Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Ya bu zihniyete sinir oluyorum. Sen iyi kabullenmişsin , öyle yapmak lazım belki de...
Aslında bizimki de hep kendi yaparmış yemeğini ve hatta eltimlere de yapardı yemek düşünün yani. Haftasonları onları çağırırmış felan bekarken...
Ama adama 1 senedir bir haller oldu, işte yemek, çocuk, ev işleri kadınındır diye bir zihniyete sahiplendi. Çevrenin, toplumun etkisi çok fazla...
Bir keresinde kv. artık sen dinlen evlendin, yemek felan yapma dedi. (ki ben o zamanlar afedersiniz eşşek gibi çalışıyordum, eşimden daha fazla çalışyordum) Adamların zihniyeti gelini ez...
Benim önümde bunu diyen arka planda neler demişlerdir kimbilir...

haklısın böyle zihniyetler yüzünden evlilikler sorun oluyor senin kv demek ki oğlu artık yemek yapmasın dite almış zaten erkeklerin zihniyeti evlenirken çoğunda yemeğimi yapsın bana baksın ..bu zihniyetle evlenen birid,si kendi iş yapacak olduktan sonra neden evlenmişler ki... benim oğluşum bile ara sıra hep annem yıkıyor bulaşıkları işleri hiç sen anneme yardım etmiyorsun diyor bi aravda hizmetçi tut annem yoruluyor diye tutturmuştu ben evlenince karıma hep yardım edeceğim diyor eşim de kırk yılın başı yemek yapar bak ben de yemek yapıyorum diyor oğluma ama akıllı oğlum sadece yemek yapıyorsun hiç temizlik yapmıyorsun diyor

Günaydın hatunlar!!!!!!!!!!!!!!:KK3:
nasılsınız??
bir haftadır yoktum annemlerdeydim.cılgınlar gibi kış hazırlığı yaptık.salça,biber,çemen,domates konserve,şeftali konserve :KK39:

ramazan yaramış 60 kilom vermişim...:KK49:
ayyy 3 kilo daha versemmm gerisi olsa da olmasa da idare ediyor...:KK6:

siz neler yaptınız??erkeklere yemek yaptırıyorsunuz sanırım:KK1:
benimki de yapar cok şükür.okuldan gelince beraber yapıveririiz.erken geldiyse başlar coğunlukla yapmaya.içinden geliyor.
ilk evlendiimiz sıralar ben yıkar doğrar verirdim eline o pişirmiş olurdu.ama alışsın die hiç bieşey demedim.mutfakta iyi vakit geçirmek önemli ilk olrak.bazen hoşuma gitmese de harika olmuş dediim oldu:KK1:şimdi keni yapıyor ben başka birşeylerle uğraşırken.ama tabii benim mutfakta olmam şart tek başına sevmiyor.bazı yemekleri benimkinden daha güzel oluyor itiraf edeyim...

böyle yemek falan :KK43:(( şimdiden acıktım...hormonlar mormonlar durun ya daha cok var iftara...

Günaydınn kızlarr...Her ne kadar uyku dolu bigüne başlamış olsam da bugün hepmiz için güzel bigün olur inşallah :KK16:

Bugün eteğimi giydim,ojelerimi sürdüm, parfümümü sıktım,makyajımı yaptım pek bi cici oldum :KK12::KK9:

hayırdır kız sevdiceğinle mi buluşacaksın. hey gidi gençlik hey bu günlernizin kıymetini bilin
Günaydın şekerler, hayırlı cumalar.
hayırlı cumalar sana da şeker

Günaydınn kızlarr...Her ne kadar uyku dolu bigüne başlamış olsam da bugün hepmiz için güzel bigün olur inşallah :KK16:

Bugün eteğimi giydim,ojelerimi sürdüm, parfümümü sıktım,makyajımı yaptım pek bi cici oldum :KK12::KK9:

Günaydın canım,
Tabi keyfin yerinde, süslen püslen :KK34:

Günaydın canım. Sana da hayırlı cumalar.

nasılsınız??
bir haftadır yoktum annemlerdeydim.cılgınlar gibi kış hazırlığı yaptık.salça,biber,çemen,domates konserve,şeftali konserve :KK39:

benimki de yapar cok şükür.okuldan gelince beraber yapıveririiz.erken geldiyse başlar coğunlukla yapmaya.içinden geliyor.
ilk evlendiimiz sıralar ben yıkar doğrar verirdim eline o pişirmiş olurdu.ama alışsın die hiç bieşey demedim.mutfakta iyi vakit geçirmek önemli ilk olrak.bazen hoşuma gitmese de harika olmuş dediim oldu:KK1:şimdi keni yapıyor ben başka birşeylerle uğraşırken.ama tabii benim mutfakta olmam şart tek başına sevmiyor.bazı yemekleri benimkinden daha güzel oluyor itiraf edeyim...

böyle yemek falan :KK43:(( şimdiden acıktım...hormonlar mormonlar durun ya daha cok var iftara...

hoşgeldin güzelim oh maşallah bana dea gönder kız

günaydın canımm..allah mutluluğunu daim etsin bebeğim.insanın hayatınd aşk olunca bambaşka oluyor ya:))

bende 4 e doğru yattım uyku yok şu anda ama ilerleyen saatlrde halsizlikle beraber yoklar beni:)eve gidip hemen uyuyorum 1 saat bile yetiyor ..

günaydın canım nasılsın ?

Ben nasıl bir içime atma yaptıysam artık, höykür höykür bitmiyor :KK1:

:):)bu şekilde konuşunca sen daha çok kinleniyorsundur ben öyleym mesela kötü yanlarını yazayım anında yani:)

bayram gelsin artık yaaa dayanamıyorum önümüzdeki özel günüme olabilrim o yüzden dayanamayabilirim buluşalım diye.ama bu seferde o anlarsa:KK17:

zennube hışgeldin ohh maşallah ne güzel valla salça domates nasıl yaptın anlat bakim canım:)

şanslısın valla bence erkeğe ilk zamanlarda mutfağa sokup keyifli zaman geçirtirsen yapar yani.benimki yapar mı tahmin yürütemiyorum :)

Son düzenleme:
hoşgeldin güzelim oh maşallah bana dea gönder kız

hoşbuldum canım ay ne güzel olurdu valla beraber yesek :)))
yemek yemeyi de yapmayı da yedirmeyi de hepsini severim ben:))
:KK1: o yüzden diyet sayfalarındayım sanırım ....

zennube hışgeldin ohh maşallah ne güzel valla salça domates nasıl yaptın anlat bakim canım:)

şanslısın valla bence erkeğe ilk zamanlarda mutfağa sokup keyifli zaman geçirtirsen yapar yani.benimki yapar mı tahmin yürütemiyorum :)

evet her arkek başka başkadır benimkine ii gelen yöntem şu oldu:
işten geldim oh bi rahatlayım deyip eşofman filan giysem hayatta gelmez.cici bir elbise ,saçına başına azcık özen olursa yanımda olur.
bir de pohpohladın mı tamamdır.mesela:ayyyy bi mutfak önlüü bi adama bu kadar mı yakışır ,nasıl yapyosun falan filan işte.:KK16:

tabi bazılarına ne yapsan bir işe yaramaz malesef :KK43:((

haklısın böyle zihniyetler yüzünden evlilikler sorun oluyor senin kv demek ki oğlu artık yemek yapmasın dite almış zaten erkeklerin zihniyeti evlenirken çoğunda yemeğimi yapsın bana baksın ..bu zihniyetle evlenen birid,si kendi iş yapacak olduktan sonra neden evlenmişler ki... benim oğluşum bile ara sıra hep annem yıkıyor bulaşıkları işleri hiç sen anneme yardım etmiyorsun diyor bi aravda hizmetçi tut annem yoruluyor diye tutturmuştu ben evlenince karıma hep yardım edeceğim diyor eşim de kırk yılın başı yemek yapar bak ben de yemek yapıyorum diyor oğluma ama akıllı oğlum sadece yemek yapıyorsun hiç temizlik yapmıyorsun diyor

Valla biz evlenirken hiç o zihniyette görünmüyordu eşim. Evliliğimin başlarında da öyle değildi. Ben çalışmıyordum bile herşeye yardım ederdi.
Benden daha iyi yemek yapardı ben eşime sorardım zaten yemek yapacaksam da...
Adama sonradan bir haller oldu, çok değişti.
Yine sahuru felan o hazırlıyor , duramaz o yapar seviyor mutfak işini de işte...

