Anket hep bizimle

bebeklerimize nasıl isimler koymalıyız?gerçekten isim insan hayatında etkilimi?

• Ankete Katılan
    57
Tek isim olsun, her kafadan ayrı isim çıkmasın ... Biri der ayşe , öbürü der neşe :))

Benim kızımın ismi tek olsun Allahın izniyle ...(kızım olsun isterim hep bakalım kırk defa diyince öyle olur belki:)

Herkes aynı şeyi söylesin bilelim ki kızımın adı " Ayşe ":)

Ben de taktım bu Ayşeye , Ayşe mi koycam nedir anlamadım yahu...

bebeğimin ismi benim rüyama giren isim olacak allahın iziniyle.kız olursa .erkek olursa da hem babasının ismi olacak hem de bizim belirlediğimiz isim olacak allahın izniyle.ikisi de hem modern hem dini.herşeye uygun yani ama çift ismi olacak işte:)) o da bişey mi kızlar benim ev sahibimin 4 ismi var.abartmıyorum.

bebeğimin ismi benim rüyama giren isim olacak allahın iziniyle.kız olursa .erkek olursa da hem babasının ismi olacak hem de bizim belirlediğimiz isim olacak allahın izniyle.ikisi de hem modern hem dini.herşeye uygun yani ama çift ismi olacak işte:)) o da bişey mi kızlar benim ev sahibimin 4 ismi var.abartmıyorum.
nasıl bi isim o ya
söyleyebilir misin meraklandım:lepi:

beğendiğim,anlamı güzel olan bir isim koyarım

isminin manasının güzel olması önemli çift isimle de süper olur..

dini isimlerr ... çunku isimlerin insanlar uzerindeki etkisine inanıroummm :)

dini ve çift isim koymak diyorum

VALLA EN AZDA BENİM İŞARETLEDİGİM ŞIK OLMUŞ.anne baba ismi şıkkı .ama allahtan dini olarakta cok anlamlı ve hala kullanılan güzel bir isim..bence isim gercekten insanın karakterini ve davranışlarını etkiliyor...

dini ve kulağa hoş gelen isimlerr ve iki isimm inşallahh

tihh dini isim dicektim cift isme bastım

Cift isim sünnetmis diye biliyorum bende ama hic düsünmedim öylesini hele bi zamani gelsinde insallah o zaman düsünürüz :ecrin_bebek:
Anlami güzel olsun, kurandada gecsin diyenlerdenim bende.
Birde yurtdisinda yasadigim icin bu konuda cok hassasim, almanlar isimde ş, ı, ç, c gibi harfler odugunda ismi öyle telafuz ediyorlar ki cocugum okula gidince utanmasin diye (cok gördüm öylelerini cünki) o harflerin olmadigi isimler tercihim olacak büyük ihtimalle a.s

oğluma isim koymadan önce diyanete mail yazarak sordum...

yanıt olarak, dini isim koymanın ekstra iyi ya da kötü bir yanı olmadığı, çocuğa isim seçilirken üzerinde önemli durulması gerekenin güzel manalı olmasıdır...şeklinde oldukça uzun bir mail geldi...

bu sebepten ben de oğluma manası güzel bir isim koydum.

dini ve anlamlı bi isim bence selahattin eyyübi ,hamza bu ikisi süper hele hamza Allahın aslanı demek ve cihat alparslan alptiğin kürşat kız içinde raina çok güzel

X