Her Persembe 100 rekat

Benimde hedefim başlıkta olduğu gibi

.haftalık en az 100 rekat
.kuran okumak( haftalık bildirim)
.kitap okumak(haftalık bildirim)

Nette çok güzel kaza namazı çizelgeleri var en yakın zamanda çılarttırcam bende.bugün 1 günlük kıldım Allah kabul etsin...

Konu sahibimiz ne der bilmiyorum ama ilk önce yapabileceğin kadar hedef koyabilirsin bence.belki sonra sonra sende 100 kılarsın.
Haftalık mı 100 tane anlamadım? Her hafta Perşembe’ye kadar mı 100? Aslında konuya baştan bir göz gezdirmem gerekirdi ama direkt atladım genelde dua gruplarına göz gezdirmeme rağmen burayı ilk kez fark ediyorum o da tesadüf diyelim... neyse bugün burayla tanışacağım içime doğmuş gibi 2 rekat sabah kazası kılmıştım, şimdi bir yatsı kazası kılmak niyetiyle abdest aldım bugün için 9 rekat etti. Normal vakit namazlarımı saymıyorum artık. Konu kaza namazı için mi yoksa her türlü namazı mı kapsıyor onu da bilmiyorum ama vakit namazı hedefim yok benim, sadece kaza ve belki nafile olarak program yapacağım inşallah.

Canım sen ilk mesajı iyice oku daha iyi anlarsın o zaman konuyu
Anladım sayılır. Sadece 3+ konmasını anlamadım. chentiq diyeyim de ona danışayım artık. Sanırım bir liste yapılıyor ve herkes kendini işaretleyerek bildirim yapıyor. Bunun dışında anlamadıklarımı konu sahibi müsait olduğunda açıklar sanırım. Teşekkürler

Herkes kendine hedef belirliyor canım ben haftalık olarak pazar günü dahil olmak üzere 70 tane sabah namazı kılmayı kendime hedef koydum bakalım kilabilecek miyim

Tek hedef yeterli mi üç tane mi olması lazım? Bir de mesela 70 değil de 50 kıldıysan + koyuyor musun yoksa eksik diye olmuyor mu?
Benim bu kendi hedefim zaten günlük Kur'an okumaya çalışıyorum Cuma sabahi sohbette geçiyor . Benim için öncelikli olan kaza namazı kılmak daha önce bu konu konuşmuştuk sabah namazını kazasını bitirmeye çalışıyorum o yüzden buraya da yazdım hedef koyarsak daha çabuk kılarim diye düşünüyorum

Yok ben senin kendi hedefin olduğunu anlamıştım da düzgün soramadım belki. Neyse kervan yolda düzülür bakalım nasıl olacak...

Ben de katılmak istiyorum. Hedef mutlaka 100 rekat mu olmalı?

konunun başlığını bu şekilde açtım. ilk mesajı okumuşsun zaten ister nafile ister kaza kıl o senin bileceğin şey. perşembe günü başladığımız için bildirim günümüzde perşembe, ister tek gün de kılarsın ister bi haftaya yayarsın o da senin bileceğin iş. arkadaşlar kuran okuma gibi hedefler de koymuş ama sadece namaz bildirim topiği burası. ama kimsenin hedefine karışamayız hele de hayır hasenat olduğunda :) 3+ dan kasıt başka bir şeydi. bizim kendi aramızda yaptığımız bir şey. sen onu boşver. bir de eğer 100 sana çok geliyorsa şu şekilde bildirim de bulunabilirsin, kaç rekat kıldıysan o hafta onu yazarsın

mesela ben 100 kıldım
cansu 140 rekat kıldı
sen de 80 kıldın gibi. sayıyı yazman yeterli . artıları boşver

chentiq sen nasıl diyorsan öyle caaaaanım sonuçta senin konun bende perşembeleri bildirim yapıcam.sen diğer sayfalarda namaz kılan yok muuuu kitap okuyan yok muuu diye sorunca bende kitabıda karıştırdım olaya:))

karışabilir sıkıntı yok. ben de okuyorum kitap. ama kuran her zaman düzenli okunamıyor. o yüzden bir kaç ay sonra heves kaçar diye bir öngörüde bulundum

Tamam çok teşekkür ederim. Perşembe akşamları bildirimde bulunacağım inşallah

karışabilir sıkıntı yok. ben de okuyorum kitap. ama kuran her zaman düzenli okunamıyor. o yüzden bir kaç ay sonra heves kaçar diye bir öngörüde bulundum

Kaçmaz inşallah.hedefim önce 25.cüzü okumak.sonra üç aylar başlayana kadar bir hatim.ramazana kadar bir hatim ve ramazanda bir hatim yapmak.Rabbim nasip eder inşallah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…