Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

kızlar benım durumları bılıyosunuz kendımı kızıma ve ev ıslerıne adadım ya sımdı kızım benı hıç sallamıyo ya:KK43:((((((babası halası derken bende uzaklasıyo sankı ben yapma etme dıyorum ya benı gorunce gıtt dıyo
kendımı çok kotu hıssedıyorum bıde yanlız kızım benım herseyım en cok benı sevsın ıstıyorum:KK43:((((bana gıt demesın yaaa ne yapsam kı

Bilmiyorum ki artık ikimizi de hasta gibi görüyorum.
Ne düzelir diyebiliorum ne de düzelmez diyebiliyorum..
İçim çok fena sıkıntı dolu,ona yansıtınca onun neşesi yerinde olsa bile yardım etmek yerine geri çekio kendini ben yine yapayalnız kalıorum.Çok bunaldım çok

Belli ki o da bunalmış...
Canım senin belki de bir tatile felan ihtiyacın var.
Birkaç gün izin alsan ?
Bence o kitabı da al okumaya başla. Kafan ikinizin ilişkisini düşündükçe yoruluyor...
Benim de kazan oldu. En basit şeyleri bile düşünemiyorum şuanda... Kendimize işkence yapıyoruz..

Nasıl sence işe yararmı ki?

Başkalarının ne dediği pek önemli değil.Açıkcası sevmiyorum o tip kitapları.
Şimdiye kadar onlarcasını okumuşumdur ama hiçbiri yön vermedi hayatıma.
Mucize beklememek lazım.Mucize kendimiziz zaten.Bu unutuyoruz o ayrı.
En önemli kısım doğru iletişim. Konuşmakla anlaşılır olmak aynı şey değil.

kızlar benım durumları bılıyosunuz kendımı kızıma ve ev ıslerıne adadım ya sımdı kızım benı hıç sallamıyo ya:KK43:((((((babası halası derken bende uzaklasıyo sankı ben yapma etme dıyorum ya benı gorunce gıtt dıyo
kendımı çok kotu hıssedıyorum bıde yanlız kızım benım herseyım en cok benı sevsın ıstıyorum:KK43:((((bana gıt demesın yaaa ne yapsam kı

Hayatım sen iste isteme sevecek zaten seni.Sana naz yapıyor sadece.
Diğerleri onu daha çok pohpohladıkları için onlara yöneliyordur.
Hiç üzülme sen senin sevgin hep içinde olacak onun kimse değiştiremez

evet sen konuş dur karsındakı senı anlamıyosa ancak kendını yoruyosun konuşma bıttıgınde bakıyosun kı adam hala basladıgın yerde belkı bıraz korku vermek gerekır ben bu aralar oyle yapıyorum ona mecbur olmadıgımı hıssettırmeye basladım öncelerı 10 kez ararken sımdı sadece kızım ısteyınce arıyorum eve gelınce hemen yanına gıder dım sımdı o benı çagarıyo ısım bıtsın gelıyorum dıyıp 1 saat sonra gıdıyorum deyısıklık ıse yaradı sende bı haller var demeye basladı benı artık ıstemıyomusun dıyo????yenı dank edıyo :)sende bıraz hareketlerıne az tepkı versen aramıyosa sende arama tartısmaya gırme bıraz korksun deyısıyo desın bakalım belkı ıse yarar ne dersın gulın

Sen sorunları paspas altına alıyorsun canım.
Bak birgün kızın , birgün senin bu durumlarını görüp sana olan saygısını yitirmesin.
Çocuklarda bazen öyle olabiliyor. Sana bir tepkisi var demekki. Sen belki de mutsuz ve farkında varmadan kızına ilgisiz olabilir misin ? Ondan dolayı yapabiliyorlar.
Mutlaka tepki olabiliyor. Bana da bir ara diyordu oğlum. Ben en çok çocuğum için psikolojime dikkat etmeye çalışıyorum. Zaten bu ayrılık telafuzunu da yine onun için yapmaya başladım. Çocuklar kendine özgüveni olan , mutlu olan kişilere daha çok ilgi duyuyorlar ve bağlanıyorlar dikkat et...

