Hediye almayan koca!

prunes

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2015
207
136
Esim bana hediye almiyor. bende yapisal birseymi nedir tamam almasin aman falan diye kendimi bir kac gun onceden avutuyorum ama o gun geliyor bunye yine de bekliyor acaba birsey aldimi diye. Almazsa cok mutsuz oluyorum. Butun huzurum bozuluyor.
Kendince savunmasi aldigim seyleri begenmiyorsun--begenmezsin yada ben boyle gunlere karsiyim diye almiyorum diyor. Hos ben ona dogum gununde hediyesini verirken gayet de seviniyor hic karsi durmuyor. Ama bana gelince karsi! bunu asla kabul etmiyorum ki ben ihtiyaclarimi begendigim seyleri dile getiren bir insanim. Mesela swatchin su saatide hosuma gitti onu alayim bir ara vss gibi. Insan bari gidip soyledigim seyleri ucundam kiyisindan yakalamazmi?
Hal boyle olunca ben kendimi onun gozunde cok degersiz hissediyorum.sanki hic bir onemim yokmus gibi..
Ben ona begendigi seyleri alirim. Parasina acimam. Maddi durumdan yana sıkıntımız yok cok sukur. Mesela dogum gununde 3 tane birden gomlek aldim. Hem ihtiyaci vardi hemde hepsi hosuma gitmisti ayirmadim hepsini aldim
Benim nasil bir insan oldugumu neleri begendigimi hangi magazalardan alisveris yaptigimi en iyi o bilir. Cunku haftasonu beraberiz. Cıtam biraz yuksek mesela bi cicek alsa asla mutlu olmam. Neden imkani varken kuru bi cicekle geliyo derim. Ben ona maddi degeri fazlaca hediyeler alirken elinde parasi olmasina ragmen cicek almasi beni mutlu etmez.
Insanin degeri hediyeyle olculmez kabul ama benim bozuldugumu gordugu halde hala umursamiyor acaba bu adam bana gercekten deger vermiyormu diye dusunuyorum?
Dogum gunumde hediye almaz .evlilik yildonumunde almaz . Dogum yaptim 2 kere yine almadi. Ve hepsinde ben beklerim hatta uzulurum belli ederim anlar halimden. Bu seferki anneler gununde kesin alacak dedim yine hic birsey almadi. Bazi davranislari cok canimi sıkıyor. Gecen dogum gunumde mesela yolumuzun ustunde guzel bir pastane vardi gel sana surdan pasta alalim sonra bana surat yaparsin almadi diye diyerek bana o gun zorla pasta aldirdi kendime. Hemde dogum gunume 2 gun vardi. Ya ben senin icin neler yapiyorum goruyorsun.senin cebinde paran altinda araban var benim icin arabayla 15 dk yolmu gidip alamiyosun gununde o pastayi cok mu zor?? Hep uzuluyorum ama sonra unutuyorum. Bu sefer anneler gununde yine uzuldum bekledim.. ve biliyorum yine unutucam. O bana birsey yapmazken ben ona yine alicam birseyler. Cunku benim yapim bu.
Benim hayattan beklentilerim sizce cokmu yuksek de mutlu olmayi bilmiyorum

sevgili prunes

esinizle konusmayi hic denediniz mi?

ozel gunlerde kucuk de olsa bir seyler yapmanin karsidaki kisiyi ne kadar mutlu ettigini ogretmeyi denediniz mi? tipki bir cocuga anlatir gibi...

ve ayrica kendiniz dediniz,

Cıtam biraz yuksek mesela bi cicek alsa asla mutlu olmam. Neden imkani varken kuru bi cicekle geliyo derim.

bu dusunce yapiniz esinizin hediye alma sevkini kirmis olamaz mi sizce?

bir dusunun, derim.

Belki beklentin yüksek diye ne yapsam memnun edemem diye düşünüyordur.
Ki zaten öyle de demiş kendisi.
Adamın içinden gelmiyordur sürekli söylenince bir çiçekten bile memnun olmayınca.
Durumunuz iyiyse al kredi kartını git kendine birşeyler al kart ekstresini de eşine ver teşekkürler kocacım bende bu saati istiyordum zaten de

Çiçek almasına üzülmeniz dışında sizi haklı buldum.

"ben ona dogum gununde hediyesini verirken gayet de seviniyor hic karsi durmuyor" demişsiniz. Onun doğum gününde hediye alın ama kendinize. Kocaman paket dursun masada. Sonra da "sen beğenmezsin diye almadım. Bak kendime aldım ne güzel değil mi" deyin.

Ve/veya kendi doğum gününüzde kendinize çok büyük şeyler alın. Araba vs. gibi. "Sen hediye almadığın için üzülüyorum, üzüntümü anca kendime büyük hediyeler alarak bastırabiliyorum" diyebilirsiniz. Belki o zaman bunun olması yerine kendi hediye almayı tercih edebilir.

Bunu dememe gerek yok ki? Biz oglumla cikip ona hediyeler alip ufak surpruzler planliyoruz. Kendi mutlu oluyor belli oluyor halinden. Karsisindakide mutlu olur ufak hediyelerden diye dusunmezmi?
Ayrica onunda citasi yuksek. Ben ona atiyorum beymenden aliyorsam cifter cifter oda bana cicek almamali. Beraber calisiyoruz ortak butce ayrica

+1
Önereceğim çözüm bu. Onun doğum gününde ortaya hediye paketi koyun. E ne olduğunu soracak vermeyecek misin diyecek, ben onu kendime aldım çok güzel değil mi, sen bu günlere karşısın diye sana bir şey almadım hayatım deyin, yesin kendini tüm gün

Ama iste kendisinin benden asagi kalir yani yok. Her markayi herseyin alasini bilir alir. Neden bana birsey almaya tenezzul etmiyor ona bozuluyorum.

bazi seyler butce ile degil, gorgu ile alakalidir. gorup, ogrenmek ile alakalidir. esiniz bu gorgu ile yetismemis ise adamcagizin cicek almasi dahi mucizedir, sizi sevindirmelidir.
onyargilariniz cok keskin. baska bir konuya da ayni cumleyi yazdim ama size de soylemek istedim:

hediye, alisveris degildir. karsilikli olmasi yahut ayni seviyede olmasi gerekmez.

semurcan farkli bir bakis acisi. Fakat boyle dusunecek olgunluga sahip degilim sanirim bu konuda

Erkekler pek hediye almayı beceremiyorlar. Saçma birşey alsa daha sinir olmaz mısın? Ufak bir şey alsın veya yemeğe çıkın birlikte. Biz kadınlar da biraz tuhafız. Tam hayalimizdeki marka çantayı veya en beğendiğimiz tek taşı almayı beceremezse hayal kırıklığına uğruyoruz.

kadin aklindan korkulur bu hic aklima gelmemisti. En yakin zamanda bunu deneyecegim. Babalar gunu gibi)) diger yonden o kadar pahali bise almaya cesaret edemem ucu banada dokunur beraber calisiyoruz borcu beraber oderiz

Sizde almayın artık, bu kadar kolay bunun çözümü. Bir almayın iki almayın 3.de bakarsınız o size almış empati duygusu böyle gelişir belki kimbilir..

Oyy biz bu olgunluğu yakalamak için 40 fırın ekmek yesek yeridir

Ama hakli mısın? %binbeşyüz

Yaa benim derdim illa parasi var diye pahali bisey almasi degil. Ben zaten calisiyorum hesap vermeden herseyi kendime aliyorum. Onemli olan dusunmesi. Insan zuccaciyeden bi tabak bardak alir onudami alamadin yani dedim. Bemce beni umursamiyor dorun bu

semurcan farkli bir bakis acisi. Fakat boyle dusunecek olgunluga sahip degilim sanirim bu konuda

istediginiz bir sey olmadiginda ceza misali onu da bir seylerden mahrum etmemek olmamali yonteminiz. keza o vakit siz (eger esinize bir seyleri ogretmeye calismazsaniz) esinizin ailesinin orfu ile yasarsiniz hayatinizi.

bu son derece rasyonel bir bakis acisi olmakla beraber, inanin uygulamasi hic de olgunluk gerektirmeyecek bir is :)

Sizde almayın artık, bu kadar kolay bunun çözümü. Bir almayın iki almayın 3.de bakarsınız o size almış empati duygusu böyle gelişir belki kimbilir..
Onun alacagini yine sanmiyorum da. Artik kendimi evde calisan iste calisan her isi halleden ama bunun sonucunda hic birseye layik gorulmeyen bir enayi gibi hissediyorum. Bundan sonra almayacam bende eminim

Benım eşimde almaz beceremem der para vereyım sen al der . Artık bısey yapamam ona napayım Boğaz'ına yapışamam . Cocuga bule bısey almadı ben alıyorum . Beceremem dıyor . Doğumda telefon aldı onu unutmuşum başka almıyor yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…