Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Kızlar burdayım yazdıklarınızı okudum konuyu kapatmıyorum ben sizden öneri almak adına yazmıştım daha çok fikir olması için :) morordek morordek in de dediği gibi haftada bir güncelleme yapabilirim bu benim için en uygun cumartesi akşamları olabilir. Ve de dediğiniz gibi çok kişi olmadığımız için ilk sayfadaki tabloyu kendi bilgisayarıma kaydedip sadece aktifleri ekleyeceğim geen herkese daima kapımız açık zaten yine gelmek isteyen ben çıkmışım listeden ekleyin diyen olursa tabi ki eklerim de :) Size de uygun mudur cumartesi ? Eğer uygunsa ben yarın düznelemleri yaparım akşama :) @yolcukardelen hedef38beden hedef38beden

Gayet uygun sevgili vampirella. :KK200:

Kızlar burdayım yazdıklarınızı okudum konuyu kapatmıyorum ben sizden öneri almak adına yazmıştım daha çok fikir olması için :) morordek morordek in de dediği gibi haftada bir güncelleme yapabilirim bu benim için en uygun cumartesi akşamları olabilir. Ve de dediğiniz gibi çok kişi olmadığımız için ilk sayfadaki tabloyu kendi bilgisayarıma kaydedip sadece aktifleri ekleyeceğim geen herkese daima kapımız açık zaten yine gelmek isteyen ben çıkmışım listeden ekleyin diyen olursa tabi ki eklerim de :) Size de uygun mudur cumartesi ? Eğer uygunsa ben yarın düznelemleri yaparım akşama :) @yolcukardelen hedef38beden hedef38beden
Bence de çok uygun. Konuyu kapatmadığına da çok sevindim :KK200:

Bitirince oku dersen okurum canım ben de☺️
Ne yazık ki bu tarz kitaplar ya tamamen teorik olarak açıklayıp bırakıyor ya da sorunun üzerinde uzunca durup pek çözüm üretmiyor.
Ben şu anda okuduğum kitabı önerebilirim. Baya faydalandım gerçekten, bazı şeyler oturdu kafamda. Dediğim gibi önceki kitaplarda hep teorik anlatılıyor gibiydi, bunu çok beğendim. Örnek olaylar verilmiş. Kitabın adı Çocuğunuzla Birlikte Büyümek, yazarı Naomi Aldort

Ne yazık ki bu tarz kitaplar ya tamamen teorik olarak açıklayıp bırakıyor ya da sorunun üzerinde uzunca durup pek çözüm üretmiyor.

Evet canım ben de çok severim, mutfakta iş yaparken açarım dinlerim bazen☺️“Mış” Gibi Yaşamlar ve Gerçek Özgürlük ‘ ü okumuştum ben de daha önce☺️Uzun zamandır okumadığımı fark edince araya bi sıkıştırayım dedim☺️☺️

Okulla birlikte çoluk çocuk çok mu yoğun acaba herkes:KK43:
canım ben ilk sayfaya bakmıyorum nerdeyse hiç☺️ Arkadaşlar ne der bilmem ama aylık değerlendirme yapabiliriz sadece☺️Amacımız burda birinci olmak da değil ( var mı yoksa birinci olmak isteyen:KK70:)
Birbirimizle kitap muhabbeti etmek, farklı kitaplara denk gelmek beni tatmin ediyor☺️ Zevklerimiz de aşağı yukarı aynı gibi☺️
Ayy çok konuştum, öyle işte:KK70:

Bu da çok güzel bir öneri gönüllülük esası ile kitap muhabbeti ve aylık degerlendirm güzel olabilir :)

Evet canım ben de çok severim, mutfakta iş yaparken açarım dinlerim bazen☺️“Mış” Gibi Yaşamlar ve Gerçek Özgürlük ‘ ü okumuştum ben de daha önce☺️Uzun zamandır okumadığımı fark edince araya bi sıkıştırayım dedim☺️☺️

