Her gün ah! edilir mi?

nesrin111

hayat boş boş boş
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
3.852
18
arkadaşlar , eşimin iş yerindeki birisi ile ilgili bir sorunu oldu ve sonunda işten ayrıldı..sebep ise o kişi..olayın ne olduğu önemli değil ama eşim sonuna kadar haklı idi.( ben ise eşimin işinden olmasına sebep olan o kişiye her gün ah ediyorum,beddua ediyorum..o kadar kızgınım ki ,bu kızgınlığım bir türlü geçmiyor.....Allahından bulsun diyorum ama yine beddua ediyorum..aklıma geldikçe sinirlerim zıplıyor..kendimi nasıl sakinleştireceğim bilmiyorum..buradaki herkese bir olayda kafanı takma diyorum ama ben bu olaya feci kafayı takmış durumdayım..(
acaba bir gün cezasını çekermi?

Son düzenleme:
Korkarım ben be arkadaşım bedduadan.
Döner dolaşır seni bulur derler büyükler..:çok üzgünüm:
Allahım saklasın tabii ama bence bu kötü düşüncelerden kurtulmanı tavisye ederim..
Allahım daha hayırlı iş kapıları açsın inşallah:Saruboceq:

herkes er yada geçç yaptıklarının karşılıgını görür bu kesin...iyiliginde kötülügünde bir dönüşü vardır bize.bence daha sakin düşün canım ve asla beddua etme kötülük isteme.Allah kimsenin yaptıgını yanına koymaz buna emin ol.bırak o kötülük ettiyse ona dönecektir ettigi...

inşallah daha güsel iş bulur eşiniz.unutmayınki kimsenin hakkı kimsede kalmazz.siz ağzınıza beddua almayınnn.döner dolaşır sizi bulur Allah muhafaza

sakin arkadasim beddua etme belki sizin icin hayirlisi buydu bi kapiyi kapatan elbet bi kapi daha acar

alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler ya yine de döner dolaşır bana mı gelir?

kesinlikle Allah mazlumların ahını yerde koymaz, içini ferah tut kendi tecrübelerimden de defalarca sabittir :)
ama asla beddua etme, lanet okuma...beddua edersen ucu size de dokunur, Allah'a havale et.

Son düzenleme:
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler ya yine de döner dolaşır bana mı gelir?

kimseye asla lanet okuma, beddua etme, yüce Allah zaten ah edenin mazlumun ahını yerde bırakmaz...

Allah'a havale et O en iyi en adilene şekilde cezanlandırır ve siz bunları duyarsınız kesinlikle emin ol:teselli:

senin hakkın o insanda kalmaz mutlaka çıkar ondan ama sen bedua etmye devam edersen zarar edersin rabbim sizin için başka yollar kapılar açar inşallah zaten bir mümin içinde en ufak bi ah geçirse karşı tarafta hakkı kalırmış sen allaha havale et onu bence bedua göge çıkarmış yarısın edene yarısı edilene uğrarmış allah korusun

beddua etmek yanlış arkadaşım,
ama dediğin gibi mazlumun ahı yerde kalmaz,
Rabbim onunda cezasını verir bi şekilde,
içini ferat tut sakinleşmeye çalış...

herşeyde bir hayır vardır canım, sen takma kafana ,allaha havale et.
bizimde haksız yere işimize son verilmişti ama ş an çok daha iyi yerdeyiz ,bize yapanlar da bi şekilde cezalarını çekiyorlar.allah mazlumun yanındadır.

beddua etmeyin arkadaşım. dönüp dolaşıp size gelir.
siz beddua etmeseniz ile, o kişi haksızsa,bir yerden acısı çıkar ondan.
Allaha havale edin.
ben hiç beddua etmem,çok üzülmüşsem hakkımı helal etmem sadece. inanın kısa sürede Allah acısını çıkarıyor o kişilerden.

