Her ay en az bir altın

Selamlar, beni de ekler misiniz, Eylul'e de Ekim'e de birer ceyrek. Burasi not defteri olsun, bugun 2935 tl'den bir ceyrek aldim. Gecen ay 2800 kusurlerdeydi aldigimda yine ayin 15i civariydi. Simdilik bir ceyregin ustune cikamiyorum ve kendimi zorlamiyorum cunku o zaman psikolojik olarak kitlik varmis gibi hissediyorum, kalan maasi harcarken nasilsa birikimimi ayirdim bu paradan ekstra biriktirmeme gerek yok dusuncesiyle telkin ediyorum. Hepimize bol bereketli birikimler:)

evet birikim nasıl olacak ufak bi hesap:18.500 tl maaş-5.000 tl k,k(k.k limiti okadar çok korkarım ben)-3.000 tl her ay kızıma çeyiz parası-2.000 tl (ev kredisi için kocama destek):kalan 8.500 şimdfi efendim -1.840 tl bu ay halılarım yıkatmaya verdim-400 tl kuaför (aylık)-400 tl öylesine verdim-1000 tl kızma yine verdim kalan:4.860 tl -2500 alyın desem:2.360 nakit para
şimdi k.k 5.000 ya bunun içinde kendime takviye ilaçımı ve faturamı ödedim:k.k:3.881 tl burdan market yaparım
kalan keş parası haftalık 300 tlde pazar parasını düş ay bide siğara içiyorum))daraldım ))maaş günü bugünnn))
evet bu ay 1 altın aldım))

Dolar artıyor daha da artacak diyorlar ne düşünüyorsunuz
Hicbirsey düşünemiyorum biliyor musun sadece üzülüyorum altın dolar sürekli yükseliyor herşeye zam geliyor sadece üç beş kuruş arttirabilirsem 5 ya da 10 dolar alıyorum bu arada hisse islemlerinden altın sertifikasi aldım dün ekleme yaparım param oldukca

Yil sonu icin dolar beklentisi 36 tl diyordu rastgele okudugum bir internet sayfasinda, yuh diyordum o kadar da olmaz ama bu hizla giderse tam olarak o kadar da olacak galiba. Bir hafta sobra market reyonlarinda etkisini goruruz.

Yil sonu icin dolar beklentisi 36 tl diyordu rastgele okudugum bir internet sayfasinda, yuh diyordum o kadar da olmaz ama bu hizla giderse tam olarak o kadar da olacak galiba. Bir hafta sobra market reyonlarinda etkisini goruruz.
Zaten o yüzden en düşük memur maaşı 33 bin olacak dediler yani dolarin yükselmesi öngörüldüğü için şimdiden öyle diyorlar

Sormayın ya eski zamanlar ne güzeldi. Zamlar ayda yılda bir gelirdi. Maaşlara zamlar 100-200 lira olurdu ya da olmazdı. Şimdi binlerce lira zam yapıyorlar ama neye yapıyolar daha zam gelmeden üzerine kaç zam geliyor. Öğrenciyken daha zengindim resmen, her gün dışarıda ye iç gez etkinliklerden de eksik kalmazdım. Şimdi hangi birini yapacaksın. Eski banka hareketlerime baktım haftada bir 50 lira çeksem her şeyime yetiyordu yani. Biz evlenmeden eşimle her gün iş çıkışı buluşurduk yemek- içme eve geç saatte dönerdik ve düğün için de birikim de yapardık yani. Şimdi diyorum sevgili olsak yaptıklarımızın 10 da birini bile zor yaparız. Doların 3 liraya yaklaştığı zaman iş arkadaşım ohooo artık Ali expressten de bir şey alamayacağız derdi. Şimdi oldu nerdeyse 30 lira 😂 şaka gibi bir ütopyanın içinde yaşıyoruz gibi. O zaman gelecekten korkmazdım ama şimdi böyleyse ilerisi nasıl olur demekten alamıyorum kendimi. Ki bu dediklerim de o kadar uzak zamanlar değil yani sanki yıllar yıllar öncesinden bahsediyorum 🥲 şimdiki aklım olsa daha fazla altın daha fazla dolar alırdım. O yüzden gelecekte de bunu dememek için az çok demeden ne yaparsak kar

Sevgili arkadaşlar
Benim gibi parasını tutamayan savruklar için bir topik açayım dedim. Her ay en az gram altın(çeyrek olsa tam süper olur) alıp köşeye atıyoruz. Hadi bakalım bismillah. Kazançlarınız bol olsun. 🧿🧿🧿😁
NOT:Her ay bildirim yapılmalıdır. Herhangi bir bildirimi olmayan üyeler çıkarılır. 🧿

ÜYE
ADI
EYLÜLEKİMKASIMARALIKOCAKŞUBATMART
Bekar Burhan🧿1 çeyrek1 çeyrek
Y Yenidenbashlasin 2 gram altın

2gram altın ve
50 Dolar
@Orangegreysky
@Rprnn2 çeyrek
@keninbarbiesi93
Amarylliss Amarylliss 1 gram
gulayb gulayb
B Buffalosos 100 Euro230 Euro
L lilyummm 1çeyrek 1gram Altın
@Cemoos1 Gram Altın
1Çeyrek
@Gold
@ailurophile5 Gram Altın
@KIZLARIMCANLARIM10 Gram bilezik
@Gama Capella
@yenGEnC5 gram Altın
730Euro
100 Dolar
@darkideas50Dolar
50Sterlin
50Euro
2 gram Altın
150 Gr Gümüş
@XXVeronicaXX300 Euro250 Euro
@Nane limon kabugu
S sifirdanhayatcokmuzor 1 çeyrek1çeyrek
@sevgisaygidan
Bende istiyorum katılmak bendeee geçen hafta başladım işe 💃🏻💖💅🏻

Sormayın ya eski zamanlar ne güzeldi. Zamlar ayda yılda bir gelirdi. Maaşlara zamlar 100-200 lira olurdu ya da olmazdı. Şimdi binlerce lira zam yapıyorlar ama neye yapıyolar daha zam gelmeden üzerine kaç zam geliyor. Öğrenciyken daha zengindim resmen, her gün dışarıda ye iç gez etkinliklerden de eksik kalmazdım. Şimdi hangi birini yapacaksın. Eski banka hareketlerime baktım haftada bir 50 lira çeksem her şeyime yetiyordu yani. Biz evlenmeden eşimle her gün iş çıkışı buluşurduk yemek- içme eve geç saatte dönerdik ve düğün için de birikim de yapardık yani. Şimdi diyorum sevgili olsak yaptıklarımızın 10 da birini bile zor yaparız. Doların 3 liraya yaklaştığı zaman iş arkadaşım ohooo artık Ali expressten de bir şey alamayacağız derdi. Şimdi oldu nerdeyse 30 lira 😂 şaka gibi bir ütopyanın içinde yaşıyoruz gibi. O zaman gelecekten korkmazdım ama şimdi böyleyse ilerisi nasıl olur demekten alamıyorum kendimi. Ki bu dediklerim de o kadar uzak zamanlar değil yani sanki yıllar yıllar öncesinden bahsediyorum 🥲 şimdiki aklım olsa daha fazla altın daha fazla dolar alırdım. O yüzden gelecekte de bunu dememek için az çok demeden ne yaparsak kar
Geçmişten en büyük pismanligim benim de o keşke o zamandan altın dolar yapmaya baslasaydim

Eklentiler

• 20231019_164424.jpg
    20231019_164424.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 48
X