Ayı herif
Acayip sinirlerim bozuldu ya hayvan hem suçlu hem güçlü ay inşallah birgün birine denk gelir de iyi bir dayak yer gücü sana yetiyor insan yerine koyda eşini insan gibi muamele gör
Ne yemek ne çamaşır bokunda boğulsun bunun gibiler

Onun kilo almasına kadar okudum konuyu,
Mutlu değil ki adam, depresyon halinde hep.
Ama farkında değil, mutsuzluğunun sebebinin.

Gözle görülmez bir sorun var aranızda, şiddete bile gitmiş sana olan tavrı.

Hastalığı olmayan birey durduk yere şiddet göstermez, tepkisi olur şiddet.

Siz de ona psikolojik şiddet mi uyguluyorsunuz acaba?

Dediğim gibi konuya hakim değilim, ama buraya şikayet edince ne değişti?
Herkes boşan, ben olsam ayaklarından balkonda sallandırırdım dedi
Haklı buldu seni. Çünkü senin ağzınla yazıldı.

Herkesin sakinleşmesi gerekiyor. Öncelikle senin.

Tutup olayı anlatmadın burda, onu en kötü anlarını anıp yazdın, kocanı.

Çok üzüldün, onurun zedelendi, ama telafisiz değil.
Unutmadan bu yaranı, yoluna sakince devam et.
Karar alma şu an. Bekle

Böyle kişilerle evli kalmak nasıl bir duygu. Bence eğer arkanızda durup sizi destekleyen biri varsa direk boşanın bebeğim var falan demeyin. Milletin içinde o hareketi yapmakta ne oluyor ya terbiyesiz adam. Biz eşimle evd3 birbirimizi gebertelim o gun küs olalim ama dışarda el ele kol kola sürekli yan yana maksat birbirimizi küçük düşürmemek. Sizin koca pek olmamış abla

Vallaha aslında bu foruma "Genc kızlara altın öğütler" diye bölüm açılmali. Iyi hoş bazıları annelerini bile dinlemiyor, ama birine bile faydası olsa ne mutlu

Karılık yapmıyorum ne kadar kötü bir tabir ikinizde konuşmayı bilmiyorsunuz. Eşin sana herkesin içinde vuruyor sende iyi bir sey yaptığını sanip 'karılık' yapmayacağım diyorsun. Boşanın dicem ömrünüz boyunca bu adamla yaşlanacaksınız eminim. Allah akıl fikir versin ne diyim. Ama o şiddet ne ilk ne de son olacak.

Bana karşı sövme huyu yok. Tokat falan attıgı da yok sadece itekleme oldu herkesn içinde.
Daha önce ilk vurduğunda namaza başladı 1 sene kıldı. Şmdi eski yi unuttu namazı bıraktı yine

Adam sana saygisi yok. Yani ha dövdü ha dövmedi. Yemegini begenmiyor, evde birsey yapmiyor. Ortak birsey paylasmiyorsunuz. Kiro dedigimiz tiplerden. Sirf erkek diye kendini nimet sanan tiplerden.

Yani bu adam namaz kilsa ne, kilmasa ne. Onlari dini icin yapiyor, evliligi icin degil.

En cok cocuga üzüldüm. Gecinemedigin, ekonomik özgürlük olmadigi bir evlilikte hemen cocuk yaptiniz. Adamin seni dövdügünü unuttun. Sadece burnunu sürtme pesindesin. Yani bir iki gün surat asip, yemek yapmayacaksin, durumu degerlendireceksin yani ve sonradan tekrar basa.

Ya o cocuk? Gece gece anne babasinin tartismasini, annesinin bagirmasini asla unutmaz. O gerginlik icinde büyüyüp kendiside ilerde gergin olup esine siddet uygulayacak.

Konuyu nerden tutsam elimde kaliyor. Cidden üzüldüm.

ıkı tarafında sakın olması lazım karsılıklı yanlıssınız
aılelere yansıtmayın durumu

Allah yar ve yardımcın olsun.Hayat o kadsr guzelki.