bizim ailede her zaman söylenen laftır "allah'a havale et, kimsenin hakkı kimsede kalmaz" işin güzel yanı şimdiye kadar nerede haksızlığa uğramış olsak sonrasında gözümüzle gördük başlarına gelenleri. yani kimsenin yanına kar kalmıyor. her şerde bir hayır var derler. nasıl demeyin. bizim onca masraf yaptığımız evden en az 4 yıl sözü verip de 1 yıl sonra bizi çıkaran ev sahibimiz sayesinde gözümüzü karartıp tekrar ev sahibi olmuştuk. ardından da diğer kiracılarının ödemediği faturaları ödeyip gazını, suyunu açtırmaya çalışırken fatura ödeme yerlerinde gördüydük. içimizin yağları nasıl erimişti anlatamam. bir de bizi çıkarıp (yenilediğimiz için evi fıstık gibi olmuştu) yeni evlenecek oğlunu oturtmuştu. düğün öncesi evi su bastı, tüm parkeler - mobilyalar rezil olmuştu, bütün apartman:1shok: şok olmuştu herkes aynı şeyi söylüyordu "aheste aheste değil çok çabuk çıktı" diye:roflol:

canım alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste......
allah öyle büyükkü hemde öyle büyükkü kimsenin ahını kimsede bırakmaz.........
allahın 99 esmaül hüsnasında 3 tane isim varki ...........
oda
1.ya muksit..... mazlumun ahını zalimden alan....
2-ya adl ..........adaletle hüküm eden.......
3-ya müntekim..mazlumun intikamını zalimden alan demektir....

sen bu isimlere güven .allaha bırak.....
allaha güven.için rahat olsun...
beddua etme....
hem allah bir kapı kapatırsa bin kapı açarmış

bende hep es-selam derim
sıkıntıya düştüğümde
şimdiye kadar hiç beddua etmedim
allah çok büyük herşeyi görüyor zaten
ilahi adalet
allahım kimsenin hakkını kimsede bırakmıyor
sen içini ferah tut

çekmez ceza canım, ben görüyorum ki yapılan kötülükler insanların yanına kar kalıyor, o yüzden boşa üzme kendini artık, olan olmuş.

Allah a havale et beddua etme gelir seni bulur. başkasına yaşattıgını kendi yaşamadan ölmezmiş insan aklından çıkarma bunu

canım rahmetlı annem sakın bana beddua etme,bela okuma derdi.döner gelir senı bulur derdi.
eğer birinin bana haksızlık yapıtğını düşündüğümde yada sıkıltıya soktuklarında Allah'a havale ediyorum derim.bence bunu demelısın.
Allahım inş daha güsel iş kapıları açar.
Rabbım okadar büyük ki haklıya da haksıza da gerekenı yapar.sadece Allaha dua et!
hersey gönlünce olsun.

canım bedduga etme döner dolaşır sana gelir.allaha havale et yüce rabbim herşeyin en iyisini bilir kötülük yapan enninde sonunda cezasını çekiyo bunu gördüm allah büyüktür.

İçlerinden pek azı hariç, onlardan daima bir hainlik görürsün, yine de sen, onları affet ve aldırış etme! Allahü teâlâ, iyilik edenleri elbette sever. (Maide 13)

ALLAH'ın bizim için yazdıkları dışında, bize kesinlikle hiç bir şey isabet etmez. O bizim mevlamızdır. Ve mü'minler yalnızca ALLAH'a tevekkül etmelidirler." (TEVBE SURESİ / 51)

başımıza her gelen şey allahtan değilmi tatlım...
eşinin işten çıkmasına arkadaşı vesile yalnızca,allah her şerden bir hayır doğurur...
sen tevekkül et ve beddua edipte günaha girme canım
bize kötü gelen olaylar,hayırlı başlangıçların kapısı olurmuş
dilerim burdan sevinçli haberlerini duyarız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…