Hayatım sen iste isteme sevecek zaten seni.Sana naz yapıyor sadece.
Diğerleri onu daha çok pohpohladıkları için onlara yöneliyordur.
Hiç üzülme sen senin sevgin hep içinde olacak onun kimse değiştiremez

sevecek dıılmı benım ondan baska kımsem yok kı ona sıgınıyorum:KK43:((hersey onun ıcın...
tesekkurler cnm

Sen sorunları paspas altına alıyorsun canım.
Bak birgün kızın , birgün senin bu durumlarını görüp sana olan saygısını yitirmesin.
Çocuklarda bazen öyle olabiliyor. Sana bir tepkisi var demekki. Sen belki de mutsuz ve farkında varmadan kızına ilgisiz olabilir misin ? Ondan dolayı yapabiliyorlar.
Mutlaka tepki olabiliyor. Bana da bir ara diyordu oğlum. Ben en çok çocuğum için psikolojime dikkat etmeye çalışıyorum. Zaten bu ayrılık telafuzunu da yine onun için yapmaya başladım. Çocuklar kendine özgüveni olan , mutlu olan kişilere daha çok ilgi duyuyorlar ve bağlanıyorlar dikkat et...

canım ben onun yanında asla tartırmaya gırmıyorum ınan kı onun algılamayacagı cumle bıle kurmuyorum onunla yatıyorum besıgını yataga bırlestırdım kokumla uyusun dıye ............offff ama haklısın ben gormezden gelıyorum ne yapcam ben yaaaa bazende gıtme kızım dokme kızım ıste kurallar koyuyorum babası ve halası herseyı serbest bırakıyo doksun gıtsın kırsın oda onlar varken benı ıstemıyo gıt dıyo bana

sevecek dıılmı benım ondan baska kımsem yok kı ona sıgınıyorum:KK43:((hersey onun ıcın...
tesekkurler cnm

Tatlım hep aklıma geliyorsun.Biz burada psikolojik şiddetten bahsederken sen
ikisini de yaşamışsın.Sen çok güçlü bir kadınsın hem de şu genç halinde.
Hangimize sorsan kaldıramazdık bu kadar şeyi.Aklıma geldikçe sinir oluyorum
neler yaşatmış sana.Sen güler yüzünle bunları maskelesen de altta duruyordur
acıları.Çok şey söylenir de boş ver acıtmayalım daha fazla canını.
Allah yardımcın olsun bir daha yaşatmasın sen de izin verme buna.

evet sen konuş dur karsındakı senı anlamıyosa ancak kendını yoruyosun konuşma bıttıgınde bakıyosun kı adam hala basladıgın yerde belkı bıraz korku vermek gerekır ben bu aralar oyle yapıyorum ona mecbur olmadıgımı hıssettırmeye basladım öncelerı 10 kez ararken sımdı sadece kızım ısteyınce arıyorum eve gelınce hemen yanına gıder dım sımdı o benı çagarıyo ısım bıtsın gelıyorum dıyıp 1 saat sonra gıdıyorum deyısıklık ıse yaradı sende bı haller var demeye basladı benı artık ıstemıyomusun dıyo????yenı dank edıyo :)sende bıraz hareketlerıne az tepkı versen aramıyosa sende arama tartısmaya gırme bıraz korksun deyısıyo desın bakalım belkı ıse yarar ne dersın gulın

Canım ben soğuk davranıyorum eşime mesela uzun süredir , adam daha da soğuklaştı. O taktikler belki kısa bir süre işe yarıyor. Peşinden koşmaya çalışıyor ama erkeksel isteklerden dolayı gibime geliyor, daha bir iğreniyorum :KK37:
Ama zaman zaman küçük çapta korkutma taraftarıyım. Ha herkeste işe yarıyor mu yaramıyor ...

Tatlım hep aklıma geliyorsun.Biz burada psikolojik şiddetten bahsederken sen
ikisini de yaşamışsın.Sen çok güçlü bir kadınsın hem de şu genç halinde.
Hangimize sorsan kaldıramazdık bu kadar şeyi.Aklıma geldikçe sinir oluyorum
neler yaşatmış sana.Sen güler yüzünle bunları maskelesen de altta duruyordur
acıları.Çok şey söylenir de boş ver acıtmayalım daha fazla canını.
Allah yardımcın olsun bir daha yaşatmasın sen de izin verme buna.

inşallah canım ınankı kızım olmasa guçlu olamazdım okadar çok sey dusunuyorum kı
ayrılırsam kızım arada kalmıs bı çocuk olacak bız ankarada babası antalyada goremıycekler bırbırlerını
sonra bana kızıcak buyuyunce ....bırde sımdı benı kaybetmeye basladıgını anladı sanırım bız severek evlendım çocukluktan tanısıyoruz boyle olacagını asla bılemezdım neyse :KK43:((((((((((((((((((((((((((

Bana kalırsa siz biraz özleyin birbirinizi.
Belki bayram buna vesile olur.