Boyle adamlara sorsan kadin dirdirindan biktim der kendini hakli gorur halbuki karisina hos davransa zaten sorun kalmayacak siz calismiyorsunuz eve para getiren o yemege soyleniyor ne sacma seydir birde toplum icinde kavgadan nefret ederim her ne olursa olsun susup evde halletmek lazim milletin ortasinda itis kakis nedir ya kucaginda cocuk

Boşan kardeşim kendine saygın varsa okurken bile sinirim bozuldu.Bu adamın neresinden tutsan elinde kalır.İşe gir ama bunu çekme çocuğunu da annen bakar okul yaşına kadar.

Daha işe yeni başladı tam maaş alamadı ondan

Ben yerinde olsam bu para sıkışıklikginda dugun diye tutturmazdim. Hediyemi yollar uygun bir zamanda arkadasimi ziyaret ederdim.
Arabaniz olsa neyse diyecegim ama işten gelmiş adami, kucucuk cocugu 2 minibus degistirerek aksam vakti yollara dökmeniz anlamsiz olmuş. Tatil yapmayan insan her boşlukta dinlenmek yatmak ister gayey nornal bisey

Ben biraz daha farklı bakayım olaya.

Eşiniz Pazar günü dahi izinsiz çalışıyor.
Evinizi geçindirecek kadar paranız yok. Evde dolap boş. Kira ödenmemiş. Bunca olumsuzlukta düğüne gitmek çok mu lazımdı bilemiyorum.

Evet hayat müşterek ama eşiniz bu müşterek hayatta kendinden ödün vermeye çalışıyor bir şekilde. Hiç tatil olmadan çalışmak insanüstü bir çalışma biçimi. Belli ki ihtiyaçtan dolayı bu işi yapıyor. Ne yapayım demişsiniz. Eşinizin ev işlerinde size yardım etmesini beklemeyin. Eve geldiğinde huzur bulsun dinlensin. Paranız yetmiyorsa bebeğinize anne kv bakabiliyorsa yarı zamanlı da olsa temizlik merdiven süpürme gibi işlere gidin. Maddi olarak ferahlamadan evliliğinizin düzelmeyeceği belli. Belki biraz daha düzene girer ilişkiniz. Bunu da deneyin. Yoksa elle tutulur tarafı kalmamış.

Pazar günü dahi çalışan birine tembel diyorsunuz, tembellik değil gezecek halin kalmaması o... Parasızlık, yorgunluk bir de bebek ikinizi de bunaltmış ve sanırım siz de çok üzerine gidiyorsunuz. Size şiddete yönelmesi hiç doğru değil ama onun haricinde eşiniz de haklı değil mi biraz. Kayınvalidenize ne diye yansıtacaksınız, ikinizin problemi bu. Çocuğu anneniz ya da kv. ye söyleyip çalışın, bir de öyle deneyin bakalım.

Siz zaten affedecekmişsiniz, kendini affettirmesini bekliyorum demişsiniz. Şimdi bizden nasıl bir yardım veya tavsiye istediğinizi anlamadım? Adam bu kalıp bu değişir mi değişmez. Eğer dayanamıyorum diyorsanız boşanın ki boşanır mısınız hiç sanmıyorum. Siz baştan her şeye alıştırmışsınız evde iş bölümü yok adamın yediği önüne geliyor. Tek başına kalsa nasıl yaşar acaba yaşayabilir mi merak ettim makine çalıştırmayı bir insan nasıl bilmez yaşadığı evde? Düğüne gitme konusunda da gitmek istemek en doğal hakkınız özel bir gün yakın arkadaşınız. Israr etmeseydiniz haydi ben gidiyorum diyip gidin gece geç döndüm göndermez demişsiniz de o yüzü de siz vermişsiniz ne demek göndermemek. Gece tek dönmenizi istemiyorsa gelecek sizinle o kadar. Şiddetin biri ikisi olmaz daha önce de oldu diyorsunuz kadınlarımız genelde ilkini şiddetten saymadığından ayı kocaları ikinci, üçüncü kez şiddet uyguluyorlar. Benim size en başta önerim ekonomik özgürlüğünüzü elinize alın ve kendinizi ezdirmeyin

Kocaniz sizi ezmis, hor gormus ne diye yorumdaki masum birine kiziyorsunuz. Kusura bakmayin da kocaniz sizi onemsemiyor, el ustunde tutmuyor bile. Uzuldum adiniza.

Kendini bu kadar uzup kafani takmandan tatmin oluyor olabilirmi onune yemegini koy cekil soylenme umursama onu anlarsa anlar anmazsada bas tekmeyi sen herseyden onemlisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…