Herkesin içinde ensemden tutup sıktı

En ama en yakın arkadaşımın düğünü vardı 2 senedir konuşulan. O arkadaşım benm de kınamda tavuk almamda düğünümde hep yanımda olmuştu sağolsun. .
Koca kişisi de biliyordu bunu. Pazar günleri bile çalışıyor dinlenemiyor asabı bozuk sinirini benden çıkarıyor.
Normalde hep evde yatmak ister. Çok tembel . Şu son 2 senedir daha çok tembel oldu.
Kilo aldı vs. İşe gidip gelir başka birşey yapmaz. İş buyursam da bağırır çağırır kavga çıkarır. Annesi şımartmış iş yaptırmamış zaten.

Şimdi ay sonu hiçpara kalmadı. Karttan çektik. Borçlar var. Kira ödeyemedk. Sadece taze fasulye vardı yemek olarak. Domates dilimledm koydum önüne yedi ama şikayet etti. Çeşit az diye. Ben napayım. Daha maaşı yatmadı zaten borç var. Ve pazarımı da annem düzmüştü. Sebze meyve almştı.
Bir çorba koyuyon hadi hayt dedi.
Çamaşırını kim yıkıyor evini kim topluyor dedim "ne var onları yapmaya" dedi.
'AKLI SIRA HAFİFE ALIYOR EV İŞLERİNİ HEMDE ÇOCUK BAKIYORUM EVDE' her kadın gibi
Bunu es geçiyor .

Çamaşır makinesini çalıştırmayı bile bilmez ev işlerinden bihaber .
Neyse.
Dün evde Yemek yedik aldı çocuğu giydirmeye gitti. Hazırlanmaya başladık. Ben sofrayı topladm bulaşıkları yerleştrdm.

Arkadaşımın düğününe gitmek istemedi uzak diye arabamız yok. Gittik ama binbir çene yaptı söylendi kafamı şişirdi.

O çene yaptıkça ben de surat astım nasıl iyi davranayım? Yorgunum da yorgunum bi dinlemedm kurban bayramına kadar gezmek yok dedi . Saat 23.00 olunca çıktık salondan. Çift vasıta dönecektk. Minibüse bindk çocuk uyandı bebek arabasını katladık diye.

Başladı "düğüne gittin diye başın göğe erdi mi "diye söylenmeye bağrınmaya.
Ama senin kuzeninin de düğünü var temmuzda dedim.
Kınası düğünü bilmemnesi olcak dedim.mecbur gidicez dedm
Banane beya falan dedi

Sus muhatap olma benle çeneni kapa söylenme dedim. Tamam düğün bitti eve gidiyoruz dedm. Gel yanıma gel buraya dedi. Beni otobus durağında herkesin içinde itlemeye çalıştı kaçtım. Bebeği kucağına almıştı. Kucağındaki çocuğumuza rağmen
Söylendi durdu.
Kısık sesle normal ses tonuyla konusmama rağmen gel ipler koptu gel buraya dedi ensemden tuttu itledi. Herkes bize baktı.
Benimde sabrım taştı kavga çıkmasın diye susuyordum ama aşırı yüksek sesle bağırdım.
"Dokunma bana elleme!" dedim.
"Otobüs bekliyoruz şurda" dedim "zehir etme bugünü!!!!" dedim nasıl bağırdım herkes anlasın o ensemden tutacak ben sessiz mi kalıcam???

Okadar kalbm çarptı ki panik atak var ellerm titredi.
Bindk otobuse eve gidiyoruz ben ayrı biryere oturdum o ayrı bıryere çocukla.

Eve geldk. 1 saat hiç konusmadık. Dayanamadı başladı "hadi şimdi de artistlik yapsana dışardaki gibi" dedi. "Böyle davranırsan benden hiçbirşey bekleme" dedi. Halbuki artislk yapan ben değilm o. Kesinlikle tedavi olması gerekiyor. Ama kabul etmiyor.
Mesela ben sinir haplarıyla geziyorum onun yüzünden.
O da kullanması gerek.
Otobüste eve gelene kadar ağladım hırsımdan.
Eminim evde olsaydk sorun olmazdı. Sırf dışarı çıktık diye öyle davrandı.
Bugun işe gitti. Hiç mesaj atmamış aramamış özür de dilemedi.
Ben akşamüstü mesaj attm
Bende bugun yemek falan yapmadım. Dışarda ye öyle gel dedim. Nerde yicem diyor. Yemeklerimi beğenmiyosun ya yaptıgım yemekleri yeme o zaman dedim.
Cevap gelmedi.

Nerde yerse yesin banane artık? Çok aşırı kötü davrandı . Tüm günüm mutfakta geçiyor ama yaranamamışım. Sırf yorgun diye dinlemedi diye haklı değil! Planlanmş bir düğündü bu. Nezamandır konusuluyordu.
Ben onun arkadaşlarının düğünlerine hep gittim sorun etmedim??

