her bahtsız kadının arkasında da bir erkek var mıdır?

Asortie

bun@luzumvar..
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
9.319
604
39
dün tuğba özay şöyle dedi 'her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır her bahtsız kadının arkasında da bir erkek vardır!:bbo:' sizce gerçekten böyle midir?a.s

kesinlikle dogru kadinin sansini erkek yaratir bence,,,,,
tabi bu sansi bize verecek erkegi secmek bizim elimizde.....

Hatta bu söze bir ekleme de ben yapayım.

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın,
her başarısız erkeğin arkasında iki kadın vardır... jeyyar

biz kadınlar her zaman güçlü olmamız gerekdiğine inanıyorum erkek ne olursa olsun onu değişdirmek bizim elimizde başdan çok yüüz vermicen tepene çıkıyorlar bizimde bir birey olduğumuzu ve onunla evlenesiye kadarda gayet iyi bir yaşantımızın olduğunu bilmeleri gerekiyorbizi bizi sahipleniyorlar güzelde abartmaması lazım benim bir kaç arkadaşım varda o yüzden bunları yazdım ne erkekler var eşini dışarı tek başına bile çıkartmıyor arkadaşlarına bile gidemiyor gizli gidiyor bu yuzden dedim başdan alışdırmıcan ben arkadaşımı biraz değişdirmeye çalışıyorum hayırlısı bu zamanda var mı diceksiniz var malesef kazaklar

evet cok dogru bir laf beyaz bile sok oldu bu lafi duyunca.evet tugba özay bir hata yapmis ama hatanin temelinde yine bir erkek var

maalesef öyle biz kadınlar daha duygusalız herşeyi mantığımızdan önce duygularımızla görüyoruz ve tabi sonundada bahtsızlık. sanırım daha çok mantıksal davranmalı duygular arkaya atılmalı tabi bunu nasıl yapacaksak bir fikrim yok

kadınlar kendilerini erkekler mutlu etsin diye beklerse ,bu erkekler bedbaht da edeceklerdir.
aklımızı kullanalım...

Kesinlikle dogru......................

Erkek rezil olunca hemen Bir kadin erkegini vezirde eder rezilde eder diyorlar o zaman bende Bir erkek kadini sultanda eder sefilde eder diyorum :) Varsa karsi cikan buyursun
:kahve:

Epey iddialı bir şekilde davette bulunmuşsunuz ama ben sadece sizinle konuyu konuşmak adına söylediklerinize karşı çıktığımı belirtmek istiyorum!:kahve:
Yazdıklarınız pek açıklayıcı olmamış rica etsem bana bir kaç örnek ile söylemek istediklerinizi anlatır mısınız?
Mesela sizi böyle düşünmeye iten neler gördünüz, ve o kişiler neden bir erkeğin kendileri üzerinden egemenlik kurmasına izin verdiler?:bbo:

Basta hata kadinda tabi ama simdiye kadar kotu yola dusmus kadinlara bakarsak hepsi bir erkek tarafindan o yollara dusurulmus.Ya silah zoruyla yada kandirilarak.Ama ilk hata kadinda her dustugunde bir erkege tutunup ayaga kalkmaya calisirsa olacagi bu.Yani kisacasi benim lafim kendi basina ayaklarinin uzerinde duramayan kadinlar icin gecerli.Yoksa akli basinda bir kadini kimse kandiramaz.

Ve aile icinden bahsedersek kadin esine son derece baglidir sagdiktir ama erkek kadinin degerini bilmez eziyet eder hor gorur ve baska caresi olmayan kadin bunlara boyun eger.Burdada yine devreye maddi ozgurluk ve ayaklarinin ustunde tek basina durmak zihniyeti yatiyo.Tamamen erkege bagli ona muhtac sekilde yasarsan olacaklarida kabullenirsin.Ve erkek seni rezilde eder kepazede.Tabi insan olmayan erkeklerden bahsediyorum.

Yani hata basta kadinda ama onlarin caresizliklerinide kullanip eziyet eden erkekler icinde bu laf bence tam yerine oturuyo.

Eger anlayisli ve size deger veren bir esiniz varsa sizi goklere sigdiramiyorsa evinizin sultani edebiliyorsa aksi halide oluyo ve eziyet edip sersefil edebiliyo.

