Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Bu arada ben haftaya memlekette olucam. Bu pazar çıkcaz yola. Kardeşimin düğününe gidiyorum. 10 gün oradayız. Bildirim yapmaya zamanım olmaz herhalde okumaya da hatta.

Nego Nego de hatırlamıyormuş. O zaman şöyle yapalım mı bir bildirim topiği açalım oraya sadece bitirdiğiniz kitapları yazın ama onları da favoriye kaydedin ki o ay neleri okuduğunuzu bilin yani örnek vereyim:

Haziran
-Bin Muhteşem Güneş

(2 hafta sonra yine başka kitap bitti diyelim yeni bildirim şu şekilde:)

Haziran
-Bin Muhteşem Güneş
-Ve Dağlar Yankılandı

bu şekilde bir topik olsun mu düşünceler nedir?

Ayrı topik açmaya gerek yok canım aynı bildirimi buradan da yapabiliriz bence. Daha önce PrensesPeri PrensesPeri diye bir arkadaşın topiğin de öyle yapıyorduk. Karışıklıkta olmuyordu unutmak da.

Markette kitap reyonu varmış :halay:

Okay Tiryakioğlu okuyan var mı?
Tarihi romanlar yazıyor, çok dikkatimi çekti, indirimde ki bir kitabını aldım, ulak serisinin 4.kitabı, indirimdeydi kaçırmıyım dedim, serinin ili üçünü netten getirticem.
Yorumlara baktım yazarın kitapları beğeniliyor. Tarihi roman seven biri olarak heyecanlandım :KK37:
Okumadım hiç Okay Tiryakioğlu. Oku bakalım beğenecek misin merak ettim.

Bende de bir garip duygu halleri var bu sıralarda. Azıcık dokunsalar ağlayacağım.

Ben de uzun zamandır almıyordum Suzancım. Yeni başladım ama çok hoşuma gitti, özlemişim. Uzun süre böyle devam etmeyi planlıyorum.

Evet, olay gerçek bir hikaye.
Tam adı "Anne Frank'ın Hatıra Defteri"
1942 yılında başlıyor olaylar ve henüz 13 yaşındaki bir kız çocuğunun bir tavan arasında geçirdiği yılları anlatıyor.
Spoiler vermeyeyim ama kesinlikle öneriyorum.

Bence de ertele biraz ördeğim. Bu sıralarda tadın pek yok.
Moralin düzgünken bozmak için okursun. :KK53:

Vampirella'cım, ben hangilerini Haziran'da okuduğumu hiç hatırlayamıyorum. o_O

Aynen Laydline'cım.
Biz de bayadır takip ediyoruz. Yeni bölümler ayda 1 geldiği için beklemek zor oluyor ama keyif alarak izliyoruz.
Normalde sosyal medya kullanmıyorum ama arada hesaplarına göz atıyorum. Twitter'da daha aktif.
Bisikleti ben de çok seviyorum. Dünya'yı pek düşünemiyorum ama biz de eşimle Türkiye turu istiyoruz bisikletle. Şimdilik 20-30 km'yi geçmeyecek şekilde hareket ediyoruz. Turları uzatmadan önce bisikleti tamamen söküp toplamayı öğrenmek gerekli. Az bekletiyoruz onu bakalım.
Bu arada sen yapıyor musun uzun yol? Tırmanma konusunda biraz çekincelerim var.
Canım ben de henüz uzun yol yapmadım. Bisikletim müsait değil. Kondisyonum da düşük bu aralar. Bisikletimi değiştirmem lazım. Benim dünya turum zaten çok büyük bir hayal ama şimdiye kadar hayalini kurup da gerçekleşmeyen hiç hayalim olmadı. Kim bilir belki bu da olur. Bisiklet topluluğumuz var onlarla birlikte hafta içi ve hafta sonu turlarına çıkıyoruz ama dediğim gibi bisikletim çok eskidi ve beni çok yoruyor. O yüzden sık katılamıyorum turlara. Yenisini alır almaz sahalara döneceğim inşallah. Tırmanma konusunu hiç takma kafana çünkü bir grupla gitmeyeceğin için dinlene dinlene çıkabilirsin ama eğer bisikletin iyi olursa dinlenmeden bile çıkabileceğine inanıyorum. İş biraz bisiklette bitiyor. Belki bir gün yollarda karşılaşırız ne dersin :KK68:

Uyanan hızımla ilgilendim, eşimi şehir dışına gönderdim ama inat ettim bitmeden yatmadım☺️ kitapzede kitapzede Semerkant bitti nihayet yarın yeni kitabımı ve Semerkant ile yorumumu eklerim inşallah☺️❤️
Ben Semerkant' ı çok severek okudum ve bir solukta bitti desem yeridir. Çok etkilendiğim bir kitap. Tavsiye ederim herkese.

Az önce nihayet okumakta olduğun kitabimı bitirdim.:kahve:
Tam 3 kez elime alıp başladığım ve bir türlü devamını getiremediğim, Kürk Mantolu Madonna' yı okumaya başlayacağım.:KK5:

Ben yeniden okumayı düşünüyorum. Sabahattin Ali en favori yazarım.

Kara Kitap'ın 47. Sayfasındayım.
Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabının 78. Sayfasındayım.
Benim migrenim var. Hızlı ilerleyemiyorum:110:
Bu hafta çok ağrıdı yine. :110:
Geçmiş olsun canım

Okumadım hiç Okay Tiryakioğlu. Oku bakalım beğenecek misin merak ettim.

Canım ben de henüz uzun yol yapmadım. Bisikletim müsait değil. Kondisyonum da düşük bu aralar. Bisikletimi değiştirmem lazım. Benim dünya turum zaten çok büyük bir hayal ama şimdiye kadar hayalini kurup da gerçekleşmeyen hiç hayalim olmadı. Kim bilir belki bu da olur. Bisiklet topluluğumuz var onlarla birlikte hafta içi ve hafta sonu turlarına çıkıyoruz ama dediğim gibi bisikletim çok eskidi ve beni çok yoruyor. O yüzden sık katılamıyorum turlara. Yenisini alır almaz sahalara döneceğim inşallah. Tırmanma konusunu hiç takma kafana çünkü bir grupla gitmeyeceğin için dinlene dinlene çıkabilirsin ama eğer bisikletin iyi olursa dinlenmeden bile çıkabileceğine inanıyorum. İş biraz bisiklette bitiyor. Belki bir gün yollarda karşılaşırız ne dersin :KK68:

Ben Semerkant' ı çok severek okudum ve bir solukta bitti desem yeridir. Çok etkilendiğim bir kitap. Tavsiye ederim herkese.

Ben yeniden okumayı düşünüyorum. Sabahattin Ali en favori yazarım.

Geçmiş olsun canım
Teşekkür ederim:KK200:

Ülkemizdeki yollar malum, o nedenle dağ bisikleti kullanıyorum. Belki yol bisikleti işi çok kolaylaştırır ama her yere girip çıkmak mümkün olmaz, caddelerde bile sıkıntı yaratabilir diye böyle takılıyoruz.
İnşallah bir gün karşılaşırız yollarda. :KK200:

Sabahattin Uçar - Ömür Boyu Mutluluk Serisi -5 kitaptı, daha doğrusu kitapçık diyelim :) Kesinlikle güzel bilgiler var hoşuma gitti. Eşlerin birlikte okuması daha güzel olur :)

Kızlar evde tadilat yaptık kaç gündür dünden beri de boyun Fıtığı azdı :KK43: kalıp halinde oturuyorum ve maalesef kitap okuyatak durumda değilim :KK43: cepten takıma ancak yazıyorum oda evdekiler söyleniyor daha beter olacaksın diye :KK66:
kendini begenmisler gibi dik oturuyorum telefonu bile yukarı tutuyorum boynumu bukmemek için :KK70:

X