Okulla birlikte çoluk çocuk çok mu yoğun acaba herkes:KK43:
canım ben ilk sayfaya bakmıyorum nerdeyse hiç☺️ Arkadaşlar ne der bilmem ama aylık değerlendirme yapabiliriz sadece☺️Amacımız burda birinci olmak da değil ( var mı yoksa birinci olmak isteyen:KK70:)
Birbirimizle kitap muhabbeti etmek, farklı kitaplara denk gelmek beni tatmin ediyor☺️ Zevklerimiz de aşağı yukarı aynı gibi☺️
Ayy çok konuştum, öyle işte:KK70:
Ben bakıyorum valla ilk sayfaya her geldiğimde. O liste beni çok motive ediyor. Haftada bir yeterli olur kitapzede kitapzede cım bence güncelle. Keşke zamanım olsaydı da sana yardım edebilseydim.

Taş Meclisi bitti. Ben çok beğendim. Okumayanlar listesine eklemeliyiz bence.

Yeni kitabım aşkın celladı. 80 sayfa kadar okudum vrupa ilk izlenimim güzel.

Bundan sonra depresyon tedavisi vardı sırada ama Yalom yeme bozuklukları tedavisinde beni hayal kırıklığına uğrattı. O yüzden kararsızım. Yorumu olan varsa alırım.

Psikoloji alanında başka kitap önerisi olan var mı?

Bence de çok uygun. Konuyu kapatmadığına da çok sevindim :KK200:

Ben şu anda okuduğum kitabı önerebilirim. Baya faydalandım gerçekten, bazı şeyler oturdu kafamda. Dediğim gibi önceki kitaplarda hep teorik anlatılıyor gibiydi, bunu çok beğendim. Örnek olaylar verilmiş. Kitabın adı Çocuğunuzla Birlikte Büyümek, yazarı Naomi Aldort
Sepetime ekledim bu hafta sipariş veririm inşallah☺️Teşekkür ederim canım❤️
Taş Meclisi bitti. Ben çok beğendim. Okumayanlar listesine eklemeliyiz bence.

Yeni kitabım aşkın celladı. 80 sayfa kadar okudum vrupa ilk izlenimim güzel.

Bundan sonra depresyon tedavisi vardı sırada ama Yalom yeme bozuklukları tedavisinde beni hayal kırıklığına uğrattı. O yüzden kararsızım. Yorumu olan varsa alırım.

Psikoloji alanında başka kitap önerisi olan var mı?
taş meclise baktım da gerilim de diyor, çok geriyor mu? Ben çok tırsık bir insanım da:KK43:
Basıl bir şey aradığını bilmiyorum ama “Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer” kurguda biraz sıkıntısı olsa da bireysel özgürleşme ya da kişinin kendi sınırlarını zorlamasıyla ilgili olarak fena değil, ben beğenmiştim☺️ Ama daha teknik bir kitap arıyorsan bilemiyorum ☺️☺️

Sepetime ekledim bu hafta sipariş veririm inşallah☺️Teşekkür ederim canım❤️
taş meclise baktım da gerilim de diyor, çok geriyor mu? Ben çok tırsık bir insanım da:KK43:
Basıl bir şey aradığını bilmiyorum ama “Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer” kurguda biraz sıkıntısı olsa da bireysel özgürleşme ya da kişinin kendi sınırlarını zorlamasıyla ilgili olarak fena değil, ben beğenmiştim☺️ Ama daha teknik bir kitap arıyorsan bilemiyorum ☺️☺️

Bence çok gerekmiyor ama kişiden kişiye değişebilir sanırım. Ben de her bölümde yok artık hissi uyandırdı.

Tamamdır, notumuz aldım. Kütüphaneye bakayım. Teşekkür ediyorum

Bence çok gerekmiyor ama kişiden kişiye değişebilir sanırım. Ben de her bölümde yok artık hissi uyandırdı.