Ama bu dediklerim kocasina bagli yasayan tek basina ayakta duramayan kadinlar icin gecerli.Yoksa akli basinda olan kadin kimsenin ne fazla pohpohlamasina nede asagilamasina izin vermez.

Bende size birsey sormak istiyorum Her basarili erkegin arkasinda bir kadin yatiyor lafina katiliyormusunuz? Sonucta ikiside ayni kapiya cikiyo yanlismiyim?

Umarim yeterince acik yazmisimdir anlamadiginiz yer olursz sorabilirsiniz...

evet doğru bence de....
kariyer yapmak istersiniz ,eşiniz istemez
kişisel olarak gelişmek istersiniz engel olur
erkek egosu işte,ondan iyi olmamalısınız bunu kaldıramaz tabii bu benim düşüncem bizde durum bu ve bu durumun sonucu da mutsuzluk.....

valla çoook doğru bir laf etmiş tuğba özay katılıyorum Şeniz haklı valla ...Kötü Kazen

Aslında şuan yazdıklarınız yeterince açıklayıcı olmuş.
Fakat kafama takılan birşey var!
Evlilik kurumunda neden bir erkeğin illede karısını baş tacı etmesi beklenir ki?
O koca beni yere batarsa yada göğe çıkarsa ne olur ki?
Neden bir erkeğin kendisini gururlandırması bekler ki bir insan!
Evlilik karşılıklı danışıklı dövüşün olduğu bir kurumdur!
Ne kadar verirseniz o kadar alırsınız..
Eğer verdiğiniz şeylerin karşılığını da almıyorsanız vurursunuz tekmeyi kendinize yeni bir hayat kurarsınız!
Bunu başaramayacak kadar zavallıysa bir kadın sadece suç erkeklerde aranmamalı..
Önce kadın kendine, yaşamına,bedenine ve fikirlerini saygı duyacak ki sonra başkasından o saygıyı bekleyecek.
Erkek egomanasında sinip yaşamınızın bir şekilde bitmesini beklerken tüm kabahati bir erkeğin boynuna atmak da biraz abese iştikal oluyor!
Bence biz, bizler ve kadın haklarına saygılı herkes 'kadını vezir edende rezil edende erkektir' mantığından uzak durup,bunu sürekli tekrarlayıp yaşayış biçimi haline getirenlerin gözünü açmalı,onlara gercekleri göstermeliyiz..
ben böyle düşünüyorum..:kahve:

Sorunuza gelince;Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır saçmalığını desteklemediğimi aksine gülünç olduğunu düşündüğümü belirtmek isterim..

Sevgiler..şutarafagitti:kahve:

Kizmayin ama yazilarinizda tamamen bir duygusuzluk seziyorum.Her insan takdir edilmeyi sevilmeyi ve ilgi gormeyi ister ve bu gerceklestigindede mutlu olur ve bu bayanin isinede ozel hayatina da ruhsal durumunada yansir.Sizin bu dusunceleriniz kusura bakmayin ama bana hic gercekci gelmedi.Ve evli olan her bayan esinden maddi manevi bazi seyler bekler.Olmadi diyede vur tekmeyi yolla diyemezsiniz eger bu kadar bencilseniz zaten o yuvayi ayakta tutamazsiniz.Ne kadar kolaymis sizin icin hayat gercekten degisik bir insansiniz kimseyi kirmak istemem sadece goruslerinize saygi duydugumu belirteyim ve konuyu kendi acimdan kapatayim.Sevgiler..

secimlerimizden kendimiz sorumluyuz, erkekleri de biz seciyoruz
bir kadinin istemedigi hicbir erkek o kadının yanında bile olamaz kadın istemedikten sonra
yani insan kendi kaderini ciziyor aslinda

Sözlerinize kırılmadım,bundan 2 sene önce olsa kırılırdım.
Fakat öğrendim ki polyanna olunca,pembe gözlüklerle bakınca kaderiniz hep mutsuzluk oluyor..
Çevremde sürekli beni takdir edip arkamdan konuşanları,oyun cevirenleri hatırladıkça sanırım sizin tabirinizle duygusuz olmayı seviyorum ben..
Hem inanın bana kendi ayakları üstünde durmak kolaylık değil aksine zordur!
Evde oturup koca parası yiyip onun beni ezmesine göz yummayı bende bilirim.
Fakat ben zor olanı secip hayatta kimseye tutunmayıp kendi yolumu kendim çizmeye kalkıştım..
Bu tavrımlada ve hayat anlayışımlada gurur duyuyorum!:kahve:
Bunu yapmayı her kadın başarsaydı kadın sığınma evleri,mor çatılar olmazdı buda bir dip not olsunsengözlerimebaksanab

