Helicobacteri

yan etki yaşamadım hatta etki de yaşamadım :)
senelerce kustum şimdi kendi kendine düzeldi :)
öyle bir korkunçluğunu duymadım doktorunuzu muhakkak dinleyin

Sadece prospektüsü okuyarak mı korkunç yan etkiler bekliyorsunuz? Hangi ilacı okusanız korkunç yan etkiler yazıyor ama çoğu nadir görülüyor. Doktorunuza güvenmeniz gerekir bence.
Ben olsam tedavi olurdum

Çok teşekkür ederim şu an aldım ilaçları evet zaten kötü haldeyim stres olduğum an mideme yumruk yemişe dönüyorum. Tahin içiyorum ama anlık rahatlıyor bu gün içerisinde midemden gelen baygınlık hissi ve ayaklarımda hissettiğim yorgunluk asla geçmiyor o yüzden bu ilaçları içicem evet başka çare yok. Allah kimseye dermansız dert vermesin.

Sadece prospektüsü okuyarak mı korkunç yan etkiler bekliyorsunuz? Hangi ilacı okusanız korkunç yan etkiler yazıyor ama çoğu nadir görülüyor. Doktorunuza güvenmeniz gerekir bence.
Ben olsam tedavi olurdum
Öyle bir şey değil , hiç bir ilacın prospektüdünü okumadım şu ana kadar. 6 aydır doğum sonrası vücüdüm çok yorgun düştü emzirme buna dahil ambulans ile acile kaldırılacak hale geldim sadece bu yorgunluk hali ya bi bakteriden kaynaklanıyor ya da ben yaşadıklarım yüzünden panik atak oldum. Ayrıca ilaçlarımı aldım. Öyle sizin düşündüğünüz
Ya ben farklı şeylerden bahsettim ama çoğu kişi yanlış anladı mesela tetra denen ilacı içerken bol su tüketmem gerektiğini boğazıma yapışırsa ülser yapabileceğini söyledi bunun gibi yani bir yeri yaparken daha kötüsünü yaşar hale gelmeyeyim dedim. Ama aldım tabi ilaçları başlıcam inşaEllah. Size de çok geçmiş olsun. Mide çok başka bir şey gerçekten bütün hayatım soldu desem yeridir.

Babamın sirozu var, ona rağmen kullandı ilacı. Şükür her hangi bir sorun olmadı. Benim de var ben unuttum onu doktora gitmem gerek
Nasıl yani sizi rahatsız etmiyor mu ? Ben çok kötüyüm 10 kilo verdim. İştahsızlık ,halsizlik , gün içinde midemden sırtıma vuran ağrılar , midemin suyunun ağzıma gelmesi falan , böyle şeyler yapıyor bana.

Ekim ayında ben de kullandım günde üç antibiyotik ,iki şurup ,üç kez bizmopen, iki kez mide koruyucu olmak üzere 3 gramın üzerinde ilaç kullandım her gün. Yan etki olarak daha sonra Bağırsaklarım bozuldu. Fakat benimki ileri düzey Helicobakteri mikrobuydu. Midemden ağzıma kaç defa kan geldi o yüzden tedaviyi hemen oldum çok şükür atlattım. Çok geçmiş olsun.

Ediyor, yediğim şeylere dikkat edince sorun yaşamıyorum. Gastrit var. Endoskopi de çıktı.

Çok geçmiş olsun. Eşimde aynı sıkıntıyı çekti, ilaçları kullandı kendine geldi adam.
Kullanmalısınız ilaçları yoksa ilerisi çok daha kötü, inanın daha yoğun bir ilaç ve tedavi sürecinde bulursunuz kendinizi.
[/QUOTE]
Benim dilim siyahlaştı ve şu an berbat baş dönmesi yaşıyorum korktuğum başıma geldi yani sanırım devam edemeyeceğim bir tane daha içersem acillik olucam galiba

