Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Çok güzel bir konu bende katılırım :)
"Hakiki mücahid nefsine karşı mücadele edendir"hadis
Nefsimize yenik düşmemek dileğiyle.

Son düzenleme:
Arkadaslar bende namazlarima bir duzen oturtamadim.Bir basliyorum 5vakit kiliyorum,bir sure sonra devam etmeyip birakiyorumSonra devamli kilamamanin verdigi huzursuzluk,mutsuzlukDindar bir ailede buyumedim malesef.Ailemi namaz kilarken gormedim hic.Ve kucuklukten beri bu yonde yetistirilmedigim icin namazlarimi duzenli kilamiyorum.Esimde cumadan cumaya kiliyor.Onada birbirimize destek olalim diyorum ama ikimizde sebat edemiyoruz.Minik bir oglum var ona ornek olalim,onu dindar yetistirelim istiyorum.Nasil namazlara sebat edebiliriz,nasil kendimi,nefsimi bu konuda egitebilirim.Sizler nasil yapiyorsunuz?Yardim eden herkesten Allah ebeden razi olsun,selametle.

Çokça istiğfarda bulun ve sürekli İslami kitaplar okumaya çalış. "Hak ile meşgul olmayanı batıl işgal eder" sözüne istinaden dikkat ediyoruz.
Aklımda kaldığı kadarıyla; adamın biri diyor ben gece namazlarına kalkamıyorum, diğer zat da diyor gündüz işlediğin günahları terket gece de kalkarsın İnşaAllah.
En az 70 veya 100 kez istiğfar eden Peygamberimizin s.a.v ümmetinden olarak çokça Tevbe etmeye çalışıyorum. Nefsin dereceleri var, onları öğrenmeye çalış, Allah Dostlarını araştır, Allah arayana, gayret edene yol gösterecektir İnşaAllah. Yeter ki biz samimi olalım, hiçbir günahı küçümseden günahlardan sakınalım. Kibirden sıyrılalım. Aklıma ilk bunlar geldi, dilerim yardımı olur.
Allah, sıratı müstakim üzerine yani dosdoğru yol üzere ilerlememizi nasip etsin.
Benim için de dua ederseniz Allah size de iki katını versin. Amiiiin. Teşekkürler

Bir üst mesajda arkadaşımız çok güzel açıklamış.
Allah'ın sizi her an görüp gözettiğini düşünün.
Kabirde ilk soru namazdan gelecek bunu düşünün.
Rabbim bize bu kadar nimet veriyor, karşılıksız!
Biz neden üzerime farz olan namazı kılmayalım ki? Hem de Allah rızası için.
Allah'ın bizden razı olması ne kadar önemli bunu düşünün!

Rabbim hepimize ibadetlerimizi makbul ve devamlı yapmayı nasip etsin inşallah.

kuzum adetken falan ara ara abdest al ...günlük tesbihat yapmalıyız...boool dua etmeliyiz ki uzaklaşmayalım hem namazdan hem RABBimizden :.....
bir de annene eşine yanında kim varsa ona tembihle ''beni namazla ilgili uyar,kılıp kılmadığımı sor'' de...
o zaman faydalı olabilr siizn için

arkadaşlar
yarın regaib kandili
5. hatmimizi yarın bitirmek ve hatim duası yapmak istiyoruz
ancak 22. ve 23. cüz okunmadı
yarına birini bile okuyabilecek olan varsa önemle destek bekliyoruz
hem hatimde payınız da olur
hem de hayırlı dilekleriniz niyetine okuyabilirsiniz

Ne guzel kiliyordum allah kabul ederse bi kez ara verdin mi duzenin sasiyir iste..yine kaldim sinifta bu konuda..ama allahin izniyle baslamak niyetindeyim tekrar..su abdest almak beni bitiren tutamiyorumda hep onun yuzunden sonra sonra kaldim bu ara iste yine...ah bu seytan ahh

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

amin canım.....

Allah kabul buyursun inşallah.

çok güzel bir konu olmuş tebrik edrim sürekli takib edeceğim rabbim dualarla buluştursun
Her zaman bekleriz.
AMİN!

zorunluyum bu top,ğe girmeye unutmamak için her sabah gireceğim çünki insanın bir şeye alışma süresi21 günmüş ben çok denedim mmesela o sıcakta ramazan ayında baştan zorlanıyoruz son hafta ise ramazan bitmesin istiyoruz alışma süres 21 gün olduğu için ..sürekli takip ediyimki kaytarmayayım .....şu 1 ay düzenli olursa inşallah düzene girer ....aslında namaz kılmayı çok seviyorum gel görki düzene girmmiyor çelişki içindeyim sevdiğin için sevdiğin şeyi yapamıyorsan ne işe yararsın diyorum kendime ....
bilip sevip de uygulamamak insanın ruhunu sıkıyor ...bunalıma sokuyor....

bir haftadır iyi gidiyorum allaha şükür inşallah bu ramazan bayramına kadar düzenli namaz kılanlardan olacağım içimde huzr var gerçektende ruh namazı arıyor....namazla rahatlıyor....1 haftam çok güzeldi düzene devam iyce alışkanlık kazandıktan sonra bu sefer kazalara başlamam gerek

Allah'ım kabul buyursun.

Ne de güzel bir konuymuş bu yeni gördüm. Allah herkese namaz kılmayı nasip etsin bizi namazdan yani kendi huzurundan ayırmasın :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Amin!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…