Kv yi aramayı düşündm oğlun bana böyle böyle yaptı demeyi ama aramadım henüz. Ne yapayım ne yapmalıyım?
Aramalımıyım kvyi.
Koca olacak şahsa nasıl davranmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız?

Benden Hiç birşey bekleme böyleme davranırsan diyor ne yaptım ki ben? Sadece arkadaşımın düğününe gitmek istedm neden gitmeyeyim?

💔
çocuğu bırakıp kendiniz gitseydiniz sorun olmazdı bence, adam pazar dahil hergün çalışıyor diyorsunuz, borç harç var diyorsunuz adam zaten stresli birde benim anladığım evde kafa dinlemek istiyor eşiniz...
yemek konusunda evde yoksa malzeme ancak o kadar olur beğenmiyorsada kendisi yapar yada dışarda yer o konuda haklısınız..

En ama en yakın arkadaşımın düğünü vardı 2 senedir konuşulan. O arkadaşım benm de kınamda tavuk almamda düğünümde hep yanımda olmuştu sağolsun. .
Koca kişisi de biliyordu bunu. Pazar günleri bile çalışıyor dinlenemiyor asabı bozuk sinirini benden çıkarıyor.
Normalde hep evde yatmak ister. Çok tembel . Şu son 2 senedir daha çok tembel oldu.
Kilo aldı vs. İşe gidip gelir başka birşey yapmaz. İş buyursam da bağırır çağırır kavga çıkarır. Annesi şımartmış iş yaptırmamış zaten.

Şimdi ay sonu hiçpara kalmadı. Karttan çektik. Borçlar var. Kira ödeyemedk. Sadece taze fasulye vardı yemek olarak. Domates dilimledm koydum önüne yedi ama şikayet etti. Çeşit az diye. Ben napayım. Daha maaşı yatmadı zaten borç var. Ve pazarımı da annem düzmüştü. Sebze meyve almştı.
Bir çorba koyuyon hadi hayt dedi.
Çamaşırını kim yıkıyor evini kim topluyor dedim "ne var onları yapmaya" dedi.
'AKLI SIRA HAFİFE ALIYOR EV İŞLERİNİ HEMDE ÇOCUK BAKIYORUM EVDE' her kadın gibi
Bunu es geçiyor .

Çamaşır makinesini çalıştırmayı bile bilmez ev işlerinden bihaber .
Neyse.
Dün evde Yemek yedik aldı çocuğu giydirmeye gitti. Hazırlanmaya başladık. Ben sofrayı topladm bulaşıkları yerleştrdm.

Arkadaşımın düğününe gitmek istemedi uzak diye arabamız yok. Gittik ama binbir çene yaptı söylendi kafamı şişirdi.

O çene yaptıkça ben de surat astım nasıl iyi davranayım? Yorgunum da yorgunum bi dinlemedm kurban bayramına kadar gezmek yok dedi . Saat 23.00 olunca çıktık salondan. Çift vasıta dönecektk. Minibüse bindk çocuk uyandı bebek arabasını katladık diye.

Başladı "düğüne gittin diye başın göğe erdi mi "diye söylenmeye bağrınmaya.
Ama senin kuzeninin de düğünü var temmuzda dedim.
Kınası düğünü bilmemnesi olcak dedim.mecbur gidicez dedm
Banane beya falan dedi

Sus muhatap olma benle çeneni kapa söylenme dedim. Tamam düğün bitti eve gidiyoruz dedm. Gel yanıma gel buraya dedi. Beni otobus durağında herkesin içinde itlemeye çalıştı kaçtım. Bebeği kucağına almıştı. Kucağındaki çocuğumuza rağmen
Söylendi durdu.
Kısık sesle normal ses tonuyla konusmama rağmen gel ipler koptu gel buraya dedi ensemden tuttu itledi. Herkes bize baktı.
Benimde sabrım taştı kavga çıkmasın diye susuyordum ama aşırı yüksek sesle bağırdım.
"Dokunma bana elleme!" dedim.
"Otobüs bekliyoruz şurda" dedim "zehir etme bugünü!!!!" dedim nasıl bağırdım herkes anlasın o ensemden tutacak ben sessiz mi kalıcam???

Okadar kalbm çarptı ki panik atak var ellerm titredi.
Bindk otobuse eve gidiyoruz ben ayrı biryere oturdum o ayrı bıryere çocukla.

Eve geldk. 1 saat hiç konusmadık. Dayanamadı başladı "hadi şimdi de artistlik yapsana dışardaki gibi" dedi. "Böyle davranırsan benden hiçbirşey bekleme" dedi. Halbuki artislk yapan ben değilm o. Kesinlikle tedavi olması gerekiyor. Ama kabul etmiyor.
Mesela ben sinir haplarıyla geziyorum onun yüzünden.
O da kullanması gerek.
Otobüste eve gelene kadar ağladım hırsımdan.
Eminim evde olsaydk sorun olmazdı. Sırf dışarı çıktık diye öyle davrandı.
Bugun işe gitti. Hiç mesaj atmamış aramamış özür de dilemedi.
Ben akşamüstü mesaj attm
Bende bugun yemek falan yapmadım. Dışarda ye öyle gel dedim. Nerde yicem diyor. Yemeklerimi beğenmiyosun ya yaptıgım yemekleri yeme o zaman dedim.
Cevap gelmedi.

Nerde yerse yesin banane artık? Çok aşırı kötü davrandı . Tüm günüm mutfakta geçiyor ama yaranamamışım. Sırf yorgun diye dinlemedi diye haklı değil! Planlanmş bir düğündü bu. Nezamandır konusuluyordu.
Ben onun arkadaşlarının düğünlerine hep gittim sorun etmedim??

Kv yi aramayı düşündm oğlun bana böyle böyle yaptı demeyi ama aramadım henüz. Ne yapayım ne yapmalıyım?
Aramalımıyım kvyi.
Koca olacak şahsa nasıl davranmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız?

Benden Hiç birşey bekleme böyleme davranırsan diyor ne yaptım ki ben? Sadece arkadaşımın düğününe gitmek istedm neden gitmeyeyim?

💔

Zor bir hayatınız var.. Allah yardımcınız olsun..Sabırlar diliyorum...

O düğüne bebek goturmek ve bebegi cift minibüse indir bindir yapmakkolay mi geri dönüşü de var bunun.
Kocan ve bebegin evde kalabilirdi giderdin düğüne dönüşte bir birakan bulunurdu elbette eve..
Kira odeyemeyecek duruma dusen bir kadin bence calismali ya da cocuk yapmamali..Cocugu esim giydirdi
Cocuk esimin kucaginda oturdu minubuste
bu iki cumle bu adamın cok da sorumsuz oldugunu gostermez.Sizin beklentiniz yüksekse ise girin mesleginiz yoksa da 2.cocugu yapmayin.Evde cocuk bakin en basitinden..bos oturup cok sey beklemeyin.Adam baştan zengin olsa neyse.

Pişmiş tavuk (piliç) kola sigara çerez ve türk kahvesi pilav eşliğinde yapılan bir adet. Abimin tavuk almsında gelin tarafı çingene grubu tutmuş çingeneler mani okumuşlardı 😁😁 gelin tarafı erkek tarafına gidiyor. Erkek tarafı gelin evine geliyor tavuk almaya. Evlerınde yiyorlar 😁😁😁

Hiç duymamıştım bunu çok ilginçmiş.
Konuyu da sabote etmiş gibi oldum ama meraktan çatlayacaktım, sayfalarca okudum belki biri sormuştur diye 😁
Teşekkür ederim.

Sinir hastası ya da tedavilik falan değilsiniz ikiniz de, yanlış ve kötü şartlarda bir evlilik sürdürmeye çalışıyorsunuz sadece. Nickte yazan 99 doğum tarihinse 20 yaşındasın kim bilir kaç yaşında evlendin. Bir de çocuk var üzerine. Adam haftanın 7 günü izinsiz çalışıyor, borç var, para yetişmiyor, pazarı ailen yapıyor, evin tüm yükü sana kalmış, adam kaba ve merhametsiz. Bu şartlarda huzurlu bir hayat mümkün mü zaten? Sinir hapıyla çözülecek şey değil bu.
99lu değilim 20 yaşında da değilim 99u öylesine yazdım. 24 den büyüğüm

Hergün kavga etmiyoruz dedigm gibi sadece diğün için kavga ettk yoruldugu evde dinlenmek istedigi için traş yaptı bana. Bırdahakıne aklımda olsun onunla gitmeyecegım hıcbıryere. Mağara ayısını

Hergun kavga etmeseniz bile size saygisi hic yok. Sizde sevmiyo gibisiniz bilemedim yani canim.

Kocanızın düğüne gelmesi şart mıydı?
Bide neden kapa çeneni benimle muhatap olma diye yükseldiniz madem eşinizin huyunu biliyorsunuz dışarda dayilanmak yerine susabilirdiniz, muhtemelen bunların hic biri olmazdı, kapa çeneni dedikten sonra adam ittirmeye başlamış kocam bana kapa çeneni dese bi daha açmamak üzere susarım. Yaşlar kac? Bana küçük gibi geldiniz baya
Yok birde alkışlasın

X