Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Ben hiç huylarını sularını öğrenmeden evlendim işte !
Ben genel yapıya baktım uyuyor vs.
Bir de aşık olup da kısa sürede evlenince insan sorgulamıyor fazla..

evet canım, sonradan gördüm ben ailesinin nasıl olduğunu..iş işten geçti biraz ama olsun..

ben herkesi kendim gibi iyi zannediyorum..
meğer kayınvalidem neler neler planlıyomuş..

Zor ya !
Bir de annesi sonuçta...
Ben de diyorum ki işte her evlilik dört dörtlük değil napalım, herkes birçok sorun yaşıyor diyorum işin içinden öyle çıkıyorum...

Biz iki düğün yaptık. Ayrı şehirlerde olduğumuz için... Birinin zaten maddi-manevi herşeyini biz yaptık. Kına malzemeleri vs. biz aldık. Bilmiyor ki eşim kendinin alacağını felan ! Sadece düğün günü misafir gibi geldiler ailesiyle eşim...
Diğer düğünü de eşim sadece kendi yaptı. (Kendi dediğim sonra biz eşimle ikimiz ödedik kalan borçlarını felan )
Düğün sabahı gördüler eşimin ailesi düğün yerini bile... (anne-baba zaten sadece düğüne katılırlar yaşlı vs. diye ...)
Ama sağolsunlar geldiler baktılar düğün yerine , işte düğün arabasını süslettiler vs. dedi eşim.
Ben de gülüyorum tabi, sıradan bir arkadaş bile bunları yapar rica etsen ! diye.
O da biliyor kendinin sürekli fedakarlık yaparak ilişkiyi sürdürdüğünü ama itiraf etmiyor işte...

eşine deseydin keşke bunlar sze ait diye, kayınvaliden bilmiyor muydu sanki biliyordu yapmak istememiştir ben böyle aileleri anlamıyorum ya..üzerine düşen ne ise yapmak zorundasın kız veya erkek evlendiriyorsun sen..

evet canım, dört dörtlük evlilik olan çok nadir..

benim kayınvalidem bunların yapılacağını biliyordu işte..safa yatıyodu her seferinde..
bizde de sadece düğün salonunun parasını kayınbabam verdi..geri kalan her şeyi eşim yaptı..

aah ah..kayınvalidemin unutamayacağım bir olayını anlatıyım size..

sağolsun canım benim, bana çeyiz eşyası alacak..tefalin düdüklüsü, 2tane tavası, porlandın kahvaltı takımı bir de english home'dan nevresim takımı aldı..eşimin kredi kartıyla

eşimin de kredi kartının tarihi yenilendiği için istanbuldaki adrese yolladılar..

neyse çıktık çarşıya, kadın alıyo da parayı eşim ödüyo..

hiç sorun değil böyle olması..

sorun olan tek şey, parayı eşim ödediği halde kayınvalidemin 'ben aldım' demiş olması..

sonra da benden teşekkür beklemesi..

komik değil mi kızlar..ben de gülmüştüm, hala da gülüyorum..

bi de demez mi, oğlum ben her ay veririm parasını..
ben tabi vermiceni bildiğim için eşime, ne parası ya vermesin gerek yok dedim..

anası da vermedi zaten..beni şaşırtmadı yani..

eşine deseydin keşke bunlar sze ait diye, kayınvaliden bilmiyor muydu sanki biliyordu yapmak istememiştir ben böyle aileleri anlamıyorum ya..üzerine düşen ne ise yapmak zorundasın kız veya erkek evlendiriyorsun sen..

eşim sonradan öğrendi onların erkek tarafına ait olduğunu..
adamın da bi suçu yok ne yapsın..
anası karıştırdı hep ortalığı..
olan da bize oldu..
eşime de kızamıyorum napıyım..

annesi sonuçta..

canım belkide durumu yoktu olabilir mi?

şöyle bişey var abimin de söz durumu bir anda olunca nakit olmayınca abmden çektrdik hep kıza bohça yapılması için yani.ama bunu abim ödedi tabii.

eşinin nsana bunu yansıtmış olmuş olması kötü olmuş ya..

ee tabi erkek ne bilicek bu durumları..

Yok canım hayat pişiriyor takmıyorum kafama.
Başlarda çok üzüldüm de, şimdi öyle değilim.
Sizin gelin iyiydi ya yine mi bozdu ?

Valla iyi yapmışsın, öyle hayat mı çekilir ya !

Ya annesi felan dünyadan haberi yoktu !
Karışmak da istemediler.
Hele maddi olarak zaten öyle lafı geçmez, kayınbaba da zaten yardım ettim diye düğünde oğluna, o verdiği parayı da istedi evlendikten sonra...
Ben de saf saf hiç sorgulamadan maaşlarımı gönderdim !!!!!!!!!!
Sonra da bana diyor ki düğünü ben yaptım !!

yok canım, eşim bizzat ödedim falan demedi..

her ay para yolluyodu..

nişan alışverişinde de gitti para çekti 5 milyar, ordan anladım ki eşim önayak oldu...

yapılmasa da olurdu benim için önemi yok böyle şeylerin..

önemli olan kayınvalidemin bizi aptal yerine koymak istemesiydi..
yoksa insan gibi söylese durumumuz yok, bunları bunları yapmasak olur mu dese ne ala.

oğlu için kılını kıpırdatmadı o dönemde ama herkesden gizli devremülk aldı..
bu da ayrı mesele tabi..

alabilir, ben asla karışmam, bişey demeyede hakkım yok.
ama yok gibi davranıp safa yatma ayakları beni çileden çıkardı ..

al işte..insanın canını sıkan bu oluyo zaten..
biz aptalız sen akıllısın..

İşte ben bu psikolojik baskıyı yapmasına çok izin verdim ama artık yapmıycam biliyorum ki ben bu kadar sorunlu bi insan değilim elimden gelenin fazlasını yapıyorum kırmamak için didiniyorum ama en ufak sinirlendiğim bişeyi söylediğimde çekemeyip alttan alamıyosa kendi bilir artık.Gücüm kalmadı toparlamaya benim.

Canım naptı gelin yine balayındayken iyi davranıyodu yine mi değişti?

Ayy doğruuu geleniniz bitmez sizin Eruh'a kims egelmek istemez tabi ama Kıbrıs olunca uçarlar

Geçmiş olsun canım neyse ki ayrılıp kurtulmuşsun sağlığını bile bozan adamdan zaten hayır gelmez en iyisini yapmışsın bitirmekler.Haklısın insan kendini suçlu görünce karşısında ki daha da eziyo

Ya bence bu türlü şeyler yanlış arkadaşlar !
Kimsenin durumu yoksa yapmayın böyle şeyler !
Biz baştan açıkça söyledik, bohça mohça yapmayın diye !
Ha biz belki hata ettik mütevazi davrandık.
Bir de biliyoruz zaten eşim yapacak ödeyecek vs.
Benim annem hediye gönderdi hem kayınvalidelere hem eşimin kardeşlerine felan bohça değil de hediye gibi naçizane işte...
Kayınvalidem alınca eline , hani bohça yapmıycaktık ne gereği vardı dedi sadece !
Ha ben teşekkür bekledimmi hayır !
Beklentilerim zaten çoook azdı. Evlliliği az çok arkadaşlarımdan dinlemiştim bekarken...
Ama hep böyleydi ilişkilerimiz hani sorun çıkmasın yeter şeklinde...
Çok büyük de sorunlar yaşamadık kayınvalidemle felan. (kendisi vefat etti zaten)
Benim sıkıntım kardeşleri ve eltiler... Onların kaprisiyle uğraşmaktan ömrüm bitecekti de dur dedim .. Yani hiçbirşey çaresiz değil, ama sonuçlarına katlanırsan !
Anne baba bir şekilde anne babasıdır diyorsun maxinin dediği gibi katlanıyorsun.

Ayy doğruuu geleniniz bitmez sizin Eruh'a kims egelmek istemez tabi ama Kıbrıs olunca uçarlar

hehe:) en son görümcemin gafını da anlatıyım..
kıbrısı duyan görümcem gelcem gelcem diye tutturdu..

aradan 2 hafta falan geçti..
bizim yer sahil kenarında değil, içte..denize yarım saaat yani..

görümcem bunu nerden öğrendiyse, bi gün konuşuyolar telefonda eşimle..

diyo ki..ben kıbrısa gelmiyorum,, ee? denize yakın değilmiş.. hanımın derdine bakar mısın..eşim de, bizi görmeye gelicen heralde dedi..sonradan jeton düşmüş olmalı ki çevirmeler yaptı..

decembercim, karar verip kurtulman çok çok iyi olmuş..böyle salaklara fazla tahammüle gelmez..

çekilmez valla ,ama işte aklıma geliyor arada üzülüyorum

kusura bakma ama yuhhh demek istiyorum !!olamaz bu kadar da ya..

bizim gelin iyiydi sözden önce sözden sonra ,nişan döneminden sonra kız çok değişti ,evlendi bir ara iyiydi şimdi yine değişti..

geçen hafta işe ablamla giderken karşılaştık sabahleyin abime git onlarla dedi geldi bizle . ertesi gün ablam aradı 5 dakika sonra çık diye ,çıktı geldi bizle,yolumuzun üzeri sonuçta diye.
bende ablama dedim ki kızlar bozuluor sanki diye ,taksiyle gidiyorz işe bölüşüyoruz daha hesaplı geliyor diye ,dilekle de konuş öyle yapalım dedim..ertesi günü gelini arıyor kişi başı 1,50 kuruş ,burcu gidiyor sende gidersin diye ablama ben bi düşüneyim demiş,yahu neyini düşüneceksin otobüse daha fazla veriyorsun sen böyle daha hesaplı.ablama mesaj atmış sabah konuştıuyduk ya ben abinle giidyorum sabahları diye .aynı araca binip gitseler anlıcam ,kız otobüse abim minibüse binip gidiyor yani..
bunun kışıda var,hem sabahları biraz daha geç kalkıcaksın yani ,biz o şekilde düşünerek söylemiştik halbuki.

dün abim eve erken gelince anahtarı bizen istedi ,bir tane ananhtar bizde kalıyordu doğalgaz felan gelicek diye annemde abime verdi sende kalsın ben eve erken geldiğimde alırım senden diye..nese annem anahtarı verdi...konu açıldı bi yerden annem dilek nereden geliyor dedi arkadan dedi,camiden geçmeye korkuyormuş dedi yahu arkadaş böyle bişey olabilir mi gece geçse anlıcam da gündüz geçiyorsun yani.bizimkikelrde biriyle karşılaşırım korkusuyla yolunu uzatıp evine geidiyor böyle bişey olabilir mi ya..karşılaşsan ne olacak biz seni ısırıyoruz mnmu ??

çok sinir oluyorum esencim samimi olalım diyorum ben sonuçta hep bizimle olacak yalnız kalmasın diye ama olmuyor .

ki ben neler düşünüyordum işte kahvaltılara ,iftara gideriz dışarıya felan diye düşünürdüm ama yok

NİYE KENDİNİ GERİ ÇEKİYOR ANLAMIYORUM..

nesi yanlış canım ne demek istediğini anlamadım tam olarak?

Alakasız olacak biraz ama sayfa 100 olmuş:)
Nice yüzlere diyelim hep beraber:)

Kübra ve esencim sizin kaynanalar az değilmiş yaa neler çektirmişler Çoğu evlilikte aileler sorun oluyo sanırım ve bu tarz şeyler insanın içine otuyo annem hala aklına geldikçe sinirlenir babanneme.Nolur sanki kaynana büyüklük yapıp iyi davransa da yeni çiftlerin huzurlarını bozmasa.Allah kolaylık versin kızlar 2nize de

gülincim bizde bu yollardan geçeceğiz,allahım doğru insanlarla karşılaştırsın ..

seninki de ayrı bi cinsmiş şekerim..
boşver he de geç..
hiç moralini bozma bu tip şeyler için..

aynen öyle ,şöyle söliyim adamın niyeti farklıydı desem herşeye göz yumdum ama bir tek bu konuda ayrıldım aniden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…