Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

selamün aleyküm kızlar
çok güzel bir sayfa burası ne güzel böyle bir şeye vesile olmanızz
inş hiçbir zaman namazlarımızı bırakmayız:KK16::KK16:
ben kendim adet sonrası namaza başlamam çok zor oluyordu sonra kendime dedim dur artık ne oluyor sana diye ve hamdolsun ki kılıyorum namazımı sabah namazına kalkmak zor gelirdi o zmanlar ..şeytan kandırıyordu beni ama artık ben kalkamasam da eşim beni kaldırıyor hep böyle olur inşlh....
Aminn cnm ne guzel ya :KK16: Allah dogru kilanlardan eylesin bizleri insAllah
Seytana uymayalim :KK50:

Emine senlikoglu cingene,
Emine senlikoglu sabikali ve dul. Bu kitaplarda guzeldi.Bugun bide Emine senlikoglu nun sevgide hic vefa yokmu kitabini aldim okudugumda begenirsem listeye eklerim canlar.

Cok tesekkürler tatlım şu ara ben kuranın aciklamali mealini okumaya basladim onuda gece tosuncuklarim uyuyunca eşimde nöbetteyken okuyabiliyorum ama en yakın zamanda tavsiye ettiklerini sırasıyla okuyacagim ilk olarak çin işkencesiyle baslarim sonrada sabıkalı ve dulu okurum isimleri dikkatimi cekti tabi burda bu kitaplari bulabilirsem

Bende canlarim

Emre Dormanin "dini konularda kendini kandirmanin 40 yolu"

Fatin günayin " Peygamberimizin (s.a.v) tarif ettigi Namaz"

Uğur koşarin "Allah (c.c) de ötesini birak"

Isimli kitaplarini okuyorum ve gorumcemin hediye ettigi Peygamberimizin (s.a.v) hayatini okuyorumm

Disi Kur'an-i Kerim gibi kirmizi kapli bir kitap ayrintili anlatmislar

Hepsi de gercekten guzel kitaplar canlar :KK16:

Ne güzel kitap okumaya bol vaktin oluyor demekki darisı başıma insallah

selamün aleyküm kızlar
çok güzel bir sayfa burası ne güzel böyle bir şeye vesile olmanızz
inş hiçbir zaman namazlarımızı bırakmayız:KK16::KK16:
ben kendim adet sonrası namaza başlamam çok zor oluyordu sonra kendime dedim dur artık ne oluyor sana diye ve hamdolsun ki kılıyorum namazımı sabah namazına kalkmak zor gelirdi o zmanlar ..şeytan kandırıyordu beni ama artık ben kalkamasam da eşim beni kaldırıyor hep böyle olur inşlh....

Aleykûm selam tatlım hoş geldin aramiza

aynı durum bende de var bide ben çalışıyorum yorgun oldugum zaman oyle erınıyorum kı namaz kılmak yuk gbı gelıyor. En buyuk hatam we sorunum sabah namazına kalkamamam. Bu yuzden cok namaz kılmayı bıraktım.

Cok tesekkürler tatlım şu ara ben kuranın aciklamali mealini okumaya basladim onuda gece tosuncuklarim uyuyunca eşimde nöbetteyken okuyabiliyorum ama en yakın zamanda tavsiye ettiklerini sırasıyla okuyacagim ilk olarak çin işkencesiyle baslarim sonrada sabıkalı ve dulu okurum isimleri dikkatimi cekti tabi burda bu kitaplari bulabilirsem

Allah kabul etsin canim burda derken nerdesinki

Ne güzel kitap okumaya bol vaktin oluyor demekki darisı başıma insallah
Geceleri okuyorum cnm ya da sabah namazima kaalkinca uyumuyorum taaki kizim kalkana kadar :KK9:
Ve tam hatirlamiyorum ama bir hadisde "sabah gunesi dogana kadar yatmayin" diye yaziyordu sanirim yanlis olmasin ama .. namazimi kilinca bekliorum daha sonrada ztn uykum acilmis oluyo ama ben calismiyorum

Calisan arkadaslarim icin gercekten cok cok yorucu oluyordur hele ki minnaklar warsa :KK16:

Calistigim donemde de cook cok erken kalkardim nedense daha enerjik ve zinde olurdum yapimiz geregi sanirim uykuyu aramiyoruz

Babannemler hep anlatirlardi, bizim zamanimizda gunes daha dogmadan dukkanlarin isiklari yanardi rizik kapisi ozaman acik olurmus yani bolluk bereket olurmus diye cok sewerdim dinlemeyi :KK16:

Simdide anlatirlar agzimiz acik dinleriz su yasimizda :KK1::KK1:

Kizlar bir sorum var :KK43:

Regl olcam da, olmadan kahwerengi akinti olur ya haberci deriz bazilarimiz :), bu durumda namaz kilinir mi :26:

kizlar bir sorum var :KK43:

regl olcam da, olmadan kahwerengi akinti olur ya haberci deriz bazilarimiz :), bu durumda namaz kilinir mi :26:

canım camasırını degısıp kılabılırsın çunku bazen bu akıntı gelır fakat bı kaç gun adet olmayız ama bu arada namazlar kılınmalı dıye bılıyorum

canım camasırını degısıp kılabılırsın çunku bazen bu akıntı gelır fakat bı kaç gun adet olmayız ama bu arada namazlar kılınmalı dıye bılıyorum

