Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

993506_587608897955698_1927442024_n.jpg

Allah kabul etsin namazlarımızı inşallah :KK31:
Cevşen-ül Kebir duası ruhumun yangın merdivenidir. Lütfen sabah namazlarından sonra okumaya çalışın... Yaşadığınız ferahlamayı izleyin sonra :KK31:
[video=youtube;dVBZ6cicJAY]http://www.youtube.com/watch?v=dVBZ6cicJAY[/video]

o kadar güzel bi topik olmuş ki. ne zamandır bende başlamak istiyordum . şimdiye kadar hiç namaz kılmadım malesef:KK17: yardımcı olan arkadaşlarım olmuştu kağıda yazdım ama öğle namazının rekat sayısı fazla olduğu için karıştırırım kesin dedim. acaba kağıda yapmam gerekenleri yazsam namaz kılmaya başlarken başucuma koysam. ara ara unutunca okusam kabul olur mu namazım:26:

o kadar güzel bi topik olmuş ki. ne zamandır bende başlamak istiyordum . şimdiye kadar hiç namaz kılmadım malesef:KK17: yardımcı olan arkadaşlarım olmuştu kağıda yazdım ama öğle namazının rekat sayısı fazla olduğu için karıştırırım kesin dedim. acaba kağıda yapmam gerekenleri yazsam namaz kılmaya başlarken başucuma koysam. ara ara unutunca okusam kabul olur mu namazım:26:

Olmaz mı :KK31:
Ameller niyetlere göredir kesinlikle. Çabası bile çok güzel...Hep söylerim, namaz hatta dua bile huzura çağrılınca ancak...Çağrılmazsan ağzından kelime çıkamaz dua niyetine :97:

Olmaz mı :KK31:
Ameller niyetlere göredir kesinlikle. Çabası bile çok güzel...Hep söylerim, namaz hatta dua bile huzura çağrılınca ancak...Çağrılmazsan ağzından kelime çıkamaz dua niyetine :97:

şuan reglimin ilk günü duaları tekrar ezberlesem günah olur mu :18: doğru telaffuz edemiyorum :26:

kızlar Mevlit Kandiline kadar hatim yapalım diyorum
20 cüz okuduk
10 tane cüz kaldı
kandil 13 ocak bir ay kadar var
isterseniz bir cüz alın, kandilde Peygamberimizin sav ruhuna hediye ederiz
hem de hatim sevabı alırız
hem de dualarımızın daha makbul olmasını umarız inşallah

Allah kabul etsin kizlar ve daim olsun insaAllah..
Ben 19 yasinda 'Sabah namazina nasil kalkilir' kitabi vesilesiyle namaza basladim..
Suan 24 yasindayim ve zaman zaman aksattigim da oldu malesef..
Ama nefsimi terbiye etmeye calisiyorum..
Bir senedir Kur'an okumayida biliyorum cok sukur..
Namazdan sonra Kuran okumak gercekten cok guzel bir duygu..
Rabbim hepimize bu yolda ilerlemeyi nasip etsin insaAllah..
Husu icinde namazlarimizi eda edebilmek nasip olsun insaAllah..
gulumsunnn ekledigin fotograflar cok guzel :)

Son düzenleme:
Bu kitabı ben de okumuştum. :KK34:

Kitabi 17 yasindayken almistim.
Okumadan once arkada ki okuyucu yorumlari dikkatimi cekmisti.
Herkes nasil namaza basladigini anlatiyordu.
'bi kitap yuzumden namazami baslanirmis canim' diyip rafa kaldirmistim..
Nasip 2 sene sonraymis..
Okudum ve gercekten 'bi kitap' vesile oldu :)

Kitabi 17 yasindayken almistim.
Okumadan once arkada ki okuyucu yorumlari dikkatimi cekmisti.
Herkes nasil namaza basladigini anlatiyordu.
'bi kitap yuzumden namazami baslanirmis canim' diyip rafa kaldirmistim..
Nasip 2 sene sonraymis..
Okudum ve gercekten 'bi kitap' vesile oldu :)
Ben bu kitap sayesinde başlamadım. Önceden beri kılıyorum elhamdülillah. Kitabı daha yeni okudum. Kitap özellikle sabah namazı için teşvik etti. Malum çalışan insanız sabah namazına kalkmak -Allah affetsin!- çok zor geliyor. :KK43:

X