Tamamdır, notumuz aldım. Kütüphaneye bakayım. Teşekkür ediyorum
Ben de teşekkür ederim canım☺️
kitapzede kitapzede ay sonunda bitmeyen kitaplarımızı nasıl listeye ekliyoruz, sayfa sayısı olarak mı?
Ya kızlar Eylül’ün iki haftası okuduğum kitabı(seminerler sağ olsun) okul başlayınca okuyamadım(ki izindeyim şimdi evdeyim ama çocukları uyutup ortalığı toplayıp kitabı elime alana kadar on oluyor saat:KK43: sonra da sızıyorum ) sizler napıyorsunuz, var mı tavsiyesi olan❤️

kitapzede kitapzede ay sonunda bitmeyen kitaplarımızı nasıl listeye ekliyoruz, sayfa sayısı olarak mı?
Ya kızlar Eylül’ün iki haftası okuduğum kitabı(seminerler sağ olsun) okul başlayınca okuyamadım(ki izindeyim şimdi evdeyim ama çocukları uyutup ortalığı toplayıp kitabı elime alana kadar on oluyor saat:KK43: sonra da sızıyorum ) sizler napıyorsunuz, var mı tavsiyesi olan❤️
Eylül ayında toplam kaç sayfa okuduysan onu bildiriyorduk yani yarım kalsa da o kitaptan kaç sayfa okuduğunu eklemen yeterli olacaktır :)
Ben okumak için çok zor vakit buluyorum maalesef. Bir yandan çocuk, bir yandan tez, gerçekten okumak için zorluyorum kendimi. O yüzden diyorum burası beni motive ediyor diye :)

Ben de aynı senin gibiyim. 9da ufaklık uyuyo, 10da büyük. O saatten sonra etrafı toparlıyorum sonra bi kahve yapıyorum uykumu açsın diye saat 11. kitabı elime alıyorum yarım saat okuyabiliyorum uyku bastırıyor. Kitabı dün gece kaç defa elimden düşürdüm uyuklarken :KK70::KK70:

Ördek çok mantıklı demiş ama ben geçen ay sadece bitenleri yazmıştım. Yarım kalanı 1 sonraki aya eklerim diye düşünmüştüm.

Ben özellikle oturup okumaya fırsat bulamadığım dönemlerde fırsat oluşturmaya çalışıyorum.
Yemek yaparken tencere karıştırılacaksa, sıra beklenecek yerler varsa 5-10 sayfa da olsa okumaya çalışıyorum. Kondisyon bisikletine binerken de bolca zaman oluyor.

Ördek çok mantıklı demiş ama ben geçen ay sadece bitenleri yazmıştım. Yarım kalanı 1 sonraki aya eklerim diye düşünmüştüm.

Ben özellikle oturup okumaya fırsat bulamadığım dönemlerde fırsat oluşturmaya çalışıyorum.
Yemek yaparken tencere karıştırılacaksa, sıra beklenecek yerler varsa 5-10 sayfa da olsa okumaya çalışıyorum. Kondisyon bisikletine binerken de bolca zaman oluyor.
Hedefçim sende çocuk yok o yüzden öyle boşlukları kitapla değerlendiriyorsun. Ben genellikle çorba karıştırırken küçüğün yemeğini yediriyorum. Büyük o sırada tuvaletten çağırıyor. Birinin uyku vakti geliyo ötekiyle oyun, sil süpür düzenle derken...
Bu günlerinin kıymetini bil canım çocuk olunca çok arıyo insan.

Eylül Ayında Okuduklarım

Hafıza 352
Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2 400
Veronika Ölmek İstiyor 201
Yıldızlı Gece 200
Kızıl Nehirler 328
Yeme Bozuklukları Terapisi 389
Uykuda Öğrenme 287
Taş Meclisi 368

------
Toplam 2525 sayfa
Maşallah diyorum başka bişey demiyorum
Harikasın
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Hedefçim sende çocuk yok o yüzden öyle boşlukları kitapla değerlendiriyorsun. Ben genellikle çorba karıştırırken küçüğün yemeğini yediriyorum. Büyük o sırada tuvaletten çağırıyor. Birinin uyku vakti geliyo ötekiyle oyun, sil süpür düzenle derken...