Sagolasin cancagizim arastirdm hala da arastiriyorum , genelinde adet baslangicindan sayip namaz kilinmaz diyor ... aklim karisti ya :26:

sagolasin cancagizim arastirdm hala da arastiriyorum , genelinde adet baslangicindan sayip namaz kilinmaz diyor ... Aklim karisti ya :26:

eger lekelenme çoksa kılınmaz herhalde ay bence dıyanetı ara ben boyle muallakta kalınca ınternetten degılde dıyenetı arar sorarım hem bayan hocayla gorusmekte rahat oluyo canım

Canlarim :KK16:

Adet doneminden hemen once gelen akintilar namaza engel haberiniz olsun mesela kahwerengi gelmeye baslamisti sabah,ama ben sabah namazima kalktigimda yoktu sonradan geldi ogleyi fln kilamadim

Baya okudum bununla ilgili yazilanlari bnm dusuncem bu yonde oldu etrafima ve ozellikel kocama :21: baya bi sordum kilamazsin dedi

aynı durum bende de var bide ben çalışıyorum yorgun oldugum zaman oyle erınıyorum kı namaz kılmak yuk gbı gelıyor. En buyuk hatam we sorunum sabah namazına kalkamamam. Bu yuzden cok namaz kılmayı bıraktım.

benim de aynı problemim vardı, evlendikten sonra eşim sabah namazına kalkınca bana dediki ' namaz uykudan hayırlıdır - essalatu hayrun minen nevm' şimdi her sabah namazında alarm çalıp kapattığımda şeytan uyu diyor ama ben diyorum ki kuşkusuz ki namaz uykudan hayırlıdır, ve besmele çekip fırlıyorum yataktan. tavsiye ederim kesinlikle içten bunu düşünürseniz kolaylaşacaktır sabah namazları :)

eger lekelenme çoksa kılınmaz herhalde ay bence dıyanetı ara ben boyle muallakta kalınca ınternetten degılde dıyenetı arar sorarım hem bayan hocayla gorusmekte rahat oluyo canım
Ewt cnm aramak en dogrusu gercekten

Ewdeki kitaplarimi arastirdim esime de sordum :26: :))) yani okuduklarim arastirdiklarim dogrultusunda , bedenden cikan beyaz renkli akinti disinda,abdest kabul olmuyormus,mesela kahwerengiydi ya iste ogunden itibaren regl donemimiz baslamis oluyor bedenden cikan birsey bu.. mesela elimizin kesilip kanamasi igne ucundan fazla ozamanda abdest bozulur kusarsak dolu dolu vs...

Oyuzden kilmadim ben..akabinde aksama renk kirmizi oldu ama bnm migrenim tuttugu icin bu donemde, serum yedim icinde tahmini 5 ilac wardi az bi kesinti yapti ama dewam regl donemi ... yani bnm kanaat getirdigim bu yonde oldu her turlu bilgiye de acigim hala:KK16:

Sagolasiniz canlaarimm :KK16:

Son düzenleme:
kızlar bende istiyorum dört dörtlük namaza başlamayı tam başlıyorum sonrasında gün içinde işlerim oluyor unutuyorum. evde hem bebek hemde yaşlı hasta olunca. bebek gece uyumuyor, hasta gece uyuyor sabah erken kalkıyor. uyku düzenim çok kötü. mesela dün gece bebeğim uyumadı bende fırsat bu fırsat dedim sabah namazımı kıldım sonra sabah hastayla ilgilenince öğleye doğru uyudum ancak ve tabiki tüm günüm uyuklayarak geçtiği için akşama kadar olan tüm namazları kaçırdım. daha dinç hissedip kendimi üşenmeden tüm vakitleri kılabilmek için ne yapmalıyım? çok yorgun hissediyorum kendimi birazda suçlu. yada gündüz uyuyabildiğim için gece o vakitleri kaza yapsam kabul olur mu?

kızlar bende istiyorum dört dörtlük namaza başlamayı tam başlıyorum sonrasında gün içinde işlerim oluyor unutuyorum. evde hem bebek hemde yaşlı hasta olunca. bebek gece uyumuyor, hasta gece uyuyor sabah erken kalkıyor. uyku düzenim çok kötü. mesela dün gece bebeğim uyumadı bende fırsat bu fırsat dedim sabah namazımı kıldım sonra sabah hastayla ilgilenince öğleye doğru uyudum ancak ve tabiki tüm günüm uyuklayarak geçtiği için akşama kadar olan tüm namazları kaçırdım. daha dinç hissedip kendimi üşenmeden tüm vakitleri kılabilmek için ne yapmalıyım? çok yorgun hissediyorum kendimi birazda suçlu. yada gündüz uyuyabildiğim için gece o vakitleri kaza yapsam kabul olur mu?

Olur diye biliyorum cnm,waktinde olanlari waktinde kil da, baktn tâkâtin kalmadi uykun cok war,wakti gecenleri kaza edersin...diyaneti bir ara istersen cnm...Allah kabul etsin cnm:KK16:

Allah kabul buyursun. İnsan ilk namaza başladığında hep böyle oluyor. Ama sonrasında da kılmadığın bir vakit bile çok huzursuz olursun. Allah hepimize hidayet versin. İbadetlerimizi düzgün şekilde yapalım inşallah. :KK34:

"Prof. Davut AYDÜZ - Namazı Anlayarak Kılmak" isimli kitaptan:
"...Namaz, mü'minin günde en az beş defa içine girip temizlendiği sonsuzluğa doğru akıp giden bir tövbe ırmağı ve arınma kurnasıdır. O, savaş meydanında mücadelenin kızıştığı en tehlikeli anlarda bile yapılması gereken çok önemli bir vazifedir."

X