Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

birde iman sohbet le çogalirmi$.. dini sohbetlere katilabilirseniz imanimiz çogalir
iman çogalinca ibadet artarmi$ ..

tabiki öyle sohbetlerde bilmediğimiz çok şey öğreniyoruz insan daha bir bağlanıyor dinine namazına
biz burayı hiç boş bırakmayalım

tabiki öyle sohbetlerde bilmediğimiz çok şey öğreniyoruz insan daha bir bağlanıyor dinine namazına
biz burayı hiç boş bırakmayalım

ben birakmam soz , begene tikladikça hatirlatmi$ oluruz :)
herkes herkesi durtsun bu ba$likda begenerek
olurMU ? :))

kızlar ben çıkıyorum sonunda istediğim bir topik buldum burayı bırakmicam sizde bırakmayın,çoğalalım hep beraber Allah a emanet olun..

ben birakmam soz , begene tikladikça hatirlatmi$ oluruz :)
herkes herkesi durtsun bu ba$likda begenerek
olurMU ? :))

nefsine hakim olan bırakmaz canım şeytana uymayın kızlar namaz kılınca bütün şeytanlar vazgeçirmek için sizinle uğraşır sabredin Rabbimiz için ahiretimiz için kılmak zorundayız yani başka bir çaremiz yok :))

40 günde şeytanın bacağı kırılıyor sonra istesen de bırakamıyorsun
ölüm ani kazalarımızı da kılmaya çalışalım kızlar

evet bende yazacaktım namaza gittim..

Ben başlıyorum rengli oluyorum 4 günde bitiyor zaten..Abdesten 3 gün sonra yine leke geliyor emzirmeyi bırakalı 3 ay oldu doktor böyle olur biraz daha sürer bu düzensizlik dedi işte o arada nefsime yenik düşüyor kılmıyorum ipin ucu kaçıyor..10 günden sonra hastalık oluyor bunu da biliyorum ama nefis şeytan işte..

konuyu birakmam demi$tim canim
tabiki anmazida birakmiycam in$

Namaza durmadan önce bir tane ayet el kürsü okuyun kızlar meleğinizi baş ucunuza gelir rahat rahat kılarsınız =))

Hadi yaklaş da görelim şeytan meleğim yanımda derim kendi kendime =))

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘ Kuşkusuz ki insanda bir organ vardır. Eğer o iyi olursa, bütün vücut iyi olur. Eğer o bozuk olursa, bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir!’ buyurdu.”

Buhari 1/206, Müslim

öyle canım şeytan çok uğraşıyor öyle zamanlarda ama inan elimizde her şey güzel bir başlangıç oldu kılmayanlar için dilerim devamı hep gelir :) konu sahibi sanada dua edeceğim büyük hayra girdin Allah razı olsun :)

konuyu birakmam demi$tim canim
tabiki anmazida birakmiycam in$

anladım canım yardımcı olacağız bir birmize bırakmayacağız :)

Kesinlikleee :))

"Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar."

Ankebût sûresi (29), 45

Âyet-i kerîmenin tamamının anlamı şöyledir: "Sana vahyedilen kitabı oku ve namazı kıl. Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı bilir."

Gerçekten şuurla ve hakikatına erilerek, farkında olunarak, ne olduğu bilinerek kılınan bir namaz, namaz dışında da insanı her türlü çirkinlikten, uygunsuz davranıştan, edep dışı hareketlerden alıkoyar.

Onun için Resûl-i Ekrem Efendimiz: "Kim namaz kılar da o namaz kendisini hayasızlıktan ve kötülükten alıkoymazsa, o namaz olsa olsa onun Allah'tan daha fazla uzaklaşmasını sağlar" buyurmuştur (Münâvî, Feyzü'l-kadîr, VI, 221). Kur'an'ın namazla ilgili birçok âyeti vardır. Nevevî'nin konuyla ilgili olarak sadece bu âyetle yetinmesinin sebebi, onun kapsayıcılığından olsa gerektir.

alıntıdır..

Adetli veya lohusa olan kadın zikir
çekebilir dua
edebilir. Bunlara bir mani yoktur.
Hatta özel günlerindeki bir
bayanın kıbleye doğru oturarak
zaman zaman tesbih çekmesi dua
etmesi isabetli bir davranış olur
böylelikle adet gördüğü
günlerinde bu şekilde manen
beslenmiş olur.
Hazret-i
Peygambere salat ve selam
getirmelerinde hiçbir mahzur
yoktur.Hayız ve nifaslı halde
olanlar, Kur'an-ı Kerim'i
okuyamamakla beraber, onu
dinleyebilirler. (Zuhayli, el-Fıkhu'l-
İslami, 1/471)

Namaz kılarken oğlum geldi anne amin dedi önüme yattı ruku da iken sarıldı secdede üzerime atladı..Selam verdikten sonra gel oğlum sende amin yap dedim beni taklit etti :))

Oğlum olduktan sonra daha çok dikkat etmem gerektiğini anladım çocuk ne görür ise onu yapıyor..Namaz kılarken yanıma geliyor namaz kılmaya çalışıyor ağzını kımıldatıyor fısıldar gibi bir şeyler söylüyor.. Müzik açıp dans ettiğimde o da benimle hoplayıp zıplıyor..

Allah bağışlasın hayırlı bir kul eylesin :)
öyle çok önemli ağaç yaşken eğilir ileride onu namaza alıştırmak çok zor olmaz aileden öyle görmüştür aynen devam ettirir :) :)
Allah kabul etsin bu arada canım :)

Amiiiiiiiiiiiin inşallah..Cümlemizikini inşallah..

Amin amin inşallah..

Bu sene eylülde sübyan okula vermeyi çok istiyorum sabah 9 akşam 4 ama ben yarım gün haftada iki gün olarak düşünüyorum..Erken biliyorum ama herşeyi anlayabiliyor Maaşallah..Taklitçi :))

ben evli değilim ama gerçekten çocukları küçük yaşta alıştırmak dini sevdirmek gerekiyor :) senin taklitçiye Maşşallah :)

ben evli değilim ama gerçekten çocukları küçük yaşta alıştırmak dini sevdirmek gerekiyor :) senin taklitçiye Maşşallah :)

Rabbim güzel yazı kaderler yazsın inşallah canım..

Bu arada ben 25 yaşındayım 2 yaşında oğlum var 3 yıllık evliyim :))) Burada sağlam dostluklar çıkar gibi hissediyorum tanımak isterim hepinizi :))

Besmele ile ilgili bir yazı okudum onu paylaşacağım şimdi..Annem geçen gün ne dileğin varsa niyetlen 601 besmele çek dedi..Onu bir arkadaşa çektim bugün şimdi de kendime çekiyorum..sİZDE Çekin inşallah..

İSTANBUL İÇİN YATSI VAKTİ :))) ezan okunuyor..Rabbim gönlünüzdekileri hayırlı kılarak nasip etsin inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…