Belki işe yarar canım bayram tatili canım,ben Gelibolu'ya gidicem,tabi dayanamyıp yanıma gelme durumu da var

O kitabı da ben hiç alıp da okumadım.
Ben daha çok psikolojik kitapları çok seviyorum.
İnşallah iyi olur canım ya en azından kitap okursunuz kafanız meşgul olur, birbirinizle daha az uğraşırsınız.

Canım bu da psikolojik gibi.İkili ilişkileri kadın erkek arasındaki sürtüşmelerin temel nedenlerini ve farkların nasıl ortadan kalkıcağını anlatıyo.
Bizim en büyük sorunumuz da bu zaten.Biribrimizin farklı olduğumuzu algılayamıoruz.Hep bekledğimiz davranışlar da bulunmayı bekliyoruz.İkimizin de farklı yapıya sahip olduğunu bi kabullensek,artık eleştirmeyi bırakıp yolumuza devam etsek çok iyi olucak

okursa emın ol yarar tedavıyı kabul etmeyen hasta ıyılesemez erkekler tedavıyı kabul etmıyo kı

Benim ki çok şükür kabul ediyo, iş yerinde başlamış bile kitaba

Belli ki o da bunalmış...
Canım senin belki de bir tatile felan ihtiyacın var.
Birkaç gün izin alsan ?
Bence o kitabı da al okumaya başla. Kafan ikinizin ilişkisini düşündükçe yoruluyor...
Benim de kazan oldu. En basit şeyleri bile düşünemiyorum şuanda... Kendimize işkence yapıyoruz..

İizin alamam iş yerinden ama bayram tatili iyi gelebilir bize.Tabi daha da kavgalara sarılmazsak...

Mucize değil de farklı bakış açısı katabilir belki bize diyorum bilmiyorum bişeyler denemeye çalışıyorum işte

O zaman kaybetme korkusuyla daha da batıyo ki dibe,daha saldırgan oluyo
Ben biraz değişsem sorular sormaya başlıcak ama ben artık cevap vericek sabrı bulamıorum kendimde,hiç bişeyi izah edemiorum.
Bişeyi yanlış anladığında ve neden diye sorduğunda düşündüğümü hissettiğimi anlatamıorum.
Yormasın beni istiyorum.içim zaten çok sıkkın bide onu bişeylere ikna etmeye kalkarsam deliririm

İzledim gbi geliyo ama tam hatırlamıyorum.KK dan bi arkadaş daha önerdi bu filmi,izlesem iyi olucak sanırım :KK9:

Canım bak bizim ilişkimiz kötü de olsa şunu diyebilirim ki hiç geçmişimizi karıştırmadık.o da sormadı bende.Yüzeysel olaak tabiki konuştuk ama sorular sorupta didiklemedik birbirimizin geçmişini.Geçmiş zarar verir bilinç altını kötü etkiler.Zamanla ona şunu yapmışsı bana yapmıyo daha mı az seviyo beni demeye başlarsın.Anladığım ya da hissettiğim kadar kıskanç birisin ama bu geçmiş konusu kıskançlıktan öte bişey.Erkek arkadaşın en doğrusunu yapıo susmakla.

Canm belirli bi konumuz yok bizim.İnatlaşmaktan oluoruz.
Esen dün akşam bişey demişti.Siyaha biriniz siyah diğeriniz kara diosunuz diye bu mantık aynen bizi yansıtıyo işte...

Niye kadınlar yıpranır,çabalar hep ki...Niye bi erkek uğraşmaz

Hakkaten bu dünya erkeklere güzel!!!

