Her şeye rağmen yaşıyorum...

ebr82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2008
27
0
arkadaşlaar şuan 26 yaşındayım 15 yaşında başımdan bi evlilik geçti sevmediğim biriyle evlendim eşim beni kaçırdı belki severdim eşimi iyi biri olsaydı zorla sahip oldu bana üstelik çok ta kötü günler yaşattı aileside ondan beterdi nu evlilikten bi kızım oldu şuan 10 yaşında 3 yıl oldu boşandım ailemle aram hiç iyi değil kızımla birlikte yaşıyorum çalışıyorum üstelik asgari ücretle kira da oturuyorum kızımı okutuyorum eşişmden boşanınca hayatıma biri girdi keşke olmasaydı ama oldu çoçukluk arkadaşımdı ama çok acı çektirdi bana aldattı kandırdı kötü olan evliliğimi bile arar olmuştum çünkü ilk defa sevgiyi tatmıştım şükür bitti bir yıl sürdü ama şansım yok işte hayatımda kimseyi istemiyor ve bidaha kimseye güvenemiyorum korkuyorum ama çok yalnızım zor şartlarda çalışıyorum kriz ortamında ne olur bilmiyorum tek tessellim çalışkan ve tatlı bi kızım var bazen çevreme bakıyorum herkes lay lay lum yaşıyo bense akşam ne pişirsem kızıma ne yapsam acaba diye düşünüyorum bütün aksilikler ben,i buluyor ama hep şükrediyorum önce sağlığım iyi sonra namusuma bin zarar yok ve bide iyi yada kötü bi evim var işte şükrediyorum bu yüzden ama bende ölmekte istedim denedimde hata yapmışım herşeye rahmen hayat güzel diyorum.bunu paylaşmak istedim sizlerle

Kötü anılarınız olmuş maalesef..:çok üzgünüm:
Ancak herkesin lay lay lom yaşadığını sanmayın..
İnsanların türlü türlü dertleri var içinde kanayan..:nazar:
Bence erkek defterini kapatın,kızınızla beraber sağlıklı ve huzurlu yaşamaya bakın..
Siz sizden başka kimseden fayda yok,sakın unutmayın..:teselli:

küçük yaşta almışsınız hayatın sorumluluklarını evlilik , çocuk Allah bundan sonraki yaşamınızda huzuar versin inşalalh .

Kimse bilemez dört duvar arkasinda neler yasandigini!!:nazar:

Belki senin o lay lay lom yasadigni sandigin insanlar senden daha mutsuzdur!:çok üzgünüm:

Herseye ragmen ayaktasin calisiyorsun ve kizini okutuyorsun, ac degilsin acikta degilsin ve en önemlisi sagliklisin arkadasim...a.s

Hep böyle kalacakda degil insallah, birgün rabbim yürü ya kulum der bilemeyiz.

Allah yardimcin olsun:Saruboceq:

canım ne guzel zor zamanlar yasamısınız ama halen sukredıyorsunuz...
allah her zaman yanınızda olsun ve kızınıza omurler basarılar versın..
bundan sonrakı haytınızda hep guzel ve mutlu olun sevgıyle kalın..

tebrik ederim canım başından böyle kötü olaylar geçmesine rağmen hayat yaşamaya değer diyebiliyorsun bulunduğun duruma şükretmeyi biliyorsun rabbim her daim yardımcınız ve koruyucunuz olsun kızınında eğitimi için elinden geleni yap ben inanıyorum ki kızın büyüyünce çektiğin bütün sıkıntılarını unutturacak sana

ah ah hersey keske sızın dedıguınız kadar kolay olup bızde lay lay lom yasask ama ınanın o kadar sıkıntılar uıcındeyımkı ben bıle kımseyle paylasamıyorum ama yınede bı oglum var dıyıp herseye goz yumuyorum hayat guzel ve yasanmaya degr ama suan yınede ayaktasın bunalrı yasama ragmen en guselı bu olsa gerek umarım bundan sonrkı hayatın gusel ve mutluluk ıcınde gecer

Son düzenleme:
hakikaten zor günler geçirmişsiniz. bundan sonra yavrunuza sıkı sıkı sarılın bence...
unutmayın ülkemizde erkekler çok farklı gözle yaklaşırlar dul kadınlara.
hep bi ön yargı ve başka beklentiler.

