Helicobacteri

Efii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2023
97
27
Arkadaşlar bu lanet mikrobu kapmış ve tedavisini olmuş olanlar var mı ? Doktor ilaç verdi de şu an bana içmek konusunda kötü şeyler duydum tedirginim ? Kötü derken ilacın yan etkisi anlamında demek istiyorum. Sakin olun arkadaşlar hayatım boyunca hiç bir ilacın prospektüsünü okumadım korkak biri değilim ama sadece vücüdümu bitik hissettiğim için ve daha bazı ilacı kullananların acillik olduk falan demesi üzerine tedirgin oldum. Hayatım bir kez 6 ay önce ambulans ile acile gittim onu bir daha yaşamak istemiyorum şahsen Allah kimseye de yaşatmasın. Yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum. İlaçlarımı aldım zaten yarın başlıcam bu bakteri ile yaşayamıcam daha fazla zaten.

Son düzenleme:
Ne olduğu hakkında bilgim yoktu gidip araştırdım , akne tedavisi için zoratanin kullandığım dönemlerde o ilaçtan birisi zarar görmüştü mesela bu sadece örnek , sizin ilacınız ne bilmiyorum ama doktor verdiyse muhakkak ki bir yararı vardır herkeste her şey kötü etki yaratmaz … yine de başka doktorlara gidip danışabilirsin.

İçmen gerek. İçmezsen sonu perforasyon. Yani miden yırtılır. Anandan emdiğin sütü burnundan getirecek bir ağrı.Berbat bir süreç sonrası acil ameliyat ve sonrasında en az 9 gün yatış. Bilimum sonda, bol hortum, tamamen açlık, damar yolu açılmasından mutevellit kevgire dönen kollar...Hastaneden 5 yıl yaşlanmış olarak taburcu olmak ve sonrasında bir süre sadece püre ile beslenmek...

Olacaklar bunlar. Yine de sen bilirsin.

Şimdi bu bakteri çok kötü bir şey midem ile ilgili sıkıntı yaşıyorum 6 aydır en sonunda bulabildiler sorunu. Gastrit te yapmış durumda mide asiti tavan yani tedavi kesin sonuç değil ama içmesem de durum parlak değil sosyal hayatını felç ediyor bu pislik şey mahvetti 6 aydır..

Çok geçmiş olsun. Zaten şu an gastrit yapmış durumda içmek zorundayım biliyorum ama ya geçmezse yine sosyal hayatım bitik öldürmüyor ama süründürüyor kilo kaybı yaşıyor düzgün beslenemiyorum buna bağlı vitamin eksiklikleri falan teşhisi koymaları bile 6ay sürdü gitmediğim bölüm doktoru kalmadı en son bakteriden şüphelendi neyse ki bir doktorumuz Allah razı olsun. Siz de Bakteri mi neden oldu mide delinmesine yani ?

Çok geçmiş olsun ve Allah yardımcınız olsun umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz , tedavinin işe yaraması dileğiyle

daha önce mide ameliyatı geçirmiş hatta bir ton komplikasyondan 2 ay hastanede yatmış biriyim, bundan 1 2 sene sonra da helicobacteri çıktı ilaçlarımı kullandım, geçti.

Hayır benim bir sağlık sorunum yok. Doktorun teşhisi koymuş ama tedavi edilmezse ne ile sonuçlanacağı konusunda bilgi vermemiş doğal olarak. İkilemde kalacağını tahmin edememiştir.
Ben ilaç kullanmamanın sonuçlarını yazdım. Biraz da korkutmak maksatlı. Çünkü helicobacter ciddiye alınması gereken bir bakteri. İlaçsız tedavi mümkün değil.Tedavi olunmazsa da sonuç belli...

İlaçları düzenli kullanmaya ikna edebildim mi?

Kombin antibiyotikler kullanmanız şart, bir de bu mide illeti ki ameliyat dahil türlü şeyler yaşamış biri olarak midesinden söylüyorum, stresi hiç götürmüyor acaba iyi gelecek mi acaba işe yarar mı derken mide tümden pert oluyor. Size tavsiyem sakinleştirici bitki çayları içmeniz sabahları kahvaltıdan 1 saat önce taze tahin tüketmeniz ve kudret narı bi araştırmanız..

Geçmiş olsun acil kalıcı şifa diliyorum

Çok geçmiş olsun. Eşimde aynı sıkıntıyı çekti, ilaçları kullandı kendine geldi adam.
Kullanmalısınız ilaçları yoksa ilerisi çok daha kötü, inanın daha yoğun bir ilaç ve tedavi sürecinde bulursunuz kendinizi.

Kullandım yan etki görmedim öyle aman aman. İçmezsen daha kötü olursun haberin olsun

Eşim kullandi, herhangi bir yan etkisi olmadi.
Onunla birlikte yeme düzeninizi de değiştirin. Paketli, hazır, şekerli, glikoz icerikli gıdaları, asitli icecek ve gidalari, kizartmalari, varsa gece yeme alışkanliginizi birakin.

Bende de vardi ve 20 gun falan antibiyotik gibi ilaclar kullandim. Simdi midem cok iyi eskisi gibi agrimiyor.
Ya ilacin bir tek kotu etkisi olarak mide bulantisini hatirliyorum ben. Birde azicik sersem gibi mi yapiyordu neydi. Onun disinda gecici bir sure kullanilacagi icin katlandim. Simdi cok rahatim

Merhabalar. Ben 10 yıl önce ülser sebebiyle helicobakter tedavisi gördüm, ilaçlarımı düzenli kullandım, diyete dair verilen tavsiyelere uydum hiç bir yan etki yaşamadım. Aksine yaşam kalitem inanılmaz arttı. Kendimi bildim bileli var olan aylar süren ishaller, karın şişliği, reflü şikayetleri, vitamin eksiklikleri, kansızlık bıçakla kesilir gibi geçti. Öncesinde demir değerlerim ilaç kullandığım dönemlerde bile normalin alt sınırına anca gelirdi, mide ya da bağırsak kanaması, genetik bir hastalık olma durumu falan birsürü tetkik yapılmış bi sonuca varılamamıştı meğer emilimin olduğu bölgede ülser varmış, onun tedavisini olunca herşey düzeldi. Siz hangi yan etkilerden korkuyorsunuz?

Merhaba bana farkli bir tedavi uygulanmisti ama ben yogun diyet ile destekledim. Size onermem mumkun degil ancak doktora sorarak arastirin. Bu arada sogan sarimsak domates salca kizartma tuketmeyin. Yemekle sivi tuketmeyin. Kok sebzeler ve brokoli cok iyi geliyor.

siz ve çevrenizdekilerin tıp ya da eczacılık alanında yüksek eğitimi yoksa ilaç hakkındaki yan etikeri münazara etmeyi bir kenara bırakıp ilacınızı düzenli içmelisiniz. sadece birkaç gün zaman tanıyın ilacın etki etmesi için. sosyal hayatınızına etki eden unsurların düzeldiğini göreceksiniz.

Babamın sirozu var, ona rağmen kullandı ilacı. Şükür her hangi bir sorun olmadı. Benim de var ben unuttum onu doktora gitmem gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…