Aferin oğluşa, bak ben babam gibi yapmıycam eşime yardım edeceğim diyor. Maşallah akıllı belli..
Çocuklar büyüdükçe farkına varıyor bazı şeyleri. Sana da kıyamıyordur oğluşun..

Teşekkür ederim canlarım :KK16:

Bu akşam sevdiceğim,annem ve ben dışarda iftar yemeği yicez :KK17: Genellikle annem yanımızdayken ne hikmetse illa birbirimize kızcak bişey buluruz inşallah bu akşam sakin geçer :KK9:

Valla biz evlenirken hiç o zihniyette görünmüyordu eşim. Evliliğimin başlarında da öyle değildi. Ben çalışmıyordum bile herşeye yardım ederdi.
Yine sahuru felan o hazırlıyor , duramaz o yapar seviyor mutfak işini de işte...

Aferin oğluşa, bak ben babam gibi yapmıycam eşime yardım edeceğim diyor. Maşallah akıllı belli..
Çocuklar büyüdükçe farkına varıyor bazı şeyleri. Sana da kıyamıyordur oğluşun..

Suç yine erkeklerde değil biz de.Onları nasıl yetiştirirsen öyle şekilleniyorlar.
Çocukla baba arasındaki farkı görüyorsunuz işte.Yakındanda gözlemliyorum
babam o eski zihniyetle yetiştirilmiş hani ayıp kadın dururken sana mı düşer.
Eline sağlık kelimesini bile duyamazsın.Ama kardeşim daha sofraya oturmadan
der.Kalkarken söyler beğensin beğenmesin.Şimdi o evleninve eşine de öyle
davranacak.Yardım edecek emeğine saygı gösterecek.

..

ya nasıl sonradan böyle değişmiş hayret ....böyle bir u dönüşü yaşadıysa belki tekrar toparlar canım .siz kaç yıldır evlisiniz?

nasılsınız??

Günaydııın,
Araya kaynadı senin mesajın. Burda iş yerinde de yoğun olunca ben...
Bir yandan da buraya yazıyorum :)
Kolay gelsin valla ne güzel hazırlıklar maşallah. Böylesi hazırlıklar kalmadı sanıyordum. Bize de gönderiver o doğallardan tadına bakalım :KK34:

Nasılsın keyifler nasıl ?
Sen öğretmenmiydin ?
Sen eşine iş yaptırmayı biliyorsun , veriyosun gazı ohhh :))) Öyle olmak lazım...

Suç yine erkeklerde değil biz de.Onları nasıl yetiştirirsen öyle şekilleniyorlar.

ya nasıl sonradan böyle değişmiş hayret ....böyle bir u dönüşü yaşadıysa belki tekrar toparlar canım .siz kaç yıldır evlisiniz?

Bizimkini çevresi etkiliyor şekerler...
Bir de bana kızdığından inat için yapmıyor.
Bilerek yapmıyor yani , odunluğundan değil...

Bak ne güzel kardeşin babasından gördüğünü uygulamıyor sbencim yeni nesil zaten biraz daha önde olmalı. Benim babam da sürekli takdir eder annemi, kardeşim de öyledir..
Aslında özünde eşim de öyleydi ama bana kızgınlığı var heralde. Birtakım birşeyler yaşadıktan sonra.. Bir de ona kesin akıl veren oluyor öyle tahmin ediyorum...

Biz 4 senelik evliyiz zennubecim. Siz kaç senelik evlisiniz ? Çocuk varmıydı ?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim canlarım :KK16:

Bu akşam sevdiceğim,annem ve ben dışarda iftar yemeği yicez :KK17: Genellikle annem yanımızdayken ne hikmetse illa birbirimize kızcak bişey buluruz inşallah bu akşam sakin geçer :KK9:

Oh aile saadeti şimdiden..
Maşallah size...
Biz de hep beraber annem babam eşim oğluşum bir tane de arkadaşım iftara gideceğiz..

Benim kardesim de tam tersi:KK43:
Babama cekmemis:KK43:

:):)bu şekilde konuşunca sen daha çok kinleniyorsundur ben öyleym mesela kötü yanlarını yazayım anında yani:)

Valla yazdıkça kinleniyorum, kinlendikçe de yazıyorum :)
Bir de burda bazı konuları okuyorum, o konuları okudukça da artıyor hissiyatlarım.
Ama ben eşime ne kadar çok taviz vermişim şimdi yeni anlıyorum.
Çok yükselttik , çok değer verdik başlarda...

X