Tabi ki çok mantıklı :KK53:
Kesinlikle çocukla pek çok şeyin çok daha zor olduğuna eminim kardelencim. Sadece belki fikir verir dedim. Yoksa saçınınzı tarayacak zaman bulabiliyorsanız o da başarı. :kahve:

Maşallah diyorum başka bişey demiyorum
Harikasın
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

:oops::oops: Teşekkür ediyorum.

Merhaba kızlar ,
Eylul ayında okudugum kıtapları yazarak aranıza katılmak ıstıyorum bende :KK200:
Dostluk Ekmeği 462
Cengizhana küsen bulut 92
Gün olur asra bedel 413
Erik agacı 512
Gorıot baba 370
Çakırcalı efe 192
Ayışıgı kuyumcuları 120
denızın cagırısı 160
toplam 2319 :KK200:

Eylül ayında toplam kaç sayfa okuduysan onu bildiriyorduk yani yarım kalsa da o kitaptan kaç sayfa okuduğunu eklemen yeterli olacaktır :)
Ben okumak için çok zor vakit buluyorum maalesef. Bir yandan çocuk, bir yandan tez, gerçekten okumak için zorluyorum kendimi. O yüzden diyorum burası beni motive ediyor diye :)
Sağ olasın canım❤️Kesinlikle burası beni de motive ediyor, en çok da okunan diğer kitapları duydukça elimdekini bitirip bir diğerine başlamak istiyorum hemen☺️
Ben de aynı senin gibiyim. 9da ufaklık uyuyo, 10da büyük. O saatten sonra etrafı toparlıyorum sonra bi kahve yapıyorum uykumu açsın diye saat 11. kitabı elime alıyorum yarım saat okuyabiliyorum uyku bastırıyor. Kitabı dün gece kaç defa elimden düşürdüm uyuklarken :KK70::KK70:
Hahaha süpersin, ben de geçen halının üzerin az uzanmıştım uyumuşum☺️☺️

Çocuklar uyuyorsa onu ben de yapıyorum ama uyanıkken çok zor canım☺️Teşekkür ederim❤️
Eylül Ayında Okuduklarım

Hafıza 352
Yıldızlı Gece 200
Kızıl Nehirler 328
Uykuda Öğrenme 287
Taş Meclisi 368

------
Toplam 2525 sayfa
Bu tetikçinin itiraflarını da eklemiştim listeye, hesap kesimden sonra sipariş vereceğim inşallah☺️☺️☺️
bir an ben mi yazdım dedim:KK70:

3A4362C3-EE96-4BCA-87B8-7E814465A749.jpeg Eylül hasılatı☺️ 5 numaralı kitaba başladım, eşim arkadaşına götürmüş benim başladığımı nasıl bilemediyse:KK62:seminerin ilk haftasıydı hala gelmedi kitap:KK62:
En sondakini de bugün bitirdim aslında ama Eylül’e dahil olsun ki bu ay çok okumak için uğraşayım ☺️Nasıl olsa 2000 i geçen arkadaşlar var :KK60: ama yok olmaz dersen kitapzede kitapzede cııımmmm Eylül’de o kitaptan 73 syf okumuştum:-):KK36:
Selam eder bolca öperim:-)
Yeni kitabım Mehmet Efe, MIzraksız İlmihal 197syf

Ben en çok çocuğu uyutmak için emzirirken okuyabiliyorum :KK53: elim kolum bağlanıyor bari işe yarasın diyorum.
Eylül Ayında Okuduklarım

Hafıza 352
Yıldızlı Gece 200
Kızıl Nehirler 328
Uykuda Öğrenme 287
Taş Meclisi 368

------
Toplam 2525 sayfa
Maşallah hedefcim :KK9::KK9: