Hediye almayan koca!

benimki de almıyor :halay:ben hep alıyorum ama sanırım bu duruma alıştım, kendi kendime hediye alıyorum :KK49:

Cıtam biraz yuksek mesela bi cicek alsa asla mutlu olmam. Neden imkani varken kuru bi cicekle geliyo derim. Ben ona maddi degeri fazlaca hediyeler alirken elinde parasi olmasina ragmen cicek almasi beni mutlu etmez.
Insanin degeri hediyeyle olculmez kabul ama benim bozuldugumu gordugu halde hala umursamiyor acaba bu adam bana gercekten deger vermiyormu diye dusunuyorum?

böyle karakterde birine ben de hediye almak istemezdim.
ufacık bi hediyenin bile kıymetini bilmek lazım, ki devamı gelsin.
adam haklı.
dağılın.

Sizi hakli buldum aslinda ama zorlada aldiramassin demekki aileden öyle görmedi. Benim esimde öyle hediye birsey almaz özel günler önemsizdir onun icin bana bir hediye almis bugün gelecekmis eve siparis etmis cok merak ediyorum kesin mutfak aleti almistir. Dogumgünüme de camasir kurutma makinesi almisti yorulmiyim diye. Benim esimde öyle ormantik bir tip. Vallah benim kocam bana buket cicek alsa cok sevinirim onu da almiyor neymis cicekler ölüymüs iste saksi cicek de almiyor yani

Çıta göklerde olunca mutsuzluk kaçınılmaz oluyor.

benimki de kendine hediye alır bana alcam diye :KK70: çok şeker ya. ben de kendime alırım takılırız öyle. ha arada jestler yapar hakkını yiyemem. anlaşıyosan bunlara çok takılma bence

Benimde eski sevgilim hediye konusunda çok ince düşünceliydi alırdı neye ihtiyaç olduğunu bilip , tamamen insanın içinden gelmesi lazım bu durumun , siz ne kadar öğretmeye de çalışsanız olmaz .
Benim abim gidip hayatta hediye almaz.Eşinin doğum gününde kartını verdi ablamla biz gidip hediye aldık düşün yani ,odunlukta kimileri sınır tanımıyor gerçekten.

Çiçek almaktan mutlu olmayan bir kadını ilk defa görüyorum . Çiçek alınca dünyanın en mutlu insanı oluyorum.
Sizin beklentileriniz tavan yapmış durumda , siz beymen den aldınız diye eşinizde aynısını almasını beklerseniz böyle daha çok üzülürsünüz, Çiçek alma diye eşinizin önünü kesmişsiniz zaten . Çiçeği beğenmeyen züccaciyeden tabağı , çanağı da beğenmeyeceğini düşünüp almaz , alıp da laf yememe adına.
Maddi durumun da iyi olması bu durumlarda kötü olabiliyormuş bunu anladım sayenizde.
Anlaşabiliyorsanız bunları bu kadar sorun etmeyin gerçekten .Eşiniz almıyorsa sizin alma gücünüz varmış gidin kendiniz alın veya beraber çıktığınızda eşiniz ile beraber alın .Onca sorunları olup buraya konu açanlara karşılık sizin bu derdiniz devede kulak misali.

Ay benim eşimde öyle adamın suratına suratına vuruyorum utanıyor yine tik yok. Birbirimizi çok seviyoruz bana çok değer verir ama adam hediye almayı bilmiyor iste bende bana hediye almıyor beni düşünmüyor sevmiyor filan diye düşünmek yerine öyle kabul ettim napiyim

Erkek iste
Buyuk beklentilere girmemek lazim
Neticede basmiyor kafalari
Bassa zaten erkek olarak dogmazlardi, kadin olurlardi

böyle karakterde birine ben de hediye almak istemezdim.
ufacık bi hediyenin bile kıymetini bilmek lazım, ki devamı gelsin.
adam haklı.
dağılın.
Adam hakli falan degil. Insan biyerlerde eksik birseyler görünce birazda tatmin edilmeyi bekliyor. Ben onca sey yapiyorum calisiyorum evi cekip ceviriyorum ilgi alaka hic birseyde kusur etmiyorum. Ee insan karsisindaki de esek degilse bekliyor arkadaslarina ailesine herseyi dusunuyorken neden beni dusunmuyor diye?

Beklentileri her zaman asagida tutmanin daha iyi oldugunu dusunenlerdenim bende.beklentiyi dile getirdiğim zaman karsiligini buldugumda ben istedigim icin yapilmis olma ihtimali gorevini ifa eden koca/eş profilini silemiyor aklimda.alinan hediyeyide yapilan eylemide degersizlestiriyor.zamanini tebessumunu eksik etmiyor istettirmiyorsa bunları kafi. Sadece beklentinizi dile getirmekle sinirli kalsaniz sizi anlayacagim bi noktada.beklentinize alt basliklar acip cicek olmasin su marka olsun yada su markanin urununu begendim tarzi vurgulamalar bana ters geldi.

Adam hakli falan degil. Insan biyerlerde eksik birseyler görünce birazda tatmin edilmeyi bekliyor. Ben onca sey yapiyorum calisiyorum evi cekip ceviriyorum ilgi alaka hic birseyde kusur etmiyorum. Ee insan karsisindaki de esek degilse bekliyor arkadaslarina ailesine herseyi dusunuyorken neden beni dusunmuyor diye?

hmm.
peki bunu dile getirdiniz mi güzellikle?

hmm.
peki bunu dile getirdiniz mi güzellikle?
Evet evet pek tabiki cok kez dile getirdim. Yani goruyorda.Yillarin getirdigi aliskanliklar var bizi birbirimize baglayan ama bu adam artik bunlari kullanip beni isine geldigi gibi kullaniyormu yoksa erkekler gercekten yillarca gectikce yontulmayan odunmu iste onu cozemiyorum:KK43:

Evet evet pek tabiki cok kez dile getirdim. Yani goruyorda.Yillarin getirdigi aliskanliklar var bizi birbirimize baglayan ama bu adam artik bunlari kullanip beni isine geldigi gibi kullaniyormu yoksa erkekler gercekten yillarca gectikce yontulmayan odunmu iste onu cozemiyorum:KK43:

bence bukadar üzüldüğünüzü hala anlamıyo.
siz de almayın madem.
biraz empati kursun.

Benimde eski sevgilim hediye konusunda çok ince düşünceliydi alırdı neye ihtiyaç olduğunu bilip , tamamen insanın içinden gelmesi lazım bu durumun , siz ne kadar öğretmeye de çalışsanız olmaz .
Benim abim gidip hayatta hediye almaz.Eşinin doğum gününde kartını verdi ablamla biz gidip hediye aldık düşün yani ,odunlukta kimileri sınır tanımıyor gerçekten.

Çiçek almaktan mutlu olmayan bir kadını ilk defa görüyorum . Çiçek alınca dünyanın en mutlu insanı oluyorum.
Sizin beklentileriniz tavan yapmış durumda , siz beymen den aldınız diye eşinizde aynısını almasını beklerseniz böyle daha çok üzülürsünüz, Çiçek alma diye eşinizin önünü kesmişsiniz zaten . Çiçeği beğenmeyen züccaciyeden tabağı , çanağı da beğenmeyeceğini düşünüp almaz , alıp da laf yememe adına.
Maddi durumun da iyi olması bu durumlarda kötü olabiliyormuş bunu anladım sayenizde.
Anlaşabiliyorsanız bunları bu kadar sorun etmeyin gerçekten .Eşiniz almıyorsa sizin alma gücünüz varmış gidin kendiniz alın veya beraber çıktığınızda eşiniz ile beraber alın .Onca sorunları olup buraya konu açanlara karşılık sizin bu derdiniz devede kulak misali.
Canim cicek almaktan mutlu olmuyorum cunku ben orada bi emek bi mutlu etme cabasi gormuyorum. Anneler gununde giyindi sokaga cikti ve caddedeki yolda cicek satan kadindan 3 karanfil 2 daldan yapilmis buketi aldi geldi. Birazda oyalanmis toplamda yarim saate evdeydi. Yani imkani varken bunu yapmasina kiziyorum. Gidip zuccaciyeden bi tabak alsaydi mutlu olurdum cunku bi emek bi efor sarfetmis adam derdim. Benim derdim illa marka olsun degil

bence bukadar üzüldüğünüzü hala anlamıyo.
siz de almayın madem.
biraz empati kursun.
Guya boyle gunleri onemsemiyor karsiymis boyle gunlere ama kendi ogluma hitaben oglum bana babalar gununde ne alacaksin diye soruyor:))
Birde soyle birsey var. Soylenince her istedigini aliyoruz oluyor. Iyide ben zaten sen olmasamda her istedigimi aliyorum. Bi farkini koy ortaya degilmi?
Valla zaman gectikce benim kafa atmaya basliyor bu adamin yaptiklarina.

Guya boyle gunleri onemsemiyor karsiymis boyle gunlere ama kendi ogluma hitaben oglum bana babalar gununde ne alacaksin diye soruyor:))
Birde soyle birsey var. Soylenince her istedigini aliyoruz oluyor. Iyide ben zaten sen olmasamda her istedigimi aliyorum. Bi farkini koy ortaya degilmi?
Valla zaman gectikce benim kafa atmaya basliyor bu adamin yaptiklarina.

kaç yıllık evlisiniz?
kaç çocuk var?

Esim bana hediye almiyor. bende yapisal birseymi nedir tamam almasin aman falan diye kendimi bir kac gun onceden avutuyorum ama o gun geliyor bunye yine de bekliyor acaba birsey aldimi diye. Almazsa cok mutsuz oluyorum. Butun huzurum bozuluyor.
Kendince savunmasi aldigim seyleri begenmiyorsun--begenmezsin yada ben boyle gunlere karsiyim diye almiyorum diyor. Hos ben ona dogum gununde hediyesini verirken gayet de seviniyor hic karsi durmuyor. Ama bana gelince karsi! bunu asla kabul etmiyorum ki ben ihtiyaclarimi begendigim seyleri dile getiren bir insanim. Mesela swatchin su saatide hosuma gitti onu alayim bir ara vss gibi. Insan bari gidip soyledigim seyleri ucundam kiyisindan yakalamazmi?
Hal boyle olunca ben kendimi onun gozunde cok degersiz hissediyorum.sanki hic bir onemim yokmus gibi..
Ben ona begendigi seyleri alirim. Parasina acimam. Maddi durumdan yana sıkıntımız yok cok sukur. Mesela dogum gununde 3 tane birden gomlek aldim. Hem ihtiyaci vardi hemde hepsi hosuma gitmisti ayirmadim hepsini aldim
Benim nasil bir insan oldugumu neleri begendigimi hangi magazalardan alisveris yaptigimi en iyi o bilir. Cunku haftasonu beraberiz. Cıtam biraz yuksek mesela bi cicek alsa asla mutlu olmam. Neden imkani varken kuru bi cicekle geliyo derim. Ben ona maddi degeri fazlaca hediyeler alirken elinde parasi olmasina ragmen cicek almasi beni mutlu etmez.
Insanin degeri hediyeyle olculmez kabul ama benim bozuldugumu gordugu halde hala umursamiyor acaba bu adam bana gercekten deger vermiyormu diye dusunuyorum?
Dogum gunumde hediye almaz .evlilik yildonumunde almaz . Dogum yaptim 2 kere yine almadi. Ve hepsinde ben beklerim hatta uzulurum belli ederim anlar halimden. Bu seferki anneler gununde kesin alacak dedim yine hic birsey almadi. Bazi davranislari cok canimi sıkıyor. Gecen dogum gunumde mesela yolumuzun ustunde guzel bir pastane vardi gel sana surdan pasta alalim sonra bana surat yaparsin almadi diye diyerek bana o gun zorla pasta aldirdi kendime. Hemde dogum gunume 2 gun vardi. Ya ben senin icin neler yapiyorum goruyorsun.senin cebinde paran altinda araban var benim icin arabayla 15 dk yolmu gidip alamiyosun gununde o pastayi cok mu zor?? Hep uzuluyorum ama sonra unutuyorum. Bu sefer anneler gununde yine uzuldum bekledim.. ve biliyorum yine unutucam. O bana birsey yapmazken ben ona yine alicam birseyler. Cunku benim yapim bu.
Benim hayattan beklentilerim sizce cokmu yuksek de mutlu olmayi bilmiyorum

sizde ona birsey yapmayin almayin umursamayin...

Ay benim ki de biraz böyle sevgililer gününde bana saksı da çiçek almış ( bahçe yapıyor kendisi oraya almışken bana da almış ) :KK70: aynısından annesi de anneannesine almış ay kadının evinde çiçeği görünce delirdim :KK70: hamileyim deyince sadece gülümsedi bana bi hediye bile almadı eksiklerimi bilir hangi çiçeği sevdiğimi bilir ama hep bahane bulur. Hamileyim diye gül alamamış bak bak bahaneye bak :KK70:
1.doğum yaptığımda (inşallah tabii) kocaman güllerle gelmezsen görüşürüz dedim. :KK70:
2.doğum hediyesi beş taş istedim. :KK70:

birşeyler yapar ama tam benim istediklerimi yapacak mı bilemiyorum ... bi de ben önceden hiç sevmezdim özel günleri ama hediyeleri severim tabii :KK70:

Zamanla kabalaşmıyolar bence valla çevreme bakıyorum dayımlar eşlerine yüzük bilezik böyle ... gidiyor adamlar kartlaşmış ama hediye özel, özel günler özel onlar için, boyları kadar çocukları var ama yengemler onları yontmuş :KK12: biz yontamıyoruz :KK47:

X