Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Gunaydın =)
Kıtap cok hıtap etmedı bana aslında ama yarım bırakmakda ıstemıyorum ..
Nar agacı degılde Iskender Pala nın Od adlı romanında yunus emre sevdıgıne sıtare dermıs ordan hosuma gıtmıstı
Ordan kalmış o zaman aklımda, omunda okumuştum çıktığında ☺️Eski bir pala hayranıyım da☺️
Aynen canım bize de antibiyotik verdi. Boğazı kötüydü. Size de çok geçmiş olsun canım. Çocuklar hasta olmasa keşke hiç çünkü onlarınki daha zor oluyo. Allah bizlere de kolaylık versin.
Amin canım amin, keşke ilaç da kıllanmasak ama işte:KK43: olmadan olmuyor da:KK43:
Merhabalar kızlar. Yazmayı unuttum en son okuduğum İskender Pala - Abum Rabum bitti. İskender Pala kendi tarzının dışına çıkmış biraz ama güzel bir kitap olmuş. Keşke sonunu daha güzel bağlasaydı ama yine de oldukça beğendim kitabı. Çok emek vermiş. Güzel bir polisiye-tarih kitabı olmuş. Ahmet Ümit le yarışır. Özellikle alıp okuyun demiyorum ama denk gelirseniz okuyun. Yeni kitabım İlber ORTAYLI - Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK. 476 sayfa

@MorVampirella
“Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk” ilk okuduğum kitabı olduğu için midir bilmem ama en iyisiydi sanırım ya da lisede okuduğumdan daha çok etkilendim bilemiyorum☺️Güzel kitap ve dediğin gibi kesinlikle sonu aceleyle yazılmış gibi geldi bana☺️

Ordan kalmış o zaman aklımda, omunda okumuştum çıktığında ☺️Eski bir pala hayranıyım da☺️

Amin canım amin, keşke ilaç da kıllanmasak ama işte:KK43: olmadan olmuyor da:KK43:
“Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk” ilk okuduğum kitabı olduğu için midir bilmem ama en iyisiydi sanırım ya da lisede okuduğumdan daha çok etkilendim bilemiyorum☺️Güzel kitap ve dediğin gibi kesinlikle sonu aceleyle yazılmış gibi geldi bana☺️
Benim de favori kitabım “Babil’de ölüm İstanbul’da aşk” yeri bambaşka, dili bambaşka kurgusu bambaşka. Ama ümit vaat eden iyi bir yazar. Türk edebiyatının İskender Pala’lara İhtiyacı var Nilgün Bodur gibilerinden sonra

Kızlar önceki gün bitti kitabım (Mızraksız İlmihal) ama yazmaya fırsatım olmadı. Dün de. NAZAN BEKİROĞLU’nun. kelime Defterine başladım, Mutluyum Bazan okuduğum için☺️
Biten kitabıma gelince çok da iyi değildi kurgu ve dil olarak. Dikkatimi çeken nokta fetö evlerine terör örgütü benzetmesi yapılmış, kaç yıl öncesinin kitabı. O zamandan ne güzel tespitmiş dedim

Gunaydın kızlar hafta sonu
İsmail ve Göktanrının cocukları bıttı ..
bu sabah da 40 dk yuruyus yapıldı sızler ne alemdesınız?

Gunaydın kızlar hafta sonu
İsmail ve Göktanrının cocukları bıttı ..
bu sabah da 40 dk yuruyus yapıldı sızler ne alemdesınız?
Günaydın canım. Ben hala yerimde sayıyorum. Kitap elime alamıyorum ki. Sen iyisin maaşallah.
Çamaşır makinem bozuldu. İşi biraz uzun sürecek. Ufak tefek şeyleri elimde yıkıyorum zaten zor zaman ayırıyordum kitaba. Şimdi hiç okuyamıyorum.

Günaydın canım. Ben hala yerimde sayıyorum. Kitap elime alamıyorum ki. Sen iyisin maaşallah.
Çamaşır makinem bozuldu. İşi biraz uzun sürecek. Ufak tefek şeyleri elimde yıkıyorum zaten zor zaman ayırıyordum kitaba. Şimdi hiç okuyamıyorum.
hafta sonu ıkı gun evdeydım ıkı kıtap ve evın tum ısını yaptım sımdı de yerımden kalkamıyorum :KK43:

@MorVampirella Kelime Defteri bitti.yorumum: Naz’an benim çok kıymetli yazarlarımdan❤️ Diğer kitaplarından farklıydı bu kez. Yazar kimliğinin yanına akademisyen kimliği de eklenmiş.. lakin hala sözün ezgisine uyarak yazıyor❤️
Yeni kitabım 9. Hariciye koğuşu, 112 syf

@MorVampirella 9. Hariciye koğuşu bitti.
Yorumum: klasiklerden uzak durmuştum ama iyi etmemişim.bu hep okumak istediğim ama ertelediğim bir kitaptı.Bi solukta okuyabileceğiniz bir kitap☺️ Yeni kitabım Peyami Safa Yalnızız 414 syf

@MorVampirella 9. Hariciye koğuşu bitti.
Yorumum: klasiklerden uzak durmuştum ama iyi etmemişim.bu hep okumak istediğim ama ertelediğim bir kitaptı.Bi solukta okuyabileceğiniz bir kitap☺️ Yeni kitabım Peyami Safa Yalnızız 414 syf

Bence de klasiklere karşı okul dönemlerinde ön yargı oluşturuluyor. Mecburen okunması gereken kitaplar olunca insanlar soğuyor. Aslında çok güzel kitaplar var. Ben de hariciye koğuşunu çok sevmiştim.

Kızlar nerelerdesiniz iyice sakinledi buralar☺️
Ben yine elimde kitap süründürüyorum maalesef, öyle olunca da buraya yazmaya yüzüm olmuyor :bicak:
Çocuğunuzla Birlikte Büyümek kitabını bitirdim, şimdi elimde Franz Kafka Dönüşüm var. Hepi topu 80 sayfa kitap amaaa kaç gündür bitemedi :olamaz:

Siyah Kan'ı yıllar önce okumuştum, hoşuma da gitmişti ama hiçbir şey hatırlamıyorum :bicak: Ah bu hafızam

Benim de aynı şekilde oluyor. 1 yıl önce okuduğum kitapların çoğunu da hatırlayamıyorum ne yazık ki.
Bu sıralarda Garange iyi sardı beni. 2-3 kitapta bir okumaya çalışıyorum ama aynı şekilde bu sıralarda pek okuyamıyorum.

X