Selülit Hem Zayıfla Hem Selülitlerden Kurtul (Denediklerim Ve Sonuç Aldıklarıma Bir Göz Atın)

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

Pimpirikli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2009
492
0
40
Merhaba arkadaşlar...
Siteye dün gece üye oldum ve gece şöyle bir inceleme fırsatım doğdu... Hem rahtladım(bazı sorunlar sadece bende yok diye) hemde üzüldüm nerdeyse her kadında var diye...
Şimdi sizlere eşim askerdeyken kendimi internete ve kitaplara vurduğum zamanlarda denediğim ve kesin sonuç aldığım şeyleri paylaşmak istiyorum... umarım sizledede işe yarar....
1- LAHANA SUYU ıLE ZAYIFLA VE SELÜLıTLERı ıÇTEN ÇÖKERT
ılk önce size formülü vereyim :
Malzemeler: 8 tane iri beyaz lahana yaprağı, 1 demet taze küçük yapraklı maydanoz(yaklaşık 40-45 adet), 1 litre su, 1 adet limon...

YAPILIŞI
- 1 litre suyu kaynatın ağzı kapalı bir şekilde

-lahanaları iri iri bölün ve kaynamakta olan suyun içine atın... 3 dakika ağzı kapalı bir şekilde bırakın haşlansın( burda lahanalar 1 litre suya çok fazla gibi görünecek telaş yapıp lahanaları çıkarmayın, bastırın suyun içine iyice zaten 3 dakikaya o inecektir kendiliğinden)

-3 dakika ardından 1 demet maydanozu saplarıyla birlikte lahanaların içine atın ve şöyle bir karıştırın ikisi harmanlansın ve ardından 2 dakikada maydanozlarla birlikte ağzı kapalı olarak kaynatın

- toplan 5 dakikanın sonunda tenceriyi ocaktan alın ve ılımasını bekleyin karışımın (içinden bişe çıkarmadan)

-karışım ılıdıktan sonra lahanaları ve maydonazları iyice suyunu alarak tancereden alın ( ben ellerimle sularını sıktım tencereye tabii siz kaşık vb. yardımıylada yapabilirsiniz...)

- Ilık olan karışımdan büyük bir bardağa doldurun(ben kupayla içtim) ve bardaktaki suya 2 yemek kaşığı limon sıkın (limonu içeceğiniz zaman sıkacaksınız yani taze taze)

- Gözünüzü kapatın nefesinzi tutun ve bir dikişte için delikafadulden çünkü tadı kötü gerçektende ...

UYARILAR
- bu karışım günlük olarak yapılmak zorunda (taze taze)
- karışım ne soğuk ne sıcak içilecek ılık içilecek
- limonu tencerenin hepsine sıkmayın içeceğiniz zaman bir bardak karşımı ısıtın biraz ılısın ve bardağa aldıktan sonra limonu sıkın ....
-günde üç kere uygulanacak sabah öğle ve akşam... zaten bir litre yapınca birgün boyunca kullanbiliyorsunuz (öğlenkullanılmaya bilir ama daha etkili olması açısından öğlen kullanmanızıda öneriyorum)
- ya yemekten iki saat önce ya da 2 saat sonra için... ama aç karnına içmenizi tavsiye ederim
- karışımı gün boyu cam bir kapta ve dolapta muhafaza edin
- 7 gün uygulayın 3 gün ara verin sonra bir yedigün daha ve gene 3 gün mola ve gene yedi gün ve ardından gene 3 gün mola vererek kullanılacak(yani toplam 21 gün lahana suyu içeceksiniz 3 er gün arayla)

SONUÇ
- ben yaptım 11 kilo verdim hemde hiç zorlanmadan
- selülitlerimde baya baya bir azalma oldu neredeyse yok denecek kadar
- vucudum sıkılaştı
- daha enerji dolu oldum
(cinsel isteğide arttırıyor laf aramızda yerimseniben)

arkadaşlar bu karışımı denemeniz için sizlerle paylaşmak istedim tabikide unutmamamız gereken her karışımın her kişiye iyi gelmeyebileceğidir...lahananın daha birçok faydası var ... kan şekerini düşürücü özelliğide var yani yan etkileri olabilir o nedenle doktora baş vurun bi denemeden önce ve internetten beyaz lahanın faydalarına bir göz atın
(ben bu tarifi şifalı bitkiler kitaplarından buldum)
kötükedihüso bide unutmayın az yemek yemek lazım sadece diyet bizi kurtarmaz!!!!!

2- ŞıMDıDE GELELıM SELÜLıT MASKESıNE
Malzemeler: yarım paket kil, 5-6 damla limon yağı(portakalda olabilir ben limonla yaptım), 2 yemek kaşığı çekilmiş tarçın, streç folyo : )(bunların hepsini herhangi bir aktardan kolaylıkla ve ucuza bulabilirsiniz)

HAZIRLANIŞI:
genişçe bir kaba kil, limon yağı, tarçını ekleyin ve karıştırın ardından krem kıvamına gelene kadar su döküp karıştırmaya devam edin....

