Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

O zaman diziyi de izleyeyim en kısa zamanda. Şu an LaCasa De Papel' i izliyorum bayıldım resmen diziye. Dizi sayesinde İspanyolca öğrenmeye karar verdim :KK48: Özel mi çalışıyorsun devlet mi? Eskisi gibi değil kütüphanelerin mesai saatleri. Bizim burada büyük salonu saat 22:00 ye kadar açık. Bence bir araştır derim. Üyelikte eskisi kadar zor değil artık anında yeniliyorlar. :KK200:

Fransızca ve İspanyolca cok ama cok öğrenmek istediğim diller.

Özel de çalışıyorum ..
Araştırayim canım sağolasın. :KK200:

Sen çalışıyormusun?

Evet canım çalışıyorum ama devlet memuruyum. Mesai saatlerim özele göre çok uygun. Bir de cumartesi günleri de açık oluyor halk kütüphaneleri.
Bende ilk kez okuyacağım :)

Çok keyif alarak okuyacağım gibi bir his var yazarım okuyunca :)
Ben ilk Mor mürekkep diye bir kitabından başladım. Sanırım uygun bir zaman değildi. Dili biraz ağır geldi. Çok ilerleme kaydedemedim. Şimdi okumak için uygun bir zaman bekliyorum. Kafamın boş olduğu sindire sindire okuyabileceğim bir zamanda başlayacağım inşallah Nazan Bekiroğlu okumaya. İnşallah sen çabucak ilerlersin.
Bende kütüphaneye üye olucam ilk fırsatta:)

Fırsatlar kendi elimizde unutma bunu :KK39:

kitapzede kitapzede Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı bitti.

Kitapla ilgili yorumlarıma geçecek olursak;
Daha önce de yazdığım gibi yazar bu konuda uzman biri değil kesinlikle, sadece kendi tecrübelerine göre tavsiyelerini yazmış. Tabi bazı yerlerde uzmanmışçasına havalara girdiği olmuş :KK48: Bir de yazar bazen kaptırıp gitmiş konudan baya uzaklaşmış. Bence çok ciddiye almadan,"aa evet ya kesinlikle böyle yapmalı" denmeden, yüzeysel olarak ve genel bilgi sahibi olmak için okunabilir, çok da bir beklentiye girilmemeli.

Yeni kitabım Nilüfer Devecigil - Işığın Yolu, 233 sayfa
Bu kitabı uzunca bir süredir okumak istiyordum, çok heyecanlıyım, umarım güzel bir iz bırakır bende:KK200:
Kitap zevkini çok beğeniyorum canım okuma listemdeki kitapları okuyorsun hep, zevklerimiz benziyor demek ki :) :KK200:önceden okuduğum tavsiye edeceğin kitaplar var mı:)

Bence yeni çeviri görürsen oku mutlaka çünkü güzel bir konuya değinmiş kitap. Konuyu söyleyip seni etkilemeyi istemediğim için detaya girmiyorum.

Hiç sorma canım şu an elimde okunması gereken kitap o kadar çok ki inan bana sayısını bilmiyorum. Her ay bir kutu kitaptan geliyor. Ben bir beğendiğim eski dönem kitaplarını da aldım. Bazen eski kutuları indirime girdiriyorlar. En büyük hayallerimden bir tanesi kocaman bir kütüphaneye sahip olmak. O yüzden çok önemsemiyorum evde okunmamış kitap sayısının çokluğunu. Ama çok geç kalma gerçekten hem uygun fiyatlı hem de editörler çok güzel kitaplar seçiyorlar. Bir de en güzel kısmı ne biliyor musun? Bu kitapları ben asla kitapçıya gidip almam. Yani kütüphaneme büyük renk katıyor. Her konudan, her yazardan, her görüşten. Şimdiye kadar ismini bile duymadığım kitaplara sahip oluyorum. Önce altı ay aylık olarak aldım kitapları. Sonra 6 aylık abonelik aldım. Sanırım bu bitince de 12 aylık alacağım :KK70::KK70:

Bu arada ayda bir de kitap yurdundan almaya devam ediyorum :oops:

Okumak güzel şey vesselam :KK53:

Sevgili Laydline;
O kadar ortak hayalimiz olduğunu hissediyorum ki. :)
Ben de kocaman bir kütüphane istiyorum ve tam bir sahaf delisiyim.
Saatlerce kalabilirim sahaflarda.
Bir çalışma odasında duvarların tamamen kütüphane olmasını hayal ediyorum.
Şu an ev kendimizin olmadığı ve taşınma esnasında büyük zorluk olduğu için henüz o arşiv başlayamadı ama umarım önümüzdeki senelerde sakin bir deniz kenarı kasabada, kendi istediğimiz tarzda bahçeli bir ev, kitaplarla dolu bir oda olur.
Bahçesinde de bol bol gezmeli 2 bisiklet.
Her şeyden önce de bol huzur bol aşk :KK200::KK200:
Ayy, şu yoğunluk arasında ne güzel hayal oldu tam kitabımı yazmaya girmişken..

