Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

bu işler karışık ya..
mesafeli oluyum diyosun bu sefer seni havalı olmakla suçluyolar..
samimi davranıyım diyosun enayi yerine koyuyolar..

aynen öle ya ,bir kendine değer biçmesi yok mu deli ediyor beni ulan insan gibi sölylüyoruz iyilik için yok ama diyorum ne diye söylüyorsunki bırak ne hali varsa görsün ..abimde haberi yokmuş..bize soruyor birde git onunla konuş yani allah allah:KK47:

Ne güzel işte. Diğer sonunlar hallolur merak etme. Çevremde eşinden ayrılanlar hep erkeğin aileleri yüzünden ayrılıyor zaten hep çözülemeyecek sorunlar ordan çıkıyor.
Ya zaten ezdirme dediğim , lafın yerde kalıyor, veya tercih yapıyor vs.
Yoksa bizim gibi bilinçli insanlar zaten kendini ezdirmez. Öyle birşey mümkün mü... Yani eşin ezdiriyorsa bile izin vermezsin olur biter. Ben öyle düşünüyorum !

evet, hayatta ezdirmem kendimi..
kayınvalidemle ilk başlarda aramız çok iyiydi ama sonradan suistimal etti bunu..

nişanlılık döneminde annemi 1 kere bile aramadı, her şeyi bana sordular..sonra olaylar veryansın oldu, büyüdü de büyüdü..benim yaşım ufak diye galeyana getirmeye çalıştı beni..ama umduğu gibi olmadı tabi..

bizim evlilik maratonumuz baya sıkıntılıydı..

bazı olaylarda eşim hala annesini tutar..
eşimin de bu tip olaylarda bilgisi yok, annesi oldukça uyanıktır..

kendi hatalarını eşime doğruymuş gibi yansıttı..

eşimle aramızda tek problemimiz bu oldu..

hala hatalarını görmezden gelirler eşimin ailesi..

kendileri utansın diyorum, ben küçüklüğümü yine yaparım..ama samimiyet? asla..

zaten bu samimiyetim yüzünden çok yaralar aldım bu güne kadar..
hep suistimal edildim, ama geç de olsa uyandım artık..

gülin senin yaptıklarını geçmişte çok yaptım emin ol birşey olmadı sinirimin yıpranmasından ve mide rahatsızlığından başka miras kalmadı.

ne zaman kendimi geri çektim kendi haline bıraktım herşeyi düzeltmeye çalıştı ama ben başkasıyle evlilik hazırlığına girdim.

bana şimdi bunları yapan yarın öbür gün neler yapar dedim bakmadım arkama... ki geçmiş insana senelerimi vermiştim.

Belli ki çok yıpranmışsın dilerim eşin her kötü unutturur sana.Geçmişe bakıp üzülme şimdi ki mutluluğuna bak ki yarınların daha güzel olsun :nazar:

gülincim sakin ol..sen şurda yanlış yapıyosun bak..diyosun ya önce kendime diyorum dırdır etmeye gerek yok, ama bi kaç saat sonra dayanamıyorum diye..

içinde tutuma..içinde tuttuğun süre daha çok kızarsın..

bişeye sinir mi oldun?anında söyle, içinde saklama.
bunun dırdırla alakası yok..

esmer şekerin dediği gibi, değişmesini istiyosan önce kendi davranışlarını değiştircen..

benim kocam çok nazlıdır mesela..önceden bi tartışmamızda ben uzattıkça o da uzatıp naz yapıyodu..

şimdi ben takmıyorum hiç, o da uzatmıyo..

Benim ki de aynı ben uzatırsam uzatır suyuna gidersem yumuşar da sonradan alttan alır.İçimde tuttuğum için çok daha kötü patlıyorum zaten ama napıyım beni öyle bi hale getirdi artık kendimi değiştirmeye takmamaya çalışırken herşeyi daha da berbat edip kavga çıkaran oluveriyorum.

Mesela bişeye snirlendim o an söylesem diyorum ama söylesem biliyorum karşımdaki anlayışla karşılamıycak hemen savunmaya geçicek benden 2 kat sinirlenicek bunları düşününce aman kavga çıkmasın diye başta susup sabrediyorum ama onu da beceremiyorum işte...sonradan daha kötü patlıyorum

evet biraz sıkıcı..
o zaman şöyle bişey yapalım..
en fazla 10 kişi olacak şekilde oluşturalım tabloyu..öyle her gelen girmesin..düzenli bildirim yaparsa, 4 ya da 5 hafta falan, duruma göre bakarız.

böyle olursa yine ben yaparım..
ama dediğim gibi sadece bizimkilerle..

çok kişi olunca zor oluyo uğraşması..

sorun yaratıyorum diye düşünme.nerde rahatsız olduysan açıkça söyle.
sorun yaratıyorum diye düşünürsen zaten baştan kaybetmiş olursun.
bi de erkek arkadaşın mı sürekli sorun yaratıyosun dedi sana? aşılamış sanki sana bunu.
psikolojik baskı yapıp suçlu hissetmeni sağlamış..

bi de sakın sinirlenme..benim eşim de sinirlenince diyorum ki ne sinirleniyosun hemen..sakinleşiyo o zaman..

Aynen öyle bana sorunluymuşum muamelesini o kadar çok yapıyo ki kendimi zararlı madde hissediyorum artık.Kendime güvenimi kaybediyorum.Çünkü her mevzuda illa dönüp dolaşıp suçu bana yüklemeyi başarıyo

Kilo çizelgesinde de haklısın 10 kişiyi geçmesin yaa sonradan sürekli bildiren olursa onu da ekleriz ama öyle benide ekleyen diyen herkesi eklemeyzi

Canım belki dırdır yapmak sürekli şikayet ediyor gibi davranmak kötü olabilir ama bence sabredip mesafe koy felan, belki o şekilde anlar!
Değişik şeyler dene...
Ama rahatsız olduğun konuyu yokmuş gibi asla yapma tabi.

Ben de sinirliyim şimdi tartışmadık da işte canımı sıktı biraz.
Hep nedense benim isteğim dışında oluyor birçok şey.

Alttan al alttan al nereye kadar. Benim hayatım taviz oldu...
Gerçi dediğim gibi eşin de tutumuna bağlı tamamen bu işler...
Çok da büyük meseleler değilse hiç büyütmeyeceksin gerçekten.

Çok büyük meseleler değil çok şükür ama sinir bozucu şeyler işte.Taviz tavizi doğururmuş kesinlikle.Yumuşak yüzünü gösterince eziliosun malesef.Normal olan nedir insan sevdiğini kıramaz,üzemez dahanamaz onun üzülmesine ama nedense böyle olmuyo malesef

Aslında içinde tutmak en kötüsü senin de dediğin gibi maxicim. Ama çok lafı uzatmadan net söyle.
Bir de adamına göre davranmak lazım.
Senin eşin tartışmayı uzatan biri demekki , uzatmayacaksın fazla tartışmada iyi değil.
Bizimki de konuşmayı çok sevmez sorunları, ben de tırtıklayarak ilk adımı atıp konuşturmaya çalışırım.

Canım aslında iyi yapmışsın, demekki o insanı da gerçekten sevmemişsin.
Peki sevdiğin biriyle evlendin dimi ?

aslında uzatmaz da, biraz nazlıdır eşim..:) çok kızdığı zaman gönlünü almak biraz uzun sürüyo o kadar:)

Senin kocan benimkine amma benziyo yaa bişeye kırılsın nasıl naz yapar surat asar,hemen alınır bişeye gönlünü de kazanmak zordur.Bu da insanı çok yoruyo sen o alınmasın gönlü kırılmasın diye dikkat edip kendini parçalarken o umursamadan kırsın seni,bişeye mi kızdın o daha da kızıp üste çıksın bu insanın çok ama çok yoruyo

bu işler karışık ya..
mesafeli oluyum diyosun bu sefer seni havalı olmakla suçluyolar..
samimi davranıyım diyosun enayi yerine koyuyolar..

Bence mesafeli olmak en iyisi !
Enayi olmak daha kötü...
Ben 1 sene enayi yerine konulmaya çalışıldım !
Dünyadan haberim yok , aynı sizler gibi iyi niyetliyim, kötü düşünmem, herkesi kendim gibi içi dışı bir sanırdım...
Ama öyle değilmiş insanlar...

Bu arada kilo olayında da o kadar 18 kiloyu neremde saklıyormuşum onu düşünüyorum ben de :KK1:

Evet hepimiz zorlanıyoruz rahatsızlarımızı söylemekte ama söylemek lazım !

ben de aslında bi 5 kilo versem daha iyi olcak..

popomun birazcık daha erimesi lazım..birazcık da bacaklardan..
bacaklarım kalın değil de oturunca yayılıyolar, o görüntüyü sevmiyorum..

ilk bir kaç kilosu ödemdir belki..

kayınvalidemle ilk başlarda aramız çok iyiydi ama sonradan suistimal etti bunu..

nişanlılık döneminde annemi 1 kere bile aramadı, her şeyi bana sordular..sonra olaylar veryansın oldu, büyüdü de büyüdü..benim yaşım ufak diye galeyana getirmeye çalıştı beni..ama umduğu gibi olmadı tabi..

nişanlılık dönemi çok sıkıntılı dönemdir ama insanlarında huylarını,sularını öğrendiğin zamandır..
erkektir çokta fazla laf söyletmez annesine ..ama sen çokta geç öğrenmemişsin canım ailesinin nasl olduğunu..

Belli ki çok yıpranmışsın dilerim eşin her kötü unutturur sana.Geçmişe bakıp üzülme şimdi ki mutluluğuna bak ki yarınların daha güzel olsun :nazar:

Benim ki de aynı ben uzatırsam uzatır suyuna gidersem yumuşar da sonradan alttan alır.İçimde tuttuğum için çok daha kötü patlıyorum zaten ama napıyım beni öyle bi hale getirdi artık kendimi değiştirmeye takmamaya çalışırken herşeyi daha da berbat edip kavga çıkaran oluveriyorum.

Mesela bişeye snirlendim o an söylesem diyorum ama söylesem biliyorum karşımdaki anlayışla karşılamıycak hemen savunmaya geçicek benden 2 kat sinirlenicek bunları düşününce aman kavga çıkmasın diye başta susup sabrediyorum ama onu da beceremiyorum işte...sonradan daha kötü patlıyorum

Aynen öyle bana sorunluymuşum muamelesini o kadar çok yapıyo ki kendimi zararlı madde hissediyorum artık.Kendime güvenimi kaybediyorum.Çünkü her mevzuda illa dönüp dolaşıp suçu bana yüklemeyi başarıyo

Kilo çizelgesinde de haklısın 10 kişiyi geçmesin yaa sonradan sürekli bildiren olursa onu da ekleriz ama öyle benide ekleyen diyen herkesi eklemeyzi

Çok büyük meseleler değil çok şükür ama sinir bozucu şeyler işte.Taviz tavizi doğururmuş kesinlikle.Yumuşak yüzünü gösterince eziliosun malesef.Normal olan nedir insan sevdiğini kıramaz,üzemez dahanamaz onun üzülmesine ama nedense böyle olmuyo malesef

Senin kocan benimkine amma benziyo yaa bişeye kırılsın nasıl naz yapar surat asar,hemen alınır bişeye gönlünü de kazanmak zordur.Bu da insanı çok yoruyo sen o alınmasın gönlü kırılmasın diye dikkat edip kendini parçalarken o umursamadan kırsın seni,bişeye mi kızdın o daha da kızıp üste çıksın bu insanın çok ama çok yoruyo

ben de o yüzden takmıyorum artık gülincim..
aslında takıyorum da, takmıyomuş gibi davranıyorum..

tam da takmıyorum, kendimi üzecek kadar..yani ortası..ama kesinlikle eşime takmıyomuş gibi davranıyorum..o de deli oluyor..

sen de takma diyemicem, çünkü takan cinstensin benim gibi :) ama kendini de yorma, sevgiline de takmıyomuş gibi davran bak nası değişcek..

tamam o zaman çizelge işini yine ben alıyım..

nişanlılık dönemi çok sıkıntılı dönemdir ama insanlarında huylarını,sularını öğrendiğin zamandır..
erkektir çokta fazla laf söyletmez annesine ..ama sen çokta geç öğrenmemişsin canım ailesinin nasl olduğunu..

evet canım, sonradan gördüm ben ailesinin nasıl olduğunu..iş işten geçti biraz ama olsun..

ben herkesi kendim gibi iyi zannediyorum..
meğer kayınvalidem neler neler planlıyomuş..

Canım dikkat et ya !
Ben de ilk defa bugün çıkmadım dışarı, öyle kafa dinliyorum, kimsecikler yok.

Hoşgeldin.
İyilikten maraz doğmaz ya ama hani sınırlarını da rahatsızlarını söyleyeceksin herkese..

En iyisini yapıyosun ben de kafa dinleyebilsem çok uykusuzum

Anneni bir kere bile aramadı mı ????
Bırak annemi beni bile bir kere aramadılar ya !!!
Sonra da şimdi samimiymişim gibi arada niye aramıyosun diye sitem ediyolar.
Amaaan ben takmıyorum artık. Aman kötü olmayalım da diyorum.

Annesini tutması seni kırmıyor mu ?

ben de o yüzden takmıyorum artık gülincim..
aslında takıyorum da, takmıyomuş gibi davranıyorum..

tam da takmıyorum, kendimi üzecek kadar..yani ortası..ama kesinlikle eşime takmıyomuş gibi davranıyorum..o de deli oluyor..

sen de takma diyemicem, çünkü takan cinstensin benim gibi :) ama kendini de yorma, sevgiline de takmıyomuş gibi davran bak nası değişcek..

tamam o zaman çizelge işini yine ben alıyım..

En güzelini yapıyosun sen takmadıkça karşında ki daha da delirir bunu başarmayı çok istiyorum çünkü cidden çok yıprandım artık olan bana oluyo sonunda

Çizelge güzeli çizelgeye devam o zaman :KK9:

Anneni bir kere bile aramadı mı ????
Bırak annemi beni bile bir kere aramadılar ya !!!
Sonra da şimdi samimiymişim gibi arada niye aramıyosun diye sitem ediyolar.
Amaaan ben takmıyorum artık. Aman kötü olmayalım da diyorum.

Annesini tutması seni kırmıyor mu ?

kırıyor ama şöyle bi durum var, eşim de bilmiyor bu dönemde nasıl davranılacağını.. o yüzden üstünde durmuyorum..
kayınvalidemin laflarını söylüyordu çünkü o dönemde..

kayınvalidem hala beni aramaz, ben onu ararım..araya uzun bi zaman girsin sitem eder hemen beni aramıyosun diye..

hiç umrumda değil ister üzülsün ister küssün..benim nişanım da kına gecem de düğünüm de afedersiniz bok gibi oldu. kayınvalidemin fitne fesatlığı yüzünden.

şimdi iyi davranıyosam eşimin hatrına, onun üzülmesini istemediğim için..
çünkü biliyorum ki ailesine olan durumum yine gelip beni bulcak..
sineye çekmedim ama eşimin hatrına susuyorum..

Selam şekerler:) Bugün buralara uğramasam daha iyi olacaktı.
Hiç giden olmamış yaaa:KK43: Öff ne edelim almamakta hiç yoktan iyi:KK43:

Canım sana sürekli sorun çıkaran senmişsin gibi psikolojik baskı yapmasına kesinlikle izin verme !
Psikolojini kaybedersin hiç farketmeden unutma !
Güçlü ol, güçlü dur !
İnan daha iyi olacak herşey o zaman.
Bir de içimde durduramıyorum patlıyorum diye suçlanma ya.
Ben de patlıyorum valla, biliyorum tartışma çıkıcak yine de söylüyorum. Hatta geçenlerde tartışmayı ben çıkardım içimdekini söyleyebilmek adına napim yani içime mi atayım !
Yani tamam her zaman aklına gelen söylemek iyi değil de yani yaptığın şeyler için de kendini suçlama, geriye dönüp de kendini yargılama.

kırıyor ama şöyle bi durum var, eşim de bilmiyor bu dönemde nasıl davranılacağını.. o yüzden üstünde durmuyorum..
kayınvalidemin laflarını söylüyordu çünkü o dönemde..

kayınvalidem hala beni aramaz, ben onu ararım..araya uzun bi zaman girsin sitem eder hemen beni aramıyosun diye..

hiç umrumda değil ister üzülsün ister küssün..benim nişanım da kına gecem de düğünüm de afedersiniz bok gibi oldu. kayınvalidemin fitne fesatlığı yüzünden.

şimdi iyi davranıyosam eşimin hatrına, onun üzülmesini istemediğim için..
çünkü biliyorum ki ailesine olan durumum yine gelip beni bulcak..
sineye çekmedim ama eşimin hatrına susuyorum..

Ailesiye sorun yaşamak en kötüsüdür yaa ama bırak herkes yaptığı kötülükle kalsın naparsan yap düzelmez bu durum sonunda dönüp dolaşıp eşinle aranızı bozar yani yine olan sana olur.Şanslısın ki uzaktasınız her zaman görmek zorunda değilsin hele şimdi Kıbrıs'a gidince hayatta gelemez kaynanan :KK9:
Selam şekerler:) Bugün buralara uğramasam daha iyi olacaktı.
Hiç giden olmamış yaaa:KK43: Öff ne edelim almamakta hiç yoktan iyi:KK43:

evet canım, sonradan gördüm ben ailesinin nasıl olduğunu..iş işten geçti biraz ama olsun..

ben herkesi kendim gibi iyi zannediyorum..
meğer kayınvalidem neler neler planlıyomuş..

SİZİN AYIRMAK İÇİN Mİ UĞRAŞTI PEKİ CANIM?

ESENCİM BOŞVER TAKMA CANIM YA..

KEŞKE BİİZM GELİN BU YAZILANLARI OKUSA. KEŞKE!!

Kıza sinir oluyorum ya ,ilk başlarda iyiydik kız yine değişti ya..sağı solu belli değil kızın.

Benim dörtlüğüm bile var kayınvalidem adına..

Canım kayınvalidem;
Ne çoraplar ördün başıma;
Olanları sineye çektim sanma..
Hepsi oğlunun hatrına :KK70::KK70:

Ailesiye sorun yaşamak en kötüsüdür yaa ama bırak herkes yaptığı kötülükle kalsın naparsan yap düzelmez bu durum sonunda dönüp dolaşıp eşinle aranızı bozar yani yine olan sana olur.Şanslısın ki uzaktasınız her zaman görmek zorunda değilsin hele şimdi Kıbrıs'a gidince hayatta gelemez kaynanan :KK9:

yok canım ya nerde..tatil beldesi olduğunu duyan gelicem diye tutuştu kıbrısı duyunca..

gelecek olan adam buraya da gelirdi..

benim annem geldi, onun annesi gelmedi..çağırdığım halde hemde..

benim canıma minnet gelmemeleri..

kıbrısa da gelemezler işallah..

SİZİN AYIRMAK İÇİN Mİ UĞRAŞTI PEKİ CANIM?

ESENCİM BOŞVER TAKMA CANIM YA..

KEŞKE BİİZM GELİN BU YAZILANLARI OKUSA. KEŞKE!!

Kıza sinir oluyorum ya ,ilk başlarda iyiydik kız yine değişti ya..sağı solu belli değil kızın.

yok, ayırmaya çalışmadı allahtan..benim gibisini bulmuş öpsün de başına koysun..:KK70:

gülincim sen kendini hatalı olarak sakın görme ,tamam hatalarında vardır ama bu psikolojin bozulur ,benim hayatımda biri vardı,allahın hergünü ağlardım ,ağlatırdı .1 gün mutluysam 5 gün mutsuzdum.haftasonu buluşamıyorsak o haftasonu urnumdan gelirdi,ben artık dayanamdım ,hiçbir şey düşünemez olduydum artık psikiyastriye gidiyordum ,ilaç kullanıyordum ya sırf bir erkek yüzünden ,neden çünkü hep ben hatalıyydım ona göre ,o baskı benim üzerimdeydi..!!

yok canım ya nerde..tatil beldesi olduğunu duyan gelicem diye tutuştu kıbrısı duyunca..

gelecek olan adam buraya da gelirdi..

benim annem geldi, onun annesi gelmedi..çağırdığım halde hemde..

benim canıma minnet gelmemeleri..

kıbrısa da gelemezler işallah..

yok, ayırmaya çalışmadı allahtan..benim gibisini bulmuş öpsün de başına koysun..:KK70:

gelmediyse boşver keyfi bilir ,üzülüyormuş gibi yap ama sevin eşine bellie tme :)gelmezler gelmezler herkşey lafta kalır canım benim ,sıkma canını

X