öyle mi diyorsun bende konuşmak istemediğinin sebebi sadece aşka türlü düşünüyordum

inşallah canım ınankı kızım olmasa guçlu olamazdım okadar çok sey dusunuyorum kı
ayrılırsam kızım arada kalmıs bı çocuk olacak bız ankarada babası antalyada goremıycekler bırbırlerını
sonra bana kızıcak buyuyunce ....bırde sımdı benı kaybetmeye basladıgını anladı sanırım bız severek evlendım çocukluktan tanısıyoruz boyle olacagını asla bılemezdım neyse :KK43:((((((((((((((((((((((((((

Eğer ortamınız huzurlu ise , sen de düzeleceğine dair inancın varsa tabiki devam ettireceksin evliliğini...
Benim ümidim yok :KK43:
Hatta bu şekilde çocuk da hissediyor aramızda bağ olmadığını ona da yansıdığı oluyor.
Ama biz mutluluk oyunu oynuyoruz şuanda. Zaten annemler de var tartışma olmuyor. Ama biliyorum ki onlar olmasa biz hergün tartışacak bişey buluruz. Ya da ben içime atmasam duramasam içimdekileri döksem daha da kötü olur.
Ben de çok düşündüm çocuk babasız mı büyüsün vs.
Ailem arkamda Allahın izniyle şuandaki halinden daha iyi olacağını düşündüm. Çünkü her bağrışmada çocuk hırçınlaşıyor garip tepkiler veriyor.
Yarın birgün aramızdaki soğukluğu da anlayacak...

Allah sana da sabır versin inşallah düzelir herşe...

tesekkurler cnm

Onun yaptıklarını bilse sana mı kızardı ona mı?
İki arkadaşımdan örnek vereyim.İkisi de kocaman kızlardı.
Ama içlerinde yara kalmış annelerinin doğumlarında ki babalarının tutumunu anlatmaları.
İkisininde babası erkek bebek bekliyormuş ve bu hayal kırıklığıyla davranmışlar bebeğe de annesine de.
Annelerden yakın çevreden de çocuğa aktarılmış hep bu kötü anılar.
Bu istenmeme psikolojisiyle büyümüş çocuklar.Belki babaları sonradan çok sevdi ama neye yarar.
O inanacağına inanmış hüngür hüngür ağladıkları anlara şahitlik ettik.Babayla ilgili iyi bir şey anlatıldığında.
Biz bizim ufaklığa da arada takılırdık sen sonradan geldin biz iyiydik gerek yoktu sana diye.
Uzmanların dediğine göre çocuklar üzerinde büyük etki bırakıyormuş ne yazık ki:KK43:

Eğer ortamınız huzurlu ise , sen de düzeleceğine dair inancın varsa tabiki devam ettireceksin evliliğini...
Benim ümidim yok :KK43:
Hatta bu şekilde çocuk da hissediyor aramızda bağ olmadığını ona da yansıdığı oluyor.
Ama biz mutluluk oyunu oynuyoruz şuanda. Zaten annemler de var tartışma olmuyor. Ama biliyorum ki onlar olmasa biz hergün tartışacak bişey buluruz. Ya da ben içime atmasam duramasam içimdekileri döksem daha da kötü olur.
Ben de çok düşündüm çocuk babasız mı büyüsün vs.
Ailem arkamda Allahın izniyle şuandaki halinden daha iyi olacağını düşündüm. Çünkü her bağrışmada çocuk hırçınlaşıyor garip tepkiler veriyor.
Yarın birgün aramızdaki soğukluğu da anlayacak...

Allah sana da sabır versin inşallah düzelir herşe...

aminnnn canım suda acıkkı çocuk evlılıgı kurtarmıyo zorunlu hale getırıyo çoçuk kesınlıkle 2 3 yıl sonra yapılmalı sorunlar ya baslıyo ya bıtıyo bu donemde kendımızle bırlıkte çocuklarımızıda yakmamak ıcın bız gec kaldık bekarlar akıllı olsun:KK43:(((bıze gelınce evet benım umudum hala herseye ramen var salak mıyım neyım sevıyorum gıbıme gelıyo eskısı gıbı olacak gıbıme gelıyo beklıyorum sabırla insallah rabbım yardımcımız olsun..