Sevgili kitapzede kitapzede
Nabız'ı bitirdim.
Tek kelime ile muhteşemdi. Bolca zeka içeren, sürükleyici bir kitaptı. Kesinlikle öneririm.

Yeni kitabım Hayata Yolculuk - Hasan Söylemez / 208 sayfa

Temmuz ayı 2. kitabıma geçtim.

Herkese güzel okumalar diliyorum.

O zaman diziyi de izleyeyim en kısa zamanda. Şu an LaCasa De Papel' i izliyorum bayıldım resmen diziye. Dizi sayesinde İspanyolca öğrenmeye karar verdim :KK48: Özel mi çalışıyorsun devlet mi? Eskisi gibi değil kütüphanelerin mesai saatleri. Bizim burada büyük salonu saat 22:00 ye kadar açık. Bence bir araştır derim. Üyelikte eskisi kadar zor değil artık anında yeniliyorlar. :KK200:

Dizi tam anlamı ile efsane ama böyle dizilerde sezonlar arası çok uzuyor. 2019'da gelecekmiş 3. sezon.

Kitap zevkini çok beğeniyorum canım okuma listemdeki kitapları okuyorsun hep, zevklerimiz benziyor demek ki :) :KK200:önceden okuduğum tavsiye edeceğin kitaplar var mı:)
Yaa çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum :KK200: Bir ortak noktamız daha çıktı desene :KK48:
Böyle sorunca da insanın aklına gelmez ya hani, öyle bi durum oluştu bende de şu an :bicak: Aklıma geldikçe yazayım canım :)

Selamlar:KK3:
kitapzede kitapzede
Ocak ayından beri okuduğum kitaplar
1. Sarah jio kelebek adası
2. John boyne Yanlışlıkla dünyanın obur ucuna ucan çocuk
3. Ahmet batman bana ikimizi anlat
4. Sarah joo gündüz sefası

Okuduğum dört kitapta çok güzeldi. Ahmet batmanın kitabı biraz daha vasatti diyebilirim ama surujleyiciydi.

Sarah jio kitapları zaten genelde gizeme yönelik romantik ve akıcı kitaplardi.

John boynenin kitabı hayal gücüne yönelik ama içeriğindeki saf duygularla insanın içine işleyen bir kitaptı. Ama bu yazarin cizgili pijamalı çocuk kitabını daha çok sevmiştim.

Sevgili Laydline;
Şu an ev kendimizin olmadığı ve taşınma esnasında büyük zorluk olduğu için henüz o arşiv başlayamadı ama umarım önümüzdeki senelerde sakin bir deniz kenarı kasabada, kendi istediğimiz tarzda bahçeli bir ev, kitaplarla dolu bir oda olur.

Nabız'ı bitirdim.
Tek kelime ile muhteşemdi. Bolca zeka içeren, sürükleyici bir kitaptı. Kesinlikle öneririm.

Sanırım hayallerimizin büyük bir çoğunluğu birbiriyle aynı çünkü ben de tam bir deniz aşığıyım. Ne güzel bir hayaldir o deniz kenarı kasaba hayali :KK68: Deniz kenarı olmasa da şuan evimin bir odasını hobi odası yaptım kendime. Kitaplarım, defterlerim, örgülerim, gitarım..... Ne zaman ruhumu dinlendirmek istesem muhteşem bir kaçış odası oluyor. Bu arada ev kira. Ama hiç önemsemiyorum. En son oturduğum evde 9 yıl oturdum. Şehir değiştirince mecburen değiştirmek zorunda kaldım :KK70:O yüzden hiç düşünme kendi evin olup olmasını. Hayat kısa. Kuşlar uçuyor. Şimdiden başla hayallerini gerçekleştirmeye. Uygun zamanı beklemek pek mantıklı gelmiyor bana. Veeeee hobi odasını herkese tavsiye ediyorum. Ne yapıp ne edin kendinize böyle bir oda ayarlayın. :KK200:
Dizi tam anlamı ile efsane ama böyle dizilerde sezonlar arası çok uzuyor. 2019'da gelecekmiş 3. sezon.
Hadiiiiii yaaaaaa ben o zaman baştan bir daha izlerim çünkü gerçekten çok güzel bir dizi. Normalde böyle dizilerle hiç aram yoktur. Genelde sinema filmi izlerim onun içinde sinemaya gitmeye özen gösteririm. Game Of Thronesten sonra bu ikinci dizim ama cidden harika olmuş. Teşekkür ederim bilgi için ama 2019 u beklemek zor olacak :işsiz:

Annemlere geldim kitabimi evde unutmusum :işsiz:
Ama yeğenlerimin kitaplığında
Sol ayağım- Christy Brown kitabını buldum.
Çok sürükleyici bir kitap. Şu an 50.sayfalardayim yarına kadar bitecek gibi. Daha sonra abumrabuma kaldığım yerden devam :KK51:
kitapzede kitapzede

Sanırım hayallerimizin büyük bir çoğunluğu birbiriyle aynı çünkü ben de tam bir deniz aşığıyım. Ne güzel bir hayaldir o deniz kenarı kasaba hayali :KK68: Deniz kenarı olmasa da şuan evimin bir odasını hobi odası yaptım kendime. Kitaplarım, defterlerim, örgülerim, gitarım..... Ne zaman ruhumu dinlendirmek istesem muhteşem bir kaçış odası oluyor. Bu arada ev kira. Ama hiç önemsemiyorum. En son oturduğum evde 9 yıl oturdum. Şehir değiştirince mecburen değiştirmek zorunda kaldım :KK70:O yüzden hiç düşünme kendi evin olup olmasını. Hayat kısa. Kuşlar uçuyor. Şimdiden başla hayallerini gerçekleştirmeye. Uygun zamanı beklemek pek mantıklı gelmiyor bana. Veeeee hobi odasını herkese tavsiye ediyorum. Ne yapıp ne edin kendinize böyle bir oda ayarlayın. :KK200:
Hadiiiiii yaaaaaa ben o zaman baştan bir daha izlerim çünkü gerçekten çok güzel bir dizi. Normalde böyle dizilerle hiç aram yoktur. Genelde sinema filmi izlerim onun içinde sinemaya gitmeye özen gösteririm. Game Of Thronesten sonra bu ikinci dizim ama cidden harika olmuş. Teşekkür ederim bilgi için ama 2019 u beklemek zor olacak :işsiz:
Hobi odası bende istiyorum :)

Evet canım çalışıyorum ama devlet memuruyum. Mesai saatlerim özele göre çok uygun. Bir de cumartesi günleri de açık oluyor halk kütüphaneleri.

Ben ilk Mor mürekkep diye bir kitabından başladım. Sanırım uygun bir zaman değildi. Dili biraz ağır geldi. Çok ilerleme kaydedemedim. Şimdi okumak için uygun bir zaman bekliyorum. Kafamın boş olduğu sindire sindire okuyabileceğim bir zamanda başlayacağım inşallah Nazan Bekiroğlu okumaya. İnşallah sen çabucak ilerlersin.

Fırsatlar kendi elimizde unutma bunu :KK39:
Kelime defterini bekletiyorum ben de okumak için can atsam da☺️Başka kitabı kalmadı okumadığım, kıyamıyorum☺️Ama bu aralar ihtiyacım var Naz’an olmaya başlarım belki☺️
Sevgili Laydline;

Nabız'ı bitirdim.

Ah ah... ne güzel hayaller... bir tarafı deniz bir tarafı yemyeşil orman olsa içinde binbir türlü kuşun cıvıldadığı...

imkanlar dahilinde olabildiğince gerçekleştirmek gerek elbet, hayat kısa... o deniz kenarına hiç varamamakta var☺️☺️

Tüm mesajalrı okudum ve tabloyu güncelledim arkadaşlar harikasınız ben bu ay kitap okumayarak kapatacağım sanırım. Ha şunu söyleyim sınav bittiği gibi elimde olacak kitabım ama bitmeyebilir :KK43: Keyifli okumalar diliyorum bu hafta değerlendirme yapmamama rağmen burayı boş bırakmadığınız için teşekkür ederim :) Gelen gelmeyen belli oluyor. Akımda liste dışı kalacak kişi/-ler var sınav bitişi ilgileneceğim durumla. :duduk::-)

Tüm mesajalrı okudum ve tabloyu güncelledim arkadaşlar harikasınız ben bu ay kitap okumayarak kapatacağım sanırım. Ha şunu söyleyim sınav bittiği gibi elimde olacak kitabım ama bitmeyebilir :KK43: Keyifli okumalar diliyorum bu hafta değerlendirme yapmamama rağmen burayı boş bırakmadığınız için teşekkür ederim :) Gelen gelmeyen belli oluyor. Akımda liste dışı kalacak kişi/-ler var sınav bitişi ilgileneceğim durumla. :duduk::-)
Canım biter inşallah sınavın sen olumluya odaklan❤️ Rabbim gönlündekini hayırlısıyla nasip etsin tez zamanda❤️☺️

Sol ayağım- Christy Brown / 189 sayfa
Dün başladım bugün bitti üzerine abum rabumdan da 50 sayfa okudum :kahve:
kitapzede kitapzede

@MiuLego sol ayağım gerçekten çok duygusaldı:KK43: bende sana çizgili pijamalı çocuk kitabını öneriyorum okumadıysan tabi :KK74:

X