Kötü anılarınız olmuş maalesef..:çok üzgünüm:
Ancak herkesin lay lay lom yaşadığını sanmayın..
İnsanların türlü türlü dertleri var içinde kanayan..:nazar:
Bence erkek defterini kapatın,kızınızla beraber sağlıklı ve huzurlu yaşamaya bakın..
Siz sizden başka kimseden fayda yok,sakın unutmayın..:teselli:

niye kapatsın erkek defterini, karsisina helal sut emmis iyi yurekli bi adam cikmayacak diye birsey yok yok
cok dikkatli olmak lazim ama kapilari kapatmak yanlis

arkadasim sana da allah sabır versin ama sagligin yerindeyse,cocuguna bakabiliyosan gerisi bos

hayat bu canim kolay degil ayakta kalmak...
allah herkes baska baska seylerle siniyor...
sende bu yasadiklarinla sinanmissin ve simdi dimdik ayaktasin....
senin kizina ve kendine bakabilmen icin baska bire ihtiyacin yok....
ben olsaydim hayatima baska bir erkegi alip huzurumu bozmasini göze alamazdim...
sonucta bir kizin var... ve anne olmak bambaska birseydir.....

Bütün bu zorluklara karsi yinede ayakta olmayi basarmanizdan dolayi sizi tebrik ediyorum.
Sakin yilmayin, göreceksiniz öyle güzel ve mutlu yillar sizi bekliyorki. Yeterki kendinize inanin.
Ne güzel caliskan bir kizinizda var diyorsunuz. O sizin en iyi arkadasiniz gibidir simdi. Onunla güclenin, birbirinize destek olun.
Zaten bu kötü tecrübeler sizi yikmamissa, artik hicbirsey sizi yikamaz bu hayatta...:lepi:

Guzelim Allah yar ve yardimcin olsun. pes etmek yok hersey guzel olucak insAllah insan ogluyuz iste basimizdan ne gecicegi hic belli olmuyor,rabbim beterin beterinden korusun...

canim yasadiklarina ragmen umutsuz degilsin.... insaallah bundan sonraki hayatiniz senin ve kizin icin daha güzel olur....
kendini üzme güclü ol ve önüne gelen zorluklari asmaya calis......
dertsiz insan yoktur bu hayatta unutma canim.......

arkadaşlar sağolun ama gerçekten bende biliyorum herkesin bi sıkıntısı var aç olanlar hasta olanlar özürlü olanlar var işte bu yüzden şükrediyorum yaşama daha sıkı bağlanıyorum bende hatalar yaptım ölmek istedim ama allah yaşamamı istedi şimdi hep şükrediyorum erkek meselesine gelince zaten kapılarım kapalı ama isterdim sevip sevilmek ama inanın bir değil bin düşünüyorum hayat zor ama yaşamaya değer

cnm sevmek sevilmek tabiki güzel ancak iki kere problemli ilişkiler yaşamışsın.bencede bir süre erkek sokma hayatına.şu an en değerli varlığın kızın.çok zor olmalı tahmin edebiliyorum ama çalışıyorsun en azından.yüce rabbim en yakın zamanda düzene soksu yaşamınızı inşallah.başka bir erkek artı sorun olucaktır.şu an sanırım yeterince sıkıldınız sizde olanlardan.

canımm tebrik ediyorum seni herşeye rağmen dimdik hayatta kalmış savaş veriyorsun herkes senin gibi olamıyor bazen lay loy lomlar için rahat yaşam için neler yapmayan varr...sen kızına sarılıp herşeye göğüs gerip birgün emeklerinin ve sabredişlerinin ödülünü alacaksınn..geriye baktığında geçirdiklerin bir rüya gibi gelecek inşaallah...Allah sana bir destek gönderip melek kızını göndermiş..
erkek defterini kapat veya kapatma diyemem ama insanlar çiğ süt emmiş hele erkekler daha bir üç kağıtçı olmuşş..erkeklere güvenmek pek akıl işi değil bu zamanda köpük baloncuğu gibi sevgileri sen adımlarını sağlam at ver her zman kızına güven..insanları sev ama her zman zarar verebileceklerini aklından çıkarma..

insanların laylom larına pek aldanma tabiki gerçekten dertsiz olan vardır dert olmayacak şeyleride dert edenlerde ama inan inssanların okadar aklına hiç gelmeyecek dertleri varki hiç bişey dışındaki süslü kağıtlardan ibaret değil...

sen bir evlat annesisin herşeye rağmen dimdik ve gururlar ayakta kalmalısın sevgilerrr...Allah yardımcın olsun refaha ermen dileğiyle sevgiler canımm..

Kötü tecrübeler yaşadığınız aşikar, önemli olan bu tecrübelerin ışığında gelecekte emin adımlarla ilerlemek değilmidir zaten... siz güçlü olun ki yetiştirdiğiniz kızınızda güçlü olmayı öğrensin ve en azından o kadar küçük yaşta evlilik yapmasın...Mutlu olun inşallah

Rabbim yardımcın olsun... her şeyde bir hayr var demek gerekıyor. belkı bıze davulun sesı uzaktan hos gelıyor ama yıne de.... Allah yar ve yardımcın olsun...

X