canım ben onun yanında asla tartırmaya gırmıyorum ınan kı onun algılamayacagı cumle bıle kurmuyorum onunla yatıyorum besıgını yataga bırlestırdım kokumla uyusun dıye ............offff ama haklısın ben gormezden gelıyorum ne yapcam ben yaaaa bazende gıtme kızım dokme kızım ıste kurallar koyuyorum babası ve halası herseyı serbest bırakıyo doksun gıtsın kırsın oda onlar varken benı ıstemıyo gıt dıyo bana

İşte benim de yaptığım o. Çocuğun yanında tartışmayayım diye tamam tamam diyorum susuyorum konuyu kapatıyorum. Eee insanız bazen de kızıyorum tartışma oluyor birkaç laflaşma. Çocuk da etkileniyor...
Kurallar konulmasını sevmiyor çocuklar işte.. Bizde de annem kuralcı oluyor ya ona sen git diyor ama 1 saatlik bile biryerlere gitse hatta gözden kaybolsa direk annannem nerde diyor.
Yani seni sevmediğinden değil de işte çocuklarda böyle birşey var. Ama dediğim gibi kendine saygıyı, özgüvene dikkat et, sakın kaybetme. Çocuklar aynı zamanda otoriteyi de seviyor ve yöneliyor...
Ama hiçbir zaman çocuklar anneyi suçlamıyorlarmış, benim de korkum o seninle aynı şeyleri düşünüyoruz. Burdan da arkadaşların anlattığı ve duyduğum kadarıyla...
Büyüyünce babasının annesine yaptıklarını duysa kimi suçlardı sence acaba ? ki duymasına da gerek yok bence... O çocuk yine hisseder kimin haklı olduğunu diye düşünüyorum.
Bizde öyle ortada somut bir olay bile yok ben de ilerde yapacağım açıklamayı düşünüyorum sürekli...

Onun yaptıklarını bilse sana mı kızardı ona mı?
İki arkadaşımdan örnek vereyim.İkisi de kocaman kızlardı.
Ama içlerinde yara kalmış annelerinin doğumlarında ki babalarının tutumunu anlatmaları.
İkisininde babası erkek bebek bekliyormuş ve bu hayal kırıklığıyla davranmışlar bebeğe de annesine de.
Annelerden yakın çevreden de çocuğa aktarılmış hep bu kötü anılar.
Bu istenmeme psikolojisiyle büyümüş çocuklar.Belki babaları sonradan çok sevdi ama neye yarar.
O inanacağına inanmış hüngür hüngür ağladıkları anlara şahitlik ettik.Babayla ilgili iyi bir şey anlatıldığında.
Biz bizim ufaklığa da arada takılırdık sen sonradan geldin biz iyiydik gerek yoktu sana diye.
Uzmanların dediğine göre çocuklar üzerinde büyük etki bırakıyormuş ne yazık ki:KK43:

bence benım esımın psıkolajık sorunları vardı o donemde farkındayım aıle yapısı .....yoksa aklı basında bırı hamıle karısına bunları yapmaz bak bıde ben hastaneden çıktım barıstırdılar bızı gorumcem araba almış esım ruhsat ıslemlerı ıcın arabayı burda bırak demıs saat 2 nasıl agrım var hamıleyken bobrek tası dusuruyodum ama öluyorum agrımdan
gorumcem telefon ettı abı arabamı getır yarın arkadaşlarkla gezecem arabamı gostercem dıee..bu usenmedı kalktı gıyındı gıdıyo nolur benı bırakıp gıtme dedım çok kotuyum
yok dedı ya herzamankı agrın gelırım ben 1 bucuk saatlık yola gıdecek dusun yalvardım gıttı.........ben fenalastım öluyorum yatakta tıtrıyorum bıde 4 olmus saat geldı dedım kı hastaneye gıdelım ben ıyı deyılım yok dedı herzamankı agrın ben bayılmısım gozumu hastanede actım dogumum baslamıs 4 santım acılmıs 8 aylık bebek dogdu ve bebek susuz kalmıs suyum gelmıs yolda kaybedıyoduk bısıy olmamıs gıbı sabah yanıma geldı ınana bılıyomusun bunu normal bırı yapar mı

sımdı bukadar umutlu olmamın sebebı artık bızı onemsıyor eskıye bakarak benı aılesı olarak kabullendı
duzelecek ınanıyorum :)

X