YAPILIŞI
uygulamak istediğiniz bölgeye karışımı sürün ve ardından elastik folyo (bildiğimiz yemekleri saklamak için ve dolaba kıyma bölüp difirize atarken sardığımız ince plastik streç) ile sarın iyice ve baddaniyenin altına girin 20-25 dakika bekleyin... ardından ılık suyla duş alın (banyo mafoluyor delikafadulden )
-ilk 1 ay haftada 1-2 uygulayın ardından hafta da bire düşürün ve sonra ayda bir yapın (ben artk hiç yapmıyorum)
SONUÇ
- banyodan çıktığınızda tavuk gibi kızaracaksınız korkmayın tarçının etkisi (yalnız çok fazla bekletmeyin vücudunuzda, süreye uyun , yanma hissi olacak vucutta battaniyenin altında beklerken o his artınca lütfen heemen banyoya koşun)
- banyodan çıkınca herhangibişey sürmeyin vücudunuza
- kızarıklık geçince ve bu tarife uyguladıkça pürüzsüz yumuşacık bir teniniz olacak selülitlerde kullandıkça ortadan kalkacak...
- banyo batıyor her yapmadan sonra demedi demeyin :)))
- ben bu karışımı bacaklarıma karnıma uyguladım ve çok faydasını gördüm umarım sizdede işe yarar....

şimdilik bu kadar kolay gelsin arkadaşlar... deneyip sonuç alanlar olursa haberim olsun ve sorularınız olursa memnuniyetle cevaplarım ..

bu arada son bişe unutmadan killi karışımı vücudunuza sürmeden önce duşa girin ve kabak lifle (en pahalısı 5 ytl) uygulama yapacağınız salülitli bölgeyi avalamanızda fayda var... kabakk lifi her zaman kulllanmanızı öneririm ...

Son düzenleme:
ayyy çok teşekkür ederim bilgiler için deneyeceğim.Ama ben bugn elma sirkesine başladım.benim kilom iyi ama sadece göbek sorunum var.bıktım valla bu göbekten.bilgilerin için teşekkürler.

Önemli değil umarım işe yarar... göbek herkeste problem ve tek çözümü eritmenin mekik çekmek düzenli olarak... ama üşeniyorum yaww kim uğraşak diyorum bazen ... aslında herşeye vakit buluyoruz ama işte -tatlicadiarzu- ahh üşengeçlik ahhhh

ya uğraşıpta yapabilicek gücü kendimde görmorum açıkçası biliyomusun:çok üzgünüm:nurseli idiz faalan uyguluyormuz 90larda bi gazetede okudugumu hatrlıyorum lahana çorbasını falan..

paylaşımın için teşekkürler=) ben de geçen sene lahana suyu içmiştim,o dönemde spor ve diyet yapıyordum selülitlerim cidden geçmişti. ama şuan hepsi geri gelmiş durumdalar:) hiç değilse uğraşılınca yol katedildiğini bilmek içimi rahatlatıyor. killi maskeyi de kopyaladım bilgisayara ilham gelince yapıcam:) bu arada ben klasik lahana suyunu içiyordum yani limonsuz olanını. çok güzel anlatmışsın teşekkürler:)

ya uğraşıpta yapabilicek gücü kendimde görmorum açıkçası biliyomusun:çok üzgünüm:nurseli idiz faalan uyguluyormuz 90larda bi gazetede okudugumu hatrlıyorum lahana çorbasını falan..

bende çok üçüngeçim inanki ama bu öyle zaman alan bi yöntem değil lahana suyunu dene bi günde 10 dakikanı alır sadece incelmek ve selülitlerden kurtulmak için değer bence yerimseniben

paylaşımın için teşekkürler=) ben de geçen sene lahana suyu içmiştim,o dönemde spor ve diyet yapıyordum selülitlerim cidden geçmişti. ama şuan hepsi geri gelmiş durumdalar:) hiç değilse uğraşılınca yol katedildiğini bilmek içimi rahatlatıyor. killi maskeyi de kopyaladım bilgisayara ilham gelince yapıcam:) bu arada ben klasik lahana suyunu içiyordum yani limonsuz olanını. çok güzel anlatmışsın teşekkürler:)

Önemli değil arkadaşım umarım bi faydası olur :) bu arada bende önce düz lahana suyu içtim daha doğrusu denemiştim ama midem çok bulandığı için içememiştim bravo doğrusu sen başarmışsın : )) ardından bu diyeti bulmuştum ve limon tadını gerçekten daha iyi yaptı yoksam yapamıyodum bu diyeti :1shok: ama sonunda başardım :sm_cool: bir limon nelere kadir görüyomusunuz sırnaşık şey

pimpirikli verdiğin bilgiler için çok teşekürler. ben lahana çorbasını uyguladım fakat internetten bulduğum çorbada kereviz ve sapları domates vs vardı bir kez yapılıp bir hafta içiliyordu ve farklı diyet listesi vardı yaptım işe yaramadı. bu bahsettiğin o değil dimi . birde öğünlerde ne yedin ekstra bir diyet uyguladınmı spor yaptınmı

pimpirikli verdiğin bilgiler için çok teşekürler. ben lahana çorbasını uyguladım fakat internetten bulduğum çorbada kereviz ve sapları domates vs vardı bir kez yapılıp bir hafta içiliyordu ve farklı diyet listesi vardı yaptım işe yaramadı. bu bahsettiğin o değil dimi . birde öğünlerde ne yedin ekstra bir diyet uyguladınmı spor yaptınmı

slm.. benim uyguladığımda bunların hiç biri yok ve hergün taze taze yapılma zorunluluğu var ... ben zaten ekmek yemiyorum çok az sabah kahvaltısında yiyorum aram yok pek.. bide yağlı ve çikolata yememeye dikkat ettim... pirinç pilavı yerine bulgur yedim mesela... kızartma yemedim diyet boyunca işe yaradı umarım sende de işe yarar .. hıı bide günde sabah uyanıyodum 20 mekik çekiyodum göbek için malum :)

1 litre su kaç gün gidio?

slm catpower ... bir litre birgün boyunca gidiyor.. sabah bir bardak öğlen bir bardak akşam bir bardak içiyosun ve bitiyor... dolapta saklıyosun karışımı... zamanı gelincede bir bardak ılıtıp içine limonunu sıkıp içiyosun... günlük yapılma zorunluluğu var anlayacağın :çok üzgünüm:

Son düzenleme:
çok tşkederim bende hemen deniyecem şu anda bitkisel zayıflama macunu kullanıyorum 1 haftada 1 kilo verdim sadece ama hiç diyet yapmadan bunuda deniyecem hemen çıkıp alacam lahanayı inş iyi gelir fazla kilo vermem gerekmiyor ama 5 kilo veririsem çok iyi olacak baştan çaresine bakmak lazım öyle değilmi arkadaşlar kaydirigubbakcemile5

bişey daha sorabilirmiyim bende diyet yapma özürlüyüm tatlıdan vazgeçemiyorum tabi biraz daha dikkat etmek lazım ama sıkı bi diyet gerekiyormu ve yemeklerden kaç saat önce içmek lazım :uhm:

bişey daha sorabilirmiyim bende diyet yapma özürlüyüm tatlıdan vazgeçemiyorum tabi biraz daha dikkat etmek lazım ama sıkı bi diyet gerekiyormu ve yemeklerden kaç saat önce içmek lazım :uhm:

slm almina ... karışımı yemeklerden 2 saat önce yada iki saat sonra içeceksin.. ben uygularken iki saat önce içiyordum .. özellikle akşam yemek yemeden iki saat önce içiyordum ve akşam az yemek yemeye dikkat ediyordum... bide sabah aç karnına içmeni tavsiye ederim... aslında diyet diye kendini sıkıştırma ... canının istediği herşeyden ye ama abartmadan yemek lazım ... : ))) örneğin canın çikolata istiyorsa birtane al ye ama o gün başka çikolata yeme gibi : )

lahana suyunu bende enedim.etkili oldu fakat bırakınca hemen kilolar geri geldi.sirke kullanan arkadaş ilerde kemik erimesine sebep oluyormuş kadınlarda diye okudum.bilginiz olsun.

:uhm: ben yaklaşık bir sene önce yaptım ve henüz kilo almadım lahana suyundan sonra ama bu sirke suyu hakkında bir bilgim yok durum akşam bi araştırayım netten öğrendiklerimi yazarım...

Önemli değil arkadaşım umarım bi faydası olur :) bu arada bende önce düz lahana suyu içtim daha doğrusu denemiştim ama midem çok bulandığı için içememiştim bravo doğrusu sen başarmışsın : )) ardından bu diyeti bulmuştum ve limon tadını gerçekten daha iyi yaptı yoksam yapamıyodum bu diyeti :1shok: ama sonunda başardım :sm_cool: bir limon nelere kadir görüyomusunuz sırnaşık şey

daha iyi olmuş aslında,limonun da yağ yakıcı özelliği var ne de olsa:) bu arada maydonozu ben de ayrıca yiyordum hala da yemeye çalışıyorum o da çok etkiliymiş.

kızlar aklıma geldi, biliyorsunuzdur belki ama ben yine de yazayım, tiroidi olanların lahana yememesi gerektiği söyleniyor. lahanın her çeşiti yasak oluyor haberiniz olsun.

X