Anlasilan basinizdan kotu bir evililik tecrubesi gecmis.Ama unutmayinki sizin caniniz yandi diye tum dunya bu sekilde donuyo anlamina gelmiyo.Ben esime esimde bana o kadar bagliyizki birbirimize destek oluyor hayata bu sekilde bas kaldirabiiyoruz.Ama suda var Allah muhafaza bana yada esime birsey oldu o zamanda kendi basimiza ayakta durabilecek kapasitedeyiz sukur.Yani esine baglanmak onunla yasamk ve onunla ilerlemek bu tamamen gucsuz oldugun anlamina gelmiyo hersey zamaninda ve yerinde guzel.Ben birgun esim bana kazik atar dusuncesiyle devamli igne ustundemi oturayim yani benim ona guvenim sonsuz onunda bana ve ikimizde yasadigimiz surece bu boyle devam edicek.Beraber gulup beraber agliyacaz sonucta evlilik budur.Ama eger mutsuz olsaydim emin ol onuda cekmez hemen kendime bir yol cizerdim.Mutlu oldugun surece bence sorun yok.Onemli olan tek basina ayakta kalabilecek yapimiz varmi onemli olan bu...

Sözlerinize kırılmadım,bundan 2 sene önce olsa kırılırdım.
Fakat öğrendim ki polyanna olunca,pembe gözlüklerle bakınca kaderiniz hep mutsuzluk oluyor..
Çevremde sürekli beni takdir edip arkamdan konuşanları,oyun cevirenleri hatırladıkça sanırım sizin tabirinizle duygusuz olmayı seviyorum ben..
Hem inanın bana kendi ayakları üstünde durmak kolaylık değil aksine zordur!
Evde oturup koca parası yiyip onun beni ezmesine göz yummayı bende bilirim.
Fakat ben zor olanı secip hayatta kimseye tutunmayıp kendi yolumu kendim çizmeye kalkıştım..
Bu tavrımlada ve hayat anlayışımlada gurur duyuyorum!:kahve:
Bunu yapmayı her kadın başarsaydı kadın sığınma evleri,mor çatılar olmazdı buda bir dip not olsunsengözlerimebaksanab

Anlasilan basinizdan kotu bir evililik tecrubesi gecmis.Ama unutmayinki sizin caniniz yandi diye tum dunya bu sekilde donuyo anlamina gelmiyo.Ben esime esimde bana o kadar bagliyizki birbirimize destek oluyor hayata bu sekilde bas kaldirabiiyoruz.Ama suda var Allah muhafaza bana yada esime birsey oldu o zamanda kendi basimiza ayakta durabilecek kapasitedeyiz sukur.Yani esine baglanmak onunla yasamk ve onunla ilerlemek bu tamamen gucsuz oldugun anlamina gelmiyo hersey zamaninda ve yerinde guzel.Ben birgun esim bana kazik atar dusuncesiyle devamli igne ustundemi oturayim yani benim ona guvenim sonsuz onunda bana ve ikimizde yasadigimiz surece bu boyle devam edicek.Beraber gulup beraber agliyacaz sonucta evlilik budur.Ama eger mutsuz olsaydim emin ol onuda cekmez hemen kendime bir yol cizerdim.Mutlu oldugun surece bence sorun yok.Onemli olan tek basina ayakta kalabilecek yapimiz varmi onemli olan bu...

mayfa analığından filazofluğa soyunmuş zatı şahaneleri
kimse kusura bakmasın ama insanı vezirde rezilde eden kendisidir
kimse kimseyi baltalayamaz yeterki siz güçlü olun
kararlı olun, göreceksiniz kimsenin size olumsuz bir etkisi olamayacaktır
tuğba hanım şimdi nasıl cebini dolduracağını düşünüp saçmalıyor
ben ne erkeği rezil edenin kadın olduğunu ifade eden o söze nede bu sözden araklama yapan tuğba hanımın sözüne inanmıyorum

X