Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Kendimi bu aralar fazla eleştiriyorum, okumayı sevenlere sorayım istedim.
Genelde psikoloji, felsefe, tarih okumayı severim ama illa roman olacak tabi.

Turk ve dunya klasiklerinden okumadığımda yok sayılır. Yenileride ihmal etmem.
Bu aralar çok gerginim kafa toparlanmıyor, wc ye bile götürmek kolay olunca pdf okumaya başladım.

Tabi sayfalara dokunmak gibisi yok ancak Newyork times bestseller listesinin neredeyse tamamı pdf olarak yayınlanıyor.

Okuyorum dizi film tadında sonra bu kitapla neden vakit kaybediyorum saçma sapan hikayeler diyorum ama hiç üzerinde düşünmeye gerek yok lay lay lom, açıyorum Tanrılar okulunu kafam almıyor.

Yani bazen insana hiç katkısı olmayacak kitaplar araya karıştıran kafa dağıtan var mı? 40 yaşında ergen bir ben varım sanırım. :KK70:

Bu aralar çok gerginim kafa toparlanmıyor, wc ye bile götürmek kolay olunca pdf okumaya başladım.

Tabi sayfalara dokunmak gibisi yok ancak Newyork times bestseller listesinin neredeyse tamamı pdf olarak yayınlanıyor.

Okuyorum dizi film tadında sonra bu kitapla neden vakit kaybediyorum saçma sapan hikayeler diyorum ama hiç üzerinde düşünmeye gerek yok lay lay lom, açıyorum Tanrılar okulunu kafam almıyor.

Yani bazen insana hiç katkısı olmayacak kitaplar araya karıştıran kafa dağıtan var mı? 40 yaşında ergen bir ben varım sanırım. :KK70:

Ben de yapıyorum ve aynı şekilde düşünüyorum. Boşa zaman harcamak gibi geliyor. Ancak insan gerçekten kafa dağıtmak istiyor zaman zaman.

Problem değil de sürekli yapılması gerekip de yetişmeyen şeyler var. Sanırım o kafamı çok dolduruyor. Bir çözüme ihtiyaç duyuyorum bu konuda. Son okuduğum kitapta da kız okuduklarını anlayamadığı için intihar ediyordu. :KK53::KK53:

Tibet yogasına başladım. Belki o kafayı boşaltmada yardımcı olur.

Milena'ya Mektuplar tam bir Kafka stili ördeğim.
Bu yoga meselesi benim de ilgimi çekmeye başladı. Biraz kurcalayayım bakayım

Bu konuda yalnız değilsin canım ben de zaman zaman yapıyorum öyle. Öyle kitapların bana iyi gelen yanı kafayı gerçekten boşaltıyor olması. Başka bi faydası olduğunu ben de düşünmüyorum

Kadın psikolojisi bitti.Nevzat Tarhan’ı severim bu da güzel bir kitaptı.bazı noktalarda sıkça tekrara düşmüş bu da kitabı gereksiz uzatmış.hormonların ne kadar etkili olduğunu bir kez daha anladım☺️
Dün bitirmiştim.dün Tarhan’ın başka bir kitabına başladım: Mutluluk Psikolojisi ve stresle başa çıkma

mutluluk Psikolojisi bitti dün☺️ Kadın Psikolojisini daha çok beğendim.Bu çok hitap etmedi bana.Aslında bana lazım olan 20 sayfalık bir kısım, gerisi teknik ve tekrar ile dolu desem daha doğru olur☺️
Ve Nihayet kargom geldi ama elimdeki kitabı bırakmayacağım için her fırsatta okuyup bitirdim ve Mustafa Kutlu’nun son kitabına(Sevinç’ini Bulmak) başladım dün gece❤️170lerdeyim, bugün bitirebilmeyi ümit ediyorum☺️

Her kitapta olmuyor ki tatlım alıntı yapılacak yer. İşi zorunluluğa dökünce zor bence ama beğendiğimiz yerleri paylaşabiliriz.

Bu arada ne zamandır kitap elimde, bitiremeddim ben hala.
İlla okuduğumuz kitaptan olmasına gerek yok ki☺️Canlandırmak için bir tavsiyeydi sadece☺️Ne yazık ki çok durgunuz bu aralar

Sevincini Bulmak bitti:KK43: bir taraftan sonunu merak ederken bir taraftan bitmesin istedim.Gerçi biliyordum yine yazarın belli bir sona bağlamayıp okuyucuya bırakacağını.Hatta bu sefer daha ayan beyan yapmış bunu☺️Özlemişim Kutlu okumayı ki en son geçen ay okumuştım☺️
Yarın temizlik ve çocuklardan fırsat bulursam Hayvan Çiftliği’ne başlayacağım inşallah☺️

X