Benim dilim siyahlaştı ve şu an berbat baş dönmesi yaşıyorum korktuğum başıma geldi yani sanırım devam edemeyeceğim bir tane daha içersem acillik olucam galiba
[/QUOTE]
Geçmis olsun. Allah acil şifalar versin inşallah. Ben yaklaşık 1 ay önce Helikobakteri ilaçlarını kullandım. Bahsettiğiniz belirtilerin hepsi bende gözüktü. Hatta daha fazlası. Dilin ve dışkının siyah olması , Nefes darlığı , boğaz kuruluğu,inanılmaz derecede baş dönmesi(düşünün duvara tutunarak elimi yüzümü yıkıyordum) vitamin değerlerimin düşmesi gibi gibi. Saymakla bitmez. Günde 3 defa almam gereken antibiyotikleri zar zor sabah ve akşam olmak üzere 2 defa alabiliyordum. 12. Günde bırakmak zorunda kaldım. Ancak 12 gün dayanabildim.Ona rağmen pert oldum resmen.Teshis edildikten ve ilaçları kullandıktan sonra yaklaşık 12 kilo verdim.Yemeklerden soğudum. Korkudan ve ilaçların yan etkisinden artık yemek yiyemez duruma geldim.

Herkesin bünyesi aynı değil tabi. Arkadaşım 3 ay aralıksız kullandı. Başım bile ağrımadı diyor.O 3. Ayın sonunda kurtuldu ve 10 senedir mide ile ilgili şikayeti yok. Asitli içecekler dışında herşey yiyip içiyor.

Tabi sen de o kahrolası bakteriden kurtulmak ve durumun daha da kötüye gitmesini istemiyorsan dayanacaksın ve ilaçları kullanacaksin.

1. defa mide koruyucu ilaç alarak(mide koruyucu ilaç almadan test vermem gerektiğini bilmeden ) ilaçlar bittikten 5 gün sonra geita testi verdim. Sonuç NEGATİF
2. defa da mide koruyucu ilaç almadan 8 gün sonra tekrar geita testi verdim . Sonuç yine NEGATİF.
Tabi Üre Nefes Testi daha kesin sonuç vermektedir. Bulunduğunuz yerde varsa bu testi yapın. Burda Üre Nefes Testi bulunmadığı için sadece geita testi verebildim.

Allah kimseye bu ve buna benzer hastalık vermesin.

Son düzenleme:
Nasıl oldun? İlaç kullanmaya devam ediyor muyuz?

Geçmis olsun. Allah acil şifalar versin inşallah. Ben yaklaşık 1 ay önce Helikobakteri ilaçlarını kullandım. Bahsettiğiniz belirtilerin hepsi bende gözüktü. Hatta daha fazlası. Dilin ve dışkının siyah olması , Nefes darlığı , boğaz kuruluğu,inanılmaz derecede baş dönmesi(düşünün duvara tutunarak elimi yüzümü yıkıyordum) vitamin değerlerimin düşmesi gibi gibi. Saymakla bitmez. Günde 3 defa almam gereken antibiyotikleri zar zor sabah ve akşam olmak üzere 2 defa alabiliyordum. 12. Günde bırakmak zorunda kaldım. Ancak 12 gün dayanabildim.Ona rağmen pert oldum resmen.Teshis edildikten ve ilaçları kullandıktan sonra yaklaşık 12 kilo verdim.Yemeklerden soğudum. Korkudan ve ilaçların yan etkisinden artık yemek yiyemez duruma geldim.

Herkesoin bünyesi aynı değil tabi. Arkadaşım 3 ay aralıksız kullandı. Başım bile ağrımadı diyor.O 3. Ayın sonunda kurtuldu ve 10 senedir mide ile ilgili şikayeti yok. Asitli içecekler dışında herşey yiyip içiyor.

Tabi sen de o kahrolası bakteriden kurtulmak ve durumun daha da kötüye gitmesini istemiyorsan dayanacaksın ve ilaçları kullanacaksin.

1. defa mide koruyucu ilaç alarak(mide koruyucu ilaç almadan test vermem gerektiğini bilmeden ) ilaçlar bittikten 5 gün sonra geita testi verdim. Sonuç NEGATİF
2. defa da mide koruyucu ilaç almadan 8 gün sonra tekrar geita testi verdim . Sonuç yine NEGATİF.
Tabi Üre Nefes Testi daha kesin sonuç vermektedir. Bulunduğunuz yerde varsa bu testi yapın. Burda Üre Nefes Testi bulunmadığı için sadece geita testi verebildim.

Allah kimseye bu ve buna benzer hastalık vermesin.
[/QUOTE]
Maalesef kahrolası ilaçları içemedim koltuğa yapıştım 3.gün benim zaten vitaminlerin sıfırdı çoçuk emzirmeye yeni bıraktığım için vücüdüm yeni bir baş dönmesini daha kaldıramadı sanırım, kanımda da enfeksiyon çıktı doktorumla konuştuk yan etki yapmış bırakman iyi olmuş dedi bir ay sonra kontrole çağırdı başka ilaçlar verecek sanırım bilmiyorum nasıl atalatacağım konusunda bir fikrim yok tam kurtulucam derken daha da beter oldum ilaç yüzünden, alternatif tıptan tedavi arıyorum bilmiyorum şu an öyle lanet bir şey ki yaşamayan asla ama asla anlamıyor ayrıca çoçuklara bulunmasından korkuyorum yani olurda bardağımı kullanırlar falan diye asla bu pislik şeyle karşılaşmalarını istemiyorum. Sizin kurtulmanıza sevindim.

Maalesef kahrolası ilaçları içemedim koltuğa yapıştım 3.gün benim zaten vitaminlerin sıfırdı çoçuk emzirmeye yeni bıraktığım için vücüdüm yeni bir baş dönmesini daha kaldıramadı sanırım, kanımda da enfeksiyon çıktı doktorumla konuştuk yan etki yapmış bırakman iyi olmuş dedi bir ay sonra kontrole çağırdı başka ilaçlar verecek sanırım bilmiyorum nasıl atalatacağım konusunda bir fikrim yok tam kurtulucam derken daha da beter oldum ilaç yüzünden, alternatif tıptan tedavi arıyorum bilmiyorum şu an öyle lanet bir şey ki yaşamayan asla ama asla anlamıyor ayrıca çoçuklara bulunmasından korkuyorum yani olurda bardağımı kullanırlar falan diye asla bu pislik şeyle karşılaşmalarını istemiyorum. Sizin kurtulmanıza sevindim.
[/QUOTE]
Seni çok iyi anlıyorum. İnan bu İlaçlardan sonra vücudumun kimyası bozuldu. Bende olan belirtiler: Nefes Darlığı, aşırı baş dönmesi, 1 sn bile durmayan her iki kulak çınlaması, sağ karın ağrısı ve huzursuzluk ( bağirsaktan şüpheleniyorum), aniden normal sınırın çok çok altına düşen demir ve B12 vitamin eksikliği, sol boyunda 1 cm kadar lenf nodulunun şişmesi, yaklaşık 12 kilo kaybı, iştahsızlık, halsizlik gibi gibi. Saymakla bitmez . Bir daha kendime gelemedim.
Size gelince doktorun söylediklerini aktarıyorum: Bu bakteri ne kadar dikkat etsen de bir şekilde bulaşıyormuş. Türkiye de her 100 kişiden 80 kişide olan bir hastalık. İlaçları kullandıktan sonra ve bu bakteriden kurtulsan bile bulaşma ihtimali çok yüksek.
Yapmamız gerekenleri de söyledi: Yiyeceklere dikkat edeceğiz. Salça, domates,sarımsak ve acılı baharatlı yiyecekler yemeyeceğiz. Asitli içecekler yasak. Kahve ve koyu çay yok. Gece yemeği asla. .. Yatmadan 2 - 3 saat yemeği kesecekmişiz.Asitli içecekler yasak.
Allah sana ,bana ve tüm hastalarımıza şifa versin.

Seni çok iyi anlıyorum. İnan bu İlaçlardan sonra vücudumun kimyası bozuldu. Bende olan belirtiler: Nefes Darlığı, aşırı baş dönmesi, 1 sn bile durmayan her iki kulak çınlaması, sağ karın ağrısı ve huzursuzluk ( bağirsaktan şüpheleniyorum), aniden normal sınırın çok çok altına düşen demir ve B12 vitamin eksikliği, sol boyunda 1 cm kadar lenf nodulunun şişmesi, yaklaşık 12 kilo kaybı, iştahsızlık, halsizlik gibi gibi. Saymakla bitmez . Bir daha kendime gelemedim.
Size gelince doktorun söylediklerini aktarıyorum: Bu bakteri ne kadar dikkat etsen de bir şekilde bulaşıyormuş. Türkiye de her 100 kişiden 80 kişide olan bir hastalık. İlaçları kullandıktan sonra ve bu bakteriden kurtulsan bile bulaşma ihtimali çok yüksek.
Yapmamız gerekenleri de söyledi: Yiyeceklere dikkat edeceğiz. Salça, domates,sarımsak ve acılı baharatlı yiyecekler yemeyeceğiz. Asitli içecekler yasak. Kahve ve koyu çay yok. Gece yemeği asla. .. Yatmadan 2 - 3 saat yemeği kesecekmişiz.Asitli içecekler yasak.
Allah sana ,bana ve tüm hastalarımıza şifa versin.
[/QUOTE]

İnanın ki içmek çok istedim zaten kurtulmak için az olan sütümden de çoçuğu kestim sırf ilaç alayımda kurtulayım diye ama maalesef benim zaten sizin ilaçtan sonra olan saydığınız tüm şeyler şu anda mevcut bakteri d vitamini alımını da engelliyormuş zaten. Ekstra boynumda düzleşme de var onun da baş dönmesini çekiyorken ilaçları da alınca allahım o neydi öyle oda kafamda dönüyordu konuşamaz hale geldim saatlerce koltukta kaldım yani eşim acile gidelim dedi ama ona bile kalkacak halde değildim o derece ve migrenimi de tetikledi. Ki ben zaten normal değilim her ilacı alamıyorum evet flagyl tek başına içtim daha önce ama bu şekilde 3 lü bir antibiyotik mahvetti normalde ki antibiyotikleri bile zor içen bir insanım hemen tepki veriyor vücüdüm. Evet bulaşıyor covid olmadım o derece dikkat ediyordum ama maalesef covidden beter bence bu ona yakalandım. Bu dikkat etmemiz gereken dediğiniz her şeyi yapıyorum ben zatenson 4 aydır ağzıma ne çikolata nede baharat ne tatlı ne acı hiç bir.şey değmedi ki değse bile o gün benim midem iptal oluyor öyle bir acı veriyor ki midem inanılmaz ağrılar saplanıyor üstümden ter sökülecek kadar. Yediğim şeyler haşlama yumurta sabahları, öğlen yoğurt çorbası akşamları da tekrar haşlama et sebze, salata o da içinde domates falan olmadan böyleyim ve hala kilo veriyorum bazen canım o kadar tatlı istiyor ki sadece su gibi açık ve ılınmış çaya şeker atıyorum öyle geçiştiriyorum. Ekmek bile tam buğday unu onu da fazla tüketirsem midem batmaya başlıyor garip şeyler yaşıyorum hatta bir ara teşhis konmadan önce heralde psikolojim bozuldu psikiyatriste bile gidecektim neredeyse sonra bu çıkınca rahatladım en azından derdimin adını biliyorum. Bir arıcı bulduk polen , propolis ile ilgili ilaç yapacak umarım işe yarar yoksa antibiyotik te alamıyorum midemi yemeye devam edecek bu pislik. Amin Allah daha beterinden korusun inşaEllah bir daha bulaşmaz size .

Merhaba iyi akşamlar, bende de gastrit helicobaktrri ve pratik ülser tanısı kondu.sizin ne gibi şikayetleriniz vardı tam olarak ? Bende göbek deliği çevresinde batma hissi, baş dönmesi mide bulantısı oldu . Sizdede varmıydı

Merhaba, evet aynı şeyler ve daha fazlası var kontrol gününü bekliyorum ben ilaçları içemedim vücüdüm başka nedenlerden dolayı güçsüzdü kaldıramadı sanırım, siz ilaç kullandıysanız geçmiş olması gerek..

Benim de pangastrit ve helicobacter i tanısı kondu şu an ama bu zıkkımdan kurtulmazsam daha fazla şeyler yapabilir bana sanırım..bilemiyorum..

Ben ilacı kullandım ama çok yan etki yaptı.

Rabbim kısa zamanda şifa versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…