Herkesin içinde ensemden tutup sıktı

O zaman bir şekilde ekonomik özgürlüğünüzü elinize almanız gerekli yoksa durum gerçekten vahim. Gün gelir yine kedi gibi ensenizden tutar dışarıya atarsa ne yapacaksınız hiç düşündünüz mü?
Mecburen annemin yanına giderim öyle birsey olursa zaten. Annemin evi en azından beni doğuran kadın

Düşünüyorum ama bir kadının dışarı atılmayacagnı bilir. Kendisi gider ama beni kovmaz smdıe kadar yapmadı kendisi terkeder ortamı. Ayrıca konu ıle alakası yok ama ikinci çocugu yap diyen annemn arkadaşına vs ne desem susmadı. Ne dıyeyim sağlam bir cevap olarak

Bu kadar çok istediğinize göre çocukları çok seviyorsunuz anlaşılan. demek yapsam bakımını ve masrafını siz karşılayacaksınız ne kadar güzel derdim böyle tatlı tatlı :)

İkinci yorumunuz konu sahibini daha da üzmek ve çaresiz hissettirmek için yazılmış sanki.Benim işim var çocuğum yok sen çek der gibi yazmışsınız.Valla bazı üyeler lafını hiç bilmiyor.
Yoo cocugumun olmamasi bir ustunluk degil
Bana soruyor sen olsan ne yapardin diye, ve ben de kendi hayatimi goz onunde bulundurarak bosanirdim diyorum ve biliyorum ki konu sahibi sadece "burnunu biraz surtup" hayatina devam edecek.
Isimin olmasi ve bunu dile getirmem mi sizi rahatsiz etti?

Maalesef tepki vermeye de korkuyor millet, erkek arkadaşım, bir erkek kızı döverken, erkeğe dayanamayıp yumruk attı biraz tartakladı, kıza da iyi misin bir şeyin var mı diye sordu, kız sinir krizi geçirmişti, gerçekten durumu çok kötüydü.

Sonra ne mi oldu? Kadına şiddet uygulayan erkek, erkek arkadaşımdan darp edildiğine dair şikayetçi oldu ve karakolda kız arkadaşı aramızda öyle tartışmalar oluyor ama erkek arkadaşım bana kesinlikle dokunmaz diye ifade verdi. Buyur.

Dayak hak edilirmi? sorusuna örneğinizdeki hanım abla bir cevap sanırım da neyse ben yine de hak ediyor demeyim

Sinir hastası ya da tedavilik falan değilsiniz ikiniz de, yanlış ve kötü şartlarda bir evlilik sürdürmeye çalışıyorsunuz sadece. Nickte yazan 99 doğum tarihinse 20 yaşındasın kim bilir kaç yaşında evlendin. Bir de çocuk var üzerine. Adam haftanın 7 günü izinsiz çalışıyor, borç var, para yetişmiyor, pazarı ailen yapıyor, evin tüm yükü sana kalmış, adam kaba ve merhametsiz. Bu şartlarda huzurlu bir hayat mümkün mü zaten? Sinir hapıyla çözülecek şey değil bu.

Tüm anlattıklarından bağımsız olarak biran önce iş bul .Maddi sıkıntılarınız durumunuzu tahammülsüz kılmış .

Bu ayıyı boşa. Git annenle yaşa. Gir bir işe çocuğa annen baksın. Hem özgüvenin geri gelir hem de sgk ödenir..
Emin ol daha huzurlu ve mutlu olursun.
Hem annene de ekstra mutfak masrafı çıkmaz. :işsiz:

Parasızlık bir aileyi huzursuz ve mutsuz edebilir. Ama karakter böyle zamanda belli olur.

Kv ye anlatmak da size bir şey kazandırmaz. Yemeği beğenmeyince "para verdin de gidip almadım mı? Annemin aldıklarını yiyorsun" diyemedin mi? Annen almasın hiç bir şey..

Kadın 3 kuruşa idare eder kendi için hiç bir şey yapamaz, haspam yemek beğenmez..

Akşamdan yemek yok diye haber verilmez, eve gelince sürpriz olmalı.
Çamaşır yıkamayacağım denilmez, temiz çamaşırı kalmamalı.

Normal düşüncede bir kadın bu adamı çekmez ama belli ki siz çekmek istiyorsunuz.

Pişmiş tavuk (piliç) kola sigara çerez ve türk kahvesi pilav eşliğinde yapılan bir adet. Abimin tavuk almsında gelin tarafı çingene grubu tutmuş çingeneler mani okumuşlardı 😁😁 gelin tarafı erkek tarafına gidiyor. Erkek tarafı gelin evine geliyor tavuk almaya. Evlerınde yiyorlar 😁😁😁
Eskişehirli misiniz:)

Yoo cocugumun olmamasi bir ustunluk degil
Bana soruyor sen olsan ne yapardin diye, ve ben de kendi hayatimi goz onunde bulundurarak bosanirdim diyorum ve biliyorum ki konu sahibi sadece "burnunu biraz surtup" hayatina devam edecek.
Isimin olmasi ve bunu dile getirmem mi sizi rahatsiz etti?
Beni rahatsız etmedi konu sahibine nispet yapar gibi yazmanız hoş değil.

Canım güç bizim içimizde ben de şu an eşimle sorunlarla mücadele ediyorum o kadar çok şeye sessiz kalıp amaaann herkesin evliliğinde oluyor dedim ki kendimi kandırdım. Artık gerçekleri görüyorum hiç de herkesin evliliğinde olmuyor birbirlerine ömür boyu saygılı davranan insanlar da var.. Kendi içimizdeki gücü keşfedip radikal kararlar almak lazım. He ben diyorum kendi hayatımda çok mu başarıyorum hayır ama deniyorum şu sıralar.. Kendini ezdirme bir kere vuran iten kakan yine yapar

cevap verdiniz mi göremedim ama
1) anneniz çocuğa bakabilir mi? yakında mı oturuyorsunuz
2) biraz iş mi baksanız acaba çocuk kaç yaşındaydı?

Ailene gitsen sana yardımcı olurlar mı?
Adamda anlattıklarına göre iyi bir özellik bulamadım yani neden çekmek istiyorsun?

En ama en yakın arkadaşımın düğünü vardı 2 senedir konuşulan. O arkadaşım benm de kınamda tavuk almamda düğünümde hep yanımda olmuştu sağolsun. .
Koca kişisi de biliyordu bunu. Pazar günleri bile çalışıyor dinlenemiyor asabı bozuk sinirini benden çıkarıyor.
Normalde hep evde yatmak ister. Çok tembel . Şu son 2 senedir daha çok tembel oldu.
Kilo aldı vs. İşe gidip gelir başka birşey yapmaz. İş buyursam da bağırır çağırır kavga çıkarır. Annesi şımartmış iş yaptırmamış zaten.

Şimdi ay sonu hiçpara kalmadı. Karttan çektik. Borçlar var. Kira ödeyemedk. Sadece taze fasulye vardı yemek olarak. Domates dilimledm koydum önüne yedi ama şikayet etti. Çeşit az diye. Ben napayım. Daha maaşı yatmadı zaten borç var. Ve pazarımı da annem düzmüştü. Sebze meyve almştı.
Bir çorba koyuyon hadi hayt dedi.
Çamaşırını kim yıkıyor evini kim topluyor dedim "ne var onları yapmaya" dedi.
'AKLI SIRA HAFİFE ALIYOR EV İŞLERİNİ HEMDE ÇOCUK BAKIYORUM EVDE' her kadın gibi
Bunu es geçiyor .

Çamaşır makinesini çalıştırmayı bile bilmez ev işlerinden bihaber .
Neyse.
Dün evde Yemek yedik aldı çocuğu giydirmeye gitti. Hazırlanmaya başladık. Ben sofrayı topladm bulaşıkları yerleştrdm.

Arkadaşımın düğününe gitmek istemedi uzak diye arabamız yok. Gittik ama binbir çene yaptı söylendi kafamı şişirdi.

O çene yaptıkça ben de surat astım nasıl iyi davranayım? Yorgunum da yorgunum bi dinlemedm kurban bayramına kadar gezmek yok dedi . Saat 23.00 olunca çıktık salondan. Çift vasıta dönecektk. Minibüse bindk çocuk uyandı bebek arabasını katladık diye.

Başladı "düğüne gittin diye başın göğe erdi mi "diye söylenmeye bağrınmaya.
Ama senin kuzeninin de düğünü var temmuzda dedim.
Kınası düğünü bilmemnesi olcak dedim.mecbur gidicez dedm
Banane beya falan dedi

Sus muhatap olma benle çeneni kapa söylenme dedim. Tamam düğün bitti eve gidiyoruz dedm. Gel yanıma gel buraya dedi. Beni otobus durağında herkesin içinde itlemeye çalıştı kaçtım. Bebeği kucağına almıştı. Kucağındaki çocuğumuza rağmen
Söylendi durdu.
Kısık sesle normal ses tonuyla konusmama rağmen gel ipler koptu gel buraya dedi ensemden tuttu itledi. Herkes bize baktı.
Benimde sabrım taştı kavga çıkmasın diye susuyordum ama aşırı yüksek sesle bağırdım.
"Dokunma bana elleme!" dedim.
"Otobüs bekliyoruz şurda" dedim "zehir etme bugünü!!!!" dedim nasıl bağırdım herkes anlasın o ensemden tutacak ben sessiz mi kalıcam???

Okadar kalbm çarptı ki panik atak var ellerm titredi.
Bindk otobuse eve gidiyoruz ben ayrı biryere oturdum o ayrı bıryere çocukla.

Eve geldk. 1 saat hiç konusmadık. Dayanamadı başladı "hadi şimdi de artistlik yapsana dışardaki gibi" dedi. "Böyle davranırsan benden hiçbirşey bekleme" dedi. Halbuki artislk yapan ben değilm o. Kesinlikle tedavi olması gerekiyor. Ama kabul etmiyor.
Mesela ben sinir haplarıyla geziyorum onun yüzünden.
O da kullanması gerek.
Otobüste eve gelene kadar ağladım hırsımdan.
Eminim evde olsaydk sorun olmazdı. Sırf dışarı çıktık diye öyle davrandı.
Bugun işe gitti. Hiç mesaj atmamış aramamış özür de dilemedi.
Ben akşamüstü mesaj attm
Bende bugun yemek falan yapmadım. Dışarda ye öyle gel dedim. Nerde yicem diyor. Yemeklerimi beğenmiyosun ya yaptıgım yemekleri yeme o zaman dedim.
Cevap gelmedi.

Nerde yerse yesin banane artık? Çok aşırı kötü davrandı . Tüm günüm mutfakta geçiyor ama yaranamamışım. Sırf yorgun diye dinlemedi diye haklı değil! Planlanmş bir düğündü bu. Nezamandır konusuluyordu.
Ben onun arkadaşlarının düğünlerine hep gittim sorun etmedim??

Kv yi aramayı düşündm oğlun bana böyle böyle yaptı demeyi ama aramadım henüz. Ne yapayım ne yapmalıyım?
Aramalımıyım kvyi.
Koca olacak şahsa nasıl davranmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız?

Benden Hiç birşey bekleme böyleme davranırsan diyor ne yaptım ki ben? Sadece arkadaşımın düğününe gitmek istedm neden gitmeyeyim?

💔
Sinir haplarıyla evlilik mi yurutuyor sunuz?
O an arardım annemi gelin beni alın diye,
Sokak yada ev adam şiddet uygulamış.
Bide msj atıp ortam yapmaya calısmıssınz.
Eve sokmam ben o adamı daha ne yemeği?

allah rızası için ezmeyin kendinizi bu kadar kadınlar ya ezdirmeyin.biz kadınlar birbirimizi anlamak yerine öküzlere boyun egmeyi mi tavsiye ediyoruz yazık değil mi gençligimize yazık değil mi kadınlığımiza. ya biz kadınız anneyiz çocuklarımızın en önemli yol göstericisiyiz. ben herkesin içinde beni itip kakan adamı çok affedersiniz ama eşşek gibi karakol kapısında anırtirim ya😠😠😠😠
ahahahahahah pardon? beni herkesin içinde ittiren bir adamla olmam,es kaza olduysam boşarım hanımefendi buraya konu açmam buraya konu aciyor ama namaza başladı ama soyle diyorsam affedecem demektir affedeceksem sonunda dayak yememek için de caba sarf ederim ,neden boşuna rezil olayım? Aldatma mevzusu misali,bosamayacaksan arastirma arastirdiysan boşa, dayak yiyip boşanmayacaksan dayak yememek icin sakin kal, gayet basit

ahahahahahah pardon? beni herkesin içinde ittiren bir adamla olmam,es kaza olduysam boşarım hanımefendi buraya konu açmam buraya konu aciyor ama namaza başladı ama soyle diyorsam affedecem demektir affedeceksem sonunda dayak yememek için de caba sarf ederim ,neden boşuna rezil olayım? Aldatma mevzusu misali,bosamayacaksan arastirma arastirdiysan boşa, dayak yiyip boşanmayacaksan dayak yememek icin sakin kal, gayet basit

çok haklısınız hanım efendi. tartışıp ban yememeliyim yemeyeceğim🙄

Yemek yapmadım diye kendine hayrın yok nasıl yemek yapsın kızım annen dedi laf soktu başladm yüzüne tükürmeye haksız oldugu için başını eğdi ne biçim ilişki
Evde birbirinizin yüzüne mi tukuruyorsunuz?
Bunlar tahrik bilmem farkında mısınz?
adam zaten normal değil,bir de tahrik ediyorsunuz pess.

En ama en yakın arkadaşımın düğünü vardı 2 senedir konuşulan. O arkadaşım benm de kınamda tavuk almamda düğünümde hep yanımda olmuştu sağolsun. .
Koca kişisi de biliyordu bunu. Pazar günleri bile çalışıyor dinlenemiyor asabı bozuk sinirini benden çıkarıyor.
Normalde hep evde yatmak ister. Çok tembel . Şu son 2 senedir daha çok tembel oldu.
Kilo aldı vs. İşe gidip gelir başka birşey yapmaz. İş buyursam da bağırır çağırır kavga çıkarır. Annesi şımartmış iş yaptırmamış zaten.

Şimdi ay sonu hiçpara kalmadı. Karttan çektik. Borçlar var. Kira ödeyemedk. Sadece taze fasulye vardı yemek olarak. Domates dilimledm koydum önüne yedi ama şikayet etti. Çeşit az diye. Ben napayım. Daha maaşı yatmadı zaten borç var. Ve pazarımı da annem düzmüştü. Sebze meyve almştı.
Bir çorba koyuyon hadi hayt dedi.
Çamaşırını kim yıkıyor evini kim topluyor dedim "ne var onları yapmaya" dedi.
'AKLI SIRA HAFİFE ALIYOR EV İŞLERİNİ HEMDE ÇOCUK BAKIYORUM EVDE' her kadın gibi
Bunu es geçiyor .

Çamaşır makinesini çalıştırmayı bile bilmez ev işlerinden bihaber .
Neyse.
Dün evde Yemek yedik aldı çocuğu giydirmeye gitti. Hazırlanmaya başladık. Ben sofrayı topladm bulaşıkları yerleştrdm.

Arkadaşımın düğününe gitmek istemedi uzak diye arabamız yok. Gittik ama binbir çene yaptı söylendi kafamı şişirdi.

O çene yaptıkça ben de surat astım nasıl iyi davranayım? Yorgunum da yorgunum bi dinlemedm kurban bayramına kadar gezmek yok dedi . Saat 23.00 olunca çıktık salondan. Çift vasıta dönecektk. Minibüse bindk çocuk uyandı bebek arabasını katladık diye.

Başladı "düğüne gittin diye başın göğe erdi mi "diye söylenmeye bağrınmaya.
Ama senin kuzeninin de düğünü var temmuzda dedim.
Kınası düğünü bilmemnesi olcak dedim.mecbur gidicez dedm
Banane beya falan dedi

Sus muhatap olma benle çeneni kapa söylenme dedim. Tamam düğün bitti eve gidiyoruz dedm. Gel yanıma gel buraya dedi. Beni otobus durağında herkesin içinde itlemeye çalıştı kaçtım. Bebeği kucağına almıştı. Kucağındaki çocuğumuza rağmen
Söylendi durdu.
Kısık sesle normal ses tonuyla konusmama rağmen gel ipler koptu gel buraya dedi ensemden tuttu itledi. Herkes bize baktı.
Benimde sabrım taştı kavga çıkmasın diye susuyordum ama aşırı yüksek sesle bağırdım.
"Dokunma bana elleme!" dedim.
"Otobüs bekliyoruz şurda" dedim "zehir etme bugünü!!!!" dedim nasıl bağırdım herkes anlasın o ensemden tutacak ben sessiz mi kalıcam???

Okadar kalbm çarptı ki panik atak var ellerm titredi.
Bindk otobuse eve gidiyoruz ben ayrı biryere oturdum o ayrı bıryere çocukla.

Eve geldk. 1 saat hiç konusmadık. Dayanamadı başladı "hadi şimdi de artistlik yapsana dışardaki gibi" dedi. "Böyle davranırsan benden hiçbirşey bekleme" dedi. Halbuki artislk yapan ben değilm o. Kesinlikle tedavi olması gerekiyor. Ama kabul etmiyor.
Mesela ben sinir haplarıyla geziyorum onun yüzünden.
O da kullanması gerek.
Otobüste eve gelene kadar ağladım hırsımdan.
Eminim evde olsaydk sorun olmazdı. Sırf dışarı çıktık diye öyle davrandı.
Bugun işe gitti. Hiç mesaj atmamış aramamış özür de dilemedi.
Ben akşamüstü mesaj attm
Bende bugun yemek falan yapmadım. Dışarda ye öyle gel dedim. Nerde yicem diyor. Yemeklerimi beğenmiyosun ya yaptıgım yemekleri yeme o zaman dedim.
Cevap gelmedi.

Nerde yerse yesin banane artık? Çok aşırı kötü davrandı . Tüm günüm mutfakta geçiyor ama yaranamamışım. Sırf yorgun diye dinlemedi diye haklı değil! Planlanmş bir düğündü bu. Nezamandır konusuluyordu.
Ben onun arkadaşlarının düğünlerine hep gittim sorun etmedim??

Kv yi aramayı düşündm oğlun bana böyle böyle yaptı demeyi ama aramadım henüz. Ne yapayım ne yapmalıyım?
Aramalımıyım kvyi.
Koca olacak şahsa nasıl davranmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız?

Benden Hiç birşey bekleme böyleme davranırsan diyor ne yaptım ki ben? Sadece arkadaşımın düğününe gitmek istedm neden gitmeyeyim?

💔
Vayyyy öküzzzz vayyy dıyorum sadece

Aranızda nasıl bir ilişki var anlayamadım yani. Bana öyle yapan insanın yüzüne